Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2010., 00:57   #61
A joj, meni su slike od S.C.....nekako, dječački naivne, ne vidim nikakve simbolike osim golotinje i par životinja.

Eto, rekoh, sad me možete staviti na križ
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 00:59   #62
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A joj, meni su slike od S.C.....nekako, dječački naivne, ne vidim nikakve simbolike osim golotinje i par životinja.

Eto, rekoh, sad me možete staviti na križ
a treba znat protumačit...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 01:11   #63
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a treba znat protumačit...
Meni su prejednostavne,

Npr. opet ću staviti primjer Crowleyevog tarota :

Znak Vage, meni je ta slika savršeni opis Vage, sam pogled na tu sliku daje dojam ravnoteže, prikazan je boginja Maat...

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 01:16   #64
@Bapho, da, kao da joj kukovi sami prirodno stoje, pa nije ni bitno da li je glava gore
Sviđa mi se

Osim ovih hladnih tonova
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 01:22   #65
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
@Bapho, da, kao da joj kukovi sami prirodno stoje, pa nije ni bitno da li je glava gore
Sviđa mi se

Osim ovih hladnih tonova
Da ne znaš o kome se radi prvo bi ti palo na pamet da je Vaga

Što se tiče boja na kartma to je malo zapetljana stvar jer se Crowley vodi za raznim skalama bojama po drvu životu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 08:21   #66
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Složila bi se s tim. Djelomično se taj mars u izgonu može povezati na rupom litice i suzdržavanjem,iako se ja toga ne bi sjetila da tako interpretiram... Jedino kaj mi malo odudara na toj slici je kaj je čovjek prikazan premišićavo,a to mi nije baš bikovska komponenta.
A to je njegov stil, on uvijek radi neke miss i mistere olympije sto se meni ne svidja pretjerano, pogotovo na zenama. Ali ja vidim Bika bas tako nekako krupno i zbijeno. Npr. kod Imsiragica ako procitas muski Venerin tip Bika - to ti je taj.

Quote:
E da...i odudara mi kaj je na prikazu muškarac u akciji. Prije da je okružen recimo voćem zavaljen u neki ugodan položaj...onak u hedonističkom stilu...to bi mi nekako više pasalo.
Da, uvijek fali ta hrana kod Bika....
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 08:23   #67
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
S.C. prekrasne su slike....kao slike.....ali njihova simbolika u vezi sa zodijakom nije svugdje točna ili jasna.

Blizanci - Kastor i Polux, dva muškarca bi trebala biti naslikana, a ne dvije žene.
Meni ne bi ni to toliko upadalo u oci, ja bih shvatila i dvije zene kao prikaz dualnosti, tipa zenski C&P, ali problem je sto je ta dualnost gotovo kod svih znakova, osim kod Ovna, Bika, Skorpije i Vodolije. Opet se ne poklapa s astroloskim principima.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 08:29   #68
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A joj, meni su slike od S.C.....nekako, dječački naivne, ne vidim nikakve simbolike osim golotinje i par životinja.

Eto, rekoh, sad me možete staviti na križ
To nisu slike od S.C. nego od Borisa Valleja. A jesu, mnogo su jednostavnije iako nije da nemaju simbolike.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:29   #69
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Složila bi se s tim. Djelomično se taj mars u izgonu može povezati na rupom litice i suzdržavanjem,iako se ja toga ne bi sjetila da tako interpretiram... Jedino kaj mi malo odudara na toj slici je kaj je čovjek prikazan premišićavo,a to mi nije baš bikovska komponenta.

E da...i odudara mi kaj je na prikazu muškarac u akciji. Prije da je okružen recimo voćem zavaljen u neki ugodan položaj...onak u hedonističkom stilu...to bi mi nekako više pasalo.
da, premišićav je, fali mu malo sala i pivska škembica ))
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:31   #70
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A joj, meni su slike od S.C.....nekako, dječački naivne, ne vidim nikakve simbolike osim golotinje i par životinja.

Eto, rekoh, sad me možete staviti na križ
ajde stavi Crowleyjeve slike za sve znakove
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 18:25   #71
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da ne znaš o kome se radi prvo bi ti palo na pamet da je Vaga

Što se tiče boja na kartma to je malo zapetljana stvar jer se Crowley vodi za raznim skalama bojama po drvu životu
da, zato što je na slici nacrtan predmet Vaga, a sve ovo ostalo je suviše riblje, neptunovski, morsko, plavo....ne sviđa mi se...
Inače baš ne volim Croweleya....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:53   #72
puno mi je bolji onaj prvi set slika.
__________________
Nemojte se prilagodjavati ovom svijetu, jer mudrost ovog svijeta je ludost pred Bogom!
lithium_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 20:02   #73
Sviđaju mi se jako, jako Blizanci....
Iopče nisam protumačila kao "podvojeno", nego kao jednako, ali opet nepoklapajuće.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 21:36   #74
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
da, premišićav je, fali mu malo sala i pivska škembica ))



Ne smetaju škembice općenito,pa ne kužim zakaj ih se izbjegava na prikazima.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.05.2010. at 22:29. Reason: trolanje
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 21:39   #75
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A to je njegov stil, on uvijek radi neke miss i mistere olympije sto se meni ne svidja pretjerano, pogotovo na zenama. Ali ja vidim Bika bas tako nekako krupno i zbijeno. Npr. kod Imsiragica ako procitas muski Venerin tip Bika - to ti je taj.

Da, uvijek fali ta hrana kod Bika....

Slažem se.
I mislila sam da mi je takav prikaz savršen za muškarca ovna.

Čuuj...pročitala sam sve knjige od Išmiragića,ali moj dojam bika kako kroz sve,a ne samo njegove opise i kroz primjere u realu,je da su krupniji,ali ne nekako zbijeni---više zaobljeniji ali skladno ner se ipak radi o marsu kojemu je vladar venera.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:18   #76
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
da, zato što je na slici nacrtan predmet Vaga, a sve ovo ostalo je suviše riblje, neptunovski, morsko, plavo....ne sviđa mi se...
Inače baš ne volim Croweleya....
Pa rekoh već da su boje koje on upotrebljava povezane sa raznim skalama boja koje, čini mi se, imaju veze sa Drvom Života.

Slike je par godina radila umjetnica Frieda Harris po instrukcijama od Crowleya.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:19   #77
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
ajde stavi Crowleyjeve slike za sve znakove
Stavio sam one za koje mi se čini da najviše pokazuju karakteristike znakova
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:49   #78


cool
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 09:00   #79
Bogme, ovo nema nikakve veze sa djevicama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:53   #80
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni su prejednostavne,

Npr. opet ću staviti primjer Crowleyevog tarota :

Znak Vage, meni je ta slika savršeni opis Vage, sam pogled na tu sliku daje dojam ravnoteže, prikazan je boginja Maat...

saturnovsko/plutonijansko /neptunijanska slika

premracno, i prehladno za sustinsku vagu
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.