Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2003., 13:54   #1
Knauf / Rigips - postavljanje...

Šta mislite, može li čovjek bez iskustva sam postavljati knauf?

Radi se o nekoliko manjih zidova, od toga bi kroz dva morala ići voda (kupaona), a na jednom bi bila vrata (normalna ili klizna, još neznam, mali je prostor).

Ako to nije preporučljivo, kakve su cijene postavljanja knaufa?

__________________
Lena

Zadnje uređivanje Majstor : 19.10.2019. at 21:14.
LenaII is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 15:44   #2
bez problema jedino sto ti treba:auto za dovest knauf, i alat


i dakako vremena i prostora, naime trebas mjesta za rezanje i krojenje -a , u konacnici ti nije skupo
__________________
cole
cole is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 19:43   #3
Odi na www.knauf.hr i procitaj. Imas puno objasnjenja o radu s gips plocama. Ja sam ovo ljeto isto prvi put radio s tim i islo je bez frke. A nisam gradjevinac
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 16:08   #4
ako ti je zid lijep i ravan i radis sa metalnim profilima a ne sa letvama nije problem. Gletanje rupa i spojeva samo dobro obavi.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:37   #5
KNAUF - dobre i loše strane

Upravo smo završili s renovacijom stana i u dnevnoj sobi smo stavili knauf na strop radi rasvjete i tako ja danas slučajno pogledam u strop a na njemu pukotina, nije pukao strop već boja, pa me sad zanima da li netko zna jel to normalno (mislim na one priče da to sve sjeda sad na svoje mjesto) ili ću morati izvođačima radova spominjati mamicu.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:51   #6
Re: Problemi - knauf!

Quote:
Lavica kaže:
Upravo smo završili s renovacijom stana i u dnevnoj sobi smo stavili knauf na strop radi rasvjete i tako ja danas slučajno pogledam u strop a na njemu pukotina, nije pukao strop već boja, pa me sad zanima da li netko zna jel to normalno (mislim na one priče da to sve sjeda sad na svoje mjesto) ili ću morati izvođačima radova spominjati mamicu.
Sretna si ako je samo boja, ako je knauf pukao, znaš čije mamice se moraš sjetiti
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 21:11   #7
ne sjeda na svoje mjesto...
ali knauf s vremenom po sebi ima crte, neke duze, neke manje i niko ti to nece uzet pod reklamaciju, ali nemas se brinut oko sigurnosti.


ali , sad san procitala detaljnije... ako te renoviranje bilo nedavno i imas racun, odma to reklamiraj
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 23:23   #8
Re: Problemi - knauf!

Quote:
Lavica kaže:
nije pukao strop već boja,
Ovo se i meni desilo. I nije problem u knaufu nego u boji, naime dala sam tati da mi pitura a nisam vodila računa da je u godinama pa je loše napravio boju. Nemam pravo ni na žalbu.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 23:42   #9
pa i pucanje boje reklamiraj! puca boja, ali tek nakon nekog vremena, ukoliko je bilo nedavno nek ti prefarbaju, odn. poprave. puknut ce prije ili kasnije, ali u ovoj fazi je prerano da boje popuca.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 23:23   #10
meni je popucao knauf,al ne boja nego na mjestima spoja...odnosno di su mrezice(one papirne trake)
prosle je krdo majstora koji su obecavali to popravit,al poslije svakog to bi opet popucalo.
uzrok nepoznat.
x-files
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 23:50   #11
kuća ti se mrda
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 11:44   #12
Quote:
Samantha Jones kaže:
meni je popucao knauf,al ne boja nego na mjestima spoja...odnosno di su mrezice(one papirne trake)
prosle je krdo majstora koji su obecavali to popravit,al poslije svakog to bi opet popucalo.
uzrok nepoznat.
x-files
EEE imeni je baš na tom mjestu popucala boja a ak je popucao i knauf mislim da je neko mrtav!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 12:07   #13
Ma nije puknuo knauf nego su vam loše taj spoj izgletali.
Tija majstor
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 19:21   #14
Ma nije moguce da je lose izgletovano na svakom spoju,a ima ih kolkoos.
I svi majstori losi gletaci
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:05   #15
Tija ima li tebi zimi sitne prasine od gipsa po stanu.
Meni zimi kad su zatvoreni prozori,radi grijanje pun stan prasine,receno mi da gips "dise" zato puca i prasi se.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:50   #16
Ima. Ali niš strašno.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 02:42   #17
Problemi - knauf!
Mrezica rijesava pukotine. .
Ako ne ide mala u obliku trake , onda se stavi velika sirine i 1m .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 16:07   #18
Ma postavljena je mrežica ali su se svejedno pojavile pukotine!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 23:56   #19
Lavice nema ti tu spasa,ja sam 3 puta prepravljala pukotine i nakon 2 dana sve je opet popucalo.

Il zovi bodula
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 08:00   #20
Ovo je vrlo neobican problem. Naime, ne treba zivcirati cinjenica sto se vidi pukotina na spoju. Cak se moze s vremenom dogoditi da recimo sarafi kojima je ploca pricvrscena na metalni (ili drveni) frame (okvir, konstrukciju) iskoce van. To se da sredit tako da se ponovo navuce blato kak bi to ovdje rekli preko spoja. Lijepo se pobrusi, premaze ponovo temeljnom bojom i okej. No, problem je ako spoj puca i nakon sto se to uradi.

Imam dojam i to bez sale da u ovom slucaju metalna konstrukcija nije napravljena kak spada i da previse vibrira.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.