Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 09:10   #81
Bol je individualan fenomen kojeg svatko osjeća i tolerira na svoj način. Znači, različit je prag tolerancije boli. Isto tako, svatko ima neki svoj način riješavanja bolnosti. Medikamentozna terapija boli svakako ima svoju primjenu. Međutim, nekome će pomoći analgin dok drugom za sličan intenzitet bolnosti neće pomoći ni amper tramala....Hoću reći, ova rasprava u velikoj mjeri nema nekog smisla. Glupo je favorizirati "svoj" analgetik i kunit se u njega kao da se radi o recimo automobilima...Ipak je riječ o medikamentima pa netko, čitajući ove diskusije, može doći na ideju da se nakljuka nečim potpuno bezveze...
Stoga bi ja ovo, ako se kolega slaže, zatvorio a o problematici boli ( koja je vrlo široka ) može se raspravljati na topicu koji je malo drugačije strukturiran.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 15:16   #82
Iden se tetovirat za koji dan (ponovo),ovaj put san umrla od bolova i triba mi neka tableta da me malo ukomira pa da ne boli toliko. zelim ovo zavrsit u 2 puta.
red_bull_15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 16:19   #83
Ketonal je dobar ali zaldiar mene tak uništi da sam cijeli dan bio u komi stisla me kičma pa mi je dr to uvalila na recept
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 09:51   #84
Za glavobolju Neofen, a za sve ostalno Voltaren Rapid.
Probala sam Ketonal, ali me je od njega užasno bolio želudac. Nekima je izvrstan...
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 11:30   #85
Meni su najbolje nalgesin. Jednom sam u životu popila voltaren i 4 dana me bolio želudac. Nikad više
legallly blond is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 16:31   #86
Mercy..............
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 17:15   #87
Ibuprofen na recept

u nekim ljekarnama traze recept za obican brufen, ne znam vise jel to normalno ili nije ali ljekarne dvorzak ljudima ne daju lijek za glavobolju bez recepta, to granici sa zdravim razumom, kako je krenulo i za andol cu trebat recept, ljudi recite svoja iskustva
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 17:32   #88
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
u nekim ljekarnama traze recept za obican brufen, ne znam vise jel to normalno ili nije ali ljekarne dvorzak ljudima ne daju lijek za glavobolju bez recepta, to granici sa zdravim razumom, kako je krenulo i za andol cu trebat recept, ljudi recite svoja iskustva

Kupi Neofen forte, isti kurac ko i Ibuprofen, samo je nešto manja količina djelatnog sastojka. Ne treba recept nigdje.
Ibuprofen/Brufen 600 mg
Neofen forte 400 mg
Neofen 200 mg

Zašto uopće koristiš Ibuprofen i jel ti baš nužan?
Teško pada na želudac i ima grde potencijalne nuspojave.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 17:34   #89
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

Kupi Neofen forte, isti kurac ko i Ibuprofen, samo je nešto manja količina djelatnog sastojka. Ne treba recept nigdje.
Ibuprofen/Brufen 600 mg
Neofen forte 400 mg
Neofen 200 mg

Zašto uopće koristiš Ibuprofen i jel ti baš nužan?
Teško pada na želudac i ima grde potencijalne nuspojave.
ma dobro dobila sam neofen forte, al stupidno mi je, brate mili ista supstanca, ja mogu onda popit 3, znaci njima u stvari nije stalo do naseg zdravlja, nego da vise zarade, a to je zalosno, jbg
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 17:44   #90
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
ma dobro dobila sam neofen forte, al stupidno mi je, brate mili ista supstanca, ja mogu onda popit 3, znaci njima u stvari nije stalo do naseg zdravlja, nego da vise zarade, a to je zalosno, jbg
3 Neofena forte!? Kaj te na živo režu i zabijaju čavle u petu?

Čuj, ljudi se ionako previše kljukaju tabletama, i u velikom broju slučajeva bez stvarne potrebe
Za (običnu) glavobolju često pomogne najobičnije opuštanje, ležanje i dremuckanje u tišini na čistom zraku bez gledanja televizora, foruma ili muzike.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 04:09   #91
da si sama ne mogu napisati recept već bih odavno razbila ljekarnu. A kako je drugima-ne mogu ni zamislti? A valjda treba napuniti proračun.
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 22:23   #92
Što se tiče Brufena i Ibuprofena i Neofena ja sam na žalost sve to godinama koristila za glavobolje, nikad me nisu tražili recept ali se mogu ibuprofeni dobiti i na recept od liječnika opće prakse. Konkretno Ibuprofen 400 od Farmala i Brufen 600 u granulama, iz mojeg iskustva.

A i moje iskustvo mi je dokazalo da je najlakši za želudac i najbrže djeluje Brufen 600 u granulama. Otopi se u čaši vode i ima okus sličan cedeviti, a glavobolja prestaje jako brzo. Bez recepta kutija od 30 kom košta nekih 40 kuna, sa receptom se nešto sitno plaća.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:50   #93
Ketonal tablete

Pozz curke, jel mi moze tko reci dal mogu dobit Ketonal bez recepta?
Ako mi treba recept jel ga mogu dobit od doktorice opće med. ili moram giniću, budući da mi treba za menstrualne bolove??
Hvala
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:54   #94
Bez recepta ne možeš dobiti Ketonal, ako ti je tlaka ići do ginekologa, reci svojoj dr. da ti ga propiše na dijagnozu leđobolje.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:56   #95
Aha, ma prije neke 2 god sam ga mogla dobit..
ok.. hvala ti na brzom odg.
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:59   #96
Nema na čemu Sad ti je zabranjeno izdati Voltaren i Ketonal bez recepta, mislim da prije godinu ipo se to počelo tako provoditi.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 01:50   #97
ali dobra stvar je sto je recept plavi, dakle, ako imas dopunsko, dobijes ga sasvim besplatno
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 08:48   #98
Ketonal ti bez problema može propisati dr.opće prakse. samo ju nazovi da ti recept pošalje u apoteku
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 15:30   #99
Dok opće prakse ti da privatni recept i taj traje mislim 3 ili 6 mjeseci, kako koji. Što ti je dovoljno za podosta vremena kad zbrojiš koliko ima tableta u bočici.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 12:51   #100
Nesto protiv bolova :504:


Ispricavam se unaprijed sto ovako upadam,i ako ova tema vec postoji molim Vas premjestite me tamo,al jednostavno se moram brzo nekom obratiti....problem je ovakav:
...prije 5 dana sam operirala krajnike,izasla iz bolnice prije 3 dana....tamo su me pikali voltarenima,i bila sam relativno ok,dok su drzali (6 sati),a nakon toga glavom bi lupala u zid,trazila sam sestre svakih 7-8 sati injekcije,i davale su mi,smilovale su se valjda
dosla sam kuci,prije 3 dana...MM je med tehnicar pa mu je dr odobrio da me pika doma....sve je super kad me piknuo,i kad je injekcija pocela djelovati....al evo do danas sam ih vec 10 primila...znaci voltarena intramuscularno..i danas ujutro je MM reko da mi ih vise nezeli davat jer je mu je frend/dr reko da bi mogla dobit cir na zelucu,infarkt il tako nes...5 dana je proslo,ja sam doslovno GLADNA...jedem samo juhice bez icega,cokolino skroz razrijeđeni i vodu..i ispirem usta kamilicom(TO SVE 2 SATA NAKON STO DOBIM INJEKCIJU,KAD ME SKROZ UHVATI)....a inace nista vise nemogu progutat..a pricam tek kad me popusti pikica i to s teskocama.
bolovi su neizdrzivi kad popusti injekcija nakon 6 sati,uzas,bole me usi,kompletna vilica,jezik,grlo...ma sve! placem ko beba na krevetu.
otisla sam svojoj dr jucer prepisala mi je voltaren rapid i brufen 600 granule. međutim,brufen me jako,jako pece za grlo,nemogu ga progutati uopce s vodom...voltaren tablete me drze oko 3-4 sata,a kaze dr da ih smijem samo 3 na dan popit.....ocajna sam,bolesno ocajna od bolova...
pa imam pitanje,ako netko zna,buduci da je sub,ne radi mi doktorica,a u utorak moram tek na pregled,treba mi nesto jako protiv bolova?! nesto da mogu spavati malo po noci...neznam jel mogu sad odmah pocet koristit voltaren cepice od 50 mg,i jel ce mi oni uopce pomoc i drzat barem 8 sati...frendica mi je spominjala i naklofen tablete da su dosta jake,al nebi nista isprobavala bzvz da mi nebude jos gore,a pogotovo ako me ne primi,a onda par sati nista vise nesmijem uzimati!
a sestra na odjelu mi je rekla da nit ne pokusavam uzimat ketonal injekcije,jer ne pomazu bas.... pa molim nekog,tko se kuzi u to da mi preporuci nesto protiv bolova...
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.