Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 13:52   #101
Ne znam gdje vi živite kad nailazite na takve revne DM prodavačice. U VŽ-u su sve gore, jedna od druge, ni bezobraznost im nije strana, a bogme, nisam primijetila baš da su 2-3x "bolje" po ičemu od prodavačica u drugim dućanima koje rade za 2000kn i nešto. Ima, bez daljnjeg i onih OK. Ali od tri DM-a koliko mislim da ih ima u VŽ-u, u dva sam naišla na veliki bezobrazluk kad sam ih nešto trebala, pitala za pomoć i sl...

Ako je plaća kako piše u onom članku u prvom postu - to je više od inspektora, a ovisno o tome o kojem se inspektoratu radi - i od voditelja inspektorata . To valjda samo u Kroejši ima.

No, to je super za prodavačice, naravno. I mene tjera da se zapitam koliko tek zarađuju oni koji su si po Kroejši otvorili razne tvornice, a radnike u njima plaćaju 3x manje nego DM. Odnosno, mi kad bi ih plaćali puno više, očito bi jaaaaaaaako dobro poslovali. Kuuuuuuuul....negdje se smiju iz nas glupih Hrvata samo tako...ja sam 1x doživjela u tvrtki u kojoj sam radila, a bila je austrijska, da je tip koji je radio isti posao kao ja, samo u Austriji, imao SSS i plaću istu kao i ja sa VSS - samo ja u kunama, a on u istoj cifri, ali eurima. Došlo mi da se ubijem. No, radije sam onda dala otkaz.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 23.10.2012. at 13:59.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 13:58   #102
Nema druge, nego pod hitno tražiti da se radnicama u DM-u smanji plaća, odakle im pravo uopće da primaju toliku plaću, i da imaju više od voditelja inspektorata?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:09   #103
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nema druge, nego pod hitno tražiti da se radnicama u DM-u smanji plaća, odakle im pravo uopće da primaju toliku plaću, i da imaju više od voditelja inspektorata?
Pa da. Ili mogu recimo svi imati istu plaću, to je ionak ultimativni hrvatski san, svatko smatra da treba imati visoku plaću. Sigurna sam da jedan liječnik ne bi imao ništa protiv da DM-uša ima plaću kao i on. Pa kaj, ne vrijedi on više od nje, jel tako .

Ista plaća za sve! Yay!
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:14   #104
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Pa da. Ili mogu recimo svi imati istu plaću, to je ionak ultimativni hrvatski san, svatko smatra da treba imati visoku plaću. Sigurna sam da jedan liječnik ne bi imao ništa protiv da DM-uša ima plaću kao i on. Pa kaj, ne vrijedi on više od nje, jel tako .

Ista plaća za sve! Yay!
imaš pravo bit nezadovoljna svojom plaćom ali ne znam zašto si nezadovoljna tuđom ako je prima iz privatnog džepa?
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:23   #105
Zato sam i počeo izbjegavati politiku u zadnje vrijeme. Previše negativnih osjećaja...

Radnice u DM-u imaju toliku plaću? Super za njih. Nadam se da će imati i veću. To što ja imam manju sa VSS, sam sam si kriv. Jel mi je dovoljna? DA. Jel volim svoj posao? Obožavam. Jel bih htio raditi ikada u DM-u? NE.
Radnice u DM-u su bezobrazne? Usluga nije na razini? To je subjektivni doživljaj. Ja za svoj novac kupujem gdje mi je najpovoljnija kupnja. Recimo u Mercatoru kupio u subotu šampinjone s rokom trajanja do 25.10. Namjerno sam uzeo one koji su bili na kraju police jer su ostali imali rok trajanja još samo 1 dan. Ovi s rokom trajanja do 25. su jučer bili za bacit. Onako u pakiranju sve skupa. Još su mi nekako proizvodi bili nelogično složeni i nikako mi se taj cijeli dojam kupnje nije svidio. Ja tamo više nejdem. Ne mislim zbog toga da treba tamo radnicima smanjiti plaću, zatvorit Merkatore, spalit Sloveniju (dobro ovo je više osobno ) ili nešto slično.
Ja bih rekao da su skoro pa "planski" nabrijani svi na Todorića i da se on namjerno rasteže po medijima. Pored svih lanaca su u Hrvatskoj on i Konzum crna ovca. A realno je da ima koorporaciju koja je uspijela sačuvati tisuće radnih mjesta, koja koliko toliko pomaže da imamo kakvu takvu proizvodnju hrane. I kaj god kod nas netko nekaj napravi, ne valja. Daje Božićnicu u bonovima...ne valja. Ja nisam vidio svoju nit ju neću vidjeti. I baš bi me žuljalo 1000kn Konzum bonova. Dobavljačima kasni, ali plaća. Frend mu veli da mu je uvijek na krajnjem roku, ali mu plati.

Znam nekoliko poslodavaca i žale se na radnu snagu. Nošalancija, pristup poslu i kuknjava kako nije dobro je skoro pod obavezno. Kad treba nešto dati sebe, to je 0 bodova. Najbolje je otići na neke druge PDF-ove. Recimo "Život u dvoje" i naći koliko tamo tema ima sa tematikom "ne radi i ne traži si posao", "svi su radno sposobni u kući ali ih ja uzdržavam", "skorom cijela plaća ode na njegovu kladionicu i kave s dečkima iz kvarta". Jako čudni problemi ljudi u nacije koja je radišna i koja za lijeka ne može naći posao.

I vratimo se ženama iz DM-a. Ako se vlasniku isplati, nek im da koliko im može, ali bih pitao našu naciju dušebrižnika koliko bi trebala biti plaća prodavačice ako je 3500kn premalo, a 8000kn previše?
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 15:55   #106
Quote:
vita_jela kaže: Pogledaj post
Ja te ne kužim, ajde pojasni, ne boj se

Meni je koncept DMa odličan, žene imaju odlična paket primanja, uvjeti rada su ok, potrebna prethodna znanja nula.

Sad to kaj treba raditi pa je to mana- hrvatski je san, gdje je uvaliti se u firmu i bez imalo srama primati plaću za nerad i skrivanje.
I da ljenjivci time ne škode društvu, ne bi ja ništa rekla- ali škode.
Jer kako imaju puno vremena i love umisle si da su filozofi (jer jedino filozofi smiju tako ), pa onda dekonstruiraju majku logiku i planetu uopće
Koncept DM-a i jest odličan i mislim da bi se malo tko žalio da tamo radi. No idu mi na jetru ovi koji smatraju da je normalno i pače poželjno da neko radi ko konj za lovu s kojom jedva može osigurati sigurnu egzistenciju.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 14:21   #107
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
imaš pravo bit nezadovoljna svojom plaćom ali ne znam zašto si nezadovoljna tuđom ako je prima iz privatnog džepa?
Ogledni primjerak prosječne hrvatice.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:48   #108
DM odlično posluje i dobro za hrvatske prilike plaća svoje djelatnice. Za razliku od Konzuma koji isto odlično posluje. Ali ne znam kakva je to vijest,ima firmi koje i bolje plaćaju.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 18:52   #109
ja osobno od svoje frendice koju poznam cijeli zivot i radi u DM-u vec 9. godina nikad nisam cuo nista lose, dapace. Zena je prosla dvije trudnoce i svaki put ju je cekao posao. Njena jedna kolegica sa posla se preselila u drugi grad i dobila je posao u DM- ovoj poslovnici u tom gradu...pametnom dosta
Offskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 22:55   #110
Ali meni nikako nije jasno zašto to onda ne rade i drugi ako je DM toliko uspješan? Ili, ako hoćete da okrenemo priču, zašto DM ne radi kao i drugi trgovci na malo koji navodno otpuštaju trudnice, iskorištavaju ljude i još ih slabo plaćaju?
__________________
This time next year...
nepoderivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 22:56   #111
To ti je zato jer je DM pokvarena kapitalistička firma koija iskorištava, dok su drugi zapravo dobrotvori.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 23:41   #112
Kakva je to priča da u DM-u rade kao konji? Meni izgleda da u Konzumu rade daleko više. Ne vidim kaj fali ovima u DM-u.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 23:49   #113
Više vrijedi u DM-u biti obični prodavač nego u drugim trgovačkim kućama poslovođa,a u nekima čak i regionalni voditelj..
I onda nije čudo da je DM najrespektabilnija firma u nas i da je posao prodavačice u DM-u statistički prvi na listi najpoželjnijih poslova u Hrvatskoj.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 00:23   #114
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kozmo i Bipa nisu FENSI!...kod njih pichke ne provlace kartice onako brzo kao u DM-a i normalno da su tamo i place manje!! A ne brini..i oni bi placali kao i DM da mogu!
DM uopće nije fensi, imaju vrlo pristupačne cijene i ne razlikuju se ni po čemu od npr. Kozma, osim naravno, po plaćama.
Volim otići u DM upravo iz razloga što ne izrabljuju svoje radnike, a priče o tome da se narade više od prodavačica u Konzumu su netočne! Drago mi je što bar jedan lanac ne izrabljuje naše radnike!
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:29   #115
Quote:
nepoderivi kaže: Pogledaj post
Ali meni nikako nije jasno zašto to onda ne rade i drugi ako je DM toliko uspješan? Ili, ako hoćete da okrenemo priču, zašto DM ne radi kao i drugi trgovci na malo koji navodno otpuštaju trudnice, iskorištavaju ljude i još ih slabo plaćaju?
zato jer je to nivo do kojeg trebaju "manageri" dorasti
pa kad i ako ikada shvate da im je najbolje imati zadovoljne radnike i da se posao lagano odvija, onda ce se nesto moci i pokrenuti
ovako, dok chobani vide samo sebe i gomilaju lovu i probleme na hrpu, nece biti ni pravog posla ni pravog odnosa prema poslu
u nekim zemljama prava radnika na papiru su prakticki nepostojeca, ali zato postoje odnosi medusobnog povjerenja i postovanja i jako dobro se zna sto je dobar radnik i koliko vrijedi, kao sto i ako netko dode na glas kao los manager, taj nece dobiti iole ikoga tko vrijedi da mu radi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 10:27   #116
Hebiga kad su naši ljudi odrasli hraneći se Dinastijom i Dallasom a ne surovom stvarnošću kao što su Norma Rae ili Mimi metalac.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:00   #117
Menadzeri su kljuc svega, usporedjivati menadzere zaposlene u DM-u i Todoriceve "menadzere" nema smisla. Omjer zaposlenih/place sve govori.
Jos je to pogotovo upecatljivije kad znate koliko se radnik cijeni, kolike su marze na robu, neplacanje dobavljacima i pod milom ste rukom drzave.

A ljudi ko ljudi, citam bune se kaj moraju raditi 8 sati u cijelosti, konstantno. Kakav bezobrazluk!

Plus vecini na forumu je problem kad radnica u DM-u mora preci sa posla otpakiravanja robe ili slaganja robe - na blagajnu. Tezak je to intelektualni i fizicki napor pa bi mozda trebale imati i vecu placu od 8t kn.

Pa tko je vidio raditi 8 sati 2-3 razlicita posla?

U kapitalizmu? Nemoguce....
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:05   #118
uzimo čisto ovo komparativno izračunati

u zemljama poput Austrije,Njemačke,Francuske i sl. plaća od 1000€ mjesečno smatra se minimumom,a ovih 8000 KN je tek nešto malo iznad toga.
U tim zemljama blagajnice vjerojatno dobivaju plaću sličnu ovoj,ako ne i nešto veću.

E sada-DM u Hrvatskoj.....prodaje skoro isključivo uvozne proizvode po cijenama sličnim u europskim državama.
Neki troškovi poput najma prostora prijevoza itd. su im manji nego u Europi.

Prema tome-ove plaće su sasvim moguće i održive.



+DM ima prilično malo trgovina u odnosu na promet koji ostvari
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:12   #119
DM-Gründer Götz Werner:
„1000 Euro für jeden machen die Menschen frei“

je naslov jednog intervjua s osnivačem DM-a Wernerom Goetzom
i u tome je sva misterija oko plaća radnica u toj firmi.
Naime, Goetz smatra da bi svatko morao imati bezuvjetni osnovni prihod od 1000 eu kako bi se, lišen elementarnih egzistencijalnih problema,
mogao ostvarivati kao ljudsko biće bilo da se posveti odgoju djece
ili uzgajanju ruža ili što već komu drago.
I tako u skladu sa svojom životnom filozofijom plaća i radnice u Hrvatskoj
Ima puno o njemu na netu pa guglajte.
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.