Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2009., 08:17   #41
Pa ako pogledaš bar tri sitea, onda ti ostaju još samo 999.997 siteova a šta je moraš priznati barem nekakav pomak naprijed
Sve su ti agencije isti klinac, ako sama ne znaš neku posebnu izgooglaj neku. Ovdje će ti se vjerojatno javiti vlasnici/zaposlenici agencija ili apartmana koji će ti normalno reći da su upravo oni najbolji pa ti je opet isto.


edit: aha, On aciD je valjda jedan od njih...vi'š kako su brzi
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:22   #42
gledajuci iz perspektive pjesaka:
o rovinjskim plazama..ako ides od centra rovinja juznije prvo ces naletiti nakon 5-10 min hoda na hotel park i marinu rovinjsku i onda odmah iza toga hotel "monte mulini"-tamo su nesto stijene i nesto beton..tu vec pocinje park suma "zlatni rt"-i onda vrlo brzo ces vidjeti male sljuncane plazice (uvala Lone)-od centra imas ajmo reci 15 min pjeske..iz te uvale Lone puca super pgoled na grad Rovinj ..fotka te plaze:
http://www.solsemestra.com/images/rovinjplaze2.jpg
i onda se dalje redaju stijene, sljuncane plaze pa pjescane pa opet sljunak itd itd itd..
porec -od centra brzo dodjes do prvih plaza..istina je da je prekrasna šuma (borova) cijelo vrijeme uz morew i lijepo za setnju (isto kao i rovinj) ali plaze su stvarno betonske i stijene i tamo nema sljuncanih plaza...plava laguna nije tako daleko pjeske (nije strasno)ali do zelene lagune imas sto hodati i hodati..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:23   #43
Hvala jos jednom (narocito za pesacku perspektivu)
Jedno je sigurno - ne dam se ubediti da izaberem Porec (ove godine)

aciD mi je stvarno pomogao - nije jedan od "tih" mada ja nemam nista protiv ni takvih kontakata dakle.. ako neko moze da ponudi: 2+1 juzno od setalista Vijeca Europe (a da nije predaleko od centra - ako to ima smisla) i da nije skuplje od 30 eura dnevno od 21.06. do 03.07.

Moram da kazem da mi se nebo strasno smejulji sada (iako ovde pada kisa) i naravno ne mogu da docekam godisnji....
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:58   #44
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ne, nisi dok mi ne dokažeš suprotno. I to sa odgovarajućim linkom
Ove priče sa selima se mogu okretati kako kome odgovara.
ajmo precizno :
sam grad Rovinj (bez sela, zaselaka i sl.fora) 2001. sluzbeno ima 13.467 stanovnika
sam grad Poreč 2001. ima 10.448 stanovnika (napomena:unutra se jos ubrajaju 6 naselja plus dio podrucja Funtane)

izvor :
http://www.dzs.hr/ (Drz.zavod za statistiku) pa na tom sajtu unutar baza podataka na "Naselja i stanovnistvo RH 1857-2001"..ima za svako selo i naselje i grad precizan podatak!
aj aastone priznaj poraz
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:53   #45
Rovinj
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:58   #46
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ajmo precizno :
sam grad Rovinj (bez sela, zaselaka i sl.fora) 2001. sluzbeno ima 13.467 stanovnika
sam grad Poreč 2001. ima 10.448 stanovnika (napomena:unutra se jos ubrajaju 6 naselja plus dio podrucja Funtane)

izvor :
http://www.dzs.hr/ (Drz.zavod za statistiku) pa na tom sajtu unutar baza podataka na "Naselja i stanovnistvo RH 1857-2001"..ima za svako selo i naselje i grad precizan podatak!
aj aastone priznaj poraz
Ali to je bilo daaaleke 2001. Danas osam godina kasnije stvari su se sigurno promijenile. Bilo je tu migracija koliko hoćeš.

Ako ćemo se ko pijani plota držati tako starih podataka onda ću i ja doći na benzinsku i zatražiti da platim benz po cijeni iz 2001. Zato molim malo ažurnije podatke a ne od tamo pradavne '26 kad su još dinosauri oko Bala densali tango


edit: ali ako već mooooraš inzistirati s tim prastarim popisom onda te moram obavijestiti da je u Poreču tada bilo više Albanaca nego u Rovinju (427:337), bilo je više slovenaca (144:86), bilo je više Rusa (3:1), Roma (11:4), Makedonaca (41:31) a bogami i Turaka (9:3). Budući da se sve ove nacije (s izuzetkom slovenaca) množe kao zečevi možemo slobodno zaključiti da su danas sve ove brojke trocifrene. Moram i dalje tvrditi da je Poreč veći megalopolis

Eto tako, nek se zna... a i mora se priznati da su i to vrlo bitni podaci kod odabira ljetovališta
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje aaston : 10.06.2009. at 12:19.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 13:01   #47
hehe, u tudjem oku vids trn a u svom ne vidis balvan..ma moras biti farabuto i basta
a i ti si izvukao podatke iz "pouzdane" wikipedie da je opcina porec veci od rovinja ..toliko o azurnosti, jer boga pitaj otkud je taj podatak hehe..
a migracija uvik i uvik ce biti, ali dalo bi se kladit da i danas rovinj ima vise stanovnika..
samo mi ne ubacuj sad casne sestre i torbe (u pitanju migracija)
p.s. nisi ispunio obecanje, si pobrojao skaline u porecu i rovinju?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 14:46   #48
Ne mogu a da se ne uključim u raspravu iz razloga što me ova tema dira u dva djela....prvo zato šta sam Porečan a drugo zato šta se bavim iznajmljivanjem apartmana. Dosta gostiju prođe kroz agenciju (u kojoj radim) pa imam prilike čuti više mišljenja . Da ne bi bilo da navijam za moj grad reči ću samo par činjenica a to da je Poreč zaista veći od Rovinja (ne mislim na starogradsku jezgru) i to je poznato . Poreč (kako je već netko spomenuo) ima veću okolicu i stanovništvo je tu razbacano dokle je u Rovinju većinom koncentrirano u gradu .
Da se vratim na turiste: dosta sam puta čuo od turista da je Poreč najljepši grad na zapadnoj obali i da je puno ugodnij od Rovinja iz više razloga - čišči grad , rašireniji , šetnice uz more po nekoliko km , vlakić vozi na sjever i jug, tu su dvije lagune , brulo , Materada , porto Bussola , itd .itd.. to su samo neki od odgovora kojih sam se naslušao u 11 godina mog rada...Inače , Poreč je grad u kojem neprestano raste stanovništvo te će se mnogu ugodno iznenaditi na sljedećem popisu stanovništva.
Što se tiće izlaska:Prošle se godine otvorio S&S , ove godine Mali cafe i za par dana novi Coctel bar na rivi ...uz one već postojeće tu su i Cocolatta , Epoca , Villa club,novi day party club na plaži Delfin itd. itd...O Biblosu je dosta već rečeno... Ono šta je važno za reći o Poreču je da jednom kad se dođe i auto parkira on se više ne dira do povratka jer je plaža , grad ,vlakić i sve drugo vrlo blizu što se ne može reći za Rovinj. Rovinj ima sigurno veću gradsku jezgru pa ga zato čini nekako ljepšim primorskim gradom.
Na kraju ću još citirati mog zrmana (bratića) iz Rovinja koji također iznajmljuje apartmane blizu mora :
Vi u Poreču niste svijesni di živite.... .... Sad si vi mislite šta je on s time htio reći......

p.s.molio bi da ne uvažavate moje mišljenje jer sam ja ipak iz Poreča...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 00:49   #49
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
p.s. nisi ispunio obecanje, si pobrojao skaline u porecu i rovinju?
wikipedia je majka svih podataka

A dok ja ne stignem do tamo škaline mogu prebrojati rovinježi i porečani
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 14:39   #50
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Ne mogu a da se ne uključim u raspravu iz razloga što me ova tema dira u dva djela....prvo zato šta sam Porečan a drugo zato šta se bavim iznajmljivanjem apartmana. Dosta gostiju prođe kroz agenciju (u kojoj radim) pa imam prilike čuti više mišljenja . Da ne bi bilo da navijam za moj grad reči ću samo par činjenica a to da je Poreč zaista veći od Rovinja (ne mislim na starogradsku jezgru) i to je poznato . Poreč (kako je već netko spomenuo) ima veću okolicu i stanovništvo je tu razbacano dokle je u Rovinju većinom koncentrirano u gradu .
Da se vratim na turiste: dosta sam puta čuo od turista da je Poreč najljepši grad na zapadnoj obali i da je puno ugodnij od Rovinja iz više razloga - čišči grad , rašireniji , šetnice uz more po nekoliko km , vlakić vozi na sjever i jug, tu su dvije lagune , brulo , Materada , porto Bussola , itd .itd.. to su samo neki od odgovora kojih sam se naslušao u 11 godina mog rada...Inače , Poreč je grad u kojem neprestano raste stanovništvo te će se mnogu ugodno iznenaditi na sljedećem popisu stanovništva.
Što se tiće izlaska:Prošle se godine otvorio S&S , ove godine Mali cafe i za par dana novi Coctel bar na rivi ...uz one već postojeće tu su i Cocolatta , Epoca , Villa club,novi day party club na plaži Delfin itd. itd...O Biblosu je dosta već rečeno... Ono šta je važno za reći o Poreču je da jednom kad se dođe i auto parkira on se više ne dira do povratka jer je plaža , grad ,vlakić i sve drugo vrlo blizu što se ne može reći za Rovinj. Rovinj ima sigurno veću gradsku jezgru pa ga zato čini nekako ljepšim primorskim gradom.
Na kraju ću još citirati mog zrmana (bratića) iz Rovinja koji također iznajmljuje apartmane blizu mora :
Vi u Poreču niste svijesni di živite.... .... Sad si vi mislite šta je on s time htio reći......

p.s.molio bi da ne uvažavate moje mišljenje jer sam ja ipak iz Poreča...
conan, ako nesto znaci, ja apsolutno uvazavam tvoje misljenje

A to gde ima vise stanovnika .. ne mora mnogo da znaci jer ipak govorimo o turistickim mestima.. Pitanje je - gde ima vise turista sto naravno ne znaci da bih se ja nuzno opredelila za mesto gde ima vise turista

btw
vidim svi nagrnuli na ovaj forum! stalno mi daje Error 513 ili Server is too busy!
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:09   #51
Poreč ili Rovinj

Rovinj.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 06:48   #52
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Pa ako pogledaš bar tri sitea, onda ti ostaju još samo 999.997 siteova a šta je moraš priznati barem nekakav pomak naprijed
Sve su ti agencije isti klinac, ako sama ne znaš neku posebnu izgooglaj neku. Ovdje će ti se vjerojatno javiti vlasnici/zaposlenici agencija ili apartmana koji će ti normalno reći da su upravo oni najbolji pa ti je opet isto.


edit: aha, On aciD je valjda jedan od njih...vi'š kako su brzi
kmeeee
ovo tek sad vidim


spring molim te demantiraj mr. aastona
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 07:20   #53
Ako ti treba smještaj u periferiji Poreča-kontaktiraj me na PM! Da spojimo ugodno s korisnim.

Inače,my vote goes to Poreč! zašto? E pa zato što ćeš znamenitosti Rovinja proči u jedan dan,i dopizdit će ti brzo. (Mislim i Poreč će ali imaš lijepših stvari..)
Osim malo nešto starog grada,šta još imaš za vidjeti u Rovinju pametno? Niš..
Izlazak-Monvi..to možeš i iz Poreča za 20 min si tamo..a i otkad su cajčine počele rasturati Monvijem-0 bodova.
Poreč svakako!

Btw,jedina plaža koja mi je ok u Rovinju je ona na Katarini..

Poreč svakako! Ne zato što je to moj hometown,več jer je ljepši...

Rovinj je napuhan too much.
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 07:56   #54
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
E pa zato što ćeš znamenitosti Rovinja proči u jedan dan,
A znamenitosti Poreča ćeš obilaziti minimalno tjedan dana











...ako se ne budeš trijeznila pa zaboraviš gdje si unajmila sobu
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 08:54   #55
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Ako ti treba smještaj u periferiji Poreča-kontaktiraj me na PM! Da spojimo ugodno s korisnim.

Inače,my vote goes to Poreč! zašto? E pa zato što ćeš znamenitosti Rovinja proči u jedan dan,i dopizdit će ti brzo. (Mislim i Poreč će ali imaš lijepših stvari..)
Osim malo nešto starog grada,šta još imaš za vidjeti u Rovinju pametno? Niš..
kao u poreču imaš nešto za vidjeti osim eufrazijeve bazilike
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 09:34   #56
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
kao u poreču imaš nešto za vidjeti osim eufrazijeve bazilike
Pusti, tamo raste posebna vrsta šiptara. Sjećam se dva slastičara koji su posluživali kuglice sladoleda na poseban način. Jedan je bio na izlogu pored ulaza u slastičarnicu a drugi za frižiderom na ulazu u terasu (a terasa poveća, tamo negdje pored kule ako se dobro sjećam). Ovaj s ulaza u slastičarnu bi kuglu sladoleda bacio preko cijele terase onom drugom na ulazu u terasu.

Ni jedna nije pala nikome na glavu, i svaka je uhvaćena
Dakle u nedostatku bazilika i sličnih sadržaja preporučam pronalaženje ovakvih akrobata i motrenje akrobatskih vještina
Ovi drugi koji rade kite od sladoleda i vrte kornete jednom rukom su mala djeca u odnosu na ove.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 10:00   #57
Quote:
Springgg kaže: Pogledaj post
conan, ako nesto znaci, ja apsolutno uvazavam tvoje misljenje

A to gde ima vise stanovnika .. ne mora mnogo da znaci jer ipak govorimo o turistickim mestima.. Pitanje je - gde ima vise turista sto naravno ne znaci da bih se ja nuzno opredelila za mesto gde ima vise turista

btw
vidim svi nagrnuli na ovaj forum! stalno mi daje Error 513 ili Server is too busy!
@Springgg

trebaš znati da (ovdje to nitko nije spomenuo ) Poreč ti nije samo Poreč već Poreč ti je i Vrsar i Funtana i Lanterna , Brulo , Plava i Zelena laguna koji su donedavno bili dio Poreča a kasnije se odvojili u zasebne opčine. Prije toga Poreč ti je slovio kao najturističkiji grad ne samo u HR već i u bivšoj Jugi. Čisto primjera radi to se Rovinju nije desilo pa sad izgleda da Rovinj može parirati Poreču u nekakvim brojkama i statistici. Da se Poreč nije raspao na 7 opčina isti bi danas imao preko 30-tak tisuća stanovnika.....ipak Poreč je ostao središte svih ti novonastalih opčina te ih u potpunosti servisira kroz više državnih ureda...itd...itd....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 12:30   #58
sto se tice plaza, definitivno rovinj je bolji..a znamenitosti podjednako nude i porec i rovinj..nocu je mozda malo bolje u porecu zbog byblosa, ali i u rovinju je stalno neki moving...
ma ovako rjesavam dilemu-svima koji idu u rovinj uvijek preporucam da svakako odu i pogledati porec a onima u porec da svakako skoknu i do rovinja jer su oba mjesta blizu jedan drugog..i svi sretni i zadovoljni
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 18:58   #59
Ljudi.. ja vas obozavam!!!

Ako mi je i na pamet palo da idem u tamo neku Grcku - sve te ideje su pale u more jadransko hehe

Odluka je definitivno pala - Rovinj - uglavnom zbog plaza, zatim zbog starog grada.. a i zato sto je krajnje vreme da vidim odakle stize moja najruznija slatka navika (iskreno verujem da sam ja najveci potrosac Ronhill Ultima) a Porec svakako zvuci primamljivo tako da je jako dobro sto nije daleko te ce definitivno svi biti sretni i zadovoljni

Sto se tice Poreca u bivsoj Jugi.. znam .. znam.. i ja sam nekad svake godine letovala u Hrvatskoj ali igrom slucaja nisam stigla do Istre pri cemu su pomenuta mesta uvek vazila za letovalista za one malo bolje situirane

E sad.. da malo i ja zabiberim stvari... Imam neki prastari skolski Geografski atlas gde na karti "Teritorije bivse SFRJ" uopste nema Poreca! vec samo Rovinj : )))
Springgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 19:05   #60
Quote:
Springgg kaže: Pogledaj post
Ljudi.. ja vas obozavam!!!

Ako mi je i na pamet palo da idem u tamo neku Grcku - sve te ideje su pale u more jadransko hehe

Odluka je definitivno pala - Rovinj - uglavnom zbog plaza, zatim zbog starog grada.. a i zato sto je krajnje vreme da vidim odakle stize moja najruznija slatka navika (iskreno verujem da sam ja najveci potrosac Ronhill Ultima) a Porec svakako zvuci primamljivo tako da je jako dobro sto nije daleko te ce definitivno svi biti sretni i zadovoljni

Sto se tice Poreca u bivsoj Jugi.. znam .. znam.. i ja sam nekad svake godine letovala u Hrvatskoj ali igrom slucaja nisam stigla do Istre pri cemu su pomenuta mesta uvek vazila za letovalista za one malo bolje situirane

E sad.. da malo i ja zabiberim stvari... Imam neki prastari skolski Geografski atlas gde na karti "Teritorije bivse SFRJ" uopste nema Poreca! vec samo Rovinj : )))


Da da , to si dobro primjetila.....vjerovatno na tom tvom prastarom atlasu nećeš niti naći Dubai a danas skoro pa miljunski grad....

Svakako, ugodan odmor....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.