Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 12:07   #41
Pa tako kaže vetreinar, a taj test ne znam jel mu radio. Poslao je bris kože na testiranja. A što je to demodex, sorry na neupućenosti. Pas jede Hils hranu, a kupljen je u Đakovu.
__________________
Moj potpis!!!!
LoknicaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:41   #42
Mom isto tako crnom je opadala strašno dlaka i dobio je prhut i točkice od hillsa kao štene. Hills nikako ne bih preporučila za njih, royal canine je popravio stanje u mj. dana. I nikako ih hranit pedigreom, salamicama za pse i slično, samo superpremium hrana i kuhanje jer su konzervansi i sličan šrot "pogubni" za njih.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 21:50   #43
Quote:
mokich kaže: Pogledaj post
ej, ljudi... ja sam tek nedavno dobila malog mopsića... pa... par savjet bi mi dobro došlo. ..pls help... hvala unaprijed...kisss

hej ja imam mopsa (crnog)ne zelim te plasiti ali jako su osijetljivi, moj ima dermatozu (alergiju) i nikako da skužimo na šta već ga mjesecima ljećimo i tek se sada vide promjene na bolje,


molim vas pomozite!!!!!!!!!! svi koji nešto znate o malim mopsićima injihovom problemu sa kožom mi više ne znamo šta raditi..........

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 24.03.2010. at 22:58.
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.10.2007., 02:26   #44
Hmmmm...nisam nikad imala tu pasminu...koji je problem?
jesi pokusala nac odgovore na stranim web stranicama?
Black Beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 13:26   #45
Quote:
Black Beast kaže: Pogledaj post
Hmmmm...nisam nikad imala tu pasminu...koji je problem?
jesi pokusala nac odgovore na stranim web stranicama?
pa najveći je problem koža pojavljuju se neki gnojni prištići u podrućju nosa tj.čela,šapa i stomaka i ima jako neugosan miris,!! nisam tražila na stranim stranicama,ali smo ga vodili kod par veterinara i svatko ljeći na svoj način, tek se sad vide neki pomaci na bolje!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:44   #46
nemam uopće kućnog ljubimca a kamo li mopsa...... ali mi je najslađi..... i kad bi

kupovala uzela bi njega.... ma već sam razmišljala o tome.... a očekivala sam da

će te stavit neke slikice svojih mopsića....

i vidjela sam preslatke jaknice za njih na www.accessorize.com

pa bacite oko....

naravno s lijeve strane idete gdje piše for pets

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 24.03.2010. at 22:59.
*minii* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:23   #47
Quote:
ninica1307 kaže: Pogledaj post
molim vas kažite mi gdje u okolici pule mogu nabavit mopsića????ili u istarskoj županiji....HVALA PUNO
Samo nemoj kod Ivice Bockovca, lika iz Poreča,ni kod ostalih švercera, jer lako da ostaneš bez njega u roku 10 dana....
a bez papira sigurno!
http://svijet-ljubimaca.com/forum/vi...r=asc&start=30
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:28   #48
Mislim da je isključivo problem u prehrani.
A i u tome di ste ga kupili. Ako je kupljen od švercera postoji mogućnost da nije niti cijepljen.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:11   #49
Najmanji je problem u prehrani.Pitanje je je li očišćen od glista ,jer i na tome štede,a tabletica košta 3 kune!
Najgore što tako male štence transportiraju u nehigijenskim uvjetima u kombijima i dovololjno da 1 pas ima coronu ili parvo,gliste ili šugarac da se svi zaraze.A sigurno ih ne steriliziraju poslije svakog transporta(ajme to mi zvuči kao ono s konc logorima-vagoni smrti.... )
Nakon par dana se porazbole i ko osta osta,ostali
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:23   #50
Molila bih sve forumase koji imaju, ili su imali mopsa, da mi malo pomognu Sutra ujutro idem po svoju mopsicu. Stara je 8 sedmica. Prije sam imala madjarskog pulija, ali se ne sjecam njega kao steneta, jer sam i ja bila dosta manja.
S toga, cijenila bih svu pomoc. Koju hranu da mu dajem, koliko puta na dan, na sta trebam obratiti paznju.... kako ga je najbolje oduciti od vrsenja nuzde po kuci...ma sve me zanima. Dosta informacija sam nasla na netu, ali ipak je drukcije kad mi neko to kaze ko se susretao sa njima... Eto, pplizzz help
Sliku postam cim dodjem s njom kuci
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:25   #51
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Molila bih sve forumase koji imaju, ili su imali mopsa, da mi malo pomognu Sutra ujutro idem po svoju mopsicu. Stara je 8 sedmica. Prije sam imala madjarskog pulija, ali se ne sjecam njega kao steneta, jer sam i ja bila dosta manja.
S toga, cijenila bih svu pomoc. Koju hranu da mu dajem, koliko puta na dan, na sta trebam obratiti paznju.... kako ga je najbolje oduciti od vrsenja nuzde po kuci...ma sve me zanima. Dosta informacija sam nasla na netu, ali ipak je drukcije kad mi neko to kaze ko se susretao sa njima... Eto, pplizzz help
Sliku postam cim dodjem s njom kuci

evo ja ti imam mopsa i sve pohvale na odabiru pasmine,

najbolje bi bilo da mu daješ neku superpremium hranu (hills, eukanuba, royal cannin), ja sam svojem davala 3-4 puta dnevno (na vreči od hrane ti piše preporučena količina hrane za psa po kilaži i starosti psa pa mu to rasporedi kroz dan) i pazi da se ne udeblja previše jer su jako skloni debljanju (moj je morao na dijetu)

hm...pišanje po kući... moraš biti odlučna u tome i odmah ga učiti na to da se ''te stvari' rade vani. dok je još štene potrudi se da ga što češće izvodiš van, obavezno ujutro kad se probudi i obavezno navečer prije spavanje, a u razmaku budeš kroz neko vrijeme već shvatila njegovu pozu kad se sprema da će pišati ili kakati, a onda ga lijepo odneseš van, kad to obavi slijedi mala nagradica i pohvala. ako mu se ipak dogodi (a bude) da se popiški il pokaka u stanu, nikakvo stavljanje njuške u pišalinu il udaranje po nušci il guzi, samo odlučno NE.

inače moj mops je izrazito živahan i uvijek mora biti u centru pažnje, obožava maženje...

e da...kupi mu i gumene igračke, što šarenija i čudnijeg oblika, to bolja.

a slika...?

p.s. pitaj ako te još nešto zanima
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 00:45   #52
Puno hvala na pomoci Dobila sam jucer malu mopsicu, zove se Sophie, ima 1 kg 200 gr., i sutra ce napuniti 2 mjeseca. Super je Sto se tice hrane, uzela sam joj Eukanuba Puppy, danas sam joj davala 3x, pratim po tabeli koliko treba, ali mi se cini da je uvijek gladna Od sutra planiram da pocnem cetiri puta da joj dajem hranu. Sto se tice velike nuzde, skuzim kad treba to uraditi pa je stavim na kutiju... al' kad piski.. ne mogu da je upratim.. E sad za to izvodjene van.. Strah me jer je mala... i jos nije sve vakcine primila.. Danas sam je vodila veterinaru, kaze da je super, ali da bi bili 100% sigurni, ponovit cemo vakcinaciju.. Kaze da nekad ti uzgajivaci znaju 'preskociti'... Voli da se mazi, kad se igra, gricka me zubicima, ma preslatka je. Hoce da spava samo uz mene... vesela je... E ako ti nije mrsko, zanima me kako podnose biti sami... upravo mi je dosla na krilo da spava, tako je moram smiriti Sutra ide slika i ostala moguca pitanja Hvala ti puno))
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 08:47   #53
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Puno hvala na pomoci Dobila sam jucer malu mopsicu, zove se Sophie, ima 1 kg 200 gr., i sutra ce napuniti 2 mjeseca. Super je Sto se tice hrane, uzela sam joj Eukanuba Puppy, danas sam joj davala 3x, pratim po tabeli koliko treba, ali mi se cini da je uvijek gladna Od sutra planiram da pocnem cetiri puta da joj dajem hranu. Sto se tice velike nuzde, skuzim kad treba to uraditi pa je stavim na kutiju... al' kad piski.. ne mogu da je upratim.. E sad za to izvodjene van.. Strah me jer je mala... i jos nije sve vakcine primila.. Danas sam je vodila veterinaru, kaze da je super, ali da bi bili 100% sigurni, ponovit cemo vakcinaciju.. Kaze da nekad ti uzgajivaci znaju 'preskociti'... Voli da se mazi, kad se igra, gricka me zubicima, ma preslatka je. Hoce da spava samo uz mene... vesela je... E ako ti nije mrsko, zanima me kako podnose biti sami... upravo mi je dosla na krilo da spava, tako je moram smiriti Sutra ide slika i ostala moguca pitanja Hvala ti puno))

gledaj ni jedan pas ne voli samoću, al jednostavno ne možeš biti kraj njega 0-24...a zavisi i o tome kako je pas naučen, mojem npr nije problem ostati samom doma, uglavnom kad je sam spava, a kad dođem doma skaće od sreće, ipak im je najljepše kad si sa njima.

za ovo izvođenje...vakcine su ti važne radi upoznavanja sa drugim psima, tako da ju možeš početi učiti već sad da se nužda radi vani...

i da...ponovno sam oduševljena što si se odlučila baš za mopsa , puno ljubavi traže, ali tu ljubav vraćaju na sve moguće načine...

a što se tiće hrane, mislim da si dobru hranu odabrala, važno je dok je još psić mali da ga se hrani što kvalitetnijom hranom, eukanuba je jedna od najboljih, i da normalno je da želi više papati nego što joj daješ, poznati su po prežderavanju

nadam se uskoro slikici...

i da...pitaj što te god zanima

pozdrav
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:07   #54
Samo se u jednoj stvari ne bih složila, vakcine nisu važne samo radi upoznavanja s drugim psima jer pas može pokupiti zarazu i na mjestu gdje je boravio neki zaraženi pas. Ja je ne bih izvodila van prije nego što primi sva cjepiva protiv zaraznih bolesti, odnosno ako imaš ograđeno dvorište izvedi je samo na sekundu da obavi nuždu.
S hranom pazi, mopsići jako vole papati i skloni su debljanju. Moj isto neprestano žica jesti.
Ne znam je li ti uzgajivać rekao da joj moraš čistiti nosnu boru i održavati je suhom. Unutra se skuplja prljavština pa ako to ne budeš čistila, pesica će ti malo smrduckati
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 17:49   #55
Quote:
oscar lee kaže: Pogledaj post
i da...ponovno sam oduševljena što si se odlučila baš za mopsa , puno ljubavi traže, ali tu ljubav vraćaju na sve moguće načine...
Kad sam ozbiljnije pocela razmisljati o kupnji psa, trazila sam psa koji je drustven, koji nije ljut i slicno.. i onda sam vidjela sliku mopsa i zaljubila se na prvi pogled
Ja sam odusevljena.. toliko je mila, razigrana i umiljata.. Danas je otkrila moju kosu, pa me stalno gricka.. Moram kupiti neku igrackicu definitivno.. I da, jako voli kozne cipele ili papuce... zubici su joj svakim danom ostriji

P.S. na slikama izgleda puuno veca nego sto je inace
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 08:29   #56
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Kad sam ozbiljnije pocela razmisljati o kupnji psa, trazila sam psa koji je drustven, koji nije ljut i slicno.. i onda sam vidjela sliku mopsa i zaljubila se na prvi pogled
Ja sam odusevljena.. toliko je mila, razigrana i umiljata.. Danas je otkrila moju kosu, pa me stalno gricka.. Moram kupiti neku igrackicu definitivno.. I da, jako voli kozne cipele ili papuce... zubici su joj svakim danom ostriji

P.S. na slikama izgleda puuno veca nego sto je inace
kosu je i moj obožavao dok je bio štene, normalno je da grize papuče ili cipele ali pokušaj ju što prije odviknuti od toga.

mala mopsica je predivna, pusa maloj
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 08:30   #57
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Samo se u jednoj stvari ne bih složila, vakcine nisu važne samo radi upoznavanja s drugim psima jer pas može pokupiti zarazu i na mjestu gdje je boravio neki zaraženi pas. Ja je ne bih izvodila van prije nego što primi sva cjepiva protiv zaraznih bolesti, odnosno ako imaš ograđeno dvorište izvedi je samo na sekundu da obavi nuždu.
S hranom pazi, mopsići jako vole papati i skloni su debljanju. Moj isto neprestano žica jesti.
Ne znam je li ti uzgajivać rekao da joj moraš čistiti nosnu boru i održavati je suhom. Unutra se skuplja prljavština pa ako to ne budeš čistila, pesica će ti malo smrduckati
hvala što se nadopunila moj odgovor

i daj molim te ako možeš stavi sliku svog psića
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 13:43   #58
Divni su vam mopsici
Sinoc sam srela jednu poznanicu koja je imala mopsa i kaze da cu je morati voditi na nekakvu operaciju radi disnih puteva. Malo sam se prepala, jer sam negdje procitala da tesko podnose anesteziju. Da li je to tacno, i da li ste imali iskustva sa tim?
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 13:54   #59
Ako mopsica nema problema s dišnim putevima, nema potrebe ni za operacijom. Ja baš nisam u potpunosti upoznati s tim, mislim da se radi o problemima s mekim nepcem ili tako nešto. Uglavnom, znam puno mopsića i ni jedan nije morao na tu operaciju.

Na ovom forumu ima puno vlasnika mopsića iskusnijih od mene. Dođi i naći ćeš sve što te zanima

http://www.ljubimci-forum.com/
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:06   #60
za operaciju se ne moraš brinuti,jedino ako je nešto kritićno, jer su nima suženi nosni kanalići i to je normalno da teže dišu i to nije ništa alarmantno... mopsić ti je presladak!!!!
ajd molim vas mo objasnite kako da stavim sliku!!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.