Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2015., 09:04   #1761
Već sam spomenula nekad davno na temi svog rođaka koje roditelji izgleda nisu voljeli,83 god.ima i Peretalo mu je ime,iz jasnih razloga želi da ga se zove Pero
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 23:33   #1762
Nudžejma i Galiba
namore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 23:54   #1763
Tomislav De Luxe.

I kid you not . De Luxe nije prezime .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 23:56   #1764
Džemila, Dženeta.. Znam ih nekoliko.. Katastrofa.
Općenito 'dž' ženska imena
-Esma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 00:35   #1765
Đuro. Dobro za starca, ali kad vidiš malu bebu imena Đuro. Treba dočekati starost s takvim imenom.
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 18:47   #1766
Petrea.
__________________
Memento mori.
Ghostflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:10   #1767
Boglarka, Jasenka, Vojimir, Radmila, Đurđana, Tunjo, Nevenka
Calm Being is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:20   #1768
Kjara i Kijara.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:25   #1769
Žaklina.jbg
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 10:20   #1770
Meni su sva imena koja dolaze iz moga jezika(sh-jezik) najlepša , i mogu biti smešna,ludai blesava ali kad ih uporedimsa bilo kojim stranima naročito ovim nekim novokomponovanim nema dilemu koje je bolje i lepše , čisto zato što domaća imena imaju značnje u samom govoru.

Nadevanje imena deci da bi imala prođu u životu je žešći trash , jer možeš sina nazvati i Maximilian ili Adalabert ili Nikonar jer ako bude imao klempave uši na oca i bude glup na majku sve mu je džaba.

Trebamo se vraćati korenima kad su u pitanju imena, i to onim dalekim korenima u dubokom srednjem veku kad se imena nisu davala zbog zvučnosti i prođe u životu već zbog nedokučive prirode i preživljavanja.

Evo primer srpskih imena(a i zasigurno i hrvatskih) iz srednjeg veka , nekoliko njih ću boldovati koja su mi baš ono vrh-vrhova i nijedno mu ne može danas ni prismrdeti po lepoti i značenju.


Prema ispitivanjima Milice Grković, koja je proučavala imena u Dečanskim hrisovuljama (1330. godina), 90 odsto imena na području Dečanskog vlastelinstva(Kosovo) su narodna. (Slična situacija je, prema istraživanjima iste autorke, i u drugim nemanjićkim poveljama.) Autorka ih po formi deli na složena (Bratoljub, Dabiživ), samotvorna (Ban, Vlk, odnosno Vuk), izvedena (Milan, Miloš) i gramatički tip hipokoristika (Boža, Rade, Bogo). Najviše imena postalo je od osnova Bog, brat, drag, mil, rad, voj i hrana. Interesantna je i semantika ovih imena, koja obuhvata nazive životinja (Bikovac, Vuk, Jež, Lisica, Medved), ptica (Vran, Golub, Kraguj), biljaka (Božurin, Kupusac, Liljan, Loza), zatim vatru (Viganj, Žarilo), prirodne pojave (Vremac, Zoran, Zorislav, Mećavac), metale (Gvozdij, Zlatoje), mesto rođenja (Dubravac Gora), broj (Prve, Prvota, Prvoš), terminologiju srodstva (Brat, Bratanac, Bratač, Bratoslav, Dedoš, Sestronja), anatomsku leksiku (Glavatac, Zub, Zubač, Grdnos, Okoje, Prstac, Šakoje, Ušoje), nazive boja (Beloš, Belša, Belac, Črnoglav, Črnel), negaciju (Nenad, Nenada, Nenadej, Nerad), opisne prideve (Brz, Brzota, Veselko, Golem, Dobrota, Dobroš, Dragan, Drageta, Junak, Junota, Kosmatac, Krasa, Krasil, Krasimir, Lepčin, Lepotić, LJuban, LJupko, Milko, Miloje, Miluj, Milja, Mladen, Radič, Hrabren), ime Božje (Bogdan, Boguživ, Bogo), slovenski panteon (Hrs, Črtalo), društveni položaj (Rob, Roban, Hlap), zanimanje (Vezilija, Zlatar, Kovač), nazive predmeta (Britva, Rešeto), apstraktne pojave (Div, Dušan), i profilaktičnost neobuhvaćenu prethodnim kategorijama (Dobiživ, Žival, Vragooča, Golozlo, Gruban, Grube, Grdoš, Zavida, Zlomanica, Mrša, Mršten, Tvrdan, Tvrde, Tvrdoje, Stajka, Stajko, Stanilo, Rastoje).
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 21:25   #1771
Svemir. nikako mi nije jasno zašto se neki roditelji tako sprdaju sa svojom djecom..okrutno...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 22:11   #1772
Katarina, Valentina, Marica, Katica, Ankica, Ljubica (tako se zove cura koja ide sa mnom u razred o.O), Ena, Jasminka, Nera, Sanja, Milena, Milica, Leonarda, Tereza, Dorotea, Sofija, Mirela, Ajla, Iva, Nataša, Tamara, Marijana,Alenka, Božica, Ivana, Rafaela itd. Onda ona ženska imena koja su zapravo muška: Saša, Matija.. pa ona koja su nastala od muških: Davorka, Hrvojka, Zdravka, Leona, Zvonimira, Krešimira itd. Inače ne volim starinska imena al Jana i Katja su mi pre *-*
Većina hrv. imena su mi ružna, pogotovo ona isfurana od kojih se svako drugo dijete tako zove.

A od muških: Zvonimir, Marinko, Leonadro, Rafael, Tomaž, Amar, Đuro, Dušan, Aleksandar ili Aleks(zvuči pedersko), Damir, Blažensko, Stefan, Goran, Domagoj, Boban, Branislav, Tvrtko (LOL), Anđelko, Dubravko, Pavao, Sanjinj, Stanko, Roberto, Valentin, Vedran, Zdenko itd.
Arii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 18:21   #1773
Pelagija
mavita is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:30   #1774
Gleda se Shopping Kraljica?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:35   #1775
Antea.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 20:06   #1776
Martina, Marta.
Kažu da je malo falilo da mi nadijenu ovo drugo. Srećom, zaobišlo me.
Roksolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:15   #1777
Marta i Martina? Aha. Ovdje se više nema što tražiti, iako je bilo jako zabavno vidjeti ona doista grozna imena.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:17   #1778
Domagoja. Poznajem osobno curu i jako mrzi svoje ime i svima se predstavlja kao Dona.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 23:33   #1779
I muško Domagoj mi je grozno. Doma se goji.
Roksolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 23:46   #1780
+1
Da sam muško, bila bih Domagoj. Drago mi je da nisam.
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.