Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2013., 17:29   #5121
Bilo bi najbolje da pitas onog tko ti izdaje diplomu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 09.11.2013., 12:26   #5122
Quote:
halves kaže: Pogledaj post
Hey, čestitam na selidbi! Nije uopće problem naći sobu ako znaš što želiš. Znaš li već u kojem kvartu/ području bi htjela živjeti? Ili koliko si spremna platiti?

Kao netko tko se često seli preporučujem spareroom.co.uk, za traženje sobe fkt najbolji sajt pogotovo u Londonu Ja pogledam po stranici opcije u kvartu koji želim, obiđem najbolje i unutar nekoliko dana sredim sobu.
Hvala!
Maisie is offline  
Old 10.11.2013., 19:01   #5123
bla

Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Hvala!
vise ce ti vrijediti iskustvo I preporuka nego sama diploma..isto tako kako ces se pokazati na intervjuu za taj posao I
koliko si customer orientated person..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 10.11.2013., 20:24   #5124
Mislis, customer oriented ?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 12.11.2013., 16:32   #5125
Mislim da trustno ima pravo, a i ima vise iskustva u UK sto se tice zivota i zaposlenja.

Diploma jest bitna ali ovisi za koji posao. Nije isto aplicirati za mjesto u odvjetnickoj firmi i psecem salonu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 12.11.2013., 21:00   #5126
follow

mislis trustno1?
(hvala na ispravci.. valjda ne mislis da neznam pisat? to je bila zabuna brzog tipkanja..) LOL.. ali moje IME? moj cijenjeni nicknejm?? aaaaa to je vec uvredaaaa///
ali idemo na temu.. svakako mislim da je iskustvo najvaznije..(neka me nitko krivo ne shvati,,, edjukejsn je vazan takoder)..
ali nasi iz HR imaju uvrijedeno misljenje da kada imaju diplumu, imaju sve.. a to je samo zbog toga sto se poslovi ionako dobivaju preko veze pa iskustvo nije tako vazno..Treba iskustvo, dobra preporuka od osobe koja ce znati govoriti na profesionalan nacin ako je netko nazove,a vazno je za KOGA ste prije radili I da li firma ima reputaciju...
a onda na kraju.. najvaznije je da kada ste uspjeli "prodati" Vas CV da se znate I ponasati na tom intervjuu tj pokazati da ste osoba koja reflektira taj CV koji imate..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.

Zadnje uređivanje trustno1 : 12.11.2013. at 21:02. Reason: bla
trustno1 is offline  
Old 12.11.2013., 22:30   #5127
Da...kad sam došla u UK prvi put, došla sam iza srednje škole na dva mjeseca gledat (observer) kak se radi u jednom farmakološkom labosu...a to je bilo još u vrijeme prije zadnjeg rata. A tam sam došla po preporuci ravnatelja te ustanove...i tako ja dodjem, dadem šefu labosa svoje papire, koje on nije ni pogledao nego ih je bacil tajnici na stol, a meni je rekao: vi ste ovdje po preporuci gospodina ravnatelja i vi ćete, naravno, opravdat njegovo povjerenje...
Kasnije iza fakulteta dok sam tamo bila na fellowshipu uvijek me je ustvari fasciniralo koliko su oni manje pažnje polagali na formalnu edukaciju, diplomu i te fore, a više na vještine koje dodatno posjeduješ, za koje i ne moraš imat komad papira na kojem piše kako ti to znaš. Ali naravno kad jednom kažeš da to nešto znaš, onda oni stvarno i očekuju znanje...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Old 12.11.2013., 22:34   #5128
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
mislis trustno1?
(hvala na ispravci.. valjda ne mislis da neznam pisat? to je bila zabuna brzog tipkanja..) LOL.. ali moje IME? moj cijenjeni nicknejm?? aaaaa to je vec uvredaaaa///
ali idemo na temu.. svakako mislim da je iskustvo najvaznije..(neka me nitko krivo ne shvati,,, edjukejsn je vazan takoder)..
ali nasi iz HR imaju uvrijedeno misljenje da kada imaju diplumu, imaju sve.. a to je samo zbog toga sto se poslovi ionako dobivaju preko veze pa iskustvo nije tako vazno..Treba iskustvo, dobra preporuka od osobe koja ce znati govoriti na profesionalan nacin ako je netko nazove,a vazno je za KOGA ste prije radili I da li firma ima reputaciju...
a onda na kraju.. najvaznije je da kada ste uspjeli "prodati" Vas CV da se znate I ponasati na tom intervjuu tj pokazati da ste osoba koja reflektira taj CV koji imate..
Oprosti, ali cini mi se da imamo slucaj forumasice koja pise postove pa ih brise nakon nekog vremena prije nego ih svi vide i na kraju ispada da ljudi komuniciraju sami sa sobom.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 12.11.2013., 22:55   #5129
A kako dobiti posao s diplomom a bez iskustva? Preddiplomski sam završila u Zagrebu, tijekom studija sam nešto volontirala malo, ali u struci nisam mogla ništa ni raditi jer ne smijem (psihologija). Sad sam tu na Mastersu i htjela bih se zaposliti poslije studija, ali toliko svi pričaju o iskustvu da me panika lovi. A tijekom mastersa nemam vremena još i raditi...
Sadie G. is offline  
Old 13.11.2013., 01:41   #5130
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Da...kad sam došla u UK prvi put, došla sam iza srednje škole na dva mjeseca gledat (observer) kak se radi u jednom farmakološkom labosu...a to je bilo još u vrijeme prije zadnjeg rata. A tam sam došla po preporuci ravnatelja te ustanove...i tako ja dodjem, dadem šefu labosa svoje papire, koje on nije ni pogledao nego ih je bacil tajnici na stol, a meni je rekao: vi ste ovdje po preporuci gospodina ravnatelja i vi ćete, naravno, opravdat njegovo povjerenje...
Kasnije iza fakulteta dok sam tamo bila na fellowshipu uvijek me je ustvari fasciniralo koliko su oni manje pažnje polagali na formalnu edukaciju, diplomu i te fore, a više na vještine koje dodatno posjeduješ, za koje i ne moraš imat komad papira na kojem piše kako ti to znaš. Ali naravno kad jednom kažeš da to nešto znaš, onda oni stvarno i očekuju znanje...
To je istina, ja sam dugo bio u malom poduzetnistvu u GB, u izdavanje tehnickih casopisa i sajmovi, i za to vrijeme uposljavao vise od 100 ljudi. Nikad nisam trazio da vidim diplomu, niti mi je netko od mojih zaposlenika punudio da pogledam diplome. Puno vaznije je bilo iskustvo, ili osoba zna raditi ili ne.
Blues Dada is offline  
Old 13.11.2013., 13:28   #5131
Ima li koga da je dobio posao u IT struci pa da podijeli iskustvo, procedure dobivanja posla i radne dozvole (CR3)? Koliko to traje?...
Johnny 99 is offline  
Old 13.11.2013., 20:58   #5132
bla

Quote:
Sadie G. kaže: Pogledaj post
A kako dobiti posao s diplomom a bez iskustva? Preddiplomski sam završila u Zagrebu, tijekom studija sam nešto volontirala malo, ali u struci nisam mogla ništa ni raditi jer ne smijem (psihologija). Sad sam tu na Mastersu i htjela bih se zaposliti poslije studija, ali toliko svi pričaju o iskustvu da me panika lovi. A tijekom mastersa nemam vremena još i raditi...
volontiranje je takoder posao, a to sto si ti odlucila da ti se ne plati
je tvoja osobna stvar..
Ovdje ima jako puno studenata koji rade part time dok studiraju..
Moj muz je zavrsio fax (full time) u svojim cetrdesetima I to sa first class degree.. a uz to je radio skoro pa full time job ( na fax je isao svaki dan u pola 5 ujutro I vracao se u pola 9 navecer kako bi proveo barem sat vremena samnom bez ucenja a ucio je u library po cijeli dan..
Posto smo mi ljudi u ranim 40tima imamo I mortgage I ostale ozbiljnije stvari u nasim zivotima koje moramo placati puno vise nego mladi student..
Master bi se svakako mogao odradivati uz posao... znam puno ljudi koji rade full time I rade na Master degree..
ne vidim razlog zasto nebi mogla naci barem part time office posao uz Master...
No to je tvoja osobna stvar.. ja ti samo mogu dati savjet..
Ici samo na Master bez dodatnog posla je meni luksuz a ne potreba...
Iskustvo je tesko dobiti stoga treba malo I stisnuti zube za to...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 13.11.2013., 21:00   #5133
a da ne spominjem koliko ljudi idu na master a imaju I po dvoje troje djece doma...
( ps: spominjes da u struci ne mozes nista raditi jer je psihologija??))
pa nitko ne kaze da se ne moze I neki DRUGI posao raditi.. a sto to ne spada pod iskustvom??
zamisli samo kada drugi studenti koji su zavrsili Master dodu na intervju zajedno s tobom i pokazu barem stranicu CVa sa iskustvom, a ti
imas tabula rasa??? Competition je velik I treba biti najbolji da bi se uspjelo..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 13.11.2013., 21:24   #5134
pozdrav svima i jos jednom hvala na svim savjetima!
Vracam se u UK pocetkom 12-tog mjeseca, a nasla sam oglas za posao koji mi se jako svidja i koji bi odgovarao mojim kvalifikacijama. Naravno, postoje problemi:
- intervju je krajem ovog mjeseca *tocnije 'proposed date' za intervju
- u formularu za posao postoji pitanje da li mi treba work permit i da li ga vec imam
Moje pitanje je: da li uopce vrijedi da apliciram i objasnim da cu intervju moci obaviti tek kasnije? Da li postoji mogucnost da su fleksibilni?

Ako pitaju za work permit, da li postoji nada i da budu sponzori?
Inace u pitanju je poznati muzej.
Hvala unaprijed!
thaichi is offline  
Old 13.11.2013., 21:30   #5135
tesko. muzej mora biti registrovan kao sponsor sa ukba, traziti za tebe radnu vizu i dokazati zasto nije uzeo engleza. ipak sa srecom, nista te ne kosta da popunis formular.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 13.11.2013., 21:35   #5136
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
a da ne spominjem koliko ljudi idu na master a imaju I po dvoje troje djece doma...
( ps: spominjes da u struci ne mozes nista raditi jer je psihologija??))
pa nitko ne kaze da se ne moze I neki DRUGI posao raditi.. a sto to ne spada pod iskustvom??
zamisli samo kada drugi studenti koji su zavrsili Master dodu na intervju zajedno s tobom i pokazu barem stranicu CVa sa iskustvom, a ti
imas tabula rasa??? Competition je velik I treba biti najbolji da bi se uspjelo..
moras priznati da ovisi sta je na toj CV stranici. cura oce da radi magistrat vezano za psihologiju i treba sutra kad zatrazi full time da pokaze CV kako je vodala pse, radila na pumpi il nekom make up shopu. koga briga za tim kad bude trazila posao u struci. ostaje joj internship part time da radi u svojoj struci gdje ce steci neko prakticno iskustvo.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 13.11.2013., 22:01   #5137
Quote:
vagrant kaže: Pogledaj post
moras priznati da ovisi sta je na toj CV stranici. cura oce da radi magistrat vezano za psihologiju i treba sutra kad zatrazi full time da pokaze CV kako je vodala pse, radila na pumpi il nekom make up shopu. koga briga za tim kad bude trazila posao u struci. ostaje joj internship part time da radi u svojoj struci gdje ce steci neko prakticno iskustvo.
Ovo me zanima - ako nemam iskustva, je li ga bar mogu steći kroz razna stažiranja i slične posliće vezane uz struku? Naravno da ne mislim da ću odmah skočit na neku super full-time poziciju, samo je kvaka 22 da ne mogu dobit posao bez iskustva, a iskustvo ne mogu steći ako me netko ne zaposli.
Sadie G. is offline  
Old 13.11.2013., 22:44   #5138
Nastojim vas pratiti već neko vrijeme ali nisam uočila ( ili mi je promaklo) kakvi su mogućnosti za zapošljavanje njegovateljica ako netko zna? Medicinari su traženi, ali spadaju li tu i njegovateljice?
hexe1 is offline  
Old 14.11.2013., 00:03   #5139
Pozdrav,

da li je netko do sada aplicirao za zutu kartu? Ja cu uskoro da apliciram kao student da bih mogao raditi part time. Iz uk border sam dobio info da je period cekanja do 6 mjeseci ali u vecini slucajeva zahtjev bude rjesen od 3 do 6 tjedana. Da li ima jos neko neke info?

Hvala i pozz
Slaven22 is offline  
Old 14.11.2013., 00:18   #5140
Zanima me procedura oko iznajmljivanja stana, ima li nekih pravila koja su drugačija od naših, na šta obratiti pažnju?
nadanboljkovic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.