Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 21:55   #61
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Mislim da su ti ove dvije tvrdnje u suprotnosti. Ako je druga tvrdnja ispravna, onda se platonska ljubav ne može konzumirati.

Prva tvrdnja kao da govoro o 'uobičajenom', laičkom poimanju platonske ljubavi, kao one koja nije tjelesno konzumirana, a druga tvrdnja kao da govori o onom osnovnom supstratu ljubavi koji sam ja spominjao.

Na kraju nisam siguran što si htjela reći.
Da, krivo sam se izrazila, tvrdnje su u suprotnosti. Prva tvrdnja odnosila bi se na platonsku ljubav, druga na platonski odnos, što bi trebalo diferencirati.
Za odnos je potrebno dvoje, za ljubav nije, jer može biti jednostrana.

Ako se dakle radi o međusobnim emocijama koje osobe gaje, to je onda osnovni supstrat ljubavi za gradnju odnosa.


Vjerojatno bi se moglo klasificirati oblike platonske ljubavi (kao i svake druge) na uzvraćenu/neuzvraćenu tj. jednostranu i međusobnu. Sad neki mogu tumačiti da neuzvraćena ljubav niti nije ljubav, ali sve ovisi od interpretacije i sam pojam nije egzaktan.

Bitno je da platonska ljubav (bilo kakva) ni platonski odnos ne podrazumijevaju tjelesnu konzumaciju. To je moje mišljenje. Rekla bi da je obožavanje same osobe, ljubav prema njoj samoj (prva teorija) pa makar ostvarila sreću tjelesno s nekim drugim, zajedničko obilježje i platonske ljubavi (jednostrane i dvostrane) i platonskog odnosa.

Htjela sam naglasiti da samo postojanje međusobnih romantičnih emocija između dvoje ljudi nije garancija da će se razviti u drugi stadij "svjetla i sjene", što sam vidjela u praksi, ali je isključivo ljubav dvoje ljudi
osnovni supstrat daljnje "nadgradnje" odnosa, možda je pogrešno reći ljubavi
zoya85 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger