Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Šta je Vama bitnije?
Politička opcija na vlasti 5 19.23%
Standard i kavaliteta življenja 21 80.77%
Glasovatelji: 26. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2012., 12:27   #1
Šta je Vama bitnije?

Kako se često prepucavamo u terminima "lijevi" i "desni", odnosno sve se svodi na to, konkretno me zanima dali bi ste rađe izabrali Vaše političko opredjeljenje na uštrb standarda i sveg što on nosi.
Dali bi Vas smetalo da su Vaši politički "protivnici" na vlasti a da Vam je standard kao u recimo zapadnim razvijenim državama?


Osobno s tim nebih imao nikakvih problema, ako bi i državna politika funkcionirala kao u gore navedenim državama i u svakom slučaju mi je bitniji standard od politike.
Mislim da bi odgovor "standard" trebao biti nešto najnormalnije, međutim opet se postavlja pitanje što je u ovoj državi normalno.
matovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:31   #2
Quote:
matovina kaže: Pogledaj post
Dali bi Vas smetalo da su Vaši politički "protivnici" na vlasti a da Vam je standard kao u recimo zapadnim razvijenim državama?

naravno da me nebi smetalo jer mene zanima zivotni standard u zemlji a ne politicka stranka.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:39   #3
kako sam i rekao to bi bilo normalno...
samo bih dodao da je u ovoj državi išta "normalno", pogotovo kad je politika u pitanju, onda nebi bili tu gdje smo sad...
matovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:45   #4
Standard mi nije toliko bitan ako nije baš neka glad.

Važnije su mi neke vrijednosi i slobode.

Meni nije najvažniji daklep un trbuh i da me nitko ne dira, želim nešto više
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:48   #5
Quote:
matovina kaže: Pogledaj post
kako sam i rekao to bi bilo normalno...
samo bih dodao da je u ovoj državi išta "normalno", pogotovo kad je politika u pitanju, onda nebi bili tu gdje smo sad...
To se u Hrvatskoj desava jer jako puno ljudi su vezani za HDZ kao stranka koja je donjela Hrvatsku do samostalne drzave i zato su vezani za tu stranku zbog tog razloga.To je osiguralo toj stranci jaku moc i pogotovo mogucnost da radi manje vise koje bilo sranje,jer ionako su oni slavni HDZ koji je donjeo Hrvatsku do samostalnosti. No, gospodini u HDZ-u bi trebali shvatiti da ne mogu ocekivati da ih narod glasuje samo zbog toga.

@Kyle Reese:
ono sti ti govoris (cak poput slobode) meni ulazi u zivotne standarde.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 12:59   #6
Quote:
matovina kaže: Pogledaj post
Dali bi Vas smetalo da su Vaši politički "protivnici" na vlasti a da Vam je standard kao u recimo zapadnim razvijenim državama?

onaj tko meni i svim ljudima čini dobro - nikako nije politički "protivnik".
najidealnije, kada ne znamo ni kako se zove
zadojenost je zlo !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:09   #7
Iiiiihhhhh... da mi je npr. izmuljat neku debelu braniteljsku mirovinu, kak' bi mi se ustaške kune nasuprot jugodinara omilile.



Slijedeće što bi u svom besposličarenju napravio je to da bi se nacrtao ovdje na forumu i okrenio ploču protiv jugočetničadi te postao gorljivi zagovornik Boga Obitelji i Domovine, tragedije hrvatskog naroda na Bleiburgu, vjerni slušatelj domoljuba Marka Perkovića Thompsona a u dnevnom boravku bi umjesto Titine slike osvanuli Francek, Gojko, Antiša i Mirko.



A ovak, pošto sam sirotinja, ostaju mi samo revolucionarne ideje i uspomena na zlatno doba SRH.

Dotur Luigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:12   #8
Kakve stranke? Nek se živi bolje makar bio diktator il komunisti ponovo zavladali. Demokracija je dobra samo za bogate države koje je mogu si priuštiti.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:17   #9
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Kakve stranke? Nek se živi bolje makar bio diktator il komunisti ponovo zavladali. Demokracija je dobra samo za bogate države koje je mogu si priuštiti.
Ja ću se zadnjim dahom boriti protiv bilo koje diktature, pa makar nam donijela zlatno doba u ekonomiji
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:19   #10
Quote:
Dotur Luigi kaže: Pogledaj post
Iiiiihhhhh... da mi je npr. izmuljat neku debelu braniteljsku mirovinu, kak' bi mi se ustaške kune nasuprot jugodinara omilile.



Slijedeće što bi u svom besposličarenju napravio je to da bi se nacrtao ovdje na forumu i okrenio ploču protiv jugočetničadi te postao gorljivi zagovornik Boga Obitelji i Domovine, tragedije hrvatskog naroda na Bleiburgu, vjerni slušatelj domoljuba Marka Perkovića Thompsona a u dnevnom boravku bi umjesto Titine slike osvanuli Francek, Gojko, Antiša i Mirko.



A ovak, pošto sam sirotinja, ostaju mi samo revolucionarne ideje i uspomena na zlatno doba SRH.

e pa jebiga doture, nemoš imat dvi mirovine
matovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:23   #11
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Standard mi nije toliko bitan ako nije baš neka glad.

Važnije su mi neke vrijednosi i slobode.

Meni nije najvažniji daklep un trbuh i da me nitko ne dira, želim nešto više
Bože sačuvaj. Vrijednosti i slobode dolaze sa standardom. Da nije bilo standarda nebi imao slobodu korištenja najslobodnijeg medija kao što to upravo činiš.
golub01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:24   #12
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ja ću se zadnjim dahom boriti protiv bilo koje diktature, pa makar nam donijela zlatno doba u ekonomiji
Manje staje državu plaćati diktatora no toliko stranaka. Demokracija je najskuplji sustav, jedino što je najpravedniji. Kao
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:33   #13
Za siromahe je svakako bolji diktator i inflacija od demokracije. Prvo krašće samo on i oko njega, a drugo dugove siromaha bi inflacija obezvrijedila. Bogati ionako novce drže u čvrstoj valuti.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:09   #14
Naravni da mi je bitno koja je politicka opcija na vlasti!!!! To nije samo pitanje standarda nego opcih drustvenih vrijednosti. Uzmimo za primjer skilu, u bivsoj ljevicarskoj drzavi ucilose ucenike da postuju autoritete i da pomazu slabije. Nakon 20 godina ucenike se vise nista ne uci, ne pistuju autoritete, maltretiraju koga mogu, unistavaju imovinu nastavnika i sl.

Naravno fa je tu i standard, desnica u Hrvatskoj je ibicna kriminalna skupina, pa nam je i standard dosa takav!!!
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:17   #15
sad imamo slobodu i demokraciju a ono firmi što smo prenijeli iz juge smo većinom upropastili znanjem ili neznanjem a kad smo se uspoređivali sa bivšim satelitima SSSR bili smo za njih amerika. ti nisi biće vidija čehe , poljake , slovake kako prodaju češljeve i iglice kad bi došli na more da mogu kupit sladoled ili lubenicu . pravit usporedbu između juge i italije isto da praviš usporedbu između hrvatske i somalije . u odnosu na somaliju mi smo bogataši šta sve trenutno imamo a šta njima fali
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:20   #16
Šta vrijedi bilo kakva politička opcija na vlasti ako su standard i kvaliteta života prilično niski. Političari nebi smjeli zbog samih sebe voditi državu, već zbog naroda.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:21   #17
Za svako daljnje skretanje na konkretnu temu SFRJ dijelim kartone. Takvih tema je već bilo valjda nekoliko desetaka.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 15:02   #18
Ja osobno smatram da je krajnje vrijeme da se demokracija pocne ogranicivat i zavisno o situaciji i ukine.....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:05   #19
Bitnija mi je politička opcija jer standard neprekidno raste, ako sam radiš na tome. Želim standard u pravednom i poštenom društvu, a ne lopove na vlasti koji će dijelom plijena kupovati moje glasove, dizati mi standard, kako bi mogli dalje krasti. Bitno mi je da standard koji imam nije ukraden od mojih bližnjih ili potomaka koji još nisu rođeni. Bitno mi je da živim u društvu jednakih i prvedne raspodjele stečenog. A za to je pretpostavka odgovarajuća politička opcija. Socijalna i elementarno kršćanska !
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:19   #20
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Bitnija mi je politička opcija jer standard neprekidno raste, ako sam radiš na tome. Želim standard u pravednom i poštenom društvu, a ne lopove na vlasti koji će dijelom plijena kupovati moje glasove, dizati mi standard, kako bi mogli dalje krasti. Bitno mi je da standard koji imam nije ukraden od mojih bližnjih ili potomaka koji još nisu rođeni. Bitno mi je da živim u društvu jednakih i prvedne raspodjele stečenog. A za to je pretpostavka odgovarajuća politička opcija. Socijalna i elementarno kršćanska !
ne bih ulazio u kvalitetu i način vladanja jer ima dovoljno tema na forumu na kojima možete iznijeti svoj stav...

pod predpostavkom da je na vlasti politička opcija koja nije bliska Vašem političkom uvjerenju i da je dobar standard koji uvjetno rečeno ima tendenciju rasta, bili Vas to smetalo i dali bi na sljedećim izborima glasali za Vašu političku opciju čak i po cijenu pada životnog standarda...

nemojmo u temu uvlačiti HR jer smo još miljama daleko od političke zrelosti...
matovina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.