Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2006., 14:07   #1
Na kojoj se ruci nosi prsten?

Znam da vjencani ide na lijevu al za zarucnicki sam cula od nekih ljudi da ide na desnu (jer je lijevi prstenjak rezerviran za vjecani), a od drugih da ide na lijevu, pa na zarucnicki ide vjencani onda.


Kako ste vi culi/kako ste ga nosile?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:09   #2
ja sam ga pocela na lijevoj...hehe, pa su mi onda ljudi rekli da trebam na desnoj...pa ga sad nosim na desnoj...
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:10   #3
Dakle i ti si cula za obje verzije
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:14   #4
ne nose li kod nas pravoslavci na jednoj ruci, katolici na drugoj? sad vise ne zna tko na kojoj

a vlatka pokos ima zarucnicki ispod vjencanog
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:17   #5
S koje strane gledas? Ja sam mislila iznad kao da prvo stavis zarucnicki, onda vjencani
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:20   #6
Quote:
Desirée kaže:
S koje strane gledas? Ja sam mislila iznad kao da prvo stavis zarucnicki, onda vjencani
ja sam mislila da ako vjencani nosis na jednoj da onda zarucnicki nosis na drugoj....
naravno zarucnicki ide prije
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:20   #7
NAKON vjencanja se zarucnicki prebaci na desnu ,a do tada se nosi na lijevoj. ameri ostavljaju I zarucnicki I vjencani na lijevoj.
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:23   #8
Quote:
lolita11 kaže:
NAKON vjencanja se zarucnicki prebaci na desnu ,a do tada se nosi na lijevoj. ameri ostavljaju I zarucnicki I vjencani na lijevoj.
Ovo za amere znam, ali ovo s prebacivanjem sad prvi put cujem



jebote je komplicirano nosit prsten
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:23   #9
Ma kaj je bitno, glavno da se zna da si zauzeta :-))
Svemogući is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:23   #10
da....ma ja svoj sad vec dugo nosim na desnoj pa necu ni mijenjat...nek bude na desnoj!!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:25   #11
Quote:
Svemogući kaže:
Ma kaj je bitno, glavno da se zna da si zauzeta :-))
A kako znas kad vidis zensku koja na prstenjaku ima prsten da je zarucena/udana? Ima cura koje normalno nose prstenje, a nisu ni udane ni zarucene
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:33   #12
Quote:
Desirée kaže:
A kako znas kad vidis zensku koja na prstenjaku ima prsten da je zarucena/udana? Ima cura koje normalno nose prstenje, a nisu ni udane ni zarucene

E znam da. Vrag ih odnio

To nikad nisam shvatio, nisu niti zaručene niti udane a prstenja ko u priči.
Mislim da samo sebi tu otežavaju stvari
Svemogući is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:36   #13
ja ga nosim na desnoj... vjenčani ide na lijevu... eto
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:07   #14
Quote:
Desirée kaže:
A kako znas kad vidis zensku koja na prstenjaku ima prsten da je zarucena/udana? Ima cura koje normalno nose prstenje, a nisu ni udane ni zarucene
Pa kad slobodnim ljudima od svih tih običaja ne ostane nijedan prst slobodan.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:08   #15
Quote:
flakey kaže:
ja ga nosim na desnoj... vjenčani ide na lijevu... eto
ja isto tako... eto
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:08   #16
Kako ne? Ja imam skoro cijeli zivot prsten na - srednjem
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:48   #17
Ja ga nosim na lijevoj ruci i to mi je malo velik, pa nije na prstenjaku, već na srednjem prstu. A kako to nije burma, već zaručnički prsten sa kamenom, neću ga ni prebacivati.

Dok moja šogorica i njezin zaručnik, imaju burme koje od zaruka nose na lijevoj ruci, a na vjenčanju će ih prebaciti na desnu.

Jest da je moja verzija skuplja, ali više mi se sviđa. Moj zaručnik zbog posla ionko ne bi nosio prsten, tako da je meni ovo bolje.
__________________
Sve dobre stvari u životu su ili protuzakonite ili nemoralne ili debljaju!
Valery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:00   #18
ja nosim dijamantni solitaire na lijevoj ruci. kupila sam zarucniku prekrasni prsten od Tiffany-a koji je izgubio...
kad smo isli kupit vjencane prstene ja sam htjela dijamantni, a to u hrvatskoj nije uobicajeno, jer vjencano prstenje moraju biti iste. Tako da sam kupila jedan dijamantni i jedan obicni koji je slican ali ne potpuno isti kao prsten od buduceg. S dijamantnim sam se vec sudbene vjencala, ali taj prsten ne nosim, jer se nisam jos za prave udala... (Ne nosi ni on njegov prsten).
Sad se mislim kako cu ovo iskombinirat... Koji prsten na kojoj ruci, kada, i kako..? Zarucnicki mi je na lijevoj trenutno. Mislim taj prebacit na desnoj ruci s dijamantnim na vjencanju, a udat se s obicnom verom/burmom u crkvi. Mozda je to najbolje rjesenje. Kad sam pokazala dijamantni u hrvatskoj ljudi su me pitala sto je to - da to nije vjencani prsten...
Jos imam vremena za razmisljat.
tina981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:03   #19
e to pak nikad nisam vidila: da muski nosi zarucnicki
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:34   #20
Quote:
Desirée kaže:
e to pak nikad nisam vidila: da muski nosi zarucnicki
Nisam taj prsten kupila kao zarucnicki, vec kao dar, ali je tako ispalo jer sam mu poklonila malo poslije zaruka. Ni ja nisam nikad vidjela da muski nosi zarucnicki. Mogao je moj buduci pocet taj trend da mu jadransko more nije oduzeo prsten...
tina981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.