Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2013., 13:20   #1661
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
jeste zapazili u kojim je satima pažljivo birao pjesme
uuu sjena, ovo mi je promaklo

ma to je čovjek zikrio do kasno, pa se javio ne bi li i nas potakao na isto
__________________
"Mogao sam oživjeti mrtve, ali mi je bilo nemoguće izliječiti glupa čovjeka." - Isa a.s.
tadž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:20   #1662
Quote:
tadž kaže: Pogledaj post
a meni baš onako s dužom kosom super izgleda, ne bih ga mogla zamisliti kratke kose
Mislim da i jest imao dugu kosu, jer on je bio sav u suštini i srcu: time je na neki način bio "inatnik" prema toj strogoj formi kojoj se izgubio smisao, a koja se i odražavala u odijevanju i oblačenju. Kad ljudi odu u jedan polaritet, Bog reagira i pokaže drugi, i tako balansira...
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:23   #1663
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
pa gdje si ti .... doduše, ni mene nije bilo ođe
ma nema ni tebe, draga, vidim danas si pripremila neku dobru klopu
__________________
"Mogao sam oživjeti mrtve, ali mi je bilo nemoguće izliječiti glupa čovjeka." - Isa a.s.
tadž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:27   #1664
Quote:
tadž kaže: Pogledaj post
a meni baš onako s dužom kosom super izgleda, ne bih ga mogla zamisliti kratke kose
ma to se tebi glumac sviđa
a istina, znaju bit zgodne face, a opet, samo su face

što se tiče dužine, niko nije reko da je bila kratka recimo kao omjera "jedinica"
bila je to fina, lijepa, zdrava kosa uredno oblikovana i podšišana negdje do pola vrata, barem se tako vjeruje da bi bilo, a i logično je
vidiš, mene više zanima brada, valda zato kaj, kak bi neko reko, svi smo mi metalci ko mali i kosa nam ni interesantna
to oko brada, fakat su lijepe njegovane brade, ne pretjerane ko brade pravoslavnih popa... ej men men, auč
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:27   #1665
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Mislim da i jest imao dugu kosu, jer on je bio sav u suštini i srcu: time je na neki način bio "inatnik" prema toj strogoj formi kojoj se izgubio smisao, a koja se i odražavala u odijevanju i oblačenju. Kad ljudi odu u jedan polaritet, Bog reagira i pokaže drugi, i tako balansira...
pa i ja nekako želim tako da vjerujem..

Koliko znam naš Muhammed a.s. je imao isto malo dužu kosu, tako Bera b. Azib, r. a., priča:

"...Nisam vidio nikoga ljepšeg od Resulullaha. Imao je kosu koja udara po ramenima. Razmak između ramena bio je dosta širok. Niti je bio visokog, a niti niskog rasta. "

Naš dragi Poslanik
__________________
"Mogao sam oživjeti mrtve, ali mi je bilo nemoguće izliječiti glupa čovjeka." - Isa a.s.
tadž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:34   #1666
Quote:
tadž kaže: Pogledaj post

Naš dragi Poslanik


__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:36   #1667
Quote:
tadž kaže: Pogledaj post

Naš dragi Poslanik
Ljubav Moja
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:45   #1668
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
što si mi stavio dugokosog Isusa? zar ne znaš da muški nisu smjeli puštat duge kose? a i ne sam to, glumcu je kosa masna pa onda dojam još očajniji
Stavio sam ti pjesmu koja mi je jako draga. A što se tiče duge kose.. baš je duga kosa nešto lijepo. I Isus je imao iznimno dugu kosu, pretežno riđu. Možda će mi se sad malo naljutiti, ali pokušaj da se ne naljutiš jer ni nije za ljutnju. Mislim da tako govoriš pod uticajem Jehovinih svjedoka, koji vole ić uredno podšišani, u sakoima, sa akt tašnama, pantalone na peglu, šimi cipele (nikad patike)... duga kosa nebi pasala sa tom modom. Pozdrav





Quote:
tadž kaže: Pogledaj post
pa i ja nekako želim tako da vjerujem.. Koliko znam naš Muhammed a.s. je imao isto malo dužu kosu, tako Bera b. Azib, r. a., priča: "...Nisam vidio nikoga ljepšeg od Resulullaha. Imao je kosu koja udara po ramenima. Razmak između ramena bio je dosta širok. Niti je bio visokog, a niti niskog rasta. " Naš dragi Poslanik
Svi poslanici (svi do jednog) su imali dugu kosu. To je jedna od rijetkih stvari koja je sunnet svih poslanika bez izuzetka, a ne samo Muhammeda. Abraham je imao dugu kosu bijele boje a Mojsijeva je bila išaranih pramenova. Nojina kosa bila je crna 949 godina a u zadnjoj godini života je dobila boju žutog lišća. Selam
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:18   #1669
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Stavio sam ti pjesmu koja mi je jako draga. A što se tiče duge kose.. baš je duga kosa nešto lijepo. I Isus je imao iznimno dugu kosu, pretežno riđu. Možda će mi se sad malo naljutiti, ali pokušaj da se ne naljutiš jer ni nije za ljutnju. Mislim da tako govoriš pod uticajem Jehovinih svjedoka, koji vole ić uredno podšišani, u sakoima, sa akt tašnama, pantalone na peglu, šimi cipele (nikad patike)... duga kosa nebi pasala sa tom modom.
ne znam za pjesmu, kako da razumin kad ne govori ruski

http://www.youtube.com/watch?v=vJ4FcTXI_gs

ne, stvarno nije za ljutnju Isusa prikazivat cirkusantom, eh, profa
što uopće znaš, jesi možda vidio njegovu sliku dalje od crkvenjačkog izopačenog prikazjota? što, da nisi bio kojim slučajem njegov suvremenik pa znaš nešto što drugi ne?
Js kose uređuju u skladu s kršćanskim načelima, i ne vidim koji je tu problem osim nečije nerazumjevanje Svetog Pisma
odjeća za službu propovijedanja je u svakom slušaju ljepša od crnohaljinaša tzv. svijeta kršćanstva, ne misliš li
a što se nosi u slobodno vrijeme, kežual, o tom nećemo, jel

ima još koja lovačka da ju staviš...
muškom duga kosa stoji izvrsno odostraga, dok hoda sa svojom dragom po cesti pa ne znaš ko je muško a ko žensko, ma bravo, fakat od ljepote

al gle, pa nisu ta načela za nekršćane, kaj ne, oni su slobodni pustit i plest x5 oko glave... onak u stilu hinduista
Jehovine odredbe su za Jehovin narod, ne za svijet, a na čovjeku je hoće li za svijetom il za Jehovom

tak ti to, profa
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:28   #1670
Što se sve ovdje može pročitati!!
Nema nikakvog temelja tvrdnja da je Isus imao dugu kosu.
U ono vrijeme židovi nisu iimali duge kose.
U renesansi je bilo moderno imati dugu kosu, i na osnovu toga su tadašnji umjetnici naslikali i Isusa.
Onako kako se Isusov izgled prikazuje vuče korijen iz renesanse, a takav image je prihvatio i Hollywood.
Novi zavjet uopće ne izvještava o Isusovom fizičkom izgledu. Ali ima toga u Starom zavjetu, tamo je On opisan preko proroka Izaije:

"Ne bijaše na njem ljepote ni sjaja da bismo se u nj zagledali, ni ljupkosti da bi nam se svidio. Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli, vičan patnjama, od kog svatko lice otklanja, prezren bješe, odvrgnut." (Iz.53:2,3)

Znači, Isusov fizički izgled nije bio nimalo sličan onome kako ga danas predstavljaju.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:05   #1671
Uopće je nebitno kako je Isus izgledao
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:18   #1672
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Uopće je nebitno kako je Isus izgledao
To mislim i ja, al' su se ovdje neki dali mašti (Hollywoodu) na volju.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 19:53   #1673
Quote:
tadž kaže: Pogledaj post
pa i ja nekako želim tako da vjerujem..

Koliko znam naš Muhammed a.s. je imao isto malo dužu kosu, tako Bera b. Azib, r. a., priča:

"...Nisam vidio nikoga ljepšeg od Resulullaha. Imao je kosu koja udara po ramenima. Razmak između ramena bio je dosta širok. Niti je bio visokog, a niti niskog rasta. "

Naš dragi Poslanik
Taj će u raju imati 77 x 77 djevica... u "šatorima skrivenim"..

Naime ni raj po kuranu nije mjesto savršene slobode duha i bezgriješnosti pa su mnoga mjesta i tamo "skrivna" za tuđe oči. Tema za psihoanalizu.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 19:59   #1674
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Stavio sam ti pjesmu koja mi je jako draga. A što se tiče duge kose.. baš je duga kosa nešto lijepo. I Isus je imao iznimno dugu kosu, pretežno riđu.
Ne sablazni jehovine /Raselove/ svjedoke ! Prema njima Isus je imao kratku kosu i takav je oslikan u njihovim svetim časopisima.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:26   #1675
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ne sablazni jehovine /Raselove/ svjedoke ! Prema njima Isus je imao kratku kosu i takav je oslikan u njihovim svetim časopisima.
.... kaže poznavaoc Biblije

daj nemoj nasmijavat, još si dužan citat za 1000 godina, al ne brini, ionak bi tražio svih tih tisuću (kad bi mogo ) i opet ne bi našo
(vi neki se stvarno svačega dosjetite)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 10:53   #1676
za sve vas jedna ljepa pjesma

http://www.youtube.com/watch?v=G4spi7IdrgI
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 12:57   #1677
Quote:
Perunika 70 kaže: Pogledaj post
za sve vas jedna ljepa pjesma

http://www.youtube.com/watch?v=G4spi7IdrgI
za sve nas

http://www.youtube.com/watch?v=W3PopvgcuZk

http://www.youtube.com/watch?v=DJNzmNB48no
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 22:36   #1678
(klik)
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 07:37   #1679
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
(klik)
...
Koja je to ljubav !

Kako napraviš da se preko slikice otvara muzika?
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 07:41   #1680
Pravi Život; za sve nas

Tako je !

http://www.youtube.com/watch?v=dmqU4aCq6wo
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.