Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2006., 00:23   #1
Mikrofoni [za pjevanje]

Čiji su mikrofoni dobri?,mislim uzet neki pa eto da zna na šta da obratim pažnju...
A razglasi?
Dali je pojačalo slično razglasu i tako,to me zanima....
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 11:22   #2
Koja je primarna namjena mikrofona i za kaj ti treba pojačalo (razglas)?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 21:24   #3
Pa recimo da imam grupu(uglavnom rock),mislim sve mi to radimo čisto iz zezancije ali smatram da bi svakako trebao imati bolji mikrofon od onoga jeftinog za kompjuter,čuo sam da su oni nemački dobri(bayer dynamic valjda) ali su i skupi pa zato pitam za predlog.
Pojačalo(razglas) bi uzeo s vremenom kad se ozbliljnije počnemo bavit muzikom.
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 23:57   #4
Za rock band tu su ti (za pocetak) potrebne 2 vrste mickova:
Shure sm57 ili pg 57 za instrumente
Shure sm58 ili beta 58 za vokale
ima i drugih koji imaju specifican nacin dejstvovoanja ali sa ovim ces rijesiti 98% problema..

Pojacalo je sastavni dio raglasa (uz mikser, kablove zvucnike).
__________________
ZASTO NE!!!
rOMMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 09:39   #5
rOMMA ti je dobro rekao. Za live vokal ili čak snimanje vokala ti je najbolje uzet shure sm58 ili beta 58 (iako ja svoj vokal snimam sa beta 57, najbolje mi paše glasu), a što se tiče pojačala, postoje namjenska pojačala (dakle, posebno za bas, gitaru, klavijaturu) a i razglasno pojačalo koje je najbolje uzet u obliku power mixera (dakle, više ulaznih kanala na koje možeš spojit vokale ili instrumente, s tim da će ti kvaliteta zvuka instrumenata preko tog pojačala bit slabija nego preko namjenskih) i razglasnih zvučnika ili nekakve višekanalne miksete za aktivnim zvučnicima (znači da zvučnici imaju vlastito napajanje i vlastita pojačala u sebi i nije im potrebno posebno pojačalo da ih pokrene).
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 11:48   #6
Koliko košta takav mikrofon
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 19:33   #7
Od 600 - 1000 kuna. Ovisi da li kupuješ novi ili rabljeni i koji od navedenih želiš.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 21:10   #8
Dosta bogami,dosta....
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 14:40   #9
Isplati se dati toliko, bez brige. Isplati se i daleko vise za ozbiljan mikrofon.

I daj molim te sredi taj sig malo
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 19:00   #10
A kakvi su rabljeni?
Mislim mikrofon je jednostavna stvar ne može se lako pokidat?
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 02:05   #11
Neki mikrofoni su dosta osjetljivi na padove, pa nakon jednog ili vise susreta s podom znaju pocet krckat ili proizvodit razne "smetnje" u radu. U principu ako ne skuzis nekakav problem s mikrofonom pri prvom testiranju, ne vjerujem da bi se mogao pokazati kasnije. Ali OBAVEZNO treba isprobati mikrofon prije kupnje!
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 23:19   #12
Shure RS-25 200 kn
Tak Star profesional, novi, kao SM 58, odličan prodajem za 300 kn
Te sam vidio u burzi,kakvi su?
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 00:19   #13
Quote:
Johnny 007 kaže:
Shure RS-25 200 kn
Tak Star profesional, novi, kao SM 58, odličan prodajem za 300 kn
Te sam vidio u burzi,kakvi su?
Gle, nema "kao" sm58. Ili je sm58 ili nije. RS-25 je vjerojatno nekakva igračka.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 13:14   #14
Quote:
Johnny 007 kaže:
A kakvi su rabljeni?
Mislim mikrofon je jednostavna stvar ne može se lako pokidat?

ovak

ja sam prije nekih ciglih 2 - 3 mjeseca kupil shurove bete 58ice dva komada za 750 kn i da pokucam u drvo još rade ( mada sam očekival da budu krepali )

našel sam ih na www.glazbenioglasnik.com ili na www.glazbeni-forum.com ne sječam se sad ali čak je lik platil poštarinu

i za sada sam zadovoljan i prezadovoljan
__________________
And I hate your country, And I hate your world, I hate your Gods people who breed on earth who breathe on, Over to the other side, I'm caught stepping out, Over to the other side, I'm gonna recreate a religious experience to tear my fucking heart out...
N3bir0s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 13:15   #15
Quote:
Drito Konj kaže:
RS-25 je vjerojatno nekakva igračka.
bogme je karaoke igračka
__________________
And I hate your country, And I hate your world, I hate your Gods people who breed on earth who breathe on, Over to the other side, I'm caught stepping out, Over to the other side, I'm gonna recreate a religious experience to tear my fucking heart out...
N3bir0s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 22:04   #16
Mikrofon...

Pozdrav svima ...Skupio sam neke pare i zelim si kupit neki posten i dobar mikorofn...Prije nekoliko tjedana sam kupio neki mikforon za 100 kn...po izgledu odlicno izgleda...al kad sam ga ukljucio...to je bilo vece sranje od mikrofona za 20 kn...Pjevam a skoro se ne cujem...previse šušti...

Sad zelim kupit jedan dobar...do 1000 kn...cuo sam da ima i za 600,700 kn bas dobrih mikrofona al eto...ja cu dati najvise 1000 kn...pa ako ima iskusnih u tome da mi daju neke savjete...linkove od stranica di mogu kupit i tako dalje...bio bih jako zahvalan...

Pozdrav!!!
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 02:55   #17
https://www.forum.hr/showthread.php?t=160668
__________________
www.run-amok.org
jovo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 04:33   #18
Puno hvala...!!!
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:01   #19
za snimanje vokala ti trebaju kondenzatorski mikrofoni. najjeftiniji, a da su jos relativno dobri su od audio-technice. osnovni modeli od 300€, pa nadalje.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 15:39   #20
Sennheiser E845 ili Shure beta 58a,možda češ tribati dodati 100-200kn ali isplatiće ti se.
COTOVD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.