Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2024., 09:25   #1
Poticaji za zaposljavanje stranaca

Postovane/i,

nigdje ne mogu naci nesto konkretno vezano za poticaje za zaposljavanje stranaca. Da li netko zna reci, da li nasi poslodavci ostvaruju kakve poticaje prilikom zaposljavanje stranih drzavljana i ako da, koji su to?

Hvala unaprijed!
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 14:17   #2
Ne sumnjam da će naši genijalci doći i do toga, malo smo se samounistili, treba pojacati

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk
Padobranac64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 19:48   #3
Postoje određene olakšice koje bi se mogle koristiti, ovisi naravno o više stvari.

Recimo možda koriste olakšice za prvi posao ( nema plaćanja doprinosa prve godine) , ili olakšice za mlade.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 20:25   #4
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Postoje određene olakšice koje bi se mogle koristiti, ovisi naravno o više stvari.

Recimo možda koriste olakšice za prvi posao ( nema plaćanja doprinosa prve godine) , ili olakšice za mlade.
Mislim da se to ne odnosi na strance...
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 18:59   #5
U zakonu i propisima se to nigdje ne navodi, pa prema tome ne vidim prepreku za to
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 09:23   #6
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
U zakonu i propisima se to nigdje ne navodi, pa prema tome ne vidim prepreku za to
https://migracije.hr/doprinosi/

Poslodavac koji zapošljava radnika stranca na kojeg se primjenjuje hrvatsko zakonodavstvo ima pravo na oslobođenje od plaćanja doprinosa na osnovicu u roku od jedne godine ako stranac do početka osiguranja po prijavi tog poslodavca nema evidentiran staž u obveznom mirovinskom osiguranju odnosno ima evidentiran staž do osam dana (uključujući i osmi dan) po osnovi drugog dohotka.

Dokaz je pisana isprava nositelja obveznog mirovinskog osiguranja države stranca izdana u skladu s međudržavnim ugovorom o socijalnom osiguranju.

- Mislim da naši stranci imaju iskustva, tj. većinom se traži barem nekakvo iskustvo, barem prema onim ugovorima koje sam ja vidjela

Također poslodavac koji zapošljava radnika stranca na kojeg se primjenjuje hrvatsko zakonodavstvo ima pravo na oslobođenje od plaćanja doprinosa na osnovicu u trajanju do pet godina ako stranac do početka osiguranja po prijavi tog poslodavca ima manje od 30 godina života. Dokaz je ugovor o radu sklopljen na neodređeno radno vrijeme.

- Ne vjerujem da naši poslodavci baš daju ugovore na neodređeno strancima

Uglavnom, ima olakšica, a da li su provedive to je drugi par opanaka
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.