Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.10.2003., 21:28   #1
Asikovanje u praksi i prema islamu

Evo, ovaj post me inspirirao da zapocnem novi lanac.

Quote:
lucky_voyager kaže:
El Kaleme...
e moj El Kaleme...
mene zanima sljedece:
-jesi li ti ikad tako zenu?
-jesi li ikad u zivotu napravio nesto a da to nije pisalo u Kuranu kako se to radi?
-jesi li ikad iznosio vlastito misljenje, umjesto tumacenja ili citiranja iz Kurana, a da je bilo samo tvoje?
-hoces li i ovaj post citirati unoseci citate ili necija tudja vidjenja svijeta, a ne vlastito?
Kalemcino, momcino, jarancino,

Ja mislim da bi trebao odgovoriti Sretnom Putniku [ili Seadetli Musafiru ] na ova njegova vrlo bitna pitanja, jer su vezana za prakticni polozaj zene u Islamu, kanimo se vise teorije.

Hajde, sad nam nako iskreno reci kako se ti i koliko pridrzavas islamskih pravila, koliko ti je godina, jesi li ikad taknuo zensku , itd. na sva mu pitanja po redu odgovori. Bilo bi interesantno cuti i ostale muslimane, a bogami i muslimanke. Da vidimo ko je hrabar i u anonimnosti.

Naucili smo puno i od tebe i od ostalih muslimana kako bi to zivot trebao biti u skladu s Islamom i sta su islamski ideali, ali daj nam brate jedanput onako iskreno reci kako je to u praksi, u stvarnom zivotu, i da li ili ne te zene zaista pate u islamu, jer muski izgleda ni da ih taknu, a vecina (sirotinje u islamskom svijetu) para nema za zenidbe. Da l' tu iko ikoga barka? Ja sam cuo da musliman muskarac moze nako malo taknut "sestru" (po vjeri) muslimanku upaljacem ili nekim drugim predmetom, ne rukom, i do pasa, a nista nize. Jesam li u pravu?

Hajde, bez okolisanja. Pitanje po pitanje. I u detalje.

P.S. Rjecnik stranih rijeci prema Hadzikaraklaicu:
Asikovanje = furanje, zabavljanje, dating, randevuisanje (izmedju dvije osobe razlicitog spola, rjedje istog spola)
Damir is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.