Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2012., 17:18   #21
Quote:
biriboza kaže: Pogledaj post
Zanima me sledeća stvar - u vodoliji imam 4 lične planete. Kao njihove dispozitore gledam samo SA ili UR, ili pak oba zajedno? SA je čini mi se u boljoj poziciji od UR, nalazi se u 10. kući, egzaltiran u vagi, a UR u škorpiji, u 12. polju u konjukciji sa AC.
u pravilu se gleda za noćno rođenje UR, a za dnevno SA, odnosno kada je natalno Sunce ispod osi Asc/Desc je noćno rođenje, a obratno je dnevno rođenje. Što se tiče tvog SA i UR oni su po dostojanstvu oboje egzaltirani, pa pogledaj aspekte jesu li harmonični ili neharmonični.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 19:29   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
u pravilu se gleda za noćno rođenje UR, a za dnevno SA, odnosno kada je natalno Sunce ispod osi Asc/Desc je noćno rođenje, a obratno je dnevno rođenje. Što se tiče tvog SA i UR oni su po dostojanstvu oboje egzaltirani, pa pogledaj aspekte jesu li harmonični ili neharmonični.
Bolje aspekte mi ima SA, sve neke trigone, i još 0 sa JU, a UR kvadrate sa MA i ME iako bih trebala njega gledati zbog noćnog rođenja. Hvala, Saradonija.
__________________
Natal http://i50.tinypic.com/10de5xi.gif
biriboza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 09:21   #23
Quote:
biriboza kaže: Pogledaj post
Bolje aspekte mi ima SA, sve neke trigone, i još 0 sa JU, a UR kvadrate sa MA i ME iako bih trebala njega gledati zbog noćnog rođenja. Hvala, Saradonija.
konjukcija može biti i pozitivna i negativna, ukoliko prima na se kvadrat ili opoziciju preko nje dolaze negativni događaji. Bolje je naravno ukoliko na konjukciju ide 90,180 neke slabije planete od onih u konjukciji, jer ju je tada lakše razriješiti....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 01:20   #24
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
konjukcija može biti i pozitivna i negativna, ukoliko prima na se kvadrat ili opoziciju preko nje dolaze negativni događaji. Bolje je naravno ukoliko na konjukciju ide 90,180 neke slabije planete od onih u konjukciji, jer ju je tada lakše razriješiti....
SA 0 JU ne pravi ni 90 ni 180 sa nekom planetom.
__________________
Natal http://i50.tinypic.com/10de5xi.gif
biriboza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 22:47   #25
Quote:
biriboza kaže: Pogledaj post
Zanima me sledeća stvar - u vodoliji imam 4 lične planete. Kao njihove dispozitore gledam samo SA ili UR, ili pak oba zajedno? SA je čini mi se u boljoj poziciji od UR, nalazi se u 10. kući, egzaltiran u vagi, a UR u škorpiji, u 12. polju u konjukciji sa AC.
uran ti je također egzaltiran, jer uran je u škorpionu egzaltiran, a budući da se nalazi u konjukciji s ascendentom rekla bih da ti je on najistaknutiji planet u karti
upravlja 4 osobna tijela koja su u vodenjaku, a kao što je sardonija rekla za noćno rođenje se gleda uran...
iako ja preferiram gledati nove vladare znakovima... jedino za škorpiju gledam i plutona i marsa jednako
dakle kako god okreneš uran ''dobiva'' tvojoj karti

lijep položaj saturna koji baca trigone na planete u vodenjaku, samim time nije umanjen, naprotiv, on ti fino daje osjećaj za odgovornost..
također nalazi se u 10. kući, što uvijek planete ističe u karti... pazi da ti taj saturn ne ugnjetava jupiter previše, pazi se crnih misli i daj malo poleta jupiterskoj velikodušnosti i optimizmu...
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 18:28   #26
Moj mjesec je u strijelcu i mars(u blizancu) radi opoziciju na njega,ali jupiter kao dispozitor mjeseca je u trigonu sa marsom,i u trigonu sa merkurom dispozitorom marsa.

Sunce(u blizancu) radi opoziciju na urana,uran je u strijelcu.Jupiter kao dispozitor urana je u trigonu sa suncem,i u trigonu sa dispozitorom sunca merkurom.

Da li to znači da će se ova napetost ipak razriješiti zbog ovih dispozitora ?
Jer osjećam ove aspekte dosta.
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 20:30   #27
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
uran ti je također egzaltiran, jer uran je u škorpionu egzaltiran, a budući da se nalazi u konjukciji s ascendentom rekla bih da ti je on najistaknutiji planet u karti
upravlja 4 osobna tijela koja su u vodenjaku, a kao što je sardonija rekla za noćno rođenje se gleda uran...
iako ja preferiram gledati nove vladare znakovima... jedino za škorpiju gledam i plutona i marsa jednako
dakle kako god okreneš uran ''dobiva'' tvojoj karti

lijep položaj saturna koji baca trigone na planete u vodenjaku, samim time nije umanjen, naprotiv, on ti fino daje osjećaj za odgovornost..
također nalazi se u 10. kući, što uvijek planete ističe u karti... pazi da ti taj saturn ne ugnjetava jupiter previše, pazi se crnih misli i daj malo poleta jupiterskoj velikodušnosti i optimizmu...
Da, trudim se "obuzdati" SA i prilično sam uspješna u tome.
Za mene je čaša uvijek do pola puna. Neizliječivi optimista, JU vladar AC.
A SA mi daje odgovornost prije svega prema samoj sebi, trudim se da živim onu "Kako siješ, tako žanješ."
Hvala puno na odgovoru.
__________________
Natal http://i50.tinypic.com/10de5xi.gif
biriboza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 16:17   #28
Takođe i mene zanima o mom Mo u vodoliji,kako rekoste gledam Ur jer sam rođena noću.
Pošto Mo vlada 9p,a nalazi se u 3p,Ur je smešten u 12p,zanima me šta mi takav Ur donosi vezano za Mo?
Hvala
natalna http://tinypic.com/view.php?pic=1z3w9sg&s=7
http://tinypic.com/view.php?pic=2u6nzw0&s=5solar

Zadnje uređivanje kosmopolita : 23.06.2012. at 16:28.
kosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 09:54   #29
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kužim.
... dispozitor uvijek pokazuje ishod ili posljedicu koja proizlazi iz položaja planete kojoj je on dispozitor, a ne da on za sebe priča u njeno ime ako me razumiješ.
fish, ako mi možeš pojasniti malo bolje, ovo me interesira, znači dispozitor što i znam da govori kako će se ishod razviti, znači da ne govori o karakteristici planete, primjera radi meni je sunce u strijelcu u 6. polju, a vl. ju u jarcu u 7. polju, znači ja nemam karakteristike jarca, ali meni bi se u određenom razdoblju mogao razviti pesimizam ili nešto slično...jel tako...?
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:09   #30
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
fish, ako mi možeš pojasniti malo bolje, ovo me interesira, znači dispozitor što i znam da govori kako će se ishod razviti, znači da ne govori o karakteristici planete, primjera radi meni je sunce u strijelcu u 6. polju, a vl. ju u jarcu u 7. polju, znači ja nemam karakteristike jarca, ali meni bi se u određenom razdoblju mogao razviti pesimizam ili nešto slično...jel tako...?
Već o tome pisah, dakle pozicija planete u znaku i njena dispozicija čine cjelinu.

Sunce u strijelcu je predstavljeno mitskom životinjom, pola konj, pola čovjek s strelicom odapetom uvis i koju uvijek odapinje prema nekoj dalekoj meti na horizontu da bi onda prema njoj galopirao u stopu. Time je prikazana ekstrovertiranost, usplamtali duh, znatiželja a prije svega osnovna težnja strijelca prema dalekim metama (bilo fizičke bilo duhovne prirode). No, kada je Sunce strijelca u 6. polju onda strijelčeve vitalne sile, snaga i dalekosežni ciljevi mogu biti uvučeni u neki oblik služenja koji će mu donijeti osobnu satisfakciju. Strijelac sa Suncem u 6. kući će uvijek svoj optimistički identitet težiti izraziti kroz rad ili zdravstvenu uslugu a nadasve svakodnevnu rutinu jer je to sve domena 6. polja, a također može pronaći radost u pomaganju drugima da ozdrave ili učiniti i dati najbolje od sebe kroz zanimanja koja uključuju "pomaganje". Npr. veterinari, socijalni radnici, fizioterapeuti su neka od područja u kojima se često nalaze. U svakom slučaju osobni uspjeh mora odražavati njegovu potrebu da svoje vrijednosti izrazi produktivno (6. polje) jer kada je dispozitor takvog Sunca dakle Jupiter u jarcu onda on takvom pozicijom opisuje "djelo" takvog Sunca, opisuje "što se s njim dogodi na kraju priče". Pa se osoba ostvaruje kasnije jer svoj optimizam i vjeru u život (Sunce u strijelcu) temelji na iskustvu i stvarnosti (dispozitor u jarcu).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:35   #31
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Već o tome pisah, dakle pozicija planete u znaku i njena dispozicija čine cjelinu.

Sunce u strijelcu je predstavljeno mitskom životinjom, pola konj, pola čovjek s strelicom odapetom uvis i koju uvijek odapinje prema nekoj dalekoj meti na horizontu da bi onda prema njoj galopirao u stopu. Time je prikazana ekstrovertiranost, usplamtali duh, znatiželja a prije svega osnovna težnja strijelca prema dalekim metama (bilo fizičke bilo duhovne prirode). No, kada je Sunce strijelca u 6. polju onda strijelčeve vitalne sile, snaga i dalekosežni ciljevi mogu biti uvučeni u neki oblik služenja koji će mu donijeti osobnu satisfakciju. Strijelac sa Suncem u 6. kući će uvijek svoj optimistički identitet težiti izraziti kroz rad ili zdravstvenu uslugu a nadasve svakodnevnu rutinu jer je to sve domena 6. polja, a također može pronaći radost u pomaganju drugima da ozdrave ili učiniti i dati najbolje od sebe kroz zanimanja koja uključuju "pomaganje". Npr. veterinari, socijalni radnici, fizioterapeuti su neka od područja u kojima se često nalaze. U svakom slučaju osobni uspjeh mora odražavati njegovu potrebu da svoje vrijednosti izrazi produktivno (6. polje) jer kada je dispozitor takvog Sunca dakle Jupiter u jarcu onda on takvom pozicijom opisuje "djelo" takvog Sunca, opisuje "što se s njim dogodi na kraju priče". Pa se osoba ostvaruje kasnije jer svoj optimizam i vjeru u život (Sunce u strijelcu) temelji na iskustvu i stvarnosti (dispozitor u jarcu).
ja pokusavam da shvatim ovo

znaci pozicija odgovara na pitanje "sta" a dispozitor "kako"


ja i dalje odgonetam svoju recepciju Marsa u vagi i Venere u skorpiji
da li bi mogla vise o tome?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 09:10   #32
Dobro jutro svima

imam kratko pitanje pa kada netko bude imao vremena neka napiše koju riječ..

što znači kada je venera dispozitor saturnu i plutonu u kući broj 9?

puno hvala!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 19:44   #33
Da ja iznesem svoja razmišljanja.Konačnog dispozitora u svojoj natalnj karti nemam.Sunce je u izgonu,u Vodenjaku u 8- natalnoj kući.Dispozitor Sunca bio bi ,Uran u Vagi.Sad me ovdje zbunio podatak da se gleda dnevno ili noćno rođenje.Obzirom na dnevno rođenje, dispozitor bi mi bio Saturn.Sta ja sad da gledam.Ako uzmem Urana u Vagi u 4. kući,kao dispozitora Sunca,put vodi dalje do Venere u Jarcu u 6. kući,ona i njezin dispozitor Saturn u Biku u 11. kući su u reciprocitetu.Ako mi je dispozitor Sunca Saturn, put opet vodi do Venere.Venera u Jarcu mi je sva napadnuta, kvadrati Mjeseca,Urana,Plutona.Jedino trigon sa Saturnom .Kako da ja to sad najtočnije protumačim.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:31   #34
Evo i meni je nešto nejasno pa ako može netko malo pojasnit' na mojem primjeru... Pls...
Dakle, konkretno, ako je moj Mars u 1. kući Djevice, njemu je vladar i dispozitor Merkur ma gdje on bio. No, ako su konkretno Pluton i Uran u Djevici u 12. kući kojom vlada Sunce, tko je njima dispozitor? Merkur ili Sunce?
Hm... Valjda sam jasno postavila pitanje...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:36   #35
Dispozitor planetama je Merkur. A vladar kuce je Sunce jer je kuća u Lavu
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:40   #36
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Evo i meni je nešto nejasno pa ako može netko malo pojasnit' na mojem primjeru... Pls...
Dakle, konkretno, ako je moj Mars u 1. kući Djevice, njemu je vladar i dispozitor Merkur ma gdje on bio. No, ako su konkretno Pluton i Uran u Djevici u 12. kući kojom vlada Sunce, tko je njima dispozitor? Merkur ili Sunce?
Hm... Valjda sam jasno postavila pitanje...
Dispozitor Uranu i Plutonu u Djevici je Merkur.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:55   #37
da se dalje nadovežem na svoja razmisljanja o dispozitoru mog Sunca iz 8. kuće.Uran u 4. kući (kao vladar mog sunca,valjda i dispozitor) bio je jako izražen u mom djetinjstvu.Često smo se selili, imala sam dosta specifičan odgoj koji me potpuno obilježio.U danasnje vrijeme, sve se vise oslanjam na pomoć prijatelja, partnera.Pomoć oko novca, posla, sitnica koje su mi potrebne, nije mi problem zatražiti,da dobijem.To su karakteristike dispozitora Saturna u 11.kući.Sad mene zanima, je li Saturn s godinama preuzima "prvenstvo", ili sam u zabludi.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:55   #38
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Dispozitor Uranu i Plutonu u Djevici je Merkur.
OK... Znači, Merkur te planete "farba" svojim položajem (konkretno u 9. kući Blizanaca). A kakav efekt onda u toj priči na njih ima Sunce?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:59   #39
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
OK... Znači, Merkur te planete "farba" svojim položajem (konkretno u 9. kući Blizanaca). A kakav efekt onda u toj priči na njih ima Sunce?
Tebi je,ako se ne varam,Sunce u Blizancima.Dispozitor Suncu ti je Merkur. Rekla sam ti ja da imas jak Merkur.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 21:15   #40
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Tebi je,ako se ne varam,Sunce u Blizancima.Dispozitor Suncu ti je Merkur. Rekla sam ti ja da imas jak Merkur.
OK, kužim to...
...znači, prvo Merkur "pofarba" Sunce pa onda Sunce tak' "Merkurovski pofarbano" djeluje na 12. kuću...
E, sad...
Nije mi jasno, ako u ovom mojem slučaju, Merkur farba Sunce na način Blizanaca pa tak' "Blizanački" pofarbano Sunce djeluje na Pluton i Uran u Djevici, kako onda Djevica u cijeloj toj priči djeluje na Pluton i Uran?

Jerbo, razlika između Blizanaca i Djevice je i u konzistenciji i u sastojcima i u proizvođaču farbe...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.