Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2006., 00:34   #1
Potopne pumpe za vodu

Ovako kupio sam potopnu pumpu za staviti u bunar (potopna pumpa) debela je 9,8cm a duga 50 cm, dize u zrak vodu 50 metara pritisak radi 5 bara 800wati ,sad me interesira kako se ona prikljucuje,trebam li jos kotao u koji ce voda ici ili kako to prikljuciti ,molim objasnjenje ili kakvu skicu kao bi to trebalo izgledati -cijena pumpe je bla 207 e od inoxa je cijela.

Zadnje uređivanje Majstor : 05.06.2018. at 20:05. Reason: Promjena naslova posta
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 10:23   #2
Potopne pumpe

S obzirom na njenu snagu ne treba ti kotao,dovoljno ju je priključiti na vodovodnu instalaciuju ili za što već koristiš.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 11:34   #3
Quote:
Heg kaže:
S obzirom na njenu snagu ne treba ti kotao,dovoljno ju je priključiti na vodovodnu instalaciuju ili za što već koristiš.
kad ju prikljucim na instalaciju kad otvorim vodu tad ce se ona ukljucivati ,za svako pustanje vode motor radi ili?
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 12:40   #4
ovakav ti je redosljed kod mene i radi 5 godina bez problema
1pumpa
2nepovratni ventil
3akvamat (regulise pritisak, ima funkciju kao uklopna sklopka i jos nesto..)
4vodovodna instalacija

A mozes se opredjeliti i za expansionu posudu umjesto akvamata ali ti onda treba i uklopna sklopka i malo vise posla za instaliranje
Damir_77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 13:42   #5
evo to je ova pumpa
http://www.pumpenscout.de/index.php?...cb3e2.86539998
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:51   #6
Quote:
Damir_77 kaže:
ovakav ti je redosljed kod mene i radi 5 godina bez problema
1pumpa
2nepovratni ventil
3akvamat (regulise pritisak, ima funkciju kao uklopna sklopka i jos nesto..)
4vodovodna instalacija

A mozes se opredjeliti i za expansionu posudu umjesto akvamata ali ti onda treba i uklopna sklopka i malo vise posla za instaliranje


kako to radi sa akvamatom? Motor se ukljucuje kad ja otvorim vodu ili moze kakvo objasnjenje kako to funkcionira kako prikljuciti,kad radi pumpa, kakva slika istog i koja je cijena tog akvamata u HR.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:16   #7
Quote:
Damir_77 kaže:
ovakav ti je redosljed kod mene i radi 5 godina bez problema
1pumpa
2nepovratni ventil
3akvamat (regulise pritisak, ima funkciju kao uklopna sklopka i jos nesto..)
4vodovodna instalacija

A mozes se opredjeliti i za expansionu posudu umjesto akvamata ali ti onda treba i uklopna sklopka i malo vise posla za instaliranje
Ovo je taj akvamat, http://www.tip-pumpen.de/zub_quickmat.php ili je potrebno jos nesto da se spoji na potopnu pumpu, ako neko znade kako se ovo spaja na potopnu pumpu nek malo objasni/ nacrta svaka info je dobrodosla.

Evo pumpe na koju bi se spajao ovaj akvamat.http://www.pumpenscout.de/index.php?...cb3e2.86539998
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:23   #8
To ti je hidrofor u malom
Ima pumpu, spremnik, sklopku....
Na ulaz metneš cijev sa jednosmjernim ventilom (nepovratnim) kojega bučneš u bunar. U tu cijev naliješ vodu-na pumpi imaš neki čep kroz koji se to radi.
Razina pumpa-voda ne smije biti veća od oko 6m (teoretski 10m)-neće vući.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:29   #9
Quote:
ZOsvald kaže:
To ti je hidrofor u malom
Ima pumpu, spremnik, sklopku....
Na ulaz metneš cijev sa jednosmjernim ventilom (nepovratnim) kojega bučneš u bunar. U tu cijev naliješ vodu-na pumpi imaš neki čep kroz koji se to radi.
Razina pumpa-voda ne smije biti veća od oko 6m (teoretski 10m)-neće vući.
Mislis na akvamat + pumpa = hidrofor u malom ,na to dvoje si mislio? Pumpa je potopna i dize u zrak vodu 50 m, ali ja trebam u kupaoni i kuci vodu, pa mislim da ako se spoji ovaj akvamat,kad otvorim vodu da imam vodu u kuci , a kad zatvorim vodu da se pumpa ugasi, grijesim li mozda ?
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 16:40   #10
treba ti isto ko i na hidroforu neki rezervar u kojem ce biti nesto zraka i presostat koji ce paliti i gasiti pumpu kad pritisak padne odnosno oporaste i naravno treba ti nepovratni ventil koji ce sprjecavati da voda iz rezervara iscuri nazad u bunar
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 19:27   #11
Quote:
puger kaže:
treba ti isto ko i na hidroforu neki rezervar u kojem ce biti nesto zraka i presostat koji ce paliti i gasiti pumpu kad pritisak padne odnosno oporaste i naravno treba ti nepovratni ventil koji ce sprjecavati da voda iz rezervara iscuri nazad u bunar
http://www.tip-pumpen.de/zub_quickmat.php


evo to je ja mislim to,rezervar i taj ventil .
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 20:12   #12
posto od njemackog neznam bas nista nebi znao reci
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:24   #13
Akvamat ima tlačnu sklopku koja će automatski paliti i gasiti tvoju pumpu..

Tvoja pumpa već ima ugrađen nepovratni ventil, i ona je predviđena da se spusti u pocinčanu cijev zabijenu u zemlju, ili da se uroni u bunar. Možeš je koristiti sa akvamatom (koji ima mali spremnik, pa će se pumpa paliti čim pustiš litru vode), a može se ugraditi i veći spremnik za vodu (100-200-300 l), koji isto tako mora imati ugrađenu tlačnu sklopku...

Osnovna namjena takve pumpe je dobava vode iz večih dubina, ali uz uvijet da ona bude spuštena i potopljena u razini vode. Klasični hidrofor ima pumpu kod spremnika, i on podiže vodu kroz dugačku usisnu cijev s nepovratnim ventilom na kraju te cijevi..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 09:28   #14
Quote:
champ kaže:
Akvamat ima tlačnu sklopku koja će automatski paliti i gasiti tvoju pumpu..

Tvoja pumpa već ima ugrađen nepovratni ventil, i ona je predviđena da se spusti u pocinčanu cijev zabijenu u zemlju, ili da se uroni u bunar. Možeš je koristiti sa akvamatom (koji ima mali spremnik, pa će se pumpa paliti čim pustiš litru vode), a može se ugraditi i veći spremnik za vodu (100-200-300 l), koji isto tako mora imati ugrađenu tlačnu sklopku...

Osnovna namjena takve pumpe je dobava vode iz večih dubina, ali uz uvijet da ona bude spuštena i potopljena u razini vode. Klasični hidrofor ima pumpu kod spremnika, i on podiže vodu kroz dugačku usisnu cijev s nepovratnim ventilom na kraju te cijevi..
Hvala na odgovoru, znaci ja sam kupio pumpu i akvamat sad samo trebam spojiti kabel od pumpe na akvamat ,a kabel od struje ustekati u struju i rijesio sam pitanje vodovoda http://www.pumpenscout.de/index.php?...cb3e2.86539998 http://www.tip-pumpen.de/zub_quickmat.php to je ovo dvoje sto sam kupio znaci drugo mi vise nista netreba ,pumpu povezem cijevima i spustim u bunar i evo vode ,ispravite me ako sam sto pogrijesio.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 12:25   #15
Da, pumpa i akvamat su stvari s kojima si riješio pitanje vodoopskrbe! Čak i kad ne bi imao bunar, bilo bi ti dovoljno zabiti cijev unutarnjeg promjera 10 cm u zemlju do razine vode, i problem je riješen!

Morat ćeš još samo iskopat kanal od bunara do prostorije gdje će biti montiran akvamat. Nabavi na pr. rebrastu plastičnu DWP cijev, u koju ćeš staviti kabel i tlačnu cijev/crijevo od pumpe.. Na taj način bit će zaštičeni, a u slučaju potrebe (na pr. zamjene cijevi) nećeš ponovno morati kopati sve ispočetka..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:11   #16
mozda nisam bas najbolje shvatio ali zasto bi uz akvamat na dodatni rezervar stavljo jos i tlacnu sklopku to nema bas nikakve logike.
moje je misljenje da bi se trebalo staviti rezervar od barem 50+ litara da se nebi pumpa maltretirala za svaku casu vode koju neko natoci
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 23:11   #17
Pa nitko to nije niti rekao, akvamat već ima tlačnu sklopku u sebi.. Ako bi se netko odlučio na veliki spremnik umjesto akvamata, taj isto tako mora imati tlačnu sklopku..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 19:06   #18
Postoji jedan problem - kapacitet bunara
Ako pumpu bučneš u cijev fi 110 dotok vode mora biti jako dobar-iznad pumpe mora biti oko 5m vode jer će za nekoliko sekundi ostati suha i verglati na prazno
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 08:14   #19
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Postoji jedan problem - kapacitet bunara
Ako pumpu bučneš u cijev fi 110 dotok vode mora biti jako dobar-iznad pumpe mora biti oko 5m vode jer će za nekoliko sekundi ostati suha i verglati na prazno
Pa netje biti baš tako kako ti to objašnjavaš! Nakon zabijanja cijevi dovoljno duboko u zemlju i pumpanja, uskoro se stvore "vodene žile" i podzemni "spremnik" vode okolo cijevi.. Što više vode ispumpaš, bit će i veči spremnik..

Ne znam jesi li ti ikad vidio onaj način navodnjavanja velikih poljoprivrednih površina, gdje se na cijev (fi 10 cm) spoji irigatorska puma koju pokreće kardan traktora? Za sat vremena takva pumpa izbaci na desetke kubika vode koja potopi kompletno polje... Po tvojoj logici, obična vrtna (ručna) pumpa bi izbacila samo koju litru vode, a svi znamo da to nije tako!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 08:37   #20
Ono o vodenim žilama i spremniku je teorija koja u praksi može fulati
Ručna pumpa može beskonaćno raditi i možda bacati, vodu jer ima mali kapacitet
Električna pumpa ima dobavu preko 100-tinjak litara u minuti i ni teoretski u cijev od 100 mm ne može ući tolika količina vode-kuda? Koliko imaš rupica na cijevi, jesu li se zaštopale i sl..?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.