Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 11:28   #1901
Quote:
HelloShitty kaže: Pogledaj post
Imam Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 sa stock ICS 4.0.4 iz Tele2.

Nije mi jasno zasto sa svim benchmark programima koje sam probao (Quadrant, GLBenchmark i Antutu) postizem nize rezultate od "normalnih" za taj model tableta?
Instalirao sam poprilicno programcica s Google Play marketa za probu, ali nista specijalno nisam radio s tabletom - prije testiranja sam probao gasiti sve aktivne aplikacije i suvisne procese, resetirati, gasiti WLAN i slicno, ali rezultati su i dalje losi. Npr. Antutu mi je oko 6100 (sto je jos i ok), ali ovaj GLBenchmark test (ne mogu se sjetiti koji tocno od navedenih) je bio cca. 2900, a drugi P3100 tableti postizu u tom istom testu oko 5000. Je li moguce da je u pitanju kakav defekt ili sto? Moze li netko napisati svoje rezultate ako ima P3100 ili P3110?

Zahvaljujem!
nemam ti rezultate od 3100, no, razlike se mogu događati i nisu ništa čudno. u testovima memorija uzima veliki diio i nisu sve ugrađene memorije, tj, mem. čipovi isti. tu ti je jedan dio. drugo, sd kartica. imaš ili nemaš? tu ti isto tako ide dio bodova, količina podignutih servisa, pozadinskih aplkacija, spajanje ne mrežu u isto vrijeme kada vršiš test.... dio tih benchmark rrezultata je i sa tableta koji su overclockani, a to nije nigdje navedeno. vlasnik nabrije procesor, dobije 1000 bodova više, no, nigdje nije napisano da je to zbog OC-a. tako da se ne sekiraš previše.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 13:13   #1902
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
nemam ti rezultate od 3100, no, razlike se mogu događati i nisu ništa čudno. u testovima memorija uzima veliki diio i nisu sve ugrađene memorije, tj, mem. čipovi isti. tu ti je jedan dio. drugo, sd kartica. imaš ili nemaš? tu ti isto tako ide dio bodova, količina podignutih servisa, pozadinskih aplkacija, spajanje ne mrežu u isto vrijeme kada vršiš test.... dio tih benchmark rrezultata je i sa tableta koji su overclockani, a to nije nigdje navedeno. vlasnik nabrije procesor, dobije 1000 bodova više, no, nigdje nije napisano da je to zbog OC-a. tako da se ne sekiraš previše.
Hvala na odgovoru!
Naisao sam i na gore rezultate od mojih, ali cini mi se da sam uvijek nekako pri dnu rang liste...
Sto se tice memorijske kartice, imam neku kornjacu, ali probao sam testirati i bez nje pa sam i dalje spor. Najcudniji dio mi je OpenGL ES 1.1 test iz (mislim) Antutu benchmarka - tijekom testiranja fps ide od cca. 18 do 21, dok sam, recimo, na Youtubetu naisao na videe u kojima P5xx ili P3xx vrte taj test na 30 ili cak 50+ fps-a (jedan, istina, radi na Jelly Bean 4.2).
Nista, valjda ce se stanje popraviti kad se odvazim na rootanje...
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:28   #1903
gle, nisam napisao u prethodnom postu da je antutu u zadnjih nekoliko verzija aplikacije dodao, maknuo, promjenio neke testove. tako da ti i to možda kvari svekupni score. sam si napisao, "radi na JB". dakle, root, boot unlocked i JB. još ako je kakav custom... tako da ne brineš previše.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:44   #1904
Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Kažu ovdje da se može 5580c: http://forum.benchmark.rs/showthread...=1#post3148099 pa sad treba malo vidjeti da li ide i 5570c...
hmmm... zvuci vrlo vrlo interesantno...mislim da bi cak i bio voljan i riskirati s ovom procedurom jer bi software trebao bit isti, ali se onda tu namecu dva pitanja:

ako zajebem, kako se na ovom tabletu radi factory reset, da se vratim naa orig postavke... realno, tablet ima tri tipke i stime ne bas puno opcija.

ako dobijem root, i sve radi super. onda prestigio izbaci jelly bean update, kako ga i najavljuje, i ja idem instalirat update, jel onda gubim root iznova?
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:59   #1905
da, rot bi u pravilu trebao izgubiti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:37   #1906
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
da, rot bi u pravilu trebao izgubiti.
... pa onda mislim da mi se mozda i bolje isplati pricekati jelly bean update, pa onda napraviti root...
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 19:35   #1907
ne. nema potrebe. ako postoji alat za taj tablet za root, onda bi trebao biti kompatibilan sa novom verzijom.
jer, ako jednom napraviš root na starijoj verziji, onda će ga biti moguće napraviti i na novijoj. tako da tu nemaš što previše za izgubiti. koliko vidim, ot je nekakav univerzalni program, čak ima i oznaku verzije, što pak znači da se razvija, tako da ne bi trebalo biti problema. odnosno, samo gubitak garancije. e, sad. što ti je bitnije? ja ti neću reći ni za ni protiv, no, SA rootom imaš puno više manipulativnog prostora i aplikacija koje su jako korisne, nego kada ga nemaš. netko tko je nov u svemu tome ne želi se zezati sa rootanjem nego kada se tablet uspori jednostavno napravi reset i sve iznova. ako ništa drugo, root je dobar zbog brisanja nepotrebnih aplikacija. npr, google mape na tabletu koji nema gps nemaju smisla. netko ne čita knjige, ali zato ima tri različita e-book readera. čemu? itd, itd. tako da trebaš odvagnuti što ti je bitnije. no, ako to radiš samo da napraviš, da se malo pohvališ i nemaš od roota nikakve koristi, onda radije nemoj.
tako da ti preporučam da pvo pročitaš što taj program radi, da li ti podržava tablet i da li postoji kakav feedback od drugih usera.


EDIT: factory reset - našao, ali ne garantiram da radi:

Udji u recovery tako sto drzis power + volume up dugme i onda idi na factory reset.
Ps. Po recovery se kreces koristeci volume up/down a power dugme je enter.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.

Zadnje uređivanje viking : 18.01.2013. at 19:49.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:15   #1908
ako bi root radio onda bi to definitivno bilo da maknem hrpu bloatwarea, time si ne samo ubrzam rad tableta, nego i produljim rad baterije... clockanje procesoora je takodjer prednost, ali ne i nuzda, jer mi zasad tablet super radi...

nije me strah gubitka garancije, nego brickanja tableta. svi uvijek, kad god je rijec o rootanju bilo kojeg android uredjaja toliko pricaju i upozoravaju o brickanju, da mi je to usadilo strah... jer ako zajebem nes, ne bih znao popraviti..

taj program za rootanje se i cini prilicno jednostavan, ali nema puno podataka o ovom prestigiou jos na netu... novi je model, pa mi je zato jos dilema

factory reset kroz clockworkmod bi implicirao da je root vec napravljen i clockworkmod instaliran, jelda? to sto si rekao da resetiram drzeci tipku za paljenje i volume up funkciju, jel? time se ulazi u clockworkmod? ili onaj boot recovery, a to opet mogu samo rootani uredjaji, ako ja dobro kuzim
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:50   #1909
Ma lega, ja bi radije malo sačekao taj Jelly pa da vidimo kako će se naš 5570 ponašati...uvijek se možemo kasnije zezati sa tim rootanjima i bootanjima...
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:11   #1910
Ekipa molim malu pomoć ?

Kupio sam tablet Prestigio 5880d

Na njemu imam Android 4.1.1. i sad me zanima dali je to jelly bean ili je jelly bean nešto drugo ???
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 12:22   #1911
da, 4.1. je jelly bean

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
glavna razlika je u ekranu. PoV ima ips, a prestigio nešto lošiji mva. jedini problem je u tome što niti u jednoj web trgovini kod nas nije sigurno koliko PoV ima flash memorije - 8 ili 16. kako se oba mogu proširiti sa sd karticom, taj problem možda i nije toliko "problematičan". tako da bih ja savjetovao PoV zbog ekrana, a prestigio zbog nešto novijeg OS-a, a i prestigio ima nešto češći update softa. pa sad, što ti je bitnije...
kolko vidim pov ima noviji os, 4.1 jelly bean dok prestigio ima 4.0 ice cream sandwich...
znači preporuka je pov po svemu?
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 12:28   #1912
Quote:
TomPet kaže: Pogledaj post
Ekipa molim malu pomoć ?

Kupio sam tablet Prestigio 5880d

Na njemu imam Android 4.1.1. i sad me zanima dali je to jelly bean ili je jelly bean nešto drugo ???
Jelly Bean su verzije 4.1.x i 4.2, Ice Cream Sandwich su 4.0.x.

Postoji li tu netko tko ima MyAudio tablet (bilo koji, po mogucnosti sto noviji model), a da ga ima vec par tjedana ili vise... Je li jos ziv (mislim na tablet)? :-) Kako radi, ima li problema?

Zahvaljujem!
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 13:14   #1913
Jl netko naručivao sa ebaya ove jeftinjake?
Jel bilo problema sa carinom, čini mi se da nemaju CE certifikat,
da li se to uopšte može uvesti?
( obzirom da imaju wifi , neki i 3g modul, jel se to tretira kao telekomunikaciona oporema?? )
Ako je nekome stiglo, koliko su vas opalili sa davanjima?
Marty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:33   #1914
Quote:
Marty kaže: Pogledaj post
Jl netko naručivao sa ebaya ove jeftinjake?
Jel bilo problema sa carinom, čini mi se da nemaju CE certifikat,
da li se to uopšte može uvesti?
( obzirom da imaju wifi , neki i 3g modul, jel se to tretira kao telekomunikaciona oporema?? )
Ako je nekome stiglo, koliko su vas opalili sa davanjima?
ovo i mene zanima.
Također, zanima me ima li netko iskistva sa Pipo Smart s1 tabletom i gdje ga je najbolje naručiti?
Gent Blaugrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 17:45   #1915
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
ako bi root radio onda bi to definitivno bilo da maknem hrpu bloatwarea, time si ne samo ubrzam rad tableta, nego i produljim rad baterije... clockanje procesoora je takodjer prednost, ali ne i nuzda, jer mi zasad tablet super radi...

nije me strah gubitka garancije, nego brickanja tableta. svi uvijek, kad god je rijec o rootanju bilo kojeg android uredjaja toliko pricaju i upozoravaju o brickanju, da mi je to usadilo strah... jer ako zajebem nes, ne bih znao popraviti..

taj program za rootanje se i cini prilicno jednostavan, ali nema puno podataka o ovom prestigiou jos na netu... novi je model, pa mi je zato jos dilema

factory reset kroz clockworkmod bi implicirao da je root vec napravljen i clockworkmod instaliran, jelda? to sto si rekao da resetiram drzeci tipku za paljenje i volume up funkciju, jel? time se ulazi u clockworkmod? ili onaj boot recovery, a to opet mogu samo rootani uredjaji, ako ja dobro kuzim
reset sam našao slučajno na forumu, tako da ti ne bogu reći da li je clockwork već gore, pa ova kombinacija radi ili ne. probaj, svaki reset koji ide kroz menu ima mogućnost odustajanja, tj. moraš potvrditi reset. samo hard reset preko gumba ili kombinacije gumbiju ide bez potvrde.

brickanje tableta. teoretski, ako ne nestane struje, ako ti tablet ne padne na pod ili nekakva "viša sila", teoretski se ne može briskati. jedino ako upotrijebiš svjesno neodgovarajući tablet ili ako staviš krive drivere, ako ide preko kompjutera. do sada, rootano masa mobitela i tableta i ni jedan brick. čak i povratak za koji se kaže da se ne može povratiti iz roota prolazi bez problema, samo se trba paziti (općenito govorim, ne samo za prestigio). malo ili pričekaj da to netko drugi napravi ili probaj sa ovim programmom. velim, sve dok TI ne potvrdiš "ROOT - YES/NO", ništa se neće desiti.

brisanje bloatwarea je svakako dobar razlog, samo pazi da ne makneš nešto od googla,jer krivo obrisana aplikacija voli raditi probleme.

Quote:
TomPet kaže: Pogledaj post
Ekipa molim malu pomoć ?

Kupio sam tablet Prestigio 5880d

Na njemu imam Android 4.1.1. i sad me zanima dali je to jelly bean ili je jelly bean nešto drugo ???
da, 4.1 i dalje je JB.

Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
da, 4.1. je jelly bean
kolko vidim pov ima noviji os, 4.1 jelly bean dok prestigio ima 4.0 ice cream sandwich...
znači preporuka je pov po svemu?
evo, sam si odgovorio, i prestigio ima JB, tako da sada ni OS nije drukčiji, ali, kako sam već napisao, prestigio je nešto ažurniji kod izdavanja novih verzija. pa ako ti je to bitno...
PoV je bolji, no i cijena mu je veća. tako da tu trebaš odvagnuti.

Quote:
Marty kaže: Pogledaj post
Jl netko naručivao sa ebaya ove jeftinjake?
Jel bilo problema sa carinom, čini mi se da nemaju CE certifikat,
da li se to uopšte može uvesti?
( obzirom da imaju wifi , neki i 3g modul, jel se to tretira kao telekomunikaciona oporema?? )
Ako je nekome stiglo, koliko su vas opalili sa davanjima?
prvo, masa prodavača je maknuta od strane ebaya jer je očito nekakav zajeb u pitanju. rulja se napali na 30ak $ i misli da će dobiti nešto što zbilja radi i vrijedi. uostalom, pročitaj što sam napisao pred koji dan o tome.
jednom riječju, ne kupovati. ali ako si baš avanturističkog duha i ti novci ti nisu problem za spušiti, go for it.
što se telekom opreme tiče, hakom je odustao od tih potvrda, pa je sada slobodan uvoz. no, ne i carina i/ili pdv. naravno, plus shipping, ako postoji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 19:44   #1916
Quote:
HelloShitty kaže: Pogledaj post
Postoji li tu netko tko ima MyAudio tablet (bilo koji, po mogucnosti sto noviji model), a da ga ima vec par tjedana ili vise... Je li jos ziv (mislim na tablet)? :-) Kako radi, ima li problema?
Imam My Audio 8" već 2 mjeseca i radi -savršeno. Uostalom, ima 2 godine garancije, pa ako nešto crkne, neka ga zamijene...
darko 150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 23:38   #1917
Evo novih jeftinkara. Samo se nezna dali će doći.pozz http://www.ebay.com/sch/qiongmm2011/...p2047675.l2562
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:10   #1918
Jeli netko rootao Prestigio 5880d?
t86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:37   #1919
Quote:
što se telekom opreme tiče, hakom je odustao od tih potvrda, pa je sada slobodan uvoz. no, ne i carina i/ili pdv. naravno, plus shipping, ako postoji.
jednim si dijelom u pravu, hakom jest odustao, ali samo od RITT opreme
koja ima CE certifikat....znači, wifi kartice i stickovi, 3g moduli i slično,
moraju imati CE.
Marty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:41   #1920
da, ima i toga. mada carina za sada još ne ide za CE certifikatom, tako da de facto sve prolazi. do kada - to je sad već drugo pitanje. vjerujem da će se stanje iskristalizirati sa ulaskom u EU.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.