Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 23:39   #81
Da, kuzim to
Baš gledam, Venera ima najviše konjunkcija, čak 4, a ako gledam samo do Jupitra planete, imam čak 8 konjunkcija
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 07:42   #82
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
meni novac cure kroz prste, pa nemam neptuna u 2...već urana. možda bi bilo zanimljivo znati koji još položaji i aspekti mogu izazvati rastrošnost?
Vidiš, astrologiju ne smijemo tako shvaćati, nije to aspekt rastrošnosti, a Neptun u drugoj označava puno drugih stvari , baš kao i svaka planeta, osim toga trebamo znati koji je to znak, aspekte prema drugim planetama i kućama itd.
Saradonija je vjerojatno luda za ekskluzivnim donjim rubljem koje mora biti vrhunsko i po cijeni i po izgledu, no taj Neptun joj također kaže; ma potroši samo nemoj sada ostaviti kad si pronašla!
I moram priznati, malo tu ima i šale, kad me upoznaš vidjeti češ da je to moj stil pisanja, no Sarka je to prepoznala.
No, uvijek ću odgovoriti na svako pitanje.Taj tvoj Uran u drugoj (ne znam ima li još koja planeta u 2 kući?) će ti vjerojatno donijeti uvijek probleme kroz kupnju ili prodaju automobila, kredite koje češ podizati za auto, prijevare u vezi njih itd.Također možeš nenadano doći do novca i brzo ostati bez njega, ali i zarađivati na sasvim originalan način...
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 23:34   #83
hvala na odgovoru i trudu! nisam očekivala, pa sam se baš razveselila. u 2. je samo uran, a automobil nemam..niti ne planiram imati...jer me ne privlači.
kao što vidim, možda opravdano.

posao mi je više vezan uz veneru, ona mi je u 6. kući i vladar je ascedenta.
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 17:12   #84
Takva je kakva je... S njom sam se rodila.
__________________
Nema ništa hitnije od ljudi koji kasne.
whitesnake_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 01:25   #85
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Vidiš, astrologiju ne smijemo tako shvaćati, nije to aspekt rastrošnosti, a Neptun u drugoj označava puno drugih stvari , baš kao i svaka planeta, osim toga trebamo znati koji je to znak, aspekte prema drugim planetama i kućama itd.
Saradonija je vjerojatno luda za ekskluzivnim donjim rubljem koje mora biti vrhunsko i po cijeni i po izgledu, no taj Neptun joj također kaže; ma potroši samo nemoj sada ostaviti kad si pronašla!
I moram priznati, malo tu ima i šale, kad me upoznaš vidjeti češ da je to moj stil pisanja, no Sarka je to prepoznala.
No, uvijek ću odgovoriti na svako pitanje.Taj tvoj Uran u drugoj (ne znam ima li još koja planeta u 2 kući?) će ti vjerojatno donijeti uvijek probleme kroz kupnju ili prodaju automobila, kredite koje češ podizati za auto, prijevare u vezi njih itd.Također možeš nenadano doći do novca i brzo ostati bez njega, ali i zarađivati na sasvim originalan način...
ion, ion...saradonija ne troši pare na takve stvari...neptun 90 venera(rublje) mi nije opsesija...nego neptun 120 sunce u ovnu u 6.-rađe ću dat masne pare za dobar set kuhinjskih noževa koji moraju bit vrhunski...jer ipak se o suncu radi u ovnu...- znači na što se pare troše ne govori samo neptun sam po sebi nego i aspekti uz njegovog vladara, u mom slučaju radi se o jupiteru u raku-dakle i na hranu se pretjerano troši...
...izbjegavam trošit na simboliku planeta koje mi neptun kvadrira...
...jedina opsesija su mi karte, od tarota do običnih igraćih...jedva se suzdržim kad uđem u dućan da ne kupim nove...iako imam par špileva za belu, 10-tak tarot špileva, par sudbinskih, ove obične za poker više ni ne brojim... al skulirala sam se zadnjih par godina, barem što se tiče ovih skupih tarot špileva...eto to je taj neptun rastrošni u kvadratu s merkurom (karte)....
al volim ja tog svog neptuna skup s merkurom....jedino šta zbog njega moram zaobilazit kockarnice u širokom luku....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 07:55   #86
Ne volim svoju kartu i točka.

Od kud početi?

Od zloglasnog Algola na Ascedentu i Suncu?

Od Moon 120 Sat?

Moon 90 Sun

Ne, ipak premoćno pobjeđuje stellium u 12. kući.

J**** sve lijepe osobine, ako ti je život u k*****

vječna borna sa vjetrenjačama...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 09:38   #87
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Ne volim svoju kartu i točka.
Od kud početi?
Od zloglasnog Algola na Ascedentu i Suncu?
Od Moon 120 Sat?
Moon 90 Sun
Ne, ipak premoćno pobjeđuje stellium u 12. kući.
J**** sve lijepe osobine, ako ti je život u k*****
vječna borna sa vjetrenjačama...
Zašto Mo120Sa? Pa to je aspekt koji uravnotežuje emocije, donosi ti zdrav razum, ozbiljnost, samokontrolu, emotivnu disciplinu, odgovornost...zaboravila sam koje si godište, al ovaj aspekt bolje djeluje poslije saturnovog ciklusa, dakle poslije 30-te...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 10:39   #88
Recimo da sam zadovoljna svojom kartom, kad samu sebe tješim i uvjeravam da kvadrati na Mjesec imaju savršenu funkciju u odnosu na svrhu mog postojanja.
Dakle, stelij u 3. otvara vrata za pisanje, ženstvenost mi u Vodenjaku, duša također. Nije to tako loše kad ne bi bilo Urana u 1. koji se vječno buni, pa kad se pridruži Ve i Mo u Vodenjaku, malo mi se teško prilagoditi ustaljenim normama, Venera s Uranom sva lepršava, guši se pri pomisli na prsten na ruci, Uran u kvadratu sa Suncem ne podnosi autoritete niti raznorazna klanjanja.
Jupiter i Neptun u 2. su mi skroz o.k., blagoslovili su me time da u miru mogu razmišljati o svojim psihičkim problemima , Saturnu u 12. koji kvadrira djetinji Mjesec. Na prvu izgleda da nikako ne mogu na zelenu granu sama sa sobom (što je donekle i istina), ali zapravo to sve ima svrhu....jelte, Ju i Ne produktivni su maštom, ali treba im stimulans za konkretno ostvarenje - riječ, a njega daje upravo Saturn, kroz emotivnu bol. Također, onaj uranovski bunt vrlo brzo priguši Jupiter čiji je vladar Saturn (pitam se, je li to moglo apsurdnije ispasti ) pa uglavnom pazim na moralne zakone, i isključivo na njih. Što ih više kršim, više se iskupljujem, to je valjda karma 12. kuće.
Moj Ne je također u 2., ali nemam problema s bacanjem para na gluposti, niti s kreditima, minusima i sličnim granicama. Možda zato što mu je vladar u 12., u Škorpionu, pa ni ne obraćam pažnju na materijalne stvari.
Jedino se ne mogu suzdržati kad vidim ulične svirače. Njima dajem i zadnju kunu.
Sve u svemu, svakom po zaslugama. Tako je mene dopala moja karta.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 14:58   #89
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Zašto Mo120Sa? Pa to je aspekt koji uravnotežuje emocije, donosi ti zdrav razum, ozbiljnost, samokontrolu, emotivnu disciplinu, odgovornost...zaboravila sam koje si godište, al ovaj aspekt bolje djeluje poslije saturnovog ciklusa, dakle poslije 30-te...

ah, da - krivo sam napisala Moon 180 Sa
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 10:53   #90
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
ah, da - krivo sam napisala Moon 180 Sa
gadno
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 12:35   #91
jesam li zadovoljna kartom?!
pa i ne bas, ali o tome nema puno smisla raspravljati a ne bih imala nista protiv da bude malo "laksa"
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 17:20   #92
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
u 2. je samo uran, a automobil nemam..niti ne planiram imati...jer me ne privlači.
kao što vidim, možda opravdano.
i moj Uran je u 2. i to u Škorpionu i ja se užasavam automobila i bojim se vozit i bojim se prometa općenito.

imam još i Mjesec u 2., to ne zanm kaj bi značilo, nešto s osjećajima prema novcu..imam feeling
AnimalArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 10:40   #93
Quote:
AnimalArmy kaže: Pogledaj post
i moj Uran je u 2. i to u Škorpionu i ja se užasavam automobila i bojim se vozit i bojim se prometa općenito.

imam još i Mjesec u 2., to ne zanm kaj bi značilo, nešto s osjećajima prema novcu..imam feeling
2.k. i Uran nemaju veze s automobilima i prometom, već 3.k. i merkur.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 09:53   #94
A zadovoljna sam, šta sad mogu, takva je kakva je. Ali kad u trenucima ozlovoljenosti smrknuto pomislim na moj dragi i neizostavni Mo 180 Sa i ostatak aspekata koji mi razbijaju Mjesec, ili na Veneru u opoziciji s Uranom i konjukciji s kim drugim nego Kironom, pa na Sunce u Raku i Ur na Asc-u koji me potežu svaki na svoju stranu, samo se sjetim da bez svega toga ja ne bih bila ovakva kakva jesam. A sama sebi se baš sviđam upravo ovakva. Doduše, možda bih si maknula Saturn iz 11. - e kuće da mogu, ali neka i njega.Volim ja biti sama. Ima tu i dobrih stvari, recimo Ve 120 Ju, Fortuna konj. Mc, Me 120 Ur, i tako ... Uglavnom, da zaokružim, veoma sam zadovoljna svojom kartom.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 00:42   #95
moze li meni ovo netko objasniti.... jel ovo dobro ili lose....


Ascendant in Pisces • Sun in Taurus • Sun in the Second House • Moon in Pisces • Moon in the First House • Moon Conjunct Ascendant • Venus in Taurus • Venus in the Second House • Mars in Cancer • Mars in the Fourth House
paranoia0105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 18:19   #96
Nisam zadovoljna nimalo!! Skorpija podznak rak Najgora moguca kombinacija!!
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 18:25   #97
Quote:
paranoia0105 kaže: Pogledaj post
moze li meni ovo netko objasniti.... jel ovo dobro ili lose....


Ascendant in Pisces • Sun in Taurus • Sun in the Second House • Moon in Pisces • Moon in the First House • Moon Conjunct Ascendant • Venus in Taurus • Venus in the Second House • Mars in Cancer • Mars in the Fourth House
Ti si veoma osjetljiva osoba! Veoma romanticna. Trazis nekoga ko bi te stalno podrzavao, partnera cesto idealizujes. Bas suprotno, poslovno znas sta hoces i kako to postici. Asc. u ribama te cini osjetljivom, pogotovo jer imas mjesec u prvoj kuci. Itd
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:11   #98
Od svakih se aspekata uz mnogo truda i volje dade napraviti nesto dobro.

Jer se i lose predispozicije mogu iskoristiti na neki nacin. Kvaka je otkriti sta u konkretnom slucaju pali. I kada to otkrijes onda mozes ravno u Delfe jer si spoznao sebe sama.

Ja sam svojom kartom kao mladja bila tesko nezadovoljna, kasnije sam naucila vise o astrologiji, a i vise o zivotu, te se trudim i one lose okrenuti u svoju korist.

Mislite da je bilo lako biti mali, a Ju 0 Sa u 1. kuci, pa ispadne da si se nekako star i rodio, te da si ozbiljniji i odgovorniji od vlastitih roditelja (Su 21 st. rak, Mjes. 19 ste. Strijel.), djeca te uglavnom ne vole jer si im dosadna i preozbiljna. A ovu konjukciju kvadrira konjukcija Mer. Mars. Ne, ne, nije lako bilo biti ja, pogotovo u djetinjstvu.

Sada se radujem sto mi MA, ME i SO u 10. kuci daju dobre predispozicije za napredak u karijeri, sto ista ta konkj. Ju Sa u 1. kuci u Vagi daje izvjesnu tezinu mojoj licnosti (niko me ne uzima zdravo za gotovo i neozbiljno), ME Ca 0MA Ge ostroumnost i brze reakcije (a ja ulozim dodatni napor da mi ipak ''jezik glavu ne odsijece''), pa i duhovitost.

A najnoviji drugar mi je Pluton iz druge kuce sa hrpom aspekata (osim jednog kvadrata sami sekstili i trigoni) sa svojim dispozitorom Venerom u 11. kuci u Leo takodje pozitivno aspektovanoj (120 Mjesec i Neptun sa IC). Ovo jos cekam da pocne da radi za mene, a u medjuvremenu smisljam plan da i sama pocnem da radim za sebe.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...vd-u1223391675
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:22   #99
Da ne ispadne da sam sve uspjela da savladam - uvjerena sam kako sam jako los vozac i nerado vozim (3. kuca izgleda ovako Ur Sc, Mje. Sagg. 0 Ne sagg. - 180 Ma i Me iz 10. kuce).

Sve sugestije za prevazilazenje ovog straha od voznje (a i raznih drugih strahova, mislim da taj ''kukavicluk'' i strah od svega i svacega dolazi od slabog Marsa u Ge napadnutog raznim kvadraturama i opozicijama) prihvatam rado.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...vd-u1223391675
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:57   #100
ma moja karta je katastrofa
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.