Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 21:13   #201
Ja sam imala logičko zaključivanje i nešto filozofije, koliko se sjećam, prije 2 godine na prijemnom.
Tinuviel86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:01   #202
Quote:
Tinuviel86 kaže: Pogledaj post
Posao je teško pronaći u Zagrebu, ali upravo na području Rijeke ti je velika potražnja za socijalnim radnicima (baš nam prof reče da su već očajni jer se nitko ne javlja na oglas u staračkom domu za soc. radnike), tako da... Zaposlit ćeš se sigurno! Problem je jedino svima onima koji se za posao ne žele maknuti bar par koraka dalje od kuće. Iako, i to je razumljivo jer nakon faksa imamo 20 mjeseci pripravničkog koji se često ne plaća.

Ako ideš u gimnaziju, ponovi si malo bolje sve predmete koji se traže na prijemnom i bit će ok. Treba znati, ali opet nije baš neki bauk od prijemnog, niti je pritisak prevelik.
Heh, je li faks težak? Na to je nemoguće odgovoriti. Svatko ima problema s drugim kolegijem, tako da... to je individualno. Bolonjcima se dosta izlazi u susret, pa mislim da je time već studiranje olakšano.
ok hvala puno

a navala na faks?mislim samo je ejdan u hrvatskoj pa....
sori sha tlachim
hvala
papa
Amy:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:38   #203
Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
max 5000 nakon 20 godina staža u CZSS
ko voli nek izvoli,ali topli savjet svima,nemojte to studirati,divno je,puno se nauči,zanimljivo je gradivo i vježbe
ali poslje si niko i ništa
al stvarno niko i ništa,baviš se najgadnijim stvorovima na ovom planetu koji siluju svoju djecu i rađaju retardiranu djecu jer nisu mogle prestat piti,
ma grozno,negledaš se tuđe nesreće,a nitko te ne cijeni

u timu si zadnje smeće,sve zna psiholog,sve za pravnik,a ti? ti ideš okolo po tuđim kućama i svi pljuju po tebi,glavni si krivac ako im ne dodjeliš djecu,ako im ne daš socijalu onda ti se prijete bombama..
budite pametni upišite ekonomiju i budite gospodin čovjek

meni je žao šta sam odstudirala ovaj fakultet,jer od ideala se ne živi, netko treba i kredite poplaćat,a ovaj posao vas zacementira na 5000 pa vi birajte

a posao se nalazi uz pomoć veze,natječaji su uglavnom obećani,a vi visite na birou i na kraju odjebete struku i odete bit tajnica..

tek onda kad se ova struka počne cijeniti i kad nam se prizna beneficirani radni staž i kada se profesionalcima omoguće radni uvjeti dostojni čovjeka, i kada država odluči zaposliti onoliko koliko treba (a ne onoliko kolko je voljna platiti) onda se odlučite na ovaj studij!
1.Slažem se.U CZSS socijalni radnik je sveden na birokrata koji slijepo prati slovo zakona.Pravnik ga savjetuje,psiholog procjenjuje određenu situaciju-ali socijalni radnik stavlja svoj potpis na to i preuzima svu odgovornost za tuđe odluke.

2.Beneficirani rad staž za socijalne radnike-DA!
Sa socijalno deprivilegiranim i problematičnim ljudima prvi se susreće socijalni radnik,a na ulazu u veliku većinu CZSS - NEMA ZAŠTITARA NI POLICAJACA!Nemali broj puta se dogodilo da nam u CZSS uđe čovjek sa dijagnozom PTSP-a i sa pištoljem koji se diskretno naslućuje ispod jakne.A da ne govorim o nasilju koji se događa pred očima kad se posvađani supružnici ne mogu pomiriti pa odluče to na licu mjesta riješiti šakama.

3.http://http://www.dssr.hr/phpbb3/vie...php?f=13&t=228
Peticija za ukidanje volonterskog pripravničkog
koyuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:12   #204
Quote:
maluda kaže: Pogledaj post
mislim da si ti totalno sjebala izabravši ovaj fakultet... čim ljude nazivaš stvorenjima najgorima itd. jadno si ga tvojim strankama...
a kako da zovem čovjeka koji višestruko siluje svoju 6 godišnju kćerkicu?
ili ženu koja rodi sina sa fetalnim alkoholnim sindromom?
kad se kolju međusobno,ic fajn baj me
ali kada napadaju nevinu djecu koja se nisu u stanju obraniti,e tada su to monstrumi..

a ovi nadobudnici koji su spominjali nadzor i dežurstva.od toga ništa,jer nemožeš ti imat ekskluzivno pravo za nadzor cijele godine..kolege se podjele oko toga i u pravilu nadzore i druge oblike dodatne zarade se najčešće dodjele onima koji su strci sa parama,odnosno kolege se sporazumno dogovore.nadzore najčešće obavljaju pripravnici jer njihov rad nije plaćen dok ne polože državni. a nadzor ti je 400 kn mjesečno,možeš maximalno 3 nadzora obavljat,za svaki tjedan moraš napravit izvješće i naravno odraditi posao,tj posjetit obitelj.

tako da i od toga ništa..

ne znam djeco, ja sam bila malo radikalna,ali eto meni je jako žao ako sam vas povrijedila,ali prikazala sam vam kako stvari trenutno stoje..
samo otiđite na pdf rastave i vidite kako pišu o socijalnim radnicima,kao da sam ja kriva šta se oni nisu mogli sporazumjet oko vlastite djece,svima ste krivac za sve

jedino gdje je najmanje stresno radit je starački dom,to je stvarno odmor za dušu..posao je ležeran i više se zapravo trudite s tim ljudima družiti i upoznati..
čak i rad u ustanovama za odgoj i obrazovanje otovrenog tipa nije loše.

al ovo ostalo je koma i mislim da bi se više trebalo plaćati ljude koje rade takav posao.


djelatnice CZSS nemaju pravo na superviziju! supervizija je jedino šta ti omogućuje da ne ideš doma s tim problemima s kojim se baviš. znači to je grupni proces gdje se u principu pomaže pomagačima,tako smo mi to na faxu zvali. može trajati sat,sat ipo, jednom tjedno u prostorijama ustanove, u radno vrijeme...i tada žene iznose šta im sve smeta s klijentima, o stresnim situacijama,ajmo reč da je to prefesionalno jadanja,nakon čega ti padne ogromni kamen s leđa..
a država to ne da. znači sve šta se traži jest da te žene izbivaju sat-do dva s radnog mjesta da bi izbacile iz sebe sve grozote kojih su se naslušale u radnom tjednu, i to im je uskraćeno...


jel znate da socijalni radnik u nizozemskoj koji radi u ludnici,radi 3 tjedna,zadnji tjedan u mjesecu se odmara... toliko o zaštiti mentalnog zdravlja.

godišnje vam u tretman dođe od 350-500 stranaka,a u švedskoj ako ih imaju u tretmanu više od 70,nastaje panika i upošljavaju novog soc.radnika.

najgore je kad shvatite da ste zapravo birokrati,a od socijalnog rada i jankovićevog savjetovanja, ni S.. nema se vremena za stranke..nema se para u sustavu..a nakon nekog vremena izgubi se i profesionalna volja..
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:31   #205
ako ste muško,isplati se studirat ovaj fax,jako ih je malo i automatski dobiju posao u zatvoru ili u popravnom domu. i to su dobro plaćeni poslovi s polovicom radnog vremena,ali jako stresni!!
ako sta iz nekog malo mjesta i mislite se vratit u to mjesto nakon završetka faxa i tad se isplati studirati ovaj fax,ali ako ste iz zagreba ili mislite ostat u zagrebu,šanse su vam jako male. dosta mojih kolegica je odlučilo radit van struke nakon višemjesečnog oblilaska burze.. a da negovorimo da se pripravnički ne plaća,već ovisi o ustanovi koja vas primi..
i onda se pitate odkud frustracije??
učiš se i mučiš, a posla za tebe nema, a i ako dođeš do posla, uvjeti rada su katastrofalni..
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 00:39   #206
nije mene nikada smetala mala placa niti rad u teskim uvjetima. izabrala sam ovu struku jer sam se time htjela baviti. Radila sam 3 godine polu-volonterski (50kn/dnevno) sa delikventima i sve mi je to bilo ok, ali sada kada imam svoju obitelj - muza i malo dijete na putu iskreno sam postala malo sebicnija (ajmo to tako reci)
Ne da mi se vise da se na mene izderavaju i da ovima koji si ne mogu ni sami srediti zivot da pljuju po meni, a sve to za badava. Kada diplomiram trebala bi kakti otici iz ZG i raditi na otoku za 3500kn 20 mjeseci ili odraditi volonterski pripravnicki. A kako bi ja to trebala objasniti svojoj obitelji da se mama ide brinuti za drugu obitelj i da ce zbog toga ostaviti svoju, pitam ja vas?!

Volim svoju struku i volim ljude, cak i one koji mrze sami sebe, ali to me ne moze nahraniti i platiti rezije u Zg - tako da mislim da si rad u struci ne mogu priustiti
__________________
"Svatko ima nešto svoje"
baby_eve is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:53   #207
deelayla

nisam mogla izdržat da ne odgovorim na ovo - deelayla - zbog takvih kao ti ta struka i ne može naprijed. zanima me kad si završila, jer da te podsjetim, program fakulteta je 90-tih moderniziran, i postao je među modernijim u hrvatskoj (koristi se dobar dio literature stranih sociologa, pedagoga, psihologa itd.) već ranije je od više škole postao sveučilišni faks. pa možda, ako si toliko frustrirana, da malo prošećeš do nazorove, jer sad imaš i drugih mogućnosti, npr postdiplomski. žao mi što si nakon 20-tak godina rada zaključila da uopće nisi za taj posao. ja sam završila, odvolontirala i probala raditi u struci, i zaključila da to nije za mene. radim za privatnu tvrtku, na visokoj poziciji i sa odličnom plaćom, a posao koji radim ne bi sigurno dobila da nisam završila fakultet, volontirala i znala sa ljudima. i opet ne pada mi na pamet da pljujem po ljudima koji žele upisati tak fax. fax je izvrstan, profesori su ugodni i obrazovani, tete u ref ljubazne i drage, a studenti su tamo zato što ih većina to doista želi. puno se nauči o sebi i svijetu oko sebe, a sve što slijedi poslije je stvar osobnih afiniteta i snalažljivosti. kao uostalom i poslije svakog drugog fakulteta.
__________________
no logo
fat dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:26   #208
ejla ljudi
ja sam maturantica matematičke gimnazije iz rijeke i eto namjeravam upisati studij socijalnog rada.Zanimaju me pikanterije u vezi prijemnog,je li težak,koliku ulogu igraju ocjene,prva dva razreda sam prošla s 3,zadnja,3. s 4 a i 4. ću isto i nadam se maturirati s 4???
I koliko se njih prijavi???
e zahvaljujem mnogo
kisi kisi
Amy:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:42   #209
ma nije ti baš teško upasti. u biti, meni nije bilo (a sad je kako je..) a isto sam u gimnaziji imala lošije ocjene. ali sam prijemni super napisala. teže je studirati. ali nije strašno znam kada sam ja išla na prijemni, da je prijemni na erf-u bio puno teži, a faks uopće nije teži od našeg. još kada sam ja išla na prijemni je bila logika i filozofija, sada toga nema, samo logičko zakjučivanje. nauči sve iz knjiga za gimnazije i to je to!! nauči sve dobro i nitko te ne može zeznuti. naval nije prevelika, dosta ljudi to uzme kao rezervu, pa se crta dosta pomakne. a ove 2 cure koje znam su jedva upale prošle godine, tj. upale se kao vanredni, ne znam zašto.. vjerovatno se nisu pripremile dobro. možda bolje da ti kaže netko tko je bio prošle godine
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 00:42   #210
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
ma nije ti baš teško upasti. u biti, meni nije bilo (a sad je kako je..) a isto sam u gimnaziji imala lošije ocjene. ali sam prijemni super napisala. teže je studirati. ali nije strašno znam kada sam ja išla na prijemni, da je prijemni na erf-u bio puno teži, a faks uopće nije teži od našeg. još kada sam ja išla na prijemni je bila logika i filozofija, sada toga nema, samo logičko zakjučivanje. nauči sve iz knjiga za gimnazije i to je to!! nauči sve dobro i nitko te ne može zeznuti. naval nije prevelika, dosta ljudi to uzme kao rezervu, pa se crta dosta pomakne. a ove 2 cure koje znam su jedva upale prošle godine, tj. upale se kao vanredni, ne znam zašto.. vjerovatno se nisu pripremile dobro. možda bolje da ti kaže netko tko je bio prošle godine

ok thnx na odgovorima
a kako misliš teže studirat a?
aje srce pojasni to malo
Amy:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 09:28   #211
Dali se negdje mogu nabavit pitanja od proteklih godina koja su bila na prijamnom?
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:12   #212
cura mi je rekla da postoji neka skrita za pripremu za razredbeni na ovome faksu, tje da je bar priješnjih godina postojala, pa sad bi ja trebao nabaviti tu skriptu(može i iz izdanja od prijašnjih godina),dal je mogu kupiti na vašem faksu u skriptarnici, u nekoj knjižari, može mi je netko od vas posuditi da je kopiram, nešto?

puno hvala unaprijed
__________________
čokolada
thinker4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 23:37   #213
dajte ljudi akivirajte se malo na forumu...pričajte kakva je bila navala,malo o pomicanju crte i kakve su šanse da upasne netko kao ja ko je prošao prve dve godine s 3,zadnje 2 s 4 a maturu isto nadamo se s 4.Je moram jako dobro pijemni napisat da upadnem a???
je teško???
pričajte jadna sam u strahu
to zzhelim vishe nego ishta
aje kisssach svima
Amy:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 23:55   #214
ako je prijemni isti ko za pravo, nađi skriptu i štrebaj. nemaju tu ocjene neke prevelike uloge.

moja cimerica i docimerice studiraju socijalni rad i mogu ti reć da je dosta teško jer žene puno i stalno uče, spavaju na rate, a puno ispita je s prava i medicine. na nastavi nisu često, ali kažu da im faks određuje život.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 00:28   #215
A di se moze nabavit ta skripta?
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 11:22   #216
na pravu, u skriptarnici!
ali uči iz knjiga, iz gimnazije!! ne možeš učiti po tim pitanjima. to ti je samo za proći poslije
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 11:24   #217
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
ako je prijemni isti ko za pravo, nađi skriptu i štrebaj. nemaju tu ocjene neke prevelike uloge.

moja cimerica i docimerice studiraju socijalni rad i mogu ti reć da je dosta teško jer žene puno i stalno uče, spavaju na rate, a puno ispita je s prava i medicine. na nastavi nisu često, ali kažu da im faks određuje život.
imaju ocjene ulogu, veću. ako su ti bolje bile, ne moraš prijemni savršeno napisat. ali ako su lošije, onda MORAŠ!
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 23:29   #218
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
na pravu, u skriptarnici!
ali uči iz knjiga, iz gimnazije!! ne možeš učiti po tim pitanjima. to ti je samo za proći poslije

A toga ima jos za kupit? Nije za mene, uci ona po knjizi ali skripta bi dobro dosla, ima netko od vas neke materijale?
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 23:10   #219
Pozdrav! Dajte mi recite ako netko zna, dal ima na socijalonom radu slobnodnih mjesta za izvanredne studente na roku u rujnu? Jako me zanima ovaj fax i htjela bi probat upast al neću se stić pripremit za prvi rok nazalost . Jel idu izvanredni uopće na razdredbeni? Na nekim faultetima izvanredni ne polažu prijemni.
BlueStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 23:14   #220
Nema jesenskog roka uopce!
Samo izadji na prvi rok, ako si isla u gimanziju, imas dobre ocjene, nesto predznanja.. u najgorem slucaju ces upast na vanredno..
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.