Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2006., 11:22   #41
sta je burma?
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:24   #42
Quote:
Adonia kaže:
sta je burma?
Vjenčani prsten.
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:30   #43
Zaručnički ide na lijevu ruku. Na desnoj je uvijek burma.
 
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:30   #44
AHAAA, ja sam mislila da govorimo o vjencanom.. kaj ja znam, pa nosis zarucnicki na desnom dok ga ne zamijeni vjencani..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:30   #45
Quote:
silly_me kaže:
Vjenčani prsten.
:klap: :klap:
diksx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:32   #46
Quote:
Adonia kaže:
AHAAA, ja sam mislila da govorimo o vjencanom.. kaj ja znam, pa nosis zarucnicki na desnom dok ga ne zamijeni vjencani..
ja sam ga uvjek nosila na lijevoj ruci.
nisam nikad razmišljala o tome da možda griješim
diksx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:35   #47
doduse, ja imam opcenito naviku vrijednije prstene nositi na desnoj ruci, pa bi mi bilo jako jako jako cudno da ga moram nositi na lijevoj..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:39   #48
Mi nismo imali posebno zaručnički i posebno vjenčani. Kada me je zaprosio kupili smo vjenčani prsten, i do svatova sam ga nosila na lijevoj ruci, a od svatova na desnoj. Iako, više mi se sviđa ideja s posebnim prstenjem za zaruke i za vjenčanje, ali na kraju smo uzeli jedan za sve.

Ja sam svoj furala cijelo vrijeme na ruci za vrijeme zaruka (koje su trajale godinu dana), pa je prsten već izgledao iznošeno dok su došli svatovi... Bilo bi ljepše da je bio "brand new".
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:41   #49
Quote:
silly_me kaže:
Mi nismo imali posebno zaručnički i posebno vjenčani. Kada me je zaprosio kupili smo vjenčani prsten, i do svatova sam ga nosila na lijevoj ruci, a od svatova na desnoj. Iako, više mi se sviđa ideja s posebnim prstenjem za zaruke i za vjenčanje, ali na kraju smo uzeli jedan za sve.

Ja sam svoj furala cijelo vrijeme na ruci za vrijeme zaruka (koje su trajale godinu dana), pa je prsten već izgledao iznošeno dok su došli svatovi... Bilo bi ljepše da je bio "brand new".
onda si ga prije svadbe skinula i bila bez prstena pa ga na vjencanju dobila ili ti ga je premjestio s lijeve na desnu?
ljubav nije ekonomicna..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:44   #50
Quote:
Adonia kaže:
onda si ga prije svadbe skinula i bila bez prstena pa ga na vjencanju dobila ili ti ga je premjestio s lijeve na desnu?
ljubav nije ekonomicna..
Skinula sam ga na dan vjenčanja, pa mi se vratio pri razmjeni prstenja u crkvi.
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 12:35   #51
U Hrvatskoj, a koliko znam i vani vjencani prsten se nosi na LIJEVOJ ruci...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 12:48   #52
Quote:
diksx kaže:
a ja mislila da burma ide na desnu ruku pa sam onda zaručnički prebacila na lijevu
ispravite me ako griješim, al na venčanju dajete jedno drugom desnu ruku i na nju se stavlja burma što znači da ti taj prst mora biti slobodan.
ispravite me ako griješim
sad mi nista nije jasno. joules kaze jedno, diksx drugo..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 12:52   #53
Nama je svećenik za vrijeme vjenčanja izgovarao tekst "...pružite jedno drugome desnu ruku..." itd. i tako smo stavljali prstenje.
To valjda piše negdje u tim njihovim čitanjima. Tako da smo stavili prilikom vjenčanja prstenje na desnu ruku. Ne znam kako to da nije svagdje isto...
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:09   #54
Quote:
studentica21 kaže:
na desnoj ruci,na prstu do malog prsta (kak se vec zove )
...također.........
__________________
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima.(Schopenhauer).....
*Domy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:42   #55
Quote:
silly_me kaže:
"...pružite jedno drugome desnu ruku..."
Pruzate si desnu ruku kada govorite zavjete i kad pristajete biti muz i zena. Desna ruka u desnoj ruci je znak povjerenja, zaklinjanja, dogovora... kao rukovanje (rukuje se desnom rukom). To nema veze sa stavljanjem prstena. U hrvatskoj (a i svjetskoj) tradiciji prsten se nosi na lijevoj ruci, jer je srce na lijevoj strani pa zila koja ide do lijeve ruke - prstenjaka "ide ravno iz srca"
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:56   #56
Mozda se netko zabunio jer tema je zarucnicki prsten. Pa da ponovim: kod nas, a i vani, zarucnicki prsten se nosi na DESNOJ ruci. Kao sto sam navela u prijasnjem postu... a mogu i citirati iz raznih izvora.. npr "Nošenje prstena na četvrtom prstu lijeve ruke bazira se na grčkom vjerovanju da arterija iz tog prsta ide ravno prema srcu (naravno, znanost je to opovrgnula). " vjencano prstenje se nosi na prstenjaku lijeve ruke. Nadalje, u Americi, a zadnje vrijeme i kod nas, nakon vjencanja, zarucnicki prsten se stavlja na lijevu ruku pored, tj "preko" vjencanog prstena.
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:56   #57
Quote:
Joules kaže:
Pruzate si desnu ruku kada govorite zavjete i kad pristajete biti muz i zena. Desna ruka u desnoj ruci je znak povjerenja, zaklinjanja, dogovora... kao rukovanje (rukuje se desnom rukom). To nema veze sa stavljanjem prstena. U hrvatskoj (a i svjetskoj) tradiciji prsten se nosi na lijevoj ruci, jer je srce na lijevoj strani pa zila koja ide do lijeve ruke - prstenjaka "ide ravno iz srca"
znači da ga prebacim na lijevu?
sad sam i ja zbunjena.
a već ga godinu dana nosim na desnoj
diksx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:59   #58
al sad mi je burma velika na lijevoj
morat ću sačekati da se udebljam
diksx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:59   #59
Quote:
diksx kaže:
znači da ga prebacim na lijevu?
sad sam i ja zbunjena.
a već ga godinu dana nosim na desnoj

Ma nosite ga gdje god vam pase, bitno da se volite ali ako netko zeli vidjeti dal si udata, provjerit ce lijevi prstenjak.
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 16:15   #60
Smile ...

Ja mislim da se zaručnički nosi na ljevoj ruci a vjenčani na desnoj,iako sam čula da je jedan svečenik rekao da nije određeno na kojoj se ruci nosi da je to naša odluka.Moj zaručnički prsten mi je malo velik pa ga nosim na srednjem prstu ljeve ruke.Dobila sam ga prije par dana pa neznam dal da ga smanjim ili da ga nosim na tom prstu.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.