Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2013., 12:29   #3201
Quote:
mojamrvica kaže: Pogledaj post
Pomoć: već 5 godina anemična, ovih dana obavila pretrage koje je tražila hematologica (ginekološki, KKS, intravenozno 10 ampula ferrlecita primila, ezofagogastroduodenoskopija obavljena), uglavnom sve je OK, al ne kužim nalaz biopsije: ... primljeni materijal su tri sitna komadića tkiva .... koji su dijelovi sluznice tankog crijeva čije su resice prekrivene cilindričnim i vrčastim stanicama dok se u lamini propriji nađu gušći infiltrati mononukleara i jedna manja žarišna nakupina limfocita .. Jel to OK ili ..? Šta su to infiltrati mononukleara i nakupine limfocita? Upravo čekam kontrolu, ali do kontrole, pomagajte. Hvala!
Trebate prepisati nalaz EGD/gastroskopije
Te kompletni PHD nalaz,nemogu se stvari izolirano gledati.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 20:13   #3202
Quote:
medena09 kaže: Pogledaj post
Misice dobro mislis,urin se ne daje na analizu za vrijeme menstruacije i neposredno nakon,jer ce biti povisen broj eritrocia!
Sto zapravo nebi bio valjan nalaz i nebi pokazao stvarno stanje! Treba procekati 3-4 dana od prestanka menstruacije.
Eto nadam se da sam pomogla
Da,to je istina,meni se upravo to dogodilo,eritrociti do 5,davala sam urin dan prije menstruacije,da se ne bi uplašile krvi u mokraći(pišu strahote koje upućuju i na maligne bolesti)
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 21:16   #3203
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post


Poštovana,

uzimajući u obzir Vaše tegobe i nalaz urina koji ste napisali, moguće je da se radi o blažoj upali odnosno infekciji.

Nadam se da ste se javili Vašem liječniku i da ste riješili tegobe.

Lijep pozdrav.
Nisam se javila liječniku jer kad sam išla po nalaz rečeno mi je da je nalaz dobar ("po njima" ), zato sam i zatražila pomoć na ovom forumu da mi se malo podrobnije protumači nalaz, u međuvremenu su mi se tegobe smanjile iako i dalje osjećam lagano peckanje. Trebam li napraviti urinokulturu?
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:03   #3204
Pozdrav ! Prvi put sam na forumu .
Koliko dugo se čekaju nalazi likvora nakon lumbalne punkcije
mirjanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:16   #3205
Prije 10ak dana sam imala upalu mjehura, nisam imala nikakve bolove pri mokrenju niti mi je krv išla, jedino što sam morala stalno na wc. Uradila sam pretragu urina i imala sam dosta bakterija, sluzi, leukocita, eritrocita, stanica pločastog epitela, nešto cal. oxalata. I leukocitna esteraza je bila pozitivna.
Dobila sam Nolicin i pila sam ga 7 dana uz Uvin H čaj i nakon pauze od 3 dana uradila sam opet pretragu urina.
Sada nemam više potrebu za wc kao prije, osjećam se dakle normalno, odnosno da nemam upalu. A danas sam pokupila nalaze i piše:
nešto bakterija, sluzi, stanica ploč. epitela, 1-3 male epitelne stanice. Leukociti 0-2 što piše da je u ref. vrijednostima.
Znači eritrociti, kristali, ploč. epitel, sve je to nestalo, jedino imam još malo bakterija sluzi i nešto tih epitelnih stanica, s tim da se sve to smanjilo i nemam nikakvih problema.
Trebam li ponovno na antibiotike ili mogu očekivati da će se problem riješiti uz dosta tekućine? Iako zapravo problema nema, samo je nalaz takav.

Edit: vremena za hodanje po doktorima, nošenje urina itd nemam. Ako se ne budem osjećala dobro, naravno da ću otić, ali pitam čisto da sam "mirna" i da ne moram gubiti vrijeme u čekaoni bez potrebe, prošli put 2 sata samo da bi mi doktorica rekla da mi je nalaz urinokulture normalan iako je neka bakterija bila prisutna, ali da je to normalno.

Nadam se da će netko naći vremena odgovoriti mi .
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 00:29   #3206
Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Prije 10ak dana sam imala upalu mjehura, nisam imala nikakve bolove pri mokrenju niti mi je krv išla, jedino što sam morala stalno na wc. Uradila sam pretragu urina i imala sam dosta bakterija, sluzi, leukocita, eritrocita, stanica pločastog epitela, nešto cal. oxalata. I leukocitna esteraza je bila pozitivna.
Dobila sam Nolicin i pila sam ga 7 dana uz Uvin H čaj i nakon pauze od 3 dana uradila sam opet pretragu urina.
Sada nemam više potrebu za wc kao prije, osjećam se dakle normalno, odnosno da nemam upalu. A danas sam pokupila nalaze i piše:
nešto bakterija, sluzi, stanica ploč. epitela, 1-3 male epitelne stanice. Leukociti 0-2 što piše da je u ref. vrijednostima.
Znači eritrociti, kristali, ploč. epitel, sve je to nestalo, jedino imam još malo bakterija sluzi i nešto tih epitelnih stanica, s tim da se sve to smanjilo i nemam nikakvih problema.
Trebam li ponovno na antibiotike ili mogu očekivati da će se problem riješiti uz dosta tekućine? Iako zapravo problema nema, samo je nalaz takav.

Edit: vremena za hodanje po doktorima, nošenje urina itd nemam. Ako se ne budem osjećala dobro, naravno da ću otić, ali pitam čisto da sam "mirna" i da ne moram gubiti vrijeme u čekaoni bez potrebe, prošli put 2 sata samo da bi mi doktorica rekla da mi je nalaz urinokulture normalan iako je neka bakterija bila prisutna, ali da je to normalno.

Nadam se da će netko naći vremena odgovoriti mi .
Ako nemaš tegoba, ta priča je vjerojatno sretno završena.
Nešto bakterija-moguće kako se radi o kontaminaciji (pitanje ispravnog uzimanje uzorka).
Bilo bi ipak pristojno bar telefonski nazvat svoju doktoricu i izdiktirati joj nalaz i opisati stanje, jer i ona je zabrinuta za tebe
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 00:32   #3207
Quote:
mirjanaaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav ! Prvi put sam na forumu .
Koliko dugo se čekaju nalazi likvora nakon lumbalne punkcije
Ovisi što se traži. neke pretrage budu gotove za sat-dva, npr. u hitnoj/intenzivnoj inf.ambulanti/odjelu. Neke nalazi se čekaju po par dana, katkad i dulje. Dosta ovisi i o samom labosu (tehnička opremljenost i sl.) pa je najpouzdanije direktno pitati osobu koja traži pretragu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 15:46   #3208
Quote:
Chloe kaže: Pogledaj post
Išla sam danas vaditi krv i sada evo gledam nalaz... Jel zna netko kaj znači "Morf.pr."? Pretpostavljam "Morfološke promjene"...i kaj znači "anizo. mikro" (to je rezultat).
Thanks.

Najbrze ces dobiti odgovor ako to napises na google trazilici i tamo procitas znacenje
bor brans is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:30   #3209
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ako nemaš tegoba, ta priča je vjerojatno sretno završena.
Nešto bakterija-moguće kako se radi o kontaminaciji (pitanje ispravnog uzimanje uzorka).
Bilo bi ipak pristojno bar telefonski nazvat svoju doktoricu i izdiktirati joj nalaz i opisati stanje, jer i ona je zabrinuta za tebe
Hvala . Ma ispravno sam dala uzorak, vjerujem da je još malo ostalo bakterija pa ću piti tekućine što više, antibiotik ne želim piti pošto nemam problema.

Rekla mi je doktorica da se javim ako nešto ne bude štimalo, ima ona nalaz u kompu, ali je uvijek gužva i nema vremena to pogledati tako da sam rekla da ću se javiti ako bude problema. Pošto se osjećam zdravo, to nešto bakterija ću riješiti sa puno tekućine.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 10:31   #3210
Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Prije 10ak dana sam imala upalu mjehura, nisam imala nikakve bolove pri mokrenju niti mi je krv išla, jedino što sam morala stalno na wc. Uradila sam pretragu urina i imala sam dosta bakterija, sluzi, leukocita, eritrocita, stanica pločastog epitela, nešto cal. oxalata. I leukocitna esteraza je bila pozitivna.
Dobila sam Nolicin i pila sam ga 7 dana uz Uvin H čaj i nakon pauze od 3 dana uradila sam opet pretragu urina.
Sada nemam više potrebu za wc kao prije, osjećam se dakle normalno, odnosno da nemam upalu. A danas sam pokupila nalaze i piše:
nešto bakterija, sluzi, stanica ploč. epitela, 1-3 male epitelne stanice. Leukociti 0-2 što piše da je u ref. vrijednostima.

Znači eritrociti, kristali, ploč. epitel, sve je to nestalo, jedino imam još malo bakterija sluzi i nešto tih epitelnih stanica, s tim da se sve to smanjilo i nemam nikakvih problema.
Trebam li ponovno na antibiotike ili mogu očekivati da će se problem riješiti uz dosta tekućine? Iako zapravo problema nema, samo je nalaz takav.

Edit: vremena za hodanje po doktorima, nošenje urina itd nemam. Ako se ne budem osjećala dobro, naravno da ću otić, ali pitam čisto da sam "mirna" i da ne moram gubiti vrijeme u čekaoni bez potrebe, prošli put 2 sata samo da bi mi doktorica rekla da mi je nalaz urinokulture normalan iako je neka bakterija bila prisutna, ali da je to normalno.

Nadam se da će netko naći vremena odgovoriti mi .
Uredan nalaz.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 14:31   #3211
Molim objasnjenje nalaza citopunkcije kvrzice na glavi :

Makroskopski se dobije vrlo oskudan materijal. U razmazu se nadje nesto ruzicaste ekstracelularne tvari i kapljice ekstracelularne masti i tek pokoji tracak veziva .

Hvala
Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:53   #3212
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Nisam se javila liječniku jer kad sam išla po nalaz rečeno mi je da je nalaz dobar ("po njima" ), zato sam i zatražila pomoć na ovom forumu da mi se malo podrobnije protumači nalaz, u međuvremenu su mi se tegobe smanjile iako i dalje osjećam lagano peckanje. Trebam li napraviti urinokulturu?
Ako i dalje osjećate tegobe, da, ima smisla učiniti urinokulturu.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:04   #3213
Boba jagoda, Vaš upit danas je premješten na temu CT mozga (kliknuti na link).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:59   #3214
Quote:
Lips kaže: Pogledaj post
Molim objasnjenje nalaza citopunkcije kvrzice na glavi :

Makroskopski se dobije vrlo oskudan materijal. U razmazu se nadje nesto ruzicaste ekstracelularne tvari i kapljice ekstracelularne masti i tek pokoji tracak veziva .

Hvala
Da li ovo znaci da je sve ok ?
Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 12:01   #3215
nedavno sam bila u hitnoj imaja sam bol u predjelu bubrega. nakon toga su me poslali na kliniku da vadim urin i krv. sa nalazom krvi je sve ok a sa nalazom urina mi bas i nisu objasnili sve. ovo je moj nalaz urina :

izgled- l.zamucen
boja- zuta
p (aH*)- 6,0
relativna gustoca- 1,020
proteini- 2,0
glukoza- neg.
bilirubin- neg.
urobilinogen- 16
nitriti- neg.

leukociti- 2-3
eritrociti- 1-2
epitelne- plocaste
bakterije- dosta

s tim sto imam ceste infekcije jajnika tj. maternice, imala sam pjesak u bubrezima prije 2 god.
nalaz papa testa je:

primjerenost uzorka- zadovoljava za interpretaciju
- prekriven leukocitima
abnormalne celije:
skvamozne celije- atipicne skv. celije
- neodredjena znacenja

V
C+
E+

opsta podjela:
abnormalne celije

mikroorganizmi
bacilius vaginalis +
fungi- spore +
drugo- nesto pise kao u,er

napomena: manji broj atipicnih st. pl. epitela

ps. ova je nalaz uradjen prije godinu dana a nalaz urina prije 10 dana. pomozite mi molim vas!!!
merry1820 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 17:57   #3216
jeli ovo Ok...CEA 0,5 ref.intervali do 5

CA 19-9 8,33 ref.inter do 37..?
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 20:28   #3217
Što bi značio ovaj nalaz:

IgG 20,9 (7-16)
Iga i igm su ok
ukupni laki lanci-kapa 1,37(ref 1,7-3,7)
ukupni laki lanci-lambda 4,67(ref 0,9-2,1)
kvocijent kapa/lambda 0,29 (ref 1,35-2,65)
dokazan Mprotein klase igg teskog lanca i lambda lakog lanca
albumin 54.5 (ref 59,8-72,4)
alfa1,alfa2,beta su ok
gamma 23,8 (ref 8-15,8)
PIK u gamaglobulinskoj frakciji
ukupni proteini 80 (ref 66-81)
A/G 1,25 (0,80-2,00)
eozinofili 7,8 (ref 0-7)
MPV 10.8 (ref 6,8-10,4)
ALP 45 (ref 54-119)
urin leukocita 1-3
šećer je u redu
nemam hiv
papa test i brisevi uredni

Imam problema sa kandidom..ne mogu je se riješiti nikako..idem uskoro kod imunologa.
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 20:44   #3218
Molim šta znači ovaj nalaz

Inzulin 117,3

IA-2 autoantitjela 22,3 pozitivno
GAD autoantitjela negativno
ICA autoantitjela 0,5 granično pozitivno
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 20:57   #3219
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Molim šta znači ovaj nalaz

Inzulin 117,3

IA-2 autoantitjela 22,3 pozitivno
GAD autoantitjela negativno
ICA autoantitjela 0,5 granično pozitivno
Pomoglo bi kad bi se znalo nešto više o osobi kojoj je rađena pretraga,npr. zbog čega su traženi baš ti nalazi (tegobe,prethodni nalazi), dob, dosadašnje bolesti (npr.dijabetes,neka autoimuna bolest,PCOS...)...

Nalaz može upućivati na autoimuni odgovor organizma na stanice gušterače koje luče inzulin, kao i na povećanu inzulinsku rezistenciju...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 21:05   #3220
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Pomoglo bi kad bi se znalo nešto više o osobi kojoj je rađena pretraga,npr. zbog čega su traženi baš ti nalazi (tegobe,prethodni nalazi), dob, dosadašnje bolesti (npr.dijabetes,neka autoimuna bolest,PCOS...)...

Nalaz može upućivati na autoimuni odgovor organizma na stanice gušterače koje luče inzulin, kao i na povećanu inzulinsku rezistenciju...
Cura od 16 godina problemi s štitnjačom (hašimoto ili kako se več to piše )....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.