Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 15:42   #2001
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
V: trebala je biti voćna salata, ali ispao je cider od brusnice
Close enough.
Nadam se da je ipak pao neki fini ručkić.

Ja sam par puta puta radila te paprike punjene dinastanim ječmom s mrkvicom, vidjela sam tu na forumu. Jedanput su ispale apsolutno supermegauberprefino, ali i inače su fine.

Mene je je danas zabljakavilo šugavo vrijeme, pogotovo nakon one prekrasnoće jučer, pa jedem bzvz, nisam uopće gladna. Što se događa... nikad.

DANAS
dvije jabuke
malo variva od graška i mrkvice (čak me ni sjeckanje nije oraspoložilo )
uzet ću još nešto grickanje, neke lješnjake... ili kokos, od kokosa budem vesela
+
kava, čajevi, voda
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 17:49   #2002
jad, bijeda i cijeli dan na fakultetu

doručak: kava s mlijekom, malo sira
ručak: juha od rajčice s tjesteninom, nekakvo lisnato pecivo s marmeladom od borovnice

idem sad na još jedno predavanje (ovo bi trebalo biti zabavno gost predavač ) pa će biti bake rollsi jer sam mrtva gladna :rollyes: probat ću barem uzeti integralne
a doma slutim neki ramen (1 od 8 ) ili jaja na oko ako se M smiluje i napravi mi ista, jer ja od svega na svijetu ne znam dobro skuhati - jaja



edit: aelys, čitam tvoj meni pa si mi dala ideju - bude i neka jabuka s tim rollsima, samo ako je kafić bude imao
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:30   #2003
Quote:
aelys kaže: Pogledaj post
Close enough.
Nadam se da je ipak pao neki fini ručkić.
Je! Kineska tjestenina, svježi sir i integralno pecivo. Malo neortodoksno iskombinirano, ali fiiiiiino.
Bit će još neka voćna salata (danas zbilja, bez alkohola! ) kad dođem doma. Jedini je problem što će to biti tek oko 10 - još sam na poslu, pa nakon toga idem na ispit. Duuuuuuugi dan.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 20:04   #2004
ispitno vrijeme pa je sve naopako

kukuruzni kruh s pekmezom od brusnica (70% voca )
kefir
nes od cokolade
nekoliko naranci
kruh + dimljeni sir + puno zelenih maslina
naranca + kiwi + banana
varivo od mahuna
cajevi
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 23:55   #2005
Dolazim samo prijaviti da moj plan da zdravo živim opet nije uspio: dragi me dočekao s najfinijim sendvičem na svijetu (ili sam možda bila jaaaako gladna? ), a upravo sam dokrajčila i ostatke variva od jučer i spremam se baciti na nešto slatko da ublaži nezadovoljstvo ispitom.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 00:24   #2006
Ispiti imaju rogove.
Meni se želudac okreće od pogleda na materijale.
Ali dogovorila sam s burazom pečenje kokica noćas, kad on samelje diferencijalni, a ja Cutlipa&Centera, vrag ih odnio.
U međuvremenu se nalijevamo kavom i Cocktom. Bubrezi će me zamrziti. Toliko o zdravlju.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 17:50   #2007
ja ću samo nadodati da sam jučer poslije predavanja završila na cugi, pa smo malo pretjerali, pa sam onako mamurna doma potamanila pola kile (!) pomfrija s otopljenim sirom i mljevenim paprom koje je M (također u oblaku alkoholnih para) napravio za mene i donio mi u krevet, pa nisam imala srca reći ne



danas sam cijeli dan žedna, spava mi se i gunđava sam, as a result

nego:
doručak: kava s mlijekom, pogacsa s bundevinim
ručak: libanonska (?) juha od graha, lafa kruh + dva superfina umakića, jabuka
hektolitri vode na predavanjima

nadam se da doma neće biti ništa, možda eventualno neka salata ili jabuka ako se sjetim kupiti iste na putu doma.
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:36   #2008
fakat mrzim ispitno vrijeme
sve je tako dobro pocelo, a glupo zavrsilo. imala sam nesto potpuno drugo u planu.

zobene na rizinom mlijeku s bananom i kakaom
ostatak variva od mahuna + nova poboljsana verzija kruha od kukuruznog brasna
naranca
nes od cokolade
coca cola
tomislav
pizza s 4 vrste sira
cajevi
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 21:12   #2009
popravljam se...not

doručak: kava s mlijekom, veeelika zdjelica juhe od graška, mrkve i ćešnjaka s hrpom noklica
ručak: (bila na faxu) pogačica sa sirom i najvećom količinom masnoće koju možete zamisliti
večera (hummus bar): sendvič u piti s omletom od jaja i začinskog bilja, hummusa, povrća raznog i nekog bijelog umaka , malo njegove shakshuke s hummusom, čaj od mente njihov fini; na povratku kući smo kupili hrpu nekih mini pužića s čokoladom i kokosom (kao mali dizani) pa sad njih grickam
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 23:51   #2010
Xavi

D: dva tosta sa sirom, kava, kava na poslu
R: neko varivo u menzi na poslu (poprilično bezvezno), instant kineski rezanci
V: dragi mi skuhao juhu od rajčice , pa ja njemu napravila muffine od čokolade s kandiranom narančom - oboje većinom ja pojela
Sad još čaj jer me boli grlo.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:05   #2011
Već treći dan praktički ne spavam...

Tako bih sad voljela ovo
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
pola kile (!) pomfrija s otopljenim sirom i mljevenim paprom
i dva ova
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
tomislav
pa onda ovo .


DANAS
pšenične pahuljice s mlijekom, kakaom i cimetom
naranče
(ručat ću vani pa će biti) omlet s povrćem i salata/divovski sendvič s dimljenim sirom i hrpom povrća
(za večeru) svježi sir s paprikom i kimom
+
kava (puno fine, tople, mirisne kave), čajevi, voda
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:41   #2012
spavanje je obavezno, no matter what



moj današnji meni goes by the codename 'od jučer':
doručak: kava s mlijekom, čokoladna peciva od jučer (M je kupio toga pola kile )
ručak: preostala zdjelica juhe od jučer, kikiriki i grožđice
večera: tijesto s lukom i jajima u količini koje se ne bi posramio ni kakav maratonac i čaša nekog koma soka od naranče

cijeli dan sam spremala ormar, sad zujim po forumu dok mi Spock spava na nogama i sanjam o nečem slatkom
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 21:58   #2013
ispravak: pečem najčokoladnije čokoladne muffine ikad. kao dragom za kad dođe doma. ehm, da, a moram barem probati da vidim jesu dobri
(iako...čokolada i whiskey, teško da mogu biti loši)
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 00:21   #2014
kad ste se vec dotakle teme ne/spavanja, objavljujem da se vratih medju zive! nakon odradjenih svih obaveza i cetiri neprospavana dana i noci, spavala sam od jucer navecer do danas oko podne i osjecam se kao nova osoba. u skladu s time i jelovnik je napokon normalan

> zobene, grozdjice, sojino/rizino mlijeko
> banana, kolac od rogaca s preljevom od colkolade i domacim dzemom od bresaka
> brokula, krumpir, mrkva, sve kuhano, s dodatkom dimljenog tofua i puuuno domaceg maslinovog ulja (kad osjetim jaku potrebu za maslinovim, orasima i bademima, onda znam da sam stvarno fizicki iscrpljena, pa si udovoljim bez razmisljanja o kolicinama )
> par grancereale obicnih keksica
> jabuka, saka raznih orasara
> neko varivo od graha, s ostatkom brokule

+ trenutacno ispijam hrpu najzelenijeg kricavo zelenog caja 'kukicha', koji je jako lagan pa ga mogu piti konstantno tokom dana

tisuciti post! oh, bas ovdje!
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 00:41   #2015
bas si mi falila

necu pisati kaj sam danas jela, samo cu dodati da sam upravo smazala cijelu cokoladu.

sutra je u planu svasta nesto zeleno.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 00:47   #2016


meni je bas drago da si ti pocela pisati ovdje. i moram reci kako mi je bas super neka atmofera ovdje
takva je nekad bila i na modi, ali na zalost vise se nije ponovila.

ja nemam cokolade u kuci! a obicno ima barem one za kuhanje. bas mi fali koja kockica crne uz caj.
__________________
*
vanchaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 14:44   #2017
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
(iako...čokolada i whiskey, teško da mogu biti loši)
Nikako.
Quote:
vanchaaa kaže: Pogledaj post
kad ste se vec dotakle teme ne/spavanja, objavljujem da se vratih medju zive! nakon odradjenih svih obaveza i cetiri neprospavana dana i noci, spavala sam od jucer navecer do danas oko podne i osjecam se kao nova osoba. u skladu s time i jelovnik je napokon normalan
Čestitam na riješenim obvezama, sad uživancija samo...

Ja sam shvatila da najbolje pišem od 22:00 od 2:00, a do 5:00 se živciram prepravljajući sve živo. Onda sljedeće dane kao zombi ulazim u krive zgrade i urede, šaljem krive mailove krivim ljudima i tako...
Ali danas sam naspavana i ne visi mi figurativna sjekira nad vratom pa guštam... Kad se ručak slegne čekaju me Jillian, utakmica, dvije kile Lessingove, litre čaja i flektivni glagoli. Još ako ne zapada snijeg... Nepodnošljiva lakoća postojanja.


DANAS
komad nekakve pite s jabukama
naranča
zapečeni krupmir sa sirom*
jogurtasto-hrenasti umak s malo oraha
zelena salata
bit će još ostaci ručka
evtl neke grickalice
+ kava, čajevi, voda

* nakon tri preslana puta, ovaj mi je put ispalo malo neslano Izgleda da jednostavno nemam osjećaj za količinu začina. Kako vi to rješavate u slučajevima kada ne možete kušati jelo tijekom pripreme (npr, sirovi krumpir i sl.)? Nemojte reći po osjećaju, molim vas.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 17:12   #2018
Jao aelys, kako bi ti ukrala tu pitu od jabuka i krumpire.

Nažalost, nemam neko konstruktivno rješenje za problem sa soljenjem - obično bubnem određenu količinu soli i nadam se najboljem.
Povremeno fulam, ali kad smo samo dragi i ja nije neki big deal.

Inače, gorespomenuti i ja imamo guilty food pleasures weekend - ja sam sva neka deprimirana, jer je posao kome se mjesecima veselim propao i manje-više svima uključenima se nekako sve OK posložilo, osim meni, a on samo prati moje (ne)raspoloženje, pa se tješim(o) grešnim zadovoljstvima.

Jučer sam nam pekla cinnamon pull-apart bread s ekstra cimeta i šećera i s komadićima jabuka, pa danas grickamo ostatke uz bijelo vino.
(Kruh je ispao fantazija i samo smo se okomili na njega, tako da ako netko nije probao preporučam. )
Ručak je bila pizza, a večera će zato biti nešto zdravo - vjerojatno varivo od kelja i krumpirića i salata (+ za mene vjerojatno pečeni karfiol - probala sam to jučer raditi i jako mi je fino, a kako dragi to ne jede, jer on ne jede - njegovim riječima - fraktalno povrće , onda to kuham samo sebi).
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 17:22   #2019
V
uvijek se u kući mora imati čokolade
drago mi je da si živa

aelys, soli se uvijek odokativno - pa kako bude. ako je neslano, a bože moj, lako se posoli malo. probala sam pratiti one upute u receptima, kao žlićica soli i to, ali nikad mi ne bude dobro pa sam odustala

nego, obećala sam si da od sutra jedem normalno - ovaj vikend sam bolesna, pa kao M kuha, ali to je koma

jučer:
doručak: kava s mlijekom, muffini od čokolade i whiskeya
ručak: pizza (gotova ), pa opet muffini
cijeli tanjur pun kivija, jer sam osjetila da mi fali vitamina
večera: ljuti ramen, pa u ponoć kruh s maslacem i dvije vrste sira

danas:
doručak (prespavali): kava s mlijekom, par becherovki (privikavam se na običaje Mrgudova kraja )
ručak (u krevetu): jaja na oko, tvrdi sir sa začinskim biljem, ljuti kukuruz i raženi kruh
sad će opet biti kivi, a za večeru se diže cinnamon pull-apart bread (samotna me nahuškala) s narančom.
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 19:13   #2020
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Jao aelys, kako bi ti ukrala tu pitu od jabuka i krumpire.
Ima još.

Meni je prošli tjedan jedan dugotrajni davno napravljen posao konačno dao opipljive rezultate i bila sam neopisivo zadovoljna i ponosna na sebe čitave tri minute, onda sam shvatila da mi je ime krivo napisano. Ali nema veze, idemo dalje u nove (neplaćene) radne pobjede.

Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
uvijek se u kući mora imati čokolade
I kave. Amen.

Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
par becherovki (privikavam se na običaje Mrgudova kraja)
To je neki divan kraj. Nadam se da nisu diskriminatorni prema drugim pićima. Raznolikost je začin života.
Kakav je to ljuti kukuruz?

Nadam se da će mi što prije nadoći ta sreća sa solju(soli?). U protivnome ću je poslati negdje i živjeti kao Gulliver u Engleskoj. I dulje.
Nego, promjena plana. Najbolja je teta na svijetu donijela nekakvu Snickers/Mars tortu koja je odglumila večeru. Jedva dišem, kao da sam pojela tri Liona odjednom.

Zadnje uređivanje aelys : 29.01.2012. at 19:20.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.