Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2003., 09:58   #361
Znaci, sada, od 19-te.. pa do kraja zivota... da apstiniram?

Ma daj... salis se?
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:10   #362
Quote:
Originally posted by Lodana
Neko vrijeme sam i sama mislila da bih trebala potraziti nekakvu strucnu pomoc, ali kada razmislim.... sve je to na bazi psihe (u vezi ozenjenog i ane - anoreksije)... i mislim da mi nitko ne moze pomoci onoliko koliko si sama mogu pomoci...
Ajde razmišljaj još!
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:19   #363
Quote:
Originally posted by Lodana
Jednostavno, zadnjih 5 godina se ni za koga emocionalno ne vezem. Ne zelim, ne mogu... i ne znam zasto..
mozda tvoj HPV nije tvoj najgori problem... iskreno, ne mogu (i ne zelim) procjenjivati koliko su tvoja razmisljanja preocajavanje i impuls (vec sam vidjela da pod trenutnim utjecajem mozes napisati svari koje zapravo ne mislis) a koliko su realno stanje i promisljeni stavovi.
ako sumnjas, razgovaraj s nekim tko je za to kompetentan. netko tko ti nece govoriti kao mi ovdje (uglavnom zgrazanje), netko tko je navikao slusati probleme ljudi i pomogati im da sami nadju njima najbolje rjesenje.

nekad sami ne vidimo izlaz i samo se tjesimo da je sve u redu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:30   #364
Apstinencija, kak da ne, srećom pa svi koji pokupe HPV apstiniraju od tada pa zauvijek. Evo ja se ubi od apstiniranja, a dijete sam dobila bezgrešnim začećem.

Ali ježi ga, apstinencija fakat JEST najpouzdaniji način zaštite od virusa. Dobro, i stalna veza isto, ako su oboje zdravi i nitko nikog ne vara. Makar još uvijek možeš naletjeti na zaraženi ručnik ili kajaznam, zahodsku dasku. Life's a bitch, then you die.

Niš, liječi se, pričekaj negativni HPV nalaz, do tada po mogućnosti apstiniraj tih par mjeseci i radi na sebi da se izvučeš iz te svoje opsjednutosti onom tihom patnjom. A kasnije, kad budeš zdrava, koristi kondome uvijek, barem sve dok se ne nađeš u nekoj dugoj i stabilnoj vezi.

Što se tiče opsjednutosti. Imaš težak pubertet i sve će to proći. Možda možeš malo pogurati da brže prođe, ako želiš. Ali moraš se odlučiti što hoćeš. Ako ti je gušt još neko vrijeme tako patiti, pisati dnevnik i gledati u svoj pupak umjesto u rascvjetana stabla, okej, zašto ne. Ponekad je nekim ljudima je patnja jedini znak da su živi i da im se nekaj događa u životu. Na svu sreću, većina ih se kad-tad opameti. Evo ja.

A ako ti se više ne da gubiti vrijeme i živce i vrtjeti se u krug, onda imaš dvije mogućnosti.

Prva: lijepo sjedni i razmisli kakvog dečka hoćeš. Zamisli dečka u kojeg bi se htjela sretno zaljubiti, i to sa što više detalja. Izgled, mentalni sklop, interesi, sve. Samo nemoj da bude nedostižan, zadrži se u okvirima realnih mogućnosti. Uzmi neki papir (ne dnevnik!) i opiši sve to. Stavi papir u ladicu. I onda čekaj neko vrijeme i gledaj što se događa. Kad dobro znaš što hoćeš, obično ti to i dođe samo od sebe.

Druga: možda ti ne treba nikakva nova ljubav još neko vrijeme, osim sebe same. Možeš odlučiti pronaći novi drive u životu, recimo, upisati tečaj padobranstva ili ne znam, fotografije, proučiti umjetnost 20. stoljeća, pročitati sabrana djela nekog autora, krenuti na jogu ili nekakvu duhovnu tehniku... uglavnom, naći neke zgodne sadržaje koji će te obogatiti i razviti. I stvoriti ti samopoštovanje i samopouzdanje. Barem do točke u kojoj se više nećeš bojati biti sama, u kojoj ti samoća neće više značiti prazninu koju popunjavaš fiks-idejama, nego priliku da se s entuzijazmom i veseljem posvetiš SEBI i svom rastu - za razliku od posvećivanja nečemu od čega nema kruha. Pa ima toliko zanimljivih stvari na svijetu osim tog jednog oženjenog 23-godišnjeg d.j.-a.

Ne mislim da se samopoštovanje jedne žene nužno mjeri time da li je ona ta koja prva nazove frajera od kojeg želi samo povremeni (ili čak jednokratni) seks. Ja brijem da se to zove imati muda. Ali samopoštovanju definitivno pomaže kad taj poziv ne proizlazi iz očajne potrebe da se kompenzira nešto drugo i nedostižno.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:33   #365
Da ne bi bilo zabune, ja nikome nisam htjela ništa savjetovati niti preporučiti. Samo sam odgovorila na Lodanino pitanje - 100% zaštita od spolno prenosivih virusa je apstinencija.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:36   #366
Ili cybersex! (ipak je neki sex, da ne bi bili bas skroz prikraceni)
zasad

hebote, ovaj topic je jos aktualan
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 11:51   #367
Verica, da ne bi bilo zabune, slažem se ja s tobom
Pravo zboriš

Samo sam odgovarala Lodani da se ne mora baš zarediti ako neće...
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 13:55   #368
Quote:
Originally posted by shef Sale
hebote, ovaj topic je jos aktualan
I ja sam isto to pomislila!

(ne brinite, necu se zarediti, ali kao sto i rekoh... smirujem strasti na neko vrijeme)
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2003., 16:05   #369
Luca,

pitanje u vezi virusa.


Kao što znam, virus kad jednom uđe, više ne iziđe.
Al zašto npr. virus gripe - jednom uđe, satre i te i više se ne aktivira (isto ko i za vodene kozice - ak je to virus) - odnosno, kad jednom preboliš, stekneš imunitet; a virus SIDE, HPV, hepatitis, herpes - ostaju u tijelu i ne pružaju imunitet, nego se uvijek mogu ponovo aktivirati?
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 10:20   #370
Quote:
Originally posted by gospa Noris
Luca,

pitanje u vezi virusa.


Kao što znam, virus kad jednom uđe, više ne iziđe.
Al zašto npr. virus gripe - jednom uđe, satre i te i više se ne aktivira (isto ko i za vodene kozice - ak je to virus) - odnosno, kad jednom preboliš, stekneš imunitet; a virus SIDE, HPV, hepatitis, herpes - ostaju u tijelu i ne pružaju imunitet, nego se uvijek mogu ponovo aktivirati?
ima raznih tipova virusa (kao sto si i sama primjetila ): neki (ne svi) imaju razvojni ciklus takav da imaju fazu u kojoj ne produciraju aktivne infektivne cestice (kao "uspavani" su) nego se nalaze ili u citoplazmi stanice ili cak u genomu (ljudski genom sadrzi virusnu DNA koja se tamo uglavila tijekom evolucije i uglavnom ne sluzi nicemu, to su nasi trajno spavajuci virusi). svi virusi izazivaju imunolosku reakciju ali samo kad su "aktivni". ali nikad da imunoloska reakcija ne moze potpuno odstraniti bestijicu jer je skrivena (dio svog ciklusa) unutar nasih stanica.
problem s HIVom (FIVom i analzima) je jos dodatno specifican: njegove host stanice su stanice imunoloskog sustava, tako da specificno i unistava imunoloski sustav. ima i treci problem s virusima, a to je varijabilnost: imunoloski sustav prvi prvom kontaktu napravi paletu antitijela na neki virus, ali s vremenom se virus mijenja tako da antitijela pretanu nakon neke granice biti specificna. imunoloski sustav i "paraziti" su uvijek i stalno u kompeticiji...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.