Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2005., 13:52   #1
Slovensko gospodarstvo posle ulaska u EU

Što ima novo od kad je Slovenija ušla u EU u ekonomskom smislu (Npr. Kolika je mogućnost da se nađe posao, ili da neko radi dok studira, znači samo sa završenom srednjom školom), pitam jer sam prošli put u Slovenij bio 2003. godine.
Znam da se u poslednje dvije ili tri godine desilo da stranci kupe fabrike s ciljem da unište konkurenciju, pa su uslijedila otpuštanja radnika. Zanima me sad što je dobro urađeno i koliko se napredovalo kad se sve sabere? Posebno kod zapošljavanja i prošječnih plata.
__________________
za uređivanje video materijala
ftp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 16:22   #2
ne previše, ali ipak jesu otišli naprijed.
Cousteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 16:40   #3
A da to ipak pitaš Slovence? Mislim, kakav smisleni odgovor možeš ovdje očekivati?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 17:39   #4
Meni se onih nekoliko Slovenaca koje poznajem izjasnilo dosta negativno po tom pitanju. Doslovno s riječima "nemojte nikad ući u to sranje". Ali to je svega nekoliko ljudi koje poznajem. Trebalo bi se malo šire raspitati.
Samo da dodam, ja prije toga nisam bila euroskeptična.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 11:23   #5
u Slo. ima mnogo više turista nego što ih je bilo pije ulaska u EU;
za ljude iz zapadne Evrope koji nisu nikad bili istočnije od granica
EU je privlačno otići posjetiti relativno slabo poznatu zemlju koja
je sad dio unije, a i blizu je

nema neke veće frustracije, ljudi relativno dostojanstveno žive,
putuje se, penzioneri putuju (no, ne znam je li to zbog EU ili
zbog ne-imanja rata, zbog mentaliteta i sl.)
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 13:27   #6
Koliko sam ja čuo od svojih rođaka (blizu Italije), i tamo je situacija znatno lošija nego u vrijeme kad su ulazili u EU.
__________________
Važno je, sve je važno ...
lumenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2005., 13:42   #7
Quote:
lumenx kaže:
Koliko sam ja čuo od svojih rođaka (blizu Italije), i tamo je situacija znatno lošija nego u vrijeme kad su ulazili u EU.
Po statističkim podacima je znatno bolje. Individualno, naravno da je nekome bolje a nekome lošije, ali talijansko gospodarstvo danas stoji upravo neusporedivo bolje nego prije EU, toliko bolje da o tome nema smisla ni raspravljati -- Italija je jedva ušla u EU koliko je traljavo stajala u to doba.

Najviše je profitirao jug, koji više ni blizu nije onako siromašan kao što je bio. Treba li uopće razmišljati o tome koliko je bolje kad je talijansko gospodarstvo nakon što je Italija ušla u EU, u par godina preteklo britansko po veličini i postalo treće najveće u Europi poslije njemačkog i francuskog.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.