Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2012., 22:16   #41
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što se tiče karata, mislim da je važno ne brkati pojam mira a time i mrotvorce s nagradom za mir. Nagrada (Jupiter) za mir je jako često politička nagrada i nije nikakva garancija da je osoba doista mirotvorac. Posebno se ne trebaju izdvajati aspekti vladara polja u kartama kojima se oni ne znaju jer karte nemaju oznake AA tj. napravljene su za proizvoljno vrijeme (12:00) kao u slučaju M. L. Kinga.
slažem se. Koga da gledamo za primjer?
A šta misliš o mirovnim sporazumima? Datum kad je potpisan neki mirovni sporazum? Tu bi već trebao biti uticaj Venere i Vage....
Evo, meni je mir Neptun/Ribe, a mirovni sporazum Venera/Vaga....
Možda mi nemamo u našem jeziku odgovarajuću riječ za ta dva pojma.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 22:17   #42
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Ovako ja mislim da BIK najvise voli mir
odsustvo bilo kakve akcije
stabilnost
nepromenljivost
Bik je hedonist, pa ne voli da ga se ometa dok uživa. On ne voli ometanje.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 23:23   #43
Saradonija ,izvini,ucinilo mi se da si rekla da su znanstvenici odredili sta koja kuca i znak u horoskopu odredjuju.
Naravno da si politeista kao i svi ostali astrolozi koji izucavaju astrologiju,jer svaka planeta ujedno oznacava i nekog drevnog paganskog BogaNisi bas shvatila ono sto sam pisao,ali ok,mozda je i bolje da ne shvatas,samo bi te odvelo u nove predrasude koje bi ti predstavljale kocnicu u izucavanju same astrologije.
Ne znam zasto se vracas na Neptuna i 12 kucu kada sam ja naveo da po meni Mir odredjuju neki drugi polozaji planeta u drugim znakovima,pa sam naveo i argumente zasto razmisljam tako.Ok ti mislis da je to Neptun u 12toj,postujem.
Saturn jeste konstrukcija a Uran nije opozitan Saturnu da bi predstavljao njegovu suprotnost,pa mi tu nema logike.I Uran rusi da bi ponovo sagradio nesto novije i bolje,a ne da bi nesto unistio do kraja.Za tu vrsti destrukcije je zaduzen Pluton koji kao visa oktava Marsa ima toliku kolicinu energije da je sposoban da se regenerise,da se digne nakon sto je pao.
Kazes Venera u 2 je potreba(ja je imam egzaltiranu u 2) pa sam valjda covjek od potrebe
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 23:49   #44
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
.....dakle dezintegracija, kako si rekao 'sebstva', ili 'strukture ličnosti' na šta? Na koje dijelove?
Na nikakve dijelove, nema dijelova kada je Neptun u pitanju.

Quote:
Neptun su droge iz razloga što su droge - lijekovi, narkomanija ima veze s lijekovima i pretjeranu upotrebu istih. Nasuprotni znak Neptunu, tj Ribama je Djevica - svakodnevni rad, obaveze. Uzrok narkomaniji je bijeg od stvarnosti, odgovornosti i svakodnevnih obaveza. Naravno da dugoročno narkomani ne funkcioniraju kad uništavaju organizam.
Svako bježi od stvarnosti na svoj način, ovdje govorim o načinu bijega a to je gubljenjem sebe u drogama/neptun i postizanja mira. A ne funkcioniraju kad su pod drogama jer su došli do neptunosvkog mira.

Quote:
Što se tiče uspostave mira, ovo što kažeš, ne poznaješ drugačiju vrstu mira od onog uspostavljenog dogovorom - pa ovo je logično s obzirom da je Venera egzaltirana u Ribama, al uspostava mira kompromisom je već drugo.
Uspostava mira (Ribe) kompromisom (Vaga/VE).....jel.
.
Dogovor ili kompromis jest jedna te ista stvar.

Quote:
Evo, probaj ti odgovoriti na pitanje koje sam postavila na početku teme, a svi su ga preskočili. Kako se vidi u natalnoj karti Martin L.King-a da je dobio Nobelovu nagradu za mir. Jednostavno pitanje.
Nobelova nagrada za mir je politički potez. Nema veze sa mirom. Obama vodi ratove pa je dobio tu nagradu, nagradu su dobili i Yitzhak Rabin, Yasser Arafat...a recimo nije ju dobio Mahatma Gandhi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 12:23   #45
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Saradonija ,izvini,ucinilo mi se da si rekla da su znanstvenici odredili sta koja kuca i znak u horoskopu odredjuju.
Naravno da si politeista kao i svi ostali astrolozi koji izucavaju astrologiju,jer svaka planeta ujedno oznacava i nekog drevnog paganskog BogaNisi bas shvatila ono sto sam pisao,ali ok,mozda je i bolje da ne shvatas,samo bi te odvelo u nove predrasude koje bi ti predstavljale kocnicu u izucavanju same astrologije.
Mislim da svatko treba biti oslobođen predrasuda, ne samo astrolozi.
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto se vracas na Neptuna i 12 kucu kada sam ja naveo da po meni Mir odredjuju neki drugi polozaji planeta u drugim znakovima,pa sam naveo i argumente zasto razmisljam tako.Ok ti mislis da je to Neptun u 12toj,postujem.
Uvijek naglašavam da možemo pričati teoretski o nečemu, al to nisu pravi argumenti. Pravi argument je horoskop. Natalna karta ili karta događaja u kojoj se vidi da je ono što smo teoretski utvrdili ispravno. Ako tvrdiš da je mir Vaga i Venera, a ja ti nađem nekoliko horoskopa gdje nema ništa u Vagi ili Venera nije posebno istaknuta, onda tvoja teorija pada u vodu. Ili moja ili bilo čija.
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Saturn jeste konstrukcija a Uran nije opozitan Saturnu da bi predstavljao njegovu suprotnost,pa mi tu nema logike.I Uran rusi da bi ponovo sagradio nesto novije i bolje,a ne da bi nesto unistio do kraja.Za tu vrsti destrukcije je zaduzen Pluton koji kao visa oktava Marsa ima toliku kolicinu energije da je sposoban da se regenerise,da se digne nakon sto je pao.
Kazes Venera u 2 je potreba(ja je imam egzaltiranu u 2) pa sam valjda covjek od potrebe
Jarac i Saturn su graditelji. Ovaj znak i planeta označitelji su i za vrijeme i starenje. Kad je nešto dotrajalo mora se rušiti da bi se izgradilo nešto novo. To se dešava u znaku poslije Jarca, u Vodenjaku. Zato je Uran destrukcija. Ako imaš neku staru neupotrebljivu kuću, onda je moraš srušiti do temelja da bi izgradio novu. Destrukcija te kuće je Uran/Vodenjak. Škorpija kao znak ratovanja prima Urana u egzaltaciju. Smrt/umiranje-Pluton i destrukcija-Uran. Dva pojma koji idu jedno s drugim. Slični su, ali postoji razlika. Destructio znači rušiti, ali ne umirati. Primjer, osoba se kreće i onda se sruši. To je Uran. Osoba se srušila, nije umrla (PL). Npr netko živi konstruktivno, dakle radi sve da bi poboljšao kvalitetu života. Odgovoran je – Saturn. Netko živi destruktivno. Radi protiv kvalitete života. Kako je život Lav/Sunce – destruktivno ponašanje je u znaku nasuprot u Vodenjaku/Uran.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 12:39   #46
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Na nikakve dijelove, nema dijelova kada je Neptun u pitanju.
Zato što dezintegracija nema veze s Neptunom:
- Dezintegracija - to break or decompose into constituent elements, parts, or small particles.Dakle, rastavljanje na određene faktore. Ako integriraš nekoliko različitih područja u jednu cjelinu, tada dezintegracija označava suprotan akt; 'dezintegracija neke države na manje djelove ili integracija istih u cjelinu.' Shvaćaš zašto taj pojam nema veze s Neptunom. Jer kod Neptuna nema dijelova.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Svako bježi od stvarnosti na svoj način, ovdje govorim o načinu bijega a to je gubljenjem sebe u drogama/neptun i postizanja mira. A ne funkcioniraju kad su pod drogama jer su došli do neptunosvkog mira.
Neptun/droge imaju veze s uklanjanjem bola. Neptun je morfij. Bol može biti fizička, emocionalna i bilo koja druga. Nije tu toliko bitan mir, koliko odsustvo patnje. Pod drogama se ne funkcionira jer droga je mač s dvije oštrice. Kao i lijek. Jedan dio liječi, drugi uništava. Droga je potrošna. Ima djelovanje. Kad prestane djelovanje, potrebno je još. Kako uništava organizam, narkomani dugoročno ne funkcioniraju.
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Dogovor ili kompromis jest jedna te ista stvar.
Da, slažem se. To je isto što i sporazum, a to je Vaga. Kad pričamo o miru, mislimo na Ribe, a tamo je Venera egzaltirana. Ali obratno ne stoji. Vaga je sporazum, dogovor, to nije isto što i mir (NE). Venera je u Ribama egzaltirana, ali Neptun nije u Vagi.
Mir i sporazum su dva različita pojma. Prvi je Ribe/Neptun, drugi je Vaga/Venera.
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Nobelova nagrada za mir je politički potez. Nema veze sa mirom. Obama vodi ratove pa je dobio tu nagradu, nagradu su dobili i Yitzhak Rabin, Yasser Arafat...a recimo nije ju dobio Mahatma Gandhi.
Slažem se. Nisam našla bolji primjer horoskopa da bi se vidjelo šta je 'mir' u horoskopu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 15:09   #47
Komplikujete bez potrebe.
Venera - mir;
Uran - nemir (ali ne nužno i konflikt/rat, to bi bili Mars i Pluton);
Neptun - spokoj.

Postoji jako fina razlika. Mir je vrlo "opipljiva" stvar - tolerancija i odusustvo sukoba/rata. Neptun ne može biti mir, problem je što neki ljudi mir vide kao ideal, a u tom smislu svi ideali se mogu gurnuti pod vladavinu Neptuna. Neptun je kao negacija ega potpuno nepostojanje sukoba, ali i mira, jer je za postojanje mira potrebno i ono suprotno stanje rata, sukoba, naspram kog bi mir postojao. A Neptun ne poznaje dvojnost i diferencijaciju. Spokoj, smirenost je metafizička kategorija; dok mir nije, naprotiv, sasvim je zemaljski .
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 17:33   #48
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Komplikujete bez potrebe.
Venera - mir;
Uran - nemir (ali ne nužno i konflikt/rat, to bi bili Mars i Pluton);
Neptun - spokoj.

Postoji jako fina razlika. Mir je vrlo "opipljiva" stvar - tolerancija i odusustvo sukoba/rata. Neptun ne može biti mir, problem je što neki ljudi mir vide kao ideal, a u tom smislu svi ideali se mogu gurnuti pod vladavinu Neptuna. Neptun je kao negacija ega potpuno nepostojanje sukoba, ali i mira, jer je za postojanje mira potrebno i ono suprotno stanje rata, sukoba, naspram kog bi mir postojao. A Neptun ne poznaje dvojnost i diferencijaciju. Spokoj, smirenost je metafizička kategorija; dok mir nije, naprotiv, sasvim je zemaljski .
Ovo mi je dosad nekako najbolje napisano, i pojednostavljeno. Samo mi nekako Neptun ne ide uz nepostojanje ega ???
Ako je Sunce/Lav ego, onda nepostojanje ega ide valjda s Uranom/Vodenjakom.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:23   #49
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Ovo mi je dosad nekako najbolje napisano, i pojednostavljeno. Samo mi nekako Neptun ne ide uz nepostojanje ega ???
Ako je Sunce/Lav ego, onda nepostojanje ega ide valjda s Uranom/Vodenjakom.
U Neptunu nema fokusa niti uporišne točke niti definirana centra - Sunce predstavlja centar (bilo čega). Neptun je nepostojan i bezgraničan, predstavlja načelo neispunjenosti, u Neptunu se ništa ne može skrasiti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:24   #50
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
slažem se. Koga da gledamo za primjer?
Za primjer mirotvoraca - ljude koji su istinski mirotvorci u svojoj prirodi bez obzira "na nagrade".
Quote:
A šta misliš o mirovnim sporazumima? Datum kad je potpisan neki mirovni sporazum? Tu bi već trebao biti uticaj Venere i Vage....
Evo, meni je mir Neptun/Ribe, a mirovni sporazum Venera/Vaga....
Možda mi nemamo u našem jeziku odgovarajuću riječ za ta dva pojma.
Mislim da imamo, mir je posljedica pomirenja suprotnosti, živi u Veneri, mirovni sporazumi isto kao i drugi sporazumi žive u seriji 7.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:49   #51
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Ovo mi je dosad nekako najbolje napisano, i pojednostavljeno. Samo mi nekako Neptun ne ide uz nepostojanje ega ???
Ako je Sunce/Lav ego, onda nepostojanje ega ide valjda s Uranom/Vodenjakom.
Ako je ego - Ja, prva kuća, onda su 12. kuća, Neptun i Ribe ono što je egu "iza leđa". Sunce jeste ego, a Uran negacija ega u jednom "prizemnijem" smislu nego Neptun. Uran stavlja interese grupe, kolektiva, planete na prvo mestu, a ne interes pojedinca. Što se Neptuna tiče, u njemu ne postoji ego jer ne postoji ni izdvajanje bilo čega konkretnog, on ne poznaje razliku, tj. u 12. kući sve što postoji je Jedno.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 20:58   #52
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Autodestrukcija nije Pluton, jer Škorpija, Pluton i 8k je mjesto smrti, odnosno umiranja. To je prirodan fenomen i ne može biti autodestrukcija. Ako je konstrukcija Saturn, destrukcija je Uran. Autodestrukcija je SO/UR. Sunce kao život i znak Lav kojim vlada, te nasuprotni znak mjesto izgona Vodenjak. Ono što je suprotno životu Suncu/Lavu je suprotna energija tog znaka. To nije Škorpija i Pluton. Ako je prirodna osobina svakog živog bića da jednom umre (PL), kao i sve oko njega, onda ne možemo govoriti o autodestrukciji, jer ovaj pojam ima veze s djelovanjem protiv života – svjesnim/nesvjesnim, ali ne kao prirodan proces (PL).
ja mislim da su uran i pluton puno sličniji nego se misli, samo je polaritet energije suprotan. naime, u pozitivnom djelovanju, oba su stvaratelji.

ako je saturn konstrukcija, uran je rekonstrukcija. saturn stvara dugotrajnu kvalitetu, ali je fiksan i nema osjećaj za mijenu. slikovito, saturnu se može dogoditi da ga "pregazi vrijeme", kvaliteti, unatoč. saturn/jarac je zemljana kvaliteta i vezan za materiju. saturnova odlika je ostaviti trag u vremenu i prostoru. on se veže za svoja postignuća nastojeći ih očuvati za vječnost.

tu na scenu stupa uran- rekonstrukcija. jer uran je ideja i vizija. uran je novo, bolje, efikasnije. uran "vidi" samo napredak. veći level. budućnost. i tu je njegova stvarateljska crta. jer uran je i reformator.

uran ne poznaje emotivnu vezanost bilo za materiju, bilo za ideju i zato se njegova energija doživljava kao destruktivna čak i u pozitivnom djelovanju- ako nešto ne valja/ne koristi/ne daje rezultate, vrijeme je da se ukloni. čije god da bilo. jednako kao i plutonova energija dok neumoljivo prisiljava na suočavanje sa truležom. osim toga, uran je zbog te svoje nenavezanosti i nedostatka emocije i netaktičan u svom djelovanju. zbog toga je uranovo djelovanje poput naleta uragana.

dok uran rekonstruira i ruši, gradeći ideju (znak intelekta), uklanja dotrajalo, zastarjelo, neefikasno, "loše", pluton je "rekonstruktor duše" (voda) i on odsijeca, bolesno, trulo i zagađeno da bi se rodila nova duša, zdrava i cjelovita. dok uran širi horizonte (zrak) i uklanja sputavajuće faktore uma, otvara vrata percepcije, pluton ulazi u dubinu duše (voda) i ruje da bi odstranio. jer dok i posljednja maligna stanica nije odstranjena, ne može egzistirati život. tako obojica uništavaju da bi stvorili. jedan izgrađuje um, drugi izgrađuje dušu. uranova egzaltacija u škorpionu- dubina dobiva širinu. rušenjem i prokopavanjem do perspektive

u negativnom, oba su (auto)destruktivni sadisti. uran zbog svog zračnog elementa bezobzirno i besmisleno hara i uništava, ostavljajući pustoš, dok pluton krvoločno muči, truje, ubija.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 25.11.2012. at 21:49.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:07   #53
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Za primjer mirotvoraca - ljude koji su istinski mirotvorci u svojoj prirodi bez obzira "na nagrade".

Mislim da imamo, mir je posljedica pomirenja suprotnosti, živi u Veneri, mirovni sporazumi isto kao i drugi sporazumi žive u seriji 7.
mislila sam konkretno na koje primjere. Neko ime.
Venera je sporazum. Neptun je mir.
Kažeš, mir je posljedica pomirenja suprotnosti. Suprotnosti se mire u Ribama, jer kod Neptuna nema dualnosti. U Vagi se takvo što ne može desiti jer je Vaga - vaga i ima dvije strane u ravnoteži, dualna je. U Vagi imaš yin i yang i Venera predstavlja balans te dvije stvari. Mir nije ravnoteža dviju stvari. Mir je jedinstvo yin/yang, stopljeni su u jedno, u cijelinu .
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:18   #54
razmišljajući o ovoj temi (totalno me je zaintrigirala ), pala mi je na pamet simbolika samog kruga zodijaka. počevši s prvom kućom, gdje počinje naše "putovanje", pa kroz simboliku svake kuće, opet mi se nameće ideja 12. kuće kao kuće mira ili nemira, ovisno o tome je li duša uspjela (mir) na tom svom putu ili ne (zatvori, bolnice, umobolnice, bol i bijeg u opijum). ideja da kroz simboliku ostalih kuća dolazimo ili ne dolazimo do "cilja"- a cilj smo mi sami. odnosno duša pronalazi samu sebe. i zatvara se krug.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:20   #55
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ako je saturn konstrukcija, uran je rekonstrukcija. saturn stvara dugotrajnu kvalitetu, ali je fiksan i nema osjećaj za mijenu. slikovito, saturnu se može dogoditi da ga "pregazi vrijeme", kvaliteti, unatoč.
To nije tako jednostavno. Uran je vladar Vodolije, fiksnog znaka. Saturn je vladar Jarca, kardinalnog znaka (kardinalno-početak, stvaranje, a ne fiksno kao održavanje), i suvladar fiksne Vodolije. Uran ne stvara, već ruši, ali ne nužno i uništava.

Saturn - konstrukcija.
Uran - dekonstrukcija.
Pluton - destrukcija.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:25   #56
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Uran - dekonstrukcija.
Pluton - destrukcija.
da, ali kako rekoh, u pozitivnom djelovanju, i jedan i drugi stvaraju. slikovito- pluton će odstraniti maligno tkivo- da, ostat ćeš bez "dijela sebe", ali onog bolesnog dijela sebe i zauzvrat ti daje život. uran će ti porušiti klimave stepenice, ali će ti stvoriti lift do 21. kata nebodera. enjoy the view
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:06   #57
Zanimljivo je da u kartama mirotvoraca dakle ljudi koji teže mirenju suprotnosti se često uz prisutne aspekte samilosti i idealizma (Mjesec/Neptun) uz Veneru (mir) nalazi i Mars što je naprosto iz razloga što se oni za mir "bore" (Mars) naravno svojim "sredstvima". Evo jedna vaga, univerzalno prihvaćen mirotvorac iz svijeta glazbe - Lennon, John.


Pa tako John Lennon je u svojoj pjesmi Imagine koja se smatra jednom od "najmirotvornijih" pjesama pokušao pjesmom (Venera) izraziti svoju mirotvornu prirodu (Sunce u vagi). S Venerom u Merkurovskom znaku riječima (Merkur) je izrazio ono što osjeća (Venera). Neptun (ideal) u Merkurovskom znaku - pa tako on kaže "zamislite" da svi ljudi (Mjesec u vodenjaku) žive u miru (Sunce u vagi).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:16   #58
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da u kartama mirotvoraca dakle ljudi koji teže mirenju suprotnosti se često uz prisutne aspekte samilosti i idealizma (Mjesec/Neptun) uz Veneru (mir) nalazi i Mars što je naprosto iz razloga što se oni za mir "bore" (Mars) naravno svojim "sredstvima". Evo jedna vaga, univerzalno prihvaćen mirotvorac iz svijeta glazbe - Lennon, John.
ima i konjukciju marsa i neptuna
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:20   #59
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ima i konjukciju marsa i neptuna
Borac (Mars) za ideale (Neptun).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:26   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Borac (Mars) za ideale (Neptun).
da, naravno. ali ako je ipak neptun mir, onda......
nemoj se ljutit na mene, pliz. ja samo pokušavam dokučiti što je istina.

evo još jedan link Gandhi

opet mjesec konjukcija neptun. opet aspekt marsa i neptuna, opet puno vage
i kako dokučiti je li venera (vaga) ili neptun (ribe)?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.