Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 09:57   #41
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=148&Show=1756

evo tu ti sve piše vezano za sunce i trudnoću.
obrati pažnju na: ''Trudnoća mijenja hormon melanin što uzrokuje tamnjenje kože, poznato kao chloasma. Tamnjenje je najzamjetnije na bradavicama, trbuhu i ponekad na licu. Budući da neke od navedenih promjena boje tena mogu biti trajne, najbolje je ne izlagati se direktnom suncu te koristiti kremu s visokim zaštitnim faktorom.''

ja sam u trudnoći stalno lice mazala kremom s zaštitnim faktorom jer sam se bojala da ne dobijem mrlje po licu.
baš me zanima da li se može ići na špricanje. ..ja sam bila jako zadovoljna sa tim za svadbu...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:00   #42
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
baš me zanima da li se može ići na špricanje. ..ja sam bila jako zadovoljna sa tim za svadbu...
moze jer to ne steti bebi ali nije preporucljivo jer bi se mogla obojat flekavo ... ja nebi imala hrabrosti za takvo nesto
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:01   #43
Quote:
papricica kaže: Pogledaj post
A kad se pojavljuje linea negra? ja sam 17 tjedan i još je nema
a to ti je relativno...meni se pojavila oko 20 tjedna ili 22 vise se niti ne sjecam i sada 5 tjedana nakon poroda polako blijedi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:05   #44
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
moze jer to ne steti bebi ali nije preporucljivo jer bi se mogla obojat flekavo ... ja nebi imala hrabrosti za takvo nesto
Draaga moja Wedding, spomenula sam da sam bila zadovoljna s tim za svadbu...dodatak: trajalo je oko 10 dana (jer nisam nastavila sa održavanjem boje) i ravnomjerno se skidalo, a ne u mrljama...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:10   #45
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a to ti je relativno...meni se pojavila oko 20 tjedna ili 22 vise se niti ne sjecam i sada 5 tjedana nakon poroda polako blijedi
a onda dobro , ja mislila da nekaj kasni ta crta
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:57   #46
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
Draaga moja Wedding, spomenula sam da sam bila zadovoljna s tim za svadbu...dodatak: trajalo je oko 10 dana (jer nisam nastavila sa održavanjem boje) i ravnomjerno se skidalo, a ne u mrljama...
pa to je sreca inace postoji velika sansa da se flekavo obojis ako se spricas u trudnoci isto kao i kod krema za samotamljenje ( govorim za one koje se smiju koristit u trudnoci) a skidanje u flekama nisam ni spomenula ali i to je moguce ( to se desilo maloj susjedi koja je isla na maturalnu veceru , htjela na solarij ali ju mama nije postila pa se otisla spricat i nakraju nije ni otisla na veceru

__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:06   #47
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=148&Show=1756

evo tu ti sve piše vezano za sunce i trudnoću.
Hvala na linku



Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
ako imas snage za to idi.
iako je moguce da vec u sestom tjednu osjetis veliki zamor koji ce da potraje.
Joj danas se osjećam užasno umorno i pospano, ležim cijeli dan i još mi se spava
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 17:20   #48
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Jel ok ići na more oko 5, imam kremu sun mix zaštitni faktor 25 ali inače sam tamnoputa i nikad ne pocrvenim, mislim jel ok zaštitni faktor ili zbog bebe da uzmem veći. Trudna mjesec dana
evo svježe da ti odgovorim jer sam danas baš isto pitala doktora na pregledu, naime ja idem od 8 - 9:30 ujutro i od 18:00 na dalje... isto stavljam jaki faktor...

uglavnom savjetovao mi je da je rano ujutro ok te predvečer ALI poslije sedam ali NE ležati na suncu već plivati u moru koliko ti paše i onda potražiti hlad... naime moj mi je doktor to objasnio da je iznimno važno skloniti se s ovog sunca koje ne samo da je opasno za nas trudnice već i za ostale, a kao razlog why not mi je rekao nešto o tome kako sunce ima utjecaj na krvne žile pa može doći do abrupcije posteljice što sve može rezultirati vrlo loše (kiretažom)... uglavnom poanta je hvali more, drž se hlada!!
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 11:21   #49
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post

Joj danas se osjećam užasno umorno i pospano, ležim cijeli dan i još mi se spava
eto, dolazi...sad ce mozda i mucnine pocet...ali ne brini, to je normalno, beba se stiti od stetnih uticaja.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 16:00   #50
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
moze jer to ne steti bebi ali nije preporucljivo jer bi se mogla obojat flekavo ... ja nebi imala hrabrosti za takvo nesto
zvala sam studio i rekla je da imaju trudnica kaj se špricaju, al da nije preporučljivo do 4 mj. ...a niš ovo ljeto bum bijela kak i jesam, ipak ziher je ziher..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 14:48   #51
Bas su jucer rekli na dnevniku da se povecao broj spontanih pobacaja radi ove vrucine pa sam se izbedirala jer mi se cini da bih mogla bit trudna a isla sam na more. Ja sam uvjerena da je more ljekovito i da moze samo dobro doci, a sto se tice sunca, ono je opasno...mazem se sve u 16, al eto, bas sam htjela vidjeti sta i kako se smije, zasto su spomenuli te spontane a i ova stranica sa rode je ok.sad sam malo opustenija
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 23:57   #52
Sorry na možda glupom pitanju, negdje sam čula da j opasno imat mačku u prvih par mj. trudnoće???

Ja imam mačku i stalno je samnom!?!
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 10:44   #53
a koje se tablete mogu uzimati protiv recimo glavobolje, zubobolje i slično?
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 11:31   #54
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Sorry na možda glupom pitanju, negdje sam čula da j opasno imat mačku u prvih par mj. trudnoće???

Ja imam mačku i stalno je samnom!?!
nema opasnosti ako je macka uredno cijepljena
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 12:09   #55
Bok cure!

Konačno da vam se i ja malo pridružim. Već sam na pola trudnoće i potpuno vas razumijem sa svim dilemama kaj se smije, a kaj ne. Sva sam u nekom strahu jer je moja trudnoća rizična i od samog početka mirujem, prvih 10 tjedana je to podrazumjevalo ležanje i eventulano sjedenje, a nakon toga ne smijem ništa raditi, dizati, a smijem prošetati....
Kaj se sunca i mora tiče, moja mama ima te chloazme po licu već tridesetak godina jer se nije čuvala i ničim to ne ide na žalost dolje. Ja se čuvam, moguće je da se radi o genetici, a i bolje je spriječiti nego liječiti.

Od lijekova protiv bolova smije se uzimati Lupocet (ili Lekadol, tj. paracetamol).
I ono kaj je meni, bar mislim, pomoglo je to što pijem puno vode. Istina da sam non stop na WC-u ( bar se malo šetam ), no bar nemam nikakvu beštiju u urinokulturi.

I strije pokušavam spriječiti kremama protiv strija koje kombiniram s bademovim uljem. Moja mama ih ima pa imam šanse da ih dobijem, no nije se mazala ničim pa ko zna?
Raspisah se za prvi post. Puse svima
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:01   #56
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nema opasnosti ako je macka uredno cijepljena
A ako nije??

To je napuštena mačka, vidi se da su se ljudi dobro bri nuli o njoj tako je bila lijepa, čista, uredna, dobro uhranjena....
Par dana se motala oko naše kuće i mi smo je prisvojili, neznam jel cjepljena, mi ju nismo cijepili

ŠTA SAD??

Prpa me
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:07   #57
opasan je izmet a ne mačka kao mačka (preko dlake...)...nemoj čistit njen pjesak i to je dovoljno.
MM-ova vjenčana kuma ima 9 mačaka (što svojih što lutalica) i kuća im uvijek otvorena, ak ona nije dobila toxo....samo nijed iralanjihov pjesak....

možeš napravit i test za tox....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:43   #58
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
opasan je izmet a ne mačka kao mačka (preko dlake...)...nemoj čistit njen pjesak i to je dovoljno.
MM-ova vjenčana kuma ima 9 mačaka (što svojih što lutalica) i kuća im uvijek otvorena, ak ona nije dobila toxo....samo nijed iralanjihov pjesak....

možeš napravit i test za tox....
ako macka nije cijepljena i ako je lutalica moze prenjet sve i svasta cak i preko dlake
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:47   #59
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
A ako nije??

To je napuštena mačka, vidi se da su se ljudi dobro bri nuli o njoj tako je bila lijepa, čista, uredna, dobro uhranjena....
Par dana se motala oko naše kuće i mi smo je prisvojili, neznam jel cjepljena, mi ju nismo cijepili

ŠTA SAD??

Prpa me
ja bi ju na tvom mjestu odvela na cijepljnja, okupala ju i tek nakon toga stupala u kontakt sa njom a pijesak mozes cistit slobodno jer sumljam da netko dira drek sa rukama

BTW: ako je macka oboljela od toxa mozes se zarazit i preko dlake jer se macka cisti jezikom pa tako cisti i anus i i cijelo tijelo pa mislim da ti vise ne moram objasnjavat zasto i dlaka
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 20:57   #60
Oštrilo, hvala puno !
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.