Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2007., 22:44   #1
Pretjerana kiselost organizma....

Zanima me da li tko i što zna o ovom problemu. Naime, čini mi se da je moj organizam definitivno prekiseo jer imam užasnih problema sa bolovima u svim mišićima, miogeloze, ukočena sam, čak me i vode pod reumatskom bolešku ankilozantnog spondilitisa, makar ja imam užasnim problema sa mišićima, tj. konstantno me godinama bole mišići. Ujedno imam i suhu kožu, problema sa probavom, stalno imam osjećaj kiselosti u ustima, taj osjećaj kiselosti nikako ne mogu maknuti, osim toga imam iznenadnu i pretjeranu potrebu za slatkim, tj. često osjećam užasnu slabost i moram naglo pojesti veliku količinu hrane. Zbog čega dolazi do te pretjerane kiselosti i kako je ublažiti?
Molim vas da vaša iskustva.
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 23:28   #2
Možda imaš kandidu. Postoji test s čašom vode. Ujutro natašte pljuneš u čašu s vodom (iz boce) i ako se na dno (nakon 15 min) počnu spuštati kao nekakve niti - test je pozitivan.
O kiselosti organizami se možda možeš konzultirati s ayurvedskim liječnikom, nemam osobnog iskustva.
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:58   #3
A gdje se može naći taj liječnik?
snjezrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:18   #4
A kakav ti je šećer?!
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:55   #5
Quote:
snjezrom kaže: Pogledaj post
A gdje se može naći taj liječnik?
u nekom ayurvedskom centru (?), ne znam odakle si, progooglaj malo.

jesi napravila test s vodom u čaši?
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 10:30   #6
Quote:
snjezrom kaže: Pogledaj post
Zanima me da li tko i što zna o ovom problemu. Naime, čini mi se da je moj organizam definitivno prekiseo jer imam užasnih problema sa bolovima u svim mišićima, miogeloze, ukočena sam, čak me i vode pod reumatskom bolešku ankilozantnog spondilitisa, makar ja imam užasnim problema sa mišićima, tj. konstantno me godinama bole mišići. Ujedno imam i suhu kožu, problema sa probavom, stalno imam osjećaj kiselosti u ustima, taj osjećaj kiselosti nikako ne mogu maknuti, osim toga imam iznenadnu i pretjeranu potrebu za slatkim, tj. često osjećam užasnu slabost i moram naglo pojesti veliku količinu hrane. Zbog čega dolazi do te pretjerane kiselosti i kako je ublažiti?
Molim vas da vaša iskustva.
Prvo organizam ti uopće nije "prekiseo". To možeš ustvrditi jedino ako napraviš plinske analize krvi i vidiš koliki je pH, odnosno da li je ispod 7,35.
Kisel osjećaj u ustima ne znači i "kisel organizam". Mislim da ti trebaš proći malo bolju recimo gastro-dijagnostiku kod nekog pametnog liječnika.
A kako ublažiti kiselost u ustima mogao bi usporediti kao kad gutaš tablete protiv zubobolje a ne ideš k zubaru.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 12:38   #7
Isla sam na neki test gdje ti izvadi kap krvi i analizira pod mikroskopom...i meni ja tad pokazalo da mi je kiselost pojacana...ali tu su preporucili ishranu po krvnoj grupi-ja se toga ne drzim. I jos su mi rekli da je brzi test stanja u organizmu da ako je urin taman-pojacana je kiselost (ali boja urina ima veze i s tim sto jedes), a i stanje se mijenja svaki dan upravo u ovisnosti od toga sto jedes i koliko tekucine unosiš u organizam...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 12:39   #8
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Prvo organizam ti uopće nije "prekiseo". To možeš ustvrditi jedino ako napraviš plinske analize krvi i vidiš koliki je pH, odnosno da li je ispod 7,35.
Kisel osjećaj u ustima ne znači i "kisel organizam". Mislim da ti trebaš proći malo bolju recimo gastro-dijagnostiku kod nekog pametnog liječnika.
A kako ublažiti kiselost u ustima mogao bi usporediti kao kad gutaš tablete protiv zubobolje a ne ideš k zubaru.
Tako je! PH krvi je 7,4. Variranja veća od -/+ 0,05 obično su smrtonosna.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:59   #9
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Isla sam na neki test gdje ti izvadi kap krvi i analizira pod mikroskopom...i meni ja tad pokazalo da mi je kiselost pojacana...ali tu su preporucili ishranu po krvnoj grupi-ja se toga ne drzim. I jos su mi rekli da je brzi test stanja u organizmu da ako je urin taman-pojacana je kiselost (ali boja urina ima veze i s tim sto jedes), a i stanje se mijenja svaki dan upravo u ovisnosti od toga sto jedes i koliko tekucine unosiš u organizam...
Joj majko moja, al ti je netko napričao budalaština! Tog nekog slobodno napucaj nogom u dupe i reci mu da je kreten. I sljedeća polemika nije u biti s tobom nego s onim tko ti takve stvari priča.
"Kiselost pod mikroskopom" dakako vidjet ne možeš nikako. U stvari nije to ni bitno ovdje.
Bitno je to da je acidoza ( kiselost ) u organizmu bila ona respiratorna ili metabolička ( jedina dva moguća razloga ) teški metabolički poremećaj koji se manifestira i tretira vrlo ozbiljno i to ovisno o uzroku i na malo većem nivou od "cedevita nivoa" koji ovaj topic prožima.

Ishrana po krvnoj grupi - glupost.

"Brzi test kiselosti - taman urin" - teška glupost. "Taman urin" je uglavnom rezultat dehidracije ( hemokoncentracije ) kao što povećan unos tekućine rezultira gotovo potpuno prozirnom bojom urina. Osim toga, bubrezi su vrlo sofisticiran organ koji po složenim mehanizminma sudjeluje u održavanju homeostaze u organizmu i tvrdnje da je "taman urin - test kiselosti" slične su tvrdnjama da je duga nakon kiše rezultat jačine pada kapljica na zemlju....Otprilike....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:01   #10
za one hrabre koji drze da imaju kiseli organizam, neka na svoju odgovornost naprave ovaj pokus:

neka legnu u neki udoban polozaj i neka pocnu ubrzano disati (hiperventilirati).
u pocetku sporije, ali kasnije brze i odrzavajte konstantni brzi tempo disanja.

e sad, nakon jedno 5 min. ce vam se poceti grciti misici na rukama, te na licu.
kada osjetite da su se ukrutili, onda prestanite hiperventilirati, te se polako vratite u normalno stanje.

to je tehnika koju primjenjuju mnogi 'new age gurui', i poprilicno je opasna.
sto se desava?
prilikom hiperventiliranja se smanjuje razina co2 u krvi, te dolazi do promjene afiniteta hemoglobina. no, radi smanjene razine co2 (i nekih soli ili spojeva, stogod), dolazi do promjene ph krvi za oko 0.1.
to se naziva respiratorna alkaloza, te moze biti jako opasna.

e sad, time biste imali uvid u to sto se desi sa organizmom kada dodje do male promjene ph vrijednosti, a sto bi bilo tek sa vecim promjenama?

da napomenem, da ne znam kakvi su ucinci sa tom hiperventilacijom (neki to nazivaju 'tehnika preporadjanja') kod ljudi koji su astmaticari, srcani bolesnici, bolesnici sa problemom sa disnim putevima (moze doci do zacepljenja prilikom respiratorne alkaloze) ili epilepticari.
Bongoura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:01   #11
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Tako je! PH krvi je 7,4. Variranja veća od -/+ 0,05 obično su smrtonosna.
Pa nisu baš smrtonosna ali ovisno koliko organizam kompenzira disbalans zahtjevaju medikamentozne ili neke druge korekcije.
Općenito je pH, barem kod mene, ispod 7,0 vrlo, vrlo blizu sastanku s "vječnim lovištima".
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:04   #12
@trebor: ispravi me ako sam nesto krivo napisao
Bongoura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:32   #13
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Joj majko moja, al ti je netko napričao budalaština! Tog nekog slobodno napucaj nogom u dupe i reci mu da je kreten. I sljedeća polemika nije u biti s tobom nego s onim tko ti takve stvari priča.
"Kiselost pod mikroskopom" dakako vidjet ne možeš nikako. U stvari nije to ni bitno ovdje.
Bitno je to da je acidoza ( kiselost ) u organizmu bila ona respiratorna ili metabolička ( jedina dva moguća razloga ) teški metabolički poremećaj koji se manifestira i tretira vrlo ozbiljno i to ovisno o uzroku i na malo većem nivou od "cedevita nivoa" koji ovaj topic prožima.

Ishrana po krvnoj grupi - glupost.

"Brzi test kiselosti - taman urin" - teška glupost. "Taman urin" je uglavnom rezultat dehidracije ( hemokoncentracije ) kao što povećan unos tekućine rezultira gotovo potpuno prozirnom bojom urina. Osim toga, bubrezi su vrlo sofisticiran organ koji po složenim mehanizminma sudjeluje u održavanju homeostaze u organizmu i tvrdnje da je "taman urin - test kiselosti" slične su tvrdnjama da je duga nakon kiše rezultat jačine pada kapljica na zemlju....Otprilike....

haha, znam, upravu si, ja sam to sve i prihvatila kao glupost ...ali čovjek svašta proba, pa sam otišla baš da vidim šta će mi reći...i pola se ni ne sjećam
pozdrav

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:42   #14
ništa ne reče koliko ja vidim o šećeru....koliki je GUK? kiselost u ustima može biti poslijedica ketoacidoze koja se javlja u dijabetesu i ako je u začetku ne mora se manifestirat punom kliničkom slikom
dakle jesi provjeravala šećer?
trebore zahvaljujem na racionalizaciji stvari...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:00   #15
Quote:
Bongoura kaže: Pogledaj post
za one hrabre koji drze da imaju kiseli organizam, neka na svoju odgovornost naprave ovaj pokus:

neka legnu u neki udoban polozaj i neka pocnu ubrzano disati (hiperventilirati).
u pocetku sporije, ali kasnije brze i odrzavajte konstantni brzi tempo disanja.

e sad, nakon jedno 5 min. ce vam se poceti grciti misici na rukama, te na licu.
kada osjetite da su se ukrutili, onda prestanite hiperventilirati, te se polako vratite u normalno stanje.

to je tehnika koju primjenjuju mnogi 'new age gurui', i poprilicno je opasna.
Pazi da ne bi, pa da riknem... Ne bi mi onda više ni dr. Ante pomogao... Šalim se, nemam ja tih problema pa nemam zašto isprobavati...ali vi ovdje na Zdravlju ste stvarno neki genijalci , volim vas čitati, zbilja ste originalni tipovi!!!
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:02   #16
ne bi znao da nisam ja bio na preporadjanju i zavrsio sa ukocenim rukama i ustima
Bongoura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:21   #17
Quote:
Bongoura kaže: Pogledaj post
ne bi znao da nisam ja bio na preporadjanju i zavrsio sa ukocenim rukama i ustima


Ajde nemoj me više šokiravati!!!
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 17:31   #18
hiperventilacija nikako nije preporučljiva jer može dovest do resipiracijske alkaloze
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 22:44   #19
Quote:
Bongoura kaže: Pogledaj post
@trebor: ispravi me ako sam nesto krivo napisao
Pa vidi, ne znam što da te ispravim kad ja o takvim joga-experimentima pojma nemam. Sigurno je jedino da takvi experimenti osim što ničemu ne služe predstavljaju sasvim izvjesnu opasnost za čovjeka.

Hiperventilacija kao metoda korekcije u metaboličkom disbalansu dolazi u obzir tek kad bolesnik ima tubus u traheji i ventilira se respiratorom u Jedinici intenzivnog liječenja ( HFV - High frequency ventilation ) ili pak u operacijskoj sali kad se, primjerice u nekim neurokirurškim operacijama, nivo CO2 treba spustiti ili povećati.
No i tu valja biti opremljen kompletnim ventilacijskim monitoringom i iznimno oprezno prčkati s tidal volumenom, frekvencijama disanja i ventilacijskim tlakovima te opetovano vaditi uzorke arterijske krvi za plinske analize.

Znači, hiperventilacija kao metoda zafrkancije - !
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 12:25   #20
Netko to uspije promjenom prehrane.Meni je kofein izazivao preveliku kiselost-od kad ne pijem kavu nema bolova u zglobovima,nema jutarnjih napetosti u glavi niti bijelih naslaga na jeziku.Nekome mlijeko,nekome previše ugljikohidrata itd....
http://www.poliklinika-analiza.hr/in...o_pdf=1&id=130
http://www.makronova.com/Default.aspx?tabid=160

http://www.net.hr/alternativa/page/2...3/0001006.html

http://www.biovega.hr/Portals/0/news...ewsletter.html

http://www.bertid.hr/ria/83.htm

http://celulit.hr/index.php?option=c...170&Itemid=260

Probaj prekopat po ovome,možda nađeš kakav odgovor.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.