Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 18:03   #201
Dobio sam kaznu za parking u iznosu od 130 kn, problem je što sam ja platio parking na jedan sat ispreg svog fakulteta ali sam na žalost, kako mobitel imam 2 dana fulao JEDNO slovo svoje registracije... totalno idiotski. Znači u svom mobitelu imam da sam platio u 11.48, kaznu sam dobio u 11.53.. Dali se imam kome žaliti ili da platim to.. Ali s 4 kn da pređem na 130 kn je glupost!
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:12   #202
Nazovi Zg parking i objasni im situaciju. Ako ti je prvi put da si napravio grešku s registracijom, oprostit će ti.

Nedavno sam uzeo drugi auto kada sam otišao u grad, a platio sam parking za auto kojeg inače vozim. Dočekala me kazna 160 kn, jedan poziv i riješena stvar. Čovjek na telefonu rekao pošto je prvi puta da se oprašta.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 22:19   #203
Je li itko imao situaciju sa prometnim redarom? Danas sam stala na nogostup i za sekundu se vratila, a tamo prometni redar. Pitala sam ga da li me kaznio a on da je, pa sam ja ponudila da platim odmah.. a on da nije ipak nista, da sam uštedila 300 kn i tako. Uglavnom, nije mi urucio kaznu niti ju stavio na auto, ali i dalje nisam sigurna da li to znaci da ju necu dobiti na kucnu adresu? Pomozite molim vas.. znam da policija mora uruciti, ali redari.. sta je sa njima?
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 02:08   #204
Dobila sam kaznu od 160kn, koju nisam platila kroz 8 dana..neki dan mi je stigla opomena, koju sam trebala platiti do 14.10.2013, ali nisam. Sutra cu ic u postu i platit, ali me zanima dali ce protiv mene bit pokrenut ovršni postupak kao sto mi pise u opomeni jer nisam platila do 14.10???
bubaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 08:06   #205
Sta si isto dobila od prekrsajnog redara? Je li ti urucio kaznu ili stavio na auto? Mislim da nece pokretati postupak ako platis.. ovisi sta pise
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 08:07   #206
Ne mislim "prekrsajnog" vec "prometnog" redara :-)
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 09:33   #207
Quote:
mia mia kaže: Pogledaj post
... znam da policija mora uruciti, ali redari...
Policija ne mora odmah uručiti (može, ali ne mora), a što se tiče redara, ako ti je rekao da si stigla na vrijeme, onda si stigla na vrijeme i nemaš brige.


Quote:
bubaaa kaže: Pogledaj post
... dali ce protiv mene bit pokrenut ovršni postupak kao sto mi pise u opomeni jer nisam platila do 14.10???
Neće, bez obzira na kašnjenje, a ako i bude, poslat ćeš im kopiju uplatnice i bit će obustavljen. Uglavnom, svakako čuvaj uplatnice.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 10:28   #208
Quote:
bubaaa kaže: Pogledaj post
Sutra cu ic u postu i platit, ali me zanima dali ce protiv mene bit pokrenut ovršni postupak kao sto mi pise u opomeni jer nisam platila do 14.10???
A njima pošalji dopis da si platila i kopiju uplatnice da ne pokreću postupak jer ako pokrenu imat ćeš dodatnih troškova jer na dan koji ti je određen za plaćanje to nisi učinila.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:02   #209
Hvala na odgovoru! Nadam se da je tako :-)
mia mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:49   #210
Quote:
mia mia kaže: Pogledaj post
Sta si isto dobila od prekrsajnog redara? Je li ti urucio kaznu ili stavio na auto? Mislim da nece pokretati postupak ako platis.. ovisi sta pise
Stavio na auto.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A njima pošalji dopis da si platila i kopiju uplatnice da ne pokreću postupak jer ako pokrenu imat ćeš dodatnih troškova jer na dan koji ti je određen za plaćanje to nisi učinila.
Opomenu sam trebala do 14.10 platit, ali kako kad mi je tek 18.10. urucena na kucnu adresu
bubaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:28   #211
Otkud redarima uplatnice za kazne na licu mjesta, to iz onog njihovog uređaja? I jel se striktno drže onih 5 min tolerancije ili možeš do 10 min biti parkiran bez plaćanja?

Zadnje uređivanje Volim_glazbu : 24.10.2013. at 23:51.
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:17   #212
Imaju obrazac obavijesti i uplatnice, a za to priklamaju listić s podacima iz uređaja. Koliko sam vidio po kaznama, čekaju i po 15 minuta, ali ne znam koliko to ovisi o njima (je li im regulirano ili ostavljeno na volju).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 15:30   #213
zalba za pogresno parkiranje

dali mozda neko ima primjer zalbe za pogresno parkiranje....dobio sam kaznu od 500 kuna za pogresno parkiranje ostavio mi je prometni redar na vjetrobranskom staklu i sada mi je dosla kazna i doma od 500 kuna...bio sam parkiran na uz cestu gdje su i ostala vozila bila parkirana i nije bilo aparata za naplatu parkinga pa uope niti neznam kako sam mogao dobit kaznu....
rizbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 09:01   #214
Koji prekršaj ti se stavlja na teret? Iz čl. 12. ZSPC-a?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 23:08   #215
ja sam do dobila kaznu na najgluplji mogući način, naime, parkirala sam auto u Puli ispred arene, taman ispod znaka na kojem piše broj na koji šaljem sms s registracijom, ali ja sam umjestto svoj reg.oznake upisala m-parking i poslala na broj, došla je poruka da sam uplatila parking i otišla sam dalje.

nakon toga, 10 min prije isteka parkinga sam dobila sms da mi u to i to vrijeme ističe parking.
kad sam došla do auta našla sam uplatnicu na 100 kn

platiti ću kaznu jer sam pogriješila, upisujem samo svoje podatke, i uplaćujem u pošti, moram li slati nešto Pula prometu kao dokaz da je plaćeno?

e da, jel moram negdje na uplatnci upisati reg.oznaku?

Zadnje uređivanje melps : 05.11.2013. at 23:19.
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 09:00   #216
Samo plati i čuvaj uplatnice. Oni će po broju na uplatnici vidjeti o kojoj kazni se radi i neće biti daljnjeg postupka, ali da ne bi bilo zabune, čuvaj uplatnice. Ako hoćeš biti potpuno sigurna, možeš im ih faksirati ili odnijeti kopiju.


P.S.: A možeš napisati i prigovor (ne znam u kakvom obliku ga primaju, ali piše ti na obavijesti) u kojem opišeš situaciju i napišeš broj s kojeg si slala poruku, pa zamoliš da ti to uzmu u obzir i ukinu kaznu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 09:00   #217
Samo plati i čuvaj uplatnice. Oni će po broju na uplatnici vidjeti o kojoj kazni se radi i neće biti daljnjeg postupka, ali da ne bi bilo zabune, čuvaj uplatnice. Ako hoćeš biti potpuno sigurna, možeš im ih faksirati ili odnijeti kopiju.


P.S.: A možeš napisati i prigovor (ne znam u kakvom obliku ga primaju, ali piše ti na obavijesti) u kojem opišeš situaciju i napišeš broj s kojeg si slala poruku, pa zamoliš da ti to uzmu u obzir i ukinu kaznu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 14:55   #218
Označavanje parkinga - trebam pravnu pomoć

Bok svima!

Situacija je sljedeća...

http://imageshack.com/a/img844/8319/qub0.jpg

Kao što se vidi na prvotnoj situaciji, ovako je bio označen bočni parking kod moje zgrade.

Nakon nekog vremena, linije su izbljedile i prilikom ponovnog ucrtavanja, krajnja lijeva linija nije bila ponovno iscrtana jer je to parkirno mjesto smetalo normalnom obavljanju prometa zbog uske ulice i "šikane" na tom mjestu.

Ja sam se bez parkirne karte parkirao na to mjesto ( slika b ) i dobio kaznu. Njihovo obrazloženje je sljedeće:

"Auto je bio parkiran na označenom parkirnom mjestu zato što je crta desno obilježena slovom "T" koje označava mjesta s obje strane iste, a ne slovom "L" koje označava zadnje mjesto."

Ja tvrdim da nisu u pravu jer mjesto nije obilježeno s obje strane, a nisam obraćao pozornost da li je s druge strane "T", "L" ili neko pedeseto slovo.

U Pravilniku o označavanju cesta ne mogu pronaći ništa o tome, a mene zanima da li mjesto mora biti označeno s obje strane ili njihova priča o "T" i "L" drži vodu?
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 00:49   #219
hvala drot na odg
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 13:32   #220
Dobio sam kaznu na kućnu adresu (ispod brisača nisam našao ništa) a platio sam kartu SMS-om... jedina greška je što sam platio PRVU zonu, iako sam parkirao u drugoj. Inače, riječ je o Perkovčevoj ulici u Zagrebu, koja je neko vrijeme bila 1. zona... Imam spremljene poruke.. Kaj napravit? Tko je pogriješio?
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.