Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2010., 21:45   #41
Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
a kakve vježbe se preporučuju konkretno za kukove?

Od prosinca me muči desni kuk, prvo je to bila intenzivna bol a onda povremena tupa, i sad već par dana isto, izluđuje me. Znam da moram ići slikati ali sam se u posljednje vrijeme i previše zračila iz drugih razloga pa radim malu pauzu. Do tada ću nagađati što bi to moglo biti. Možda premalo kretanja a možda previše jer kad stojim stojim a kad hodam onda je to maraton. A nije mi ni za piti tablete jer nije nepodnošljivo. Za sada.... Što li će tek biti dok dođem do umirovljeničke dobi...
Bez kliničkog pregleda i slike teško je bilo što reći. Osim problema sa zglobom to može biti i neki sindrom prenaprezanja okolnih mišića. No, preko interneta... jedino da smo čarobnjaci. Ako si mlađa možda se neke stvari mogu zaključiti i iz detaljnog pregleda, bez slikanja.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:27   #42
Malo si se ti razmahao s online dijagnozama, to ti je popularno na Alternativi, ovdje ti to nije preporučljivo. Opomena.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:33   #43
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Malo si se ti razmahao s online dijagnozama, to ti je popularno na Alternativi, ovdje ti to nije preporučljivo. Opomena.
Molimo pročitati kućni red i dati objašnjenje ove opomene. Ja pišem što sam našao u praksi i potvrdio. A sada kome pravo i kome krivo. Dakle kako onaj link gore kaže :Forum ne zamjenjuje savjet liječnika. Drugim riječima može i nemora, poslušati i probati. Izbor je na svakome od nas. Zato je ovo forum. Uzgred, ne prodajem ništa, ništa ne reklamiram, nego dajem samo savjet.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 04.03.2010. at 22:46.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:38   #44
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Molimo pročitati kućni red i dati objašnjenje ove opomene. Ja pišem što sam našao u praksi i potvrdio.
Moja stara je patila od žučnog kamenca, dobila strašnu žuticu i skoro ostala bez glave. Tvrdi da žuč boli između lopatica - o kuku ni slova.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:49   #45
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Moja stara je patila od žučnog kamenca, dobila strašnu žuticu i skoro ostala bez glave. Tvrdi da žuč boli između lopatica - o kuku ni slova.
Napad žući da. Boli uz desnu lopaticu.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:10   #46
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Bez kliničkog pregleda i slike teško je bilo što reći. Osim problema sa zglobom to može biti i neki sindrom prenaprezanja okolnih mišića. No, preko interneta... jedino da smo čarobnjaci. Ako si mlađa možda se neke stvari mogu zaključiti i iz detaljnog pregleda, bez slikanja.
Znam da bez slike teško da se može točno reći, ali kako sada rješavam masu drugih problema od štitnjače do imunologije ne mogu sad još i za to trčati. A i slikala sam se nešto previše u zadnje vrijeme, pa čekam još jednom mjesec dana. Moguće da su mišići, ne isključujem ništa. Nemam nešto puno godina pa možda i izbjegnem to slikanje ali mi je dok totalno konzervativna i bez slike neće niti gledati. Hvala na odgovoru.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:23   #47
mišići pokreću kosti

za tvoj problem najbolje je vjezbanje, konkretne vjezbe mozes pogledati ovjde
http://www.egoscue.com/wherePain.php
egoscue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:36   #48
Hvala na linku, pogledat ću

Najgore mi je što to nije klasična bol, već više tupa iritanta povremena da ne opisujem dalje. Ništa, vježbati pa onda čekati rezultate.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:39   #49
Ja imam 25., prvo me kuk bolio nakon dužeg hodanja i tako to, baš onako tupo i škljocnulo bi tu i tamo... naravno da sam mislila da sam premlada da bi bilo nešt ozbiljnije, pa sam odgađala posjet liječniku jer su mi išli na živce nakon muka sa sinusima... Na kraju počelo bolit ko ludo i ispostavilo se da imam displaziju kukova i da me čeka proteza,a prije toga će me rezat da proteza dođe čim kasnije... Ugl., savjet: NE ČEKATI, IDI PROVJERI KAJ SE DOGAĐA
belly_008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:35   #50
Da i ja odgađam, kad me dok vidi mislim da joj se odmah zacrni pred očima

Koje si pretrage radila? Ja bih recimo išla slikati a već sam radila Rf faktore i Latex je pozitivan.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:15   #51
imate ili manju upalu kuka ili artrozu
papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 20:31   #52
Bol u kuku nakon 20 dana trčanja

pozz svima
dakle trčao sam svaki dan nekih 22,23 dana nekih 30 minuta
prije nikad nisam trčao ili vrlo malo

prije 11 dana nakon trčanja počeo me boliti kuk i boli me još do danas,dakle već 11 dana.
najviše me boli kada ustanem na nogu iz ležečeg ili sjedećeg položaja ,ali i u hodu stalno osjećam umjerenu bol.

Nisam ni na kraj pameti nikad pomislio da bi zbog trčanja mogao imati ovako velike probleme

Ako se netko razumije u medicinu ili je imao sličnih iskustava volio bi da mi napiše svoje mišljenje.
Dali moram u posjet doktoru (to najviše mrzim od ičega) ili da čekam da mi samo prođe?

Ima li kakav kučni ljek za otklanjanje boli??
Dali trebam odmarati pa će samo proći?
Inače radim svaki dan pa ne odmaram kuk,jedino navečer.

Imam 31g i nikad nisam imao problema sa ozljedama
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 20:46   #53
A jesi se prije i poslije trčanja rastezao i zagrijavao?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 20:52   #54
nisam...što bi moglo biti??neki ligament,mišić..nije vrag da sam nešto slomio??
pretpostavljam da sam nešto slomio vjerojatno bi mi bilo natečeno ili nebi mogao uopće hodati..

ne razumijem se u medicinu apsolutno ništa
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 11:59   #55
Kuk

Molim moderatora da ovu temu stavi tamo gdje pripada,ja ju nisam mogao naci.Prije tjedan dana osjetio sam bol u lijevom kuku,nisam obracao paznju jer sam mislio da je od udraca.Stanje se medjutim iz dana u dan pogorsava!Vise nisam mogao izdrzat bolove i otisao na hitnu u KBC Rebro,tamo su kuk slikali no nalaz je ok!Preporucili anelgetike,mirovanje i obloge.Stanje mi se i dalje pogorsava,gotovo da ne mogu stati na lijevu nogu,a kod dizanja ili sjedenja je bol takva kao da ce mi puknut bedrena kost.Sto da radim?Kome da se obratim za pomoc?
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 22:08   #56
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Molim moderatora da ovu temu stavi tamo gdje pripada,ja ju nisam mogao naci.Prije tjedan dana osjetio sam bol u lijevom kuku,nisam obracao paznju jer sam mislio da je od udraca.Stanje se medjutim iz dana u dan pogorsava!Vise nisam mogao izdrzat bolove i otisao na hitnu u KBC Rebro,tamo su kuk slikali no nalaz je ok!Preporucili anelgetike,mirovanje i obloge.Stanje mi se i dalje pogorsava,gotovo da ne mogu stati na lijevu nogu,a kod dizanja ili sjedenja je bol takva kao da ce mi puknut bedrena kost.Sto da radim?Kome da se obratim za pomoc?
Probaj s ortopedom ili fizijatrom (ali ne bilo kojim, raspitaj se prvo za reputaciju i iskustva pacijenata).
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:15   #57
Bez pomaka na bolje:flop:

Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Probaj s ortopedom ili fizijatrom (ali ne bilo kojim, raspitaj se prvo za reputaciju i iskustva pacijenata).
Bio kod doktorice opce prakse,kazem joj za bolove koji su kad pocnu uzasni!Kaze ona meni:bolovanje,mirovanje i anelgetici!Ok odlucio mirovat koliko mogu jer si bolovanje ne mogu priustit.Nakon dva tjedna nista bolje.Zovem ju opet,no ne zeli me poslat ni ortopedu ni fizijatru,ili npr na MR ILI CT,umjesto toga daje mi KETONAL forte(bar mislim da je forte)100mg i opet mirovanje!Drogiram se uz dopustenje doktora a to ne zelim,no moram raditi!Poludjeti cu-bol traje vec 4 tjedna!
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:38   #58
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post

Bio kod doktorice opce prakse,kazem joj za bolove koji su kad pocnu uzasni!Kaze ona meni:bolovanje,mirovanje i anelgetici!Ok odlucio mirovat koliko mogu jer si bolovanje ne mogu priustit.Nakon dva tjedna nista bolje.Zovem ju opet,no ne zeli me poslat ni ortopedu ni fizijatru,ili npr na MR ILI CT,umjesto toga daje mi KETONAL forte(bar mislim da je forte)100mg i opet mirovanje!Drogiram se uz dopustenje doktora a to ne zelim,no moram raditi!Poludjeti cu-bol traje vec 4 tjedna!
Ako možeš, odi privatno i pusti tu kozu opće prakse, ako ne - ponesi nož u ordinaciju. To je radio moj pokojni svekar (počeo nakon incidenta u kojem su mu zbog notorne liječničke greške i nemara i žena i dijete skoro ostali bez glave) i nakon toga nije nikad imao problema s doktorima.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 16:49   #59
Imam bolove u kuku/preponi, nisam siguran kak se zove taj dio, uglavnom prednji dio. Mislim da su bolovi počeli pred nekoliko godina nakon višesatne vožnje auta.
Sad me boli po nekoliko dana nakon trekinga (lagano trčanje/hodanje cca 10km po brdima).
Vozim i bicikl rekreativno (ture od nekoliko desetaka km) i ponekad imam bolove i nakon njih.
Kako i gdje otkriti u čemu je problem i kako to izliječiti/sanirati? Trebam ultrazvuk ili MR? Zagreb po mogućnosti
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:58   #60
Quote:
DonDuck kaže: Pogledaj post
Imam bolove u kuku/preponi, nisam siguran kak se zove taj dio, uglavnom prednji dio. Mislim da su bolovi počeli pred nekoliko godina nakon višesatne vožnje auta.
Sad me boli po nekoliko dana nakon trekinga (lagano trčanje/hodanje cca 10km po brdima).
Vozim i bicikl rekreativno (ture od nekoliko desetaka km) i ponekad imam bolove i nakon njih.
Kako i gdje otkriti u čemu je problem i kako to izliječiti/sanirati? Trebam ultrazvuk ili MR? Zagreb po mogućnosti
Trebao bi ti ortoped ili fizijatar da potvrdi ili eliminira artrozu kuka i druge mogućnosti iz svog resora, a svakako i opći kirurg (po mogućnosti herniolog) da ispita mogućnost preponske kile/sportske hernije. Za ovu drugu varijantu mogu ti na PM preporučiti privatnu kliniku u Minhenu, pregled nije skuplji nego kod nas, a njihovi kirurzi koriste vrlo pouzdanu ultrazvučnu dijagnostiku kakva u Hr nije dostupna.

Bol od hernije može trajati godinama, pojačava se kod sjedenja i naprezanja, a oteklina u preponskoj regiji može biti vrlo diskretna ili čak nevidljiva golim okom. U tom slučaju najšešće su potrebne godine prije nego se netko od liječnika sjeti te mogućnosti.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.