Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 16:15   #1
Urin neobičnog mirisa

Nisam znala gdje bih postavila ovo pitanje pa otvaram temu. Spojite negdje ako treba

Naime, u zadnja 2 tjedna nekako mi se malo "čuje" curkina mokrača. Pripisala sam to gelu u Pampersicama i vrućini, pa sam promijenila pelene (Huggies, rekla bih da nemaju gela), ali opet mi nekako smrdi njezin urin..
Nekidan mi se popišala na ruku i baš mi neki čudan miris.. Kao po nekakvoj ribi... Šta bi to moglo bit? Znam kad mokrača smrdi da je urinoinfekt, ali moja curica nema nikakvih tegoba, temperature, niš ju ne boli...

Jel se od vaših bebača tako "čuje" urin ili ipak da odem napravit urinokulturu?
Jel može bit od nekog jela ili pića...
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:19   #2
Odi napravi. Frendica tako primjetila kod male bez ikakvih drugih simptoma a na kraju refluks mokračnih puteva.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:22   #3
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Odi napravi. Frendica tako primjetila kod male bez ikakvih drugih simptoma a na kraju refluks mokračnih puteva.
u hebote, jesi me sad prestrašila
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:24   #4
Za ranu urinoinfekciju ne mora imati drugih simptoma. Nadam se da je sve o.k.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:31   #5
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Za ranu urinoinfekciju ne mora imati drugih simptoma. Nadam se da je sve o.k.
Ma i ja se nadam, evo čitam po netu da može smrditi i zbog premalog unosa tekućine, pogotovo kad je vruće, a moja curka baš neće piti puno...
Zapravo, nekad joj smrdi, a nekad nimalo ne smrdi, možda baš ima veze s unosom tekućine.
A i ujutro najviše smrdi, čitam da je to ujutro normalno zbog najveće koncetracije nečega u urinu...
Budem ju koji dan šopala vodom više, a ako opet bude smrdilo idemo doktoru i urinokultura...
Prije 2 mjeseca nije niš imala jer smo kontrolirali zbog neke temperaturice..

Hvala curke
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:42   #6
imam petero djece i podosta iskustva..
mislim da je to od nedovoljnog unosa tekućine , samo djete nek
što više pije,sokići ovi...sokići oni..samo nek pije....
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:00   #7
ako to već duže traje ja bi odnjela urin na analizu...

Inače se može pojaviti čudan miris od nekog jela ili pića, ako ne unosi dovoljno tekućine...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:44   #8
najvjerojatnije je urinoinfekcija.

to je i bio jedini simptom kod moje curice.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:50   #9
meni je sestra od pedice rekla da se kod takvog slučaja odmah javim...ja sam isto čekala
ko i ti da vidim ima li promjena...kod nas je sve bilo ok ali odi doktoru...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:27   #10
Quote:
R & J kaže: Pogledaj post
imam petero djece i podosta iskustva..
mislim da je to od nedovoljnog unosa tekućine , samo djete nek
što više pije,sokići ovi...sokići oni..samo nek pije....
Pa evo jučer sam ju šopala tekućinom i urin nema nikakav miris. Da ima urinoinfekt, ne bi valjda jednom smrdilo pa drugi put ne?
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
meni je sestra od pedice rekla da se kod takvog slučaja odmah javim...ja sam isto čekala
ko i ti da vidim ima li promjena...kod nas je sve bilo ok ali odi doktoru...
Brijem da je ok, jer eto više ne smrdi otkad pije više. A taj dan smo išli na cijepljenje ono s godinu dana, pa možda i zato?
U svakom slučaju još koji dan ću šnjofat, pa ako opet bude smrdilo - pravac urinokultura
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:41   #11
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Pa evo jučer sam ju šopala tekućinom i urin nema nikakav miris. Da ima urinoinfekt, ne bi valjda jednom smrdilo pa drugi put ne?


Brijem da je ok, jer eto više ne smrdi otkad pije više. A taj dan smo išli na cijepljenje ono s godinu dana, pa možda i zato?
U svakom slučaju još koji dan ću šnjofat, pa ako opet bude smrdilo - pravac urinokultura

koliko sam skužila urinoinfekt ima miris po acetonu ili antibiotiku.
Mom je svake godine na početku vrućina smrdljiv urin.
Ove godine nije jer smo se rješili pelena.

Smrdljiv urin nema veze s cjepivom
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:52   #12
Traži uputnicu i odnesi djetetu neka naprave analizu urina i urinokulturu sigurno je sigurno, ovdje se može samo pretpostavljat... može bit ne daj Bože ešerija i sl. i da dijete nema nikakvih drugih simptoma...

Sretno!
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:56   #13
evo moram potpisati cure-i moj sin je imao urinoinfekciju, a prvi simptom je bio upravo taj "miris" čak dva tri tjedna prije...isto sam mislila pelene, ovoono kad odjednom-temperatura
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 16:10   #14
Ja sam zbog temperature i jačeg intenziteta mirisa urina otišla s malom pedijatrici. Imala temperaturu 2 dana, a nikakvih simptoma prehlade. Prvo sam mislila da m se samo čini da joj je urin neobičnog mirisa, ali sam (nažalost) bila u pravu. Radili smo pretrage urina i ima urinoinfekciju. Dobili antibiotike i u utorak ponavljamo pretrage urina... Temperature više nema.. I nadam se da će ostati samo na 'blagoj' urinoinfekciji.
Preporučam svima ipak otići kod pedijatra ako sumnjate..
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:00   #15
nas je nakraju taj smaradljivi urin doveo do ešerihije i upale bubrega i tjedan dana u bolnici....

ja bi na tvom mjestu provjerila
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:35   #16
nije OT al valjda pokretačica neće zamjerit

reče mi nevista neki dan da bebina mokrača ne smije imat nikakav miris dokne počne nadohrana.a mokrača mog dvomjesečnog dečka ima najobičniji miris-miris mokrače
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:48   #17
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
nije OT al valjda pokretačica neće zamjerit

reče mi nevista neki dan da bebina mokrača ne smije imat nikakav miris dokne počne nadohrana.a mokrača mog dvomjesečnog dečka ima najobičniji miris-miris mokrače
Možda ti bebač pije premalo tekućine
Mojoj urin još uvijek nema neki miris, jedino kad joj ujutro prvu pelenu presvučem osjetim, ali to je od cjelonoćnog stajanja.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 21:02   #18
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Možda ti bebač pije premalo tekućine
Mojoj urin još uvijek nema neki miris, jedino kad joj ujutro prvu pelenu presvučem osjetim, ali to je od cjelonoćnog stajanja.
uf pije on i previše pa i mom se čuje ujutro
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 21:22   #19
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
uf pije on i previše pa i mom se čuje ujutro
Pa valjda je to normalno. Kad cijelu noć stoji normalno je da će ujutro smrditi - ali zato kad se tek popiški ne bi trebalo, valjda
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.