Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2012., 22:45   #21
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Neptun je mir koji možemo očekivati za nekih par tisuća godina kada ljudska vrsta napravi sljedeći korak ka evoluciji van materijalnog tijela (strijelac sam i uz to optimista )
dispozitor mog merkura je neptun u strijelcu
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 23:02   #22
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
dispozitor mog merkura je neptun u strijelcu
Nije slučajno da je Jupiter/Strijelac suvladar Riba.

Crowley na Velikoj Arkani koja simoblizira Strijelca kaže "Solve Et Coagula"

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 23:26   #23
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ja nemam apsolutno nikakvo znanje o astrologiji već sam samo zaljubljenik u nju, i pišem samo ono što sam na vlastitoj koži iskusila i ono do čega je moja logika došla. i sama sam prije doživljavala vagu kao znak mira, ali nešto se u mom razmišljanju "prevrnulo" i stvari sam posložila onako kako napisah. sad mi je vaga znak tolerancije jer ona "voli" harmoniju i osjeća se nelagodno prilikom bilo kakvog sukoba. vaga teži stvari izgladiti i odatle po meni proizlazi njena tolerancija, a ne zato jer vaga zbiljski kuži i živi mir. vaga je znak pravde i mjesto saturnove egzaltacije- osuda. mir i osuda su mi dva nespojiva pojma. tako vagino prihvaćanje nije istinsko prihvaćanje drugoga, ni istinsko razumijevanje i ta pomirenost s drugim. ona jednostavno ne trpi ružnoću. nesklad je asimetrija i ružnoća. zato ona teži poravnati i uljepšati. da bi osjećala ugodu.

vodenjakova tolerancija, neka su oba zračna znaka proizlazi iz drugih poriva. u vodenjaku je žudnja za znanjem/spoznajom/ultimativnom istinom. iz tog razloga on istinski prihvaća (nema potrebu izvršiti pravdu u smislu da oduzima ili dodaje nešto ličnosti), a ne samo tolerira i voli sve ljude. i male, i velike, i ružne, i lijepe i ovakve i onakve. kakvi god bili oni ga ne ugrožavaju jer on "nema" ego. i odatle ta njegova ljubav prema čovječanstvu i urođeno mirotvorstvo.
Već dugo nisam pročitala ovako kvalitetan post, ni sama ne bih bolje napisala. Slažem se sa svime što si navela ali dodala bih jednu stvar kod vodenjaka a tu bih povezala i Fish kada je rekla da vodenjak poziva na revoluciju apsolutno da ali opet s ciljem uspostavljanja mira i s ciljem da egzistira tolerancija i humanost. Vaga nema potrebu za buntom, revoltom i revolucijom, njene metode su puno suptilnije naravi ali cilj je isti.

Saradonija je također u pravu kad kaže da ako imaš mira u sebi i sa samim sobom imaš mira i sa svima ostalima..

Pročitala sam sve postove koje ste svi napisali pa i one definicije ali sam pojam mira ipak ne mogu povezati niti sa jednom planetom ponaosob..razumijem da je težnja za mirom imperativ i svatko doprinosti tome na svoj način ali sami MIR u punom smislu te riječi je za mene preuzvišen pojam koji bi možda na jedan doista prizeman/ljudski način opisala kao harmoniju svih ljudi i svih planeta, dakle i harmoniju i prožimanje i na koncu jedno..

To je moje mišljenje, možda kompliciram, ne znam..plus toga učim za stručni ispit pa sam malo umorna da ne velim umorena..

Aquarius svaka čast i pozdrav svima.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 23:49   #24
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ako je teznja miru predstavljena 12 kucom otkud onda okrenutost 12 polja kriminalu i lazima?Ako osoba ima u sebi unutarnji mir onda nema potrebu da krade,da ubija,laze itd..
to isto kao da kažeš ako je seks simbolike 8.k, zašto ratujemo? U 8k su obe stvari. Težiti 12.k ili ne težiti određenoj temi te kuće ili bilo koje druge je osoban afinitet, individualna stvar. Težnja miru jest preko 12.k, al ne zanima to svakog....

Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Potreba za mirom nije zasnovana na osjecajima nego opet na licnom interesu koji moze da bude svjestan ili nesvjestan.Osjecanje da ce nam u miru biti mnogo lakse da zivimo nego u ratu ili u nekom sukobu(Mars je u padu u VAgi) je opet jedna vrsta interesa,pa sam pokusaj da negdje "nametnemo" mir bi opet opisala Saturna u znaku VAge.Saturn uvijek predstavlja neku korist koju zelimo da steknemo kroz neki interes(u ovom slucaju Mir,jer smo na taj nacin sigurniji),koji moze da bude kako materijalan tako i duhovan.Duhovni interes se kasnije najcesce vezuje za ovaj materijalni.
osjećanja također mogu biti stvar ličnog interesa. Interesi se ne odnose samo na opipljive stvari. Npr nekome je u interesu da se osjeća na određen način pa teži tome i tome....Netko kome je u interesu da bude u miru sam sa sobom će težiti 12k. Nekome kome je u interesu da bude u miru s drugima, opet će težiti 12k, jer da bi bili u miru s drugima trebamo biti u miru sa sobom. Nekome kome je u interesu da bude u harmoničnim, skladnim odnosima s drugima, će te biti sklon da radi kompromise u 7.k. Ali to ne znači istovremeno da je u miru sa sobom i s drugima.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 00:17   #25
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Po meni....

Venera predstavlja mir. Svaki je mir na našoj zemaljskoj ravni proizvod usklađena, uravnoteženja i kompromisa. Ne poznajem niti jednu uspostavu mira koja nije bila proizvod dogovora. Mi smo i dalje bića od krvi i mesa sa raznolikim psihološkim obrascima i ne poznajemo drugi način uspostavljanja mira. A sve je to Vaga/Venera

Neptun je dezintegracija sebstva i ega u cilju spoznaje neke druge vrste mira koja nema veze sa našim svakodnevnim životima. Nije slučajno da je Riba/Neptun povezana sa ovisnicima o drogama. Oni traže neki svoj mir na umjetni način, no opet kada ga nađu nisu sposobni djelovati na fizičkoj ravni. Mir koji se može usporediti kada se kocka šećera rastopi u vodi. Neptun je mir koji možemo očekivati za nekih par tisuća godina kada ljudska vrsta napravi sljedeći korak ka evoluciji van materijalnog tijela (strijelac sam i uz to optimista )
dezintegracija sebstva na šta? Evo definicije u kontekstu psihologije: Dezintegracija predstavlja proces privremenog ili trajnog, manjeg ili veceg cepanja i raspadanja strukture licnosti. (*)
No kako smo mi astrolozi, a ne psiholozi, ova definicija je nepotpuna kad je astro ličnost u pitanju.....dakle dezintegracija, kako si rekao 'sebstva', ili 'strukture ličnosti' na šta? Na koje dijelove?
Neptun su droge iz razloga što su droge - lijekovi, narkomanija ima veze s lijekovima i pretjeranu upotrebu istih. Nasuprotni znak Neptunu, tj Ribama je Djevica - svakodnevni rad, obaveze. Uzrok narkomaniji je bijeg od stvarnosti, odgovornosti i svakodnevnih obaveza. Naravno da dugoročno narkomani ne funkcioniraju kad uništavaju organizam.
Što se tiče uspostave mira, ovo što kažeš, ne poznaješ drugačiju vrstu mira od onog uspostavljenog dogovorom - pa ovo je logično s obzirom da je Venera egzaltirana u Ribama, al uspostava mira kompromisom je već drugo.
Uspostava mira (Ribe) kompromisom (Vaga/VE).....jel.
S obzirom da se čovjek izražava na fizičkoj razini preko 5 osobnih planeta, mora na neki način izraziti i ono što je predstavljeno vanjskim planetama. Tako mir Neptun ide preko njegove niže oktave Venere.....nije Neptun rezerviran za svece i ostale....

Evo, probaj ti odgovoriti na pitanje koje sam postavila na početku teme, a svi su ga preskočili. Kako se vidi u natalnoj karti Martin L.King-a da je dobio Nobelovu nagradu za mir. Jednostavno pitanje.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 00:31   #26
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
oprosti, možda nije mjesto, ni vrijeme, ali asociralo me na kena wilbera i njegovu knjigu- bez granice. o prelasku tanke crvene linije i prelasku u više stanje svijesti gdje nema granica (crte razgraničenja), pa automatski nema ni sukoba i vlada mir. meni to opet vodi do neptuna.
jel ima link do te knjige?
Granica je Saturn/Jarac. Razgraničenje je Uran/Vodenjak. Granica nema u idućem znaku, u Ribama.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 00:47   #27
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime što si navela ali dodala bih jednu stvar kod vodenjaka a tu bih povezala i Fish kada je rekla da vodenjak poziva na revoluciju apsolutno da ali opet s ciljem uspostavljanja mira i s ciljem da egzistira tolerancija i humanost.
vodenjak utjelovljuje pojam slobode u svim njenim oblicima. to je njegova težnja- sloboda uma, duha i tijela. a što je mir (neptun) nego sloboda (vodenjak)??? što je mir ako nije sloboda, istina i ljubav i obratno.

Quote:
Vaga nema potrebu za buntom, revoltom i revolucijom, njene metode su puno suptilnije naravi ali cilj je isti.
bunt je ružan, divlji, beskompromisan vaga voli ljepotu i uglađenost (manire), pa je ona diplomata u rukavicama (nedovoljna iskrenost i otvorenost? ) i as u rukavu joj je kompromis. pokušala sam objasniti princip kompromisa u prvom postu na temi.

Quote:
Saradonija je također u pravu kad kaže da ako imaš mira u sebi i sa samim sobom imaš mira i sa svima ostalima
kako možeš biti u miru sa sobom? kad se istinski voliš i prihvaćaš, zar ne? postiže li se istinsko prihvaćanje sebe kompromisom (vaga) koji traži odsijecanje, umanjivanje i negiranje "neprikladnih" dijelova?


motiv mog izlaganja nije pobijanje nikoga jer kužim i fish, i saradoniju i baphometa već jedna obična konstruktivna rasprava s ciljem širenja osobnih horizonata i spoznaje. npr. dok čitam postove na temi i ovo pišem glavom mi prolazi slika mojih osobnih natalnih postavki:

vladar 12. (mir) mars u vodenjaku(sloboda) u trigonu s neptunom u strijelcu. neptunov (prirodni vladar riba) dispozitor jupiter (suvladar riba) u konjukciji sa saturnom (dispozitor venere u 9.) u vagi. oba planeta konjukcije u trigonu sa suncem u vodenjaku

i tjera me na nova promišljanja.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 23.11.2012. at 01:04.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 00:56   #28
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
jel ima link do te knjige?
Granica je Saturn/Jarac. Razgraničenje je Uran/Vodenjak. Granica nema u idućem znaku, u Ribama.
pa da, zato je meni logičnija teorija da je neptun- mir. ali prelazak granice se događa i u samom umu. tu ja "vidim" poveznicu mira i vodenjaka, odnosno neptunove (rastakanje) egzaltacije u znaku vodenjaka (uma).

rastakanje granica uma= spoznaja i stanje mira?????

knjigu imam kod sebe u tiskanom obliku. gugl izbacuje ovo https://www.google.com/search?q=ken+wilber+bez+granice&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-USfficial&client=firefox-a
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 23.11.2012. at 01:09.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 01:31   #29
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
pa da, zato je meni logičnija teorija da je neptun- mir. ali prelazak granice se događa i u samom umu. tu ja "vidim" poveznicu mira i vodenjaka, odnosno neptunove (rastakanje) egzaltacije u znaku vodenjaka (uma).

rastakanje granica uma= spoznaja i stanje mira?????

knjigu imam kod sebe u tiskanom obliku. gugl izbacuje ovo https://www.google.com/search?q=ken+wilber+bez+granice&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-USfficial&client=firefox-a
evo našla sam, u pdf-u:
http://www.babun.net/images/stories/pdf/bez-granice.pdf
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 16:41   #30
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
to isto kao da kažeš ako je seks simbolike 8.k, zašto ratujemo? U 8k su obe stvari. Težiti 12.k ili ne težiti određenoj temi te kuće ili bilo koje druge je osoban afinitet, individualna stvar. Težnja miru jest preko 12.k, al ne zanima to svakog....



osjećanja također mogu biti stvar ličnog interesa. Interesi se ne odnose samo na opipljive stvari. Npr nekome je u interesu da se osjeća na određen način pa teži tome i tome....Netko kome je u interesu da bude u miru sam sa sobom će težiti 12k. Nekome kome je u interesu da bude u miru s drugima, opet će težiti 12k, jer da bi bili u miru s drugima trebamo biti u miru sa sobom. Nekome kome je u interesu da bude u harmoničnim, skladnim odnosima s drugima, će te biti sklon da radi kompromise u 7.k. Ali to ne znači istovremeno da je u miru sa sobom i s drugima.
Pricas o astrologiji kao o egzaktnoj nauci u kojoj su 1+1 uvijek 2 pa odredjena natalna kuca mora da daje i odredjenu nepromjenjivu definiciju necega sto mora da bude tacno.Zapravo ne postoje argumenti koji nam govore da to 100% i jeste tako.Ako vec postoji spona,veza, izmedju teznje za mirom i zelje i kriminalom(12 kuca),odnosno sexom i ratom(8 kuca) onda ja ne vidim tu logicku povezanost izmedju ovih odrednica koje kao opisuju ove kuce.
Ali hajde da se vratimo na temu"Mira" pa da kazem da je potreba za Mirom jednaka ili slicna onoj potrebi da Volimo gdje u svakom slucaju trazimo da nam isto bude uzvraceno,da bi bile zadovoljenje nase emotivne odnosno duhovne teznje,pa nekada cak i materijalne.Znaci sve se svodi na zadovoljenje licnih interesa,pa osjecanja koja nam daju potrebu za Mirom,za ljubavlju su uvijek okrenuta zadovoljenju licnih potreba i osjecaja naravno,sto nam govori da na taj nacin ostvarujemo neku svoju korist.
Mozda ce stvari da se promijene onda kada nas u stvari ne bude vise ni bilo,kada materija,prostor i vrijeme izgube na znacaju,i kada Saturn padne,a Neptun dodje na svoje,ali tada vise nece da bude nikoga ko bi mogao da raspravlja na ovu temu,osim mozda ponekog andjela ili djavola koji ce uspjeti da odole vremenu
Evo jedna u skladu sa temom
http://www.youtube.com/watch?v=yx1fiU2vgN0
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 22:30   #31
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pricas o astrologiji kao o egzaktnoj nauci u kojoj su 1+1 uvijek 2 pa odredjena natalna kuca mora da daje i odredjenu nepromjenjivu definiciju necega sto mora da bude tacno.Zapravo ne postoje argumenti koji nam govore da to 100% i jeste tako.Ako vec postoji spona,veza, izmedju teznje za mirom i zelje i kriminalom(12 kuca),odnosno sexom i ratom(8 kuca) onda ja ne vidim tu logicku povezanost izmedju ovih odrednica koje kao opisuju ove kuce.
Kad se definiraju astrološki pojmovi onda 1+1 jesu 2. Ako je neki pojam predstavljen određenom planetom i kućom, odnosno 'serijom', onda je to tako. Ako je npr ovca Mjesec, onda je ovca Mjesec, a ne može biti Pluton. Razumiješ? Ako su radni uvjeti u 6k onda ne mogu biti u nekom drugom polju.
Postoje argumenti, kako ne postoje. Hoćeš ti odgovoriti na pitanje 'gdje se vidi u natalnoj karti Martin L. King-a da je dobio Nobelovu nagradu za mir? ' Nitko ne želi da kaže. To je argument. Postavi se definicija, odredi se astrološka simbolika i nađe se natalna karta koja to potvrđuje. Ili ne potvrđuje.
Nisam točno shvatila šta si željela reći u vezi težnje za mirom, želje za kriminalom, seksom i ratom....Nisam rekla da postoji veza između težnje za mirom i želje za kriminalom, već da se ta dva pojma nalaze u istoj kući, u 12.k.
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ali hajde da se vratimo na temu"Mira" pa da kazem da je potreba za Mirom jednaka ili slicna onoj potrebi da Volimo gdje u svakom slucaju trazimo da nam isto bude uzvraceno,da bi bile zadovoljenje nase emotivne odnosno duhovne teznje,pa nekada cak i materijalne.Znaci sve se svodi na zadovoljenje licnih interesa,pa osjecanja koja nam daju potrebu za Mirom,za ljubavlju su uvijek okrenuta zadovoljenju licnih potreba i osjecaja naravno,sto nam govori da na taj nacin ostvarujemo neku svoju korist.
Slično je, al nije isto. Ne slažem se da kada težimo miru ujedno težimo i da bude uzvraćen. Ako npr težim osjećati mir u odnosu prema nekome, nužno ne očekujem da bude uzvraćeno na isti način. Jer ukoliko bih očekivala odnos mira od te osobe, tada više ne bi govorili o miru i 12k već o 7k i načinu na koji se taj netko odnosi prema nama. To dakle nije mir (NE,12k) već harmonija, balans, usklađenost (VE,7k). U 7k balansiramo – to znači koliko/šta ja tebi, tako ravnopravno (Li) ti meni. To nije mir. Već težnja venerijanskom odnosu – usklađenost, kompromis, harmonija, vaga, odmjeravanje (SA egzaltacija). S nekima težimo da smo usklađeni/harmonični (7k), a s nekima mirni (smireni) (12k). Pojam koji je usko vezan uz mir je suosjećanje (NE), također se nalazi u 12k – tu nema potrebe za zadovoljenje ličnog interesa.
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Mozda ce stvari da se promijene onda kada nas u stvari ne bude vise ni bilo,kada materija,prostor i vrijeme izgube na znacaju,i kada Saturn padne,a Neptun dodje na svoje,ali tada vise nece da bude nikoga ko bi mogao da raspravlja na ovu temu,osim mozda ponekog andjela ili djavola koji ce uspjeti da odole vremenu
A šta imaš protiv Saturna? I što bi on pao u cijeloj ovoj priči o miru? Saturn je prirodno u sekstilu sa Neptunom/Ribama. Nisu oni nespojivi, Saturn je zemljani element, Neptun vodeni. Voda natapa zemlju. Prostor pak je stvar Jupitera, a ovaj je suvladar Riba. Šta misliš da će se jednom promijenit? To sa kršćanskog stajališta? Ne shvaćam.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 23:08   #32
Saradonija ne mozes da kazes da je u astrologiji nesto sigurno takvo jer zaboravljas da astrologija spada u kategoriju pseudo a ne egzaktnih nauka,gdje samo koristi metode priznatih nauka za dokazivanje hipoteza koje ne moze sa sigurnoscu
100% da potvrdi
Ne mogu da ti odgovorim na pitanje o M.L Kingu iz razloga sto nisam astrolog,ali i pored toga sto nisam ne cijenim mnogo one astrologe koji su generali "nakon bitke"pa nakon vec odigranog dogadjaja ili necijeg zivota pronalaze astroloske aspekte koji su doveli do istog.Za promjenu bi volio da vidim nekog koji bi predvidio neki dogadjaj prije nego sto se i desi.
Saradonija,sto se tice astrologije,ja sam za tebe laik,i predpostavljam da tebi bolje ide pronalazenje ove simbolike Mira o kojoj pricamo nego meni,pa ja samo iznosim neko svoje misljenje.Vise razmisljam filozofski nego astroloski.

Ne moras ti da ocekujes od nekoga drugog da ti ponudi"Mir",pa je dovoljno da ga prizeljkujes(iz milion mogucih razloga) i da te jedno takvo dusevno stanje zadovoljava,pa i to spada u domen tvoga interesa ili koristi.

Protiv Saturna nemam nista,i sam sam Jarac,ali sam mislio da posto Saturn predstavlja materiju i vrijeme(ljudi su ipak i fizicka bica)da je nekada moguce da zavlada taj svijet Neptuna u kojem ce da vladaju duhovna bica poput Andjela pa cemo onda da imamo Neptuna kao glavnog pokretaca mira u horoskopu,naravno medju Andjelima
Kako ono rece Aristotel"Mislim dakle postojim",pa ako nema nas,ako ne postojimo onda nema nicega ni oko nas.Znaci kada ne bude materije,i vremena nece da bude ni nicega ostalogMislio sam da prostor i nije prostor ako on nije ogranicen brojevima i matematikom(SATURN),jer sve ostalo sto ne poznajemo i sto ljudski Um ne moze da spozna i da definise,ili jednostavno da uoci u stvari ni ne postoji.A posebno je malo cudno da se prostor ako vec postoji kao beskonacan predstavlja Jupiterom,jer Jupiter ipak nije transSturnovska planeta ili vanvremenskaALi to je jedna druga tema.

Zadnje uređivanje Facies : 23.11.2012. at 23:15.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 00:54   #33
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Saradonija ne mozes da kazes da je u astrologiji nesto sigurno takvo jer zaboravljas da astrologija spada u kategoriju pseudo a ne egzaktnih nauka,gdje samo koristi metode priznatih nauka za dokazivanje hipoteza koje ne moze sa sigurnoscu
100% da potvrdi .
Tako su to odlučili znanstvenici. Odlučili su i da je Pluton planeta, pa su se kasnije predomislili. Sve je to skupa relativno. Inače se slabo zamaram statusom astrologije u smislu znanosti ili pseudoznanosti, pa nemam tu dalje neki poseban komentar.
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ne mogu da ti odgovorim na pitanje o M.L Kingu iz razloga sto nisam astrolog,ali i pored toga sto nisam ne cijenim mnogo one astrologe koji su generali "nakon bitke"pa nakon vec odigranog dogadjaja ili necijeg zivota pronalaze astroloske aspekte koji su doveli do istog.Za promjenu bi volio da vidim nekog koji bi predvidio neki dogadjaj prije nego sto se i desi.
Saradonija,sto se tice astrologije,ja sam za tebe laik,i predpostavljam da tebi bolje ide pronalazenje ove simbolike Mira o kojoj pricamo nego meni,pa ja samo iznosim neko svoje misljenje.Vise razmisljam filozofski nego astroloski. .
Ne možeš da odgovoriš na pitanje o M.L. Kingu jer nisi astrolog, ali možeš da govoriš o miru s astrološkog stajališta? Pokušao si definirati mir koristeći astrološki jezik, pa zašto ne pokušaš na konkretnom primjeru? Jedno bez drugog ne ide. Svi mi pričamo o planetama, znakovima i ostalom iz razloga što to koristimo u svrhu analiziranja određene astro karte, ne iz razloga filozofiranja i psihologiziranja. A ne moraš se osjećati astrologom, a da bi se pozabavio nekim horoskopom.
E sad ovo nazivanje astrologa 'generalima poslije bitke' nije ok, iz razloga što smo ovdje da saznajemo i učimo, a uči se iz horoskopa. Ne možeš znati šta će određena astrološka kombinacija donijeti ukoliko prije toga nisi to našao u nekom horoskopu gdje se već desilo. Ovdje na forumu smo svi iz razloga učenja i razmjene mišljenja, a ne da tumačimo šta će kome nešto donijeti.... iako velika većina dolazi s tim ciljem.
Kako npr ja mogu znat da li će netko dobiti Nobelovu nagradu za mir, ukoliko prije toga nisam pronašla/odredila određeni kod ili formulu toga u natalnim kartama nobelovaca? Nikako. Mogu samo nagađati i pretpostavljati. O tome se radi. Svakako kad se analizira nečiji horoskop mora se prvo gledati u nazad, to je nepisano pravilo, a da bi se moglo govoriti o budućnosti. Npr gledaš u horoskop nekoga kome se vidi dva braka. Osim ukoliko ne namjeravaš provesti tjedne uz tu natalnu kartu, ne možeš ispalit iz topa određenu informaciju bez da znaš neke stvari unapred. Dal je već jedan brak prošao ili nije tj gdje je osoba u ovom momentu i sl. Iz tog razloga astrologe se nekad doživljava kao 'generale poslije bitke'. Jer se ne razumije sistem funkcioniranja rada. Astrolozi nisu magičari koji gledaju u kuglu i sipaju informacije iz rukava. Uostalom, funkcija astrologije je više savjetodavna pa postoji potreba da se komunicira a ne da vlasnik horoskopa šuti, a astrolog da priča. Vračare vračaju, astrolozi rade drugačije. Trebali bi, jel tako....
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post

Ne moras ti da ocekujes od nekoga drugog da ti ponudi"Mir",pa je dovoljno da ga prizeljkujes(iz milion mogucih razloga) i da te jedno takvo dusevno stanje zadovoljava,pa i to spada u domen tvoga interesa ili koristi. .
Ovo ne razumijem, možeš pojasniti?
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post

Protiv Saturna nemam nista,i sam sam Jarac,ali sam mislio da posto Saturn predstavlja materiju i vrijeme(ljudi su ipak i fizicka bica)da je nekada moguce da zavlada taj svijet Neptuna u kojem ce da vladaju duhovna bica poput Andjela pa cemo onda da imamo Neptuna kao glavnog pokretaca mira u horoskopu,naravno medju Andjelima
Kako ono rece Aristotel"Mislim dakle postojim",pa ako nema nas,ako ne postojimo onda nema nicega ni oko nas.Znaci kada ne bude materije,i vremena nece da bude ni nicega ostalogMislio sam da prostor i nije prostor ako on nije ogranicen brojevima i matematikom(SATURN),jer sve ostalo sto ne poznajemo i sto ljudski Um ne moze da spozna i da definise,ili jednostavno da uoci u stvari ni ne postoji.A posebno je malo cudno da se prostor ako vec postoji kao beskonacan predstavlja Jupiterom,jer Jupiter ipak nije transSturnovska planeta ili vanvremenskaALi to je jedna druga tema.
Andjeli? Nisu svi kršćani i ne mogu dijeliti tvoje mišljenje. Duhovna bića? Koja? Neptun kao energija te planete je prisutna, samo ne u smislu bajki koje su napričane od pojedinih duhovnih lidera. Čovjek je duhovno biće u onoj mjeri u kojoj to želi biti i kompleksno je, ne može biti 'samo duhovno' ili 'samo fizičko'. I jedno i drugo je. Neko više neko manje. Kad pogledaš prirodni horoskop, on je cjelina predstavljena sa svih 12 znakova. Ne mislim da će doći vrijeme gdje će se završiti sa znakovima do Jarca i onda poslije nešto drugo bezvremensko i besprostorno. Može se funkcionirati na svih 12 nivoa. Kako kažeš, to je već druga tema.

Što se tiče mira i Neptuna, ne može se o tome bez horoskopa. Jer to onda više nije astrologija već psihologija i filozofija.
Definirajmo pojam i ajmo na horoskope.....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 03:46   #34
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pokušao si definirati mir koristeći astrološki jezik, pa zašto ne pokušaš na konkretnom primjeru? Jedno bez drugog ne ide. Svi mi pričamo o planetama, znakovima i ostalom iz razloga što to koristimo u svrhu analiziranja određene astro karte, ne iz razloga filozofiranja i psihologiziranja. A ne moraš se osjećati astrologom, a da bi se pozabavio nekim horoskopom.
Quote:
Definirajmo pojam i ajmo na horoskope.....
ja nemam takvo i toliko znanje o astrologiji da bih uopće pokušavala analizirati ni kartu M.L.Kinga, ni bilo čiju drugu. jedva se bakćem i sa svojom

ali evo kao doprinos tom dijelu teme, iznijet ću prvo zapažanje koje mi je zapelo u oko. u svim kartama ljudi koje sam našla u bazi podataka iz tvog linka o dobitnicima nagrade za mir, primijetila sam da je mjesec u aspektu s neptunom, i/ili je mjesečev dispozitor u aspektu s neptunom. dakle, mjesec i neptun moraju biti povezani na neki način.

M.L. King
Roosevelt
C.D.Gates
Jane Adams
R. Bunche
Dag Hammarskjöld
majka tereza

ne mogu više, umorna sam



Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne slažem se da kada težimo miru ujedno težimo i da bude uzvraćen. Ako npr težim osjećati mir u odnosu prema nekome, nužno ne očekujem da bude uzvraćeno na isti način. Jer ukoliko bih očekivala odnos mira od te osobe, tada više ne bi govorili o miru i 12k već o 7k i načinu na koji se taj netko odnosi prema nama. To dakle nije mir (NE,12k) već harmonija, balans, usklađenost (VE,7k). U 7k balansiramo – to znači koliko/šta ja tebi, tako ravnopravno (Li) ti meni. To nije mir. Već težnja venerijanskom odnosu – usklađenost, kompromis, harmonija, vaga, odmjeravanje (SA egzaltacija). S nekima težimo da smo usklađeni/harmonični (7k), a s nekima mirni (smireni) (12k). Pojam koji je usko vezan uz mir je suosjećanje (NE), također se nalazi u 12k – tu nema potrebe za zadovoljenje ličnog interesa.
Quote:
Definirajmo pojam i ajmo na horoskope.....
budući da se ja slažem sa saradonijinim izlaganjem i bez astrološkog znanja ne samo da "razumijem" što govori, ja temu prvenstveno osjećam. jasno mi je da ovaj moj pogled na stvar proizlazi direktno iz mog natala

ako je netko voljan može zajedno sa mnom prodiskutirati vezano za ovu temu. moram "crtati" da bih objasnila svoju apstrakciju u glavi i kako sam došla do zaključaka


prvo ću se osvrnuti na pojam granica. svi mi imamo granice tijela, uma, duha i njima smo uvjetovani. neki su ih već u početku svjesni, te konstantno osjećaju poriv prelaženja, odnosno točniji izraz bi bio, rastakanja tih granica. neki ih osvještavaju, ali ipak ostaju zatočeni unutar svojih osobnih granica.

nestajanjem granica dolazi do slobode. oslobađanja okova ponajprije fizičkog tijela (vaga/venera), potom uma (uran/vodenjak) i naposlijetku duha (ribe/neptun) što dovodi do stanja svijesti apsolutnog mira. čovjek više ne poznaje "zatvor" (12.kuća). duh je slobodan od svega.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 13:14   #35
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
prvo ću se osvrnuti na pojam granica. svi mi imamo granice tijela, uma, duha i njima smo uvjetovani. neki su ih već u početku svjesni, te konstantno osjećaju poriv prelaženja, odnosno točniji izraz bi bio, rastakanja tih granica. neki ih osvještavaju, ali ipak ostaju zatočeni unutar svojih osobnih granica.

nestajanjem granica dolazi do slobode. oslobađanja okova ponajprije fizičkog tijela (vaga/venera), potom uma (uran/vodenjak) i naposlijetku duha (ribe/neptun) što dovodi do stanja svijesti apsolutnog mira. čovjek više ne poznaje "zatvor" (12.kuća). duh je slobodan od svega.
Da, no to što opisuješ se naziva prosvjetljenje ili dosezanje apsoluta (Neptun). U spiritualnoj literaturi tako postoji pojam nirvane (Neptun) u prijevodu "nestajanje" (Neptun).


Mir je posljedica uravnoteženosti (Venera). Mir je osjećaj koji se može doživjeti u trenutku postizanja oslobođenja - oslobođenje nastaje mirenjem suprotnosti (Venera). Mir se nalazi u nama kada pomirimo suprotnost isto kao što se mir nalazi u vanjskim okolnostima kada se izmire dva kraja nekog sukoba (Venera).

Što se tiče karata, mislim da je važno ne brkati pojam mira a time i mrotvorce s nagradom za mir. Nagrada (Jupiter) za mir je jako često politička nagrada i nije nikakva garancija da je osoba doista mirotvorac. Posebno se ne trebaju izdvajati aspekti vladara polja u kartama kojima se oni ne znaju jer karte nemaju oznake AA tj. napravljene su za proizvoljno vrijeme (12:00) kao u slučaju M. L. Kinga.

U kartama ljudi koji teže miru se često nalaze aspekti Mjesec/Neptun zato što su to općenito aspekti idealista.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 17:53   #36
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, no to što opisuješ se naziva prosvjetljenje ili dosezanje apsoluta (Neptun). U spiritualnoj literaturi tako postoji pojam nirvane (Neptun) u prijevodu "nestajanje" (Neptun).
Mir je posljedica uravnoteženosti (Venera).
evo, mislim da se točno ovdje razilazimo u mišljenjima ja mislim da je harmonija (venera) posljedica uravnoteženosti (vaga), ali da to nije mir. može se povući paralela i sa drugim pojmovima, npr. usamljenost nije isto što i samoća, neka imaju neke zajedničke poveznice. tako ni harmonija/ljepota odnosa (venera) i stavljanje sukoba pod kontrolu (vaga) nije isto što i mir (neptun) i nepostojanje sukoba (ribe).

Quote:
Mir je osjećaj koji se može doživjeti u trenutku postizanja oslobođenja - oslobođenje nastaje mirenjem suprotnosti (Venera). Mir se nalazi u nama kada pomirimo suprotnost isto kao što se mir nalazi u vanjskim okolnostima kada se izmire dva kraja nekog sukoba (Venera).
pomirivanje suprotnosti (venera) je stvar dogovora/kompromisa (vaga). izmirivanje dovodi do smanjenja tenzija dviju strana i dogovorne harmonije, ali taj dogovor ne briše izvor sukoba koji je rezultat postojanja granica. on ga samo stavlja pod kontrolu. i upravo zbog tog razloga mislim da je venera/vaga samo prva stepenica u procesu, odnosno kao niža oktava neptuna ona uspostavlja prvi princip ideje mira- tj. harmoniju. nakon nje slijedi sloboda (vodenjak/uran- reformator) gdje se uklanja izvor/uzrok sukoba i kao posljedica toga nestaju granice i potom nastupa praznina- jedno veliko "ništa" (ribe- voda) gdje u svom tom beskonačnom jedinstvu dolazi do samog mira (neptun).

tako bih veneru mogla slikovito prikazati kao diplomatu/pregovarača (vaga) čija je uloga, slikovito , "dovesti suprostavljene strane za stol" i udobrovoljiti ih (harmonično) da uopće započne sam mirovni proces, jer bez dobrovoljnog sudjelovanja obiju suprostavljenih strana nema ni procesa. zato vaga po meni nije mirotvorac već mirovni pregovarač, kao što to na koncu nije ni vodenjak- reformator, oni su samo dvije ključne karike bez kojeg ne bi ni došlo do samog mira- ribe (neptun).

vaga živi i razumije princip harmonije (venera), vodenjak slobode (uran), ribe mira (neptun).

zato sam i ponudila svoju kartu jer sva tri principa imam izražena u natalu i mislim da je to razlog zašto mi je "samo po sebi razumljivo" da su sva tri međusobno povezana i nerazdvojiva, te nužna za postizanje konačnog cilja, ali i zašto kužim razliku među njima tj. ne poistovjećujem ih.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 24.11.2012. at 18:08.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 17:58   #37
SAradonija,samo pitanje kojeg smo se dotakli je dosta komplexno i na njega nije moguce odgovoriti samo astroloski a da usput ne udjemo u neke filozofske ili psiholoske rasprave,pa se plasim da ako nastavim dalje da raspravljam o ovom pitanju da cu da odem daleko u off top(mislim da sam vec otisao)
Odgovor na ovo pitanje astroloski moze da bude krajnje jednostavan,ali je onda dilema dali je taj astroloski odgovor ujedno i tacan.
Probacu da ti odgovorim na neki svoj nacin(uvijek imam 10 odgovora,pa ne zna koji da odaberem)pa cu da ti kazem da prvo ne mozes astrologe da nazivas znavstvenicima jer jednostavno nisu prihvaceni kao takvi(ne zato sto ja to tako zelim nego zato sto je to cinjenica)Ti se slabo zamaras statusom astrologije dali je nauka ili nije sto opet govori da ove tvoje tvrdnje u vezi sa simbolikom"Mira" u astrologiji mogu ali i ne moraju da budu tacne(sto nam opet govori da astrologija nije nauka)Ali posto je ovo astro podForum hajde da se vratim na pitanje o kojem raspravljamo.
Da pokusam da ti dam odgovor u vezi sa ovim sto si navela da ti pojasnim u vezi sa potrebom covjeka za "Mirom", pa sam ti vec rekao da je ona slicna onoj potrebi za ljubavlju gdje se one obje vezu za proces opstanka i samoodrzanja,kojoj covjek kao homosapiens(svjesno bice) prilazi na svjestan(Sunce) nacin,ali nekada i na onaj nesvjesni urodjeni(Mjesec),za razliku od zivotinja koje ovim stvarima prilaze instiktuivno.Ali u oba slucaja(svjesni i nesvjesni) u kojima covjek ima teznju za Mirom se radi o zadovoljenju licnih potreba i koristi,pa sam iz tih razloga naveo Saturna u Vagi koji bi predstavljao neku korist koju osoba dobija kroz drustvene odnose sa drugima.Znaci osnovna definicija Mira bi bila potreba sa samoodrzanjem pa je ona suprotna onoj potrebi za autodestrukcijim(Pluton) i ta logika mi govori da opet Saturn u Venerinskom znaku predstavlja taj kompromis i dogovor(svjesni i nesvjesni) i zelju za Mirom tj za samoodrzanjem.
Sto se tice pogleda na duhovni svijet oko nas ne mora se biti Krscanin da bi se na taj nacin isti i posmatrao,pa sve monoteisticke religije vode slicnim ako ne i istim nacelimaJedino ako se ti vodis nekim politeistickim vidjenjima onda ti ja tu nisam adekvatan sagovornik.
Covjek kao sto kazes jeste i duhovno i fizicki bice,ali dublje posmatrano ni ona "samo duhovna" bica to ne mogu da budu ako nisu ujedno i materijalna,pa cemo onda ako nastavimo da razgovaramo na ovu temu otici daleko od ovoga sto ova tema zahtijeva i trazi.
Nego ti kao dobri astrolog(vidim da to nesumnjivo jesi)nastavi da ovo i ostala astroloska pitanja i dileme posmatras na svoj nacin
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:13   #38
Ovako ja mislim da BIK najvise voli mir
odsustvo bilo kakve akcije
stabilnost
nepromenljivost
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:33   #39
Jeste Bikovi narocito vole mir poput Hitlera,Ho Shi Mina,Sadama Huseina ,Pola Pota i ostalih mirotvoraca
Prije bi rekao da Venera vlada Skorpijom(ne upoznah ni jednog agresivca nikada) a Pluton Bikovima(znam ih mnogo takvih)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 22:10   #40
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Probacu da ti odgovorim na neki svoj nacin(uvijek imam 10 odgovora,pa ne zna koji da odaberem)pa cu da ti kazem da prvo ne mozes astrologe da nazivas znavstvenicima jer jednostavno nisu prihvaceni kao takvi(ne zato sto ja to tako zelim nego zato sto je to cinjenica)Ti se slabo zamaras statusom astrologije dali je nauka ili nije sto opet govori da ove tvoje tvrdnje u vezi sa simbolikom"Mira" u astrologiji mogu ali i ne moraju da budu tacne(sto nam opet govori da astrologija nije nauka)Ali posto je ovo astro podForum hajde da se vratim na pitanje o kojem raspravljamo.
Zar sam nazvala astrologe znanstvenicima? Mislim da nisam. Nema smisla na temi o 'Miru' raspravljati o statusu astrologije.
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Da pokusam da ti dam odgovor u vezi sa ovim sto si navela da ti pojasnim u vezi sa potrebom covjeka za "Mirom", pa sam ti vec rekao da je ona slicna onoj potrebi za ljubavlju gdje se one obje vezu za proces opstanka i samoodrzanja,kojoj covjek kao homosapiens(svjesno bice) prilazi na svjestan(Sunce) nacin,ali nekada i na onaj nesvjesni urodjeni(Mjesec),za razliku od zivotinja koje ovim stvarima prilaze instiktuivno.Ali u oba slucaja(svjesni i nesvjesni) u kojima covjek ima teznju za Mirom se radi o zadovoljenju licnih potreba i koristi,pa sam iz tih razloga naveo Saturna u Vagi koji bi predstavljao neku korist koju osoba dobija kroz drustvene odnose sa drugima.Znaci osnovna definicija Mira bi bila potreba sa samoodrzanjem pa je ona suprotna onoj potrebi za autodestrukcijim(Pluton) i ta logika mi govori da opet Saturn u Venerinskom znaku predstavlja taj kompromis i dogovor(svjesni i nesvjesni) i zelju za Mirom tj za samoodrzanjem.
Zadovoljenje ličnih potreba ima veze sa Venerom i 2k jer tamo su potrebe, a onda možeš i preko Venere u Vagu i 7k – drugi ljudi; egzaltacija Saturna – korist. Al to nema veze puno sa Neptunom i 12k, odnosno Ribama i mirom. Potreba za samoodržanjem, šta to točno znači? Potreba za preživljavanjem? Opstanak, život? Sunce. Autodestrukcija nije Pluton, jer Škorpija, Pluton i 8k je mjesto smrti, odnosno umiranja. To je prirodan fenomen i ne može biti autodestrukcija. Ako je konstrukcija Saturn, destrukcija je Uran. Autodestrukcija je SO/UR. Sunce kao život i znak Lav kojim vlada, te nasuprotni znak mjesto izgona Vodenjak. Ono što je suprotno životu Suncu/Lavu je suprotna energija tog znaka. To nije Škorpija i Pluton. Ako je prirodna osobina svakog živog bića da jednom umre (PL), kao i sve oko njega, onda ne možemo govoriti o autodestrukciji, jer ovaj pojam ima veze s djelovanjem protiv života – svjesnim/nesvjesnim, ali ne kao prirodan proces (PL).
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Sto se tice pogleda na duhovni svijet oko nas ne mora se biti Krscanin da bi se na taj nacin isti i posmatrao,pa sve monoteisticke religije vode slicnim ako ne i istim nacelimaJedino ako se ti vodis nekim politeistickim vidjenjima onda ti ja tu nisam adekvatan sagovornik.
Covjek kao sto kazes jeste i duhovno i fizicki bice,ali dublje posmatrano ni ona "samo duhovna" bica to ne mogu da budu ako nisu ujedno i materijalna,pa cemo onda ako nastavimo da razgovaramo na ovu temu otici daleko od ovoga sto ova tema zahtijeva i trazi.

Nego ti kao dobri astrolog(vidim da to nesumnjivo jesi)nastavi da ovo i ostala astroloska pitanja i dileme posmatras na svoj nacin
Nemam potrebu da se definiram, al mogu reći da mi više odgovara politeistički pogled na stvari.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.