Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2005., 10:21   #1
Izložbe

Moram priznati kako zaista rijetko odem na izložbu, jer me umara monotono razgledavanje eskponata. Mozda je razlog u tome sto su hrvatske izlozbe mahom dosadne, jer sam nedavno u Amsterdamu posjetila valjda 7-8 različitih muzeja: od Van Goghovog pa do muzeja trave

Al mislim da cu ic sad na dvije izlobe, i to u Klovicevim dvorima: Milana Trenc (strip) i onu "nizozemski autportret" gdje ce bit puno seksa, lezbi i incesta

trenc:

nizozemski autoportret:

jel ima jos nesto sta vrijedi vidjeti, a da nisu moderne izrkotine mladih umjetnika koji u praznom prostoru stave sušilo za robu i par komada odjeće( ) i to se usude nazvati umjetnoscu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 00:10   #2
Pa nije baš takva katastrofa, bilo je ok izložbi u zadnje vrijeme - Enigma objekata (centar Pompidou), Picasso i Dora, Francuska renesansa, Wirkkala, Murtić (ko voli...) i tak. A bit će i Hundertwasser uskoro.

Zadnje uređivanje Potala : 11.09.2005. at 01:44.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 13:17   #3
Re: Izložbe

Quote:
NoWa kaže:
Mozda je razlog u tome sto su hrvatske izlozbe mahom dosadne
ovo uopće nije istina
odakle ti to?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 19:12   #4
istina...nisu uopce dosadne..
pogotovo kad se da sansa mladim ljudima...tad zaista se ponosim na nasu modernu...svaka cast njima!!!!
__________________
S A R A
sara78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 23:59   #5
Bila sam danas na Nizozemskom autoportretu. Osim u Klovićevim, dio izložbe je u Kuli Lotršćak.
Uglavnom je riječ o fotografijama, ali ima i instalacija i kratkih videa.

Najave o provokativnosti ovom-onom više-manje stoje, ali meni je prije svega bila silno smiješna
Npr ona fotka koju je stavila Nowa u svoj prvi post mi je totalna provala, a ima još takvih...

U svakom slučaju, isplati se pogledati.

Evo jedan informativni kopi-pejst:

"ZAGREB – Na izložbi "Nizozemski autoportret", koja će se od sutra moći razgledati u Klovićevim dvorima i kuli Lotrščak, bit će predstavljeno 17 nizozemskih umjetnika koji temu autoportreta obrađuju kroz fotografije, video i instalacije.

Umjesto službenog otvorenja, posjetitelji će vidjeti performance "Kakva majka takav sin" Ceesa Krijnena i njegove majke Grete Blok, najavila je autorica koncepcije izložbe Jasmina Bavoljak na današnjoj konferenciji za novinare.

Nazivajući tu izložbu i "Otvorenim prozorima" Bavoljak je pojasnila kako suvremeni nizozemski umjetnici posjetitelje uvode, putem otvorenih objektiva i kamera, u svoju intimu, predstavljajući tako domove, obitelji, osobne strahove i preokupacije.

Cilj izložbe nije individualno predstavljanje umjetnika, već autoportret jednog izuzetno otvorenog i demokratičnog nizozemskog društva. Autoportret kao tema nije izabran slučajno, naglasila je Bavoljak dodajući kako on svoje povijesno ishodište duguje velikim dijelom nizozemskoj tradiciji, pa je izložba i s te strane zanimljiva, jer predstavlja autoportret današnjice.

Nizozemski umjetnici temi su pristupili na različite načine: idilične fotografije obiteljskog života Pepe Smit bližim pogledom otkrivaju svoju tamnu stranu, Klaar Van der Lippe i Micha Klein parafraziraju reklamne fotografije problematizirajući sveprisutnost medija u našem životu, Sandra Sterle bavi se svojim porijeklom otočke žene, Elisabeth Baeveldt legendama iz svoje pradomovine, dok Hans Eykelboom i Ies Shute rade svoj slikovni dnevnik. Također će se na izložbi predstaviti i Paul Blanc, Diana Blok, Anton Corbijn, Teun Hocks, Pink, Ellen Rijk, Šahin Šišić, te Henk Wijnen.

Ravnateljica Klovićevih dvora Vesna Kusin rekla je kako se izložbom nizozemskih autora ta ustanova otvara suvremenijim tokovima koji do sada i nisu imali posve otvorena vrata u Klovićevim dvorima. Ona je ujedno najavila kako će se nakon izložbe "Nizozemskih autoportreta" sličan projekt napraviti i s hrvatskim umjetnicima.

Suorganizator izložbe je Veleposlanstvo Kraljevine Nizozemske, a izložba će se moći razgledati do 2. listopada.
"

http://www.hej.hr/hej/d_show?hejid=4...dcat=26&page=1
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 13:31   #6
Re: Re: Izložbe

Quote:
Lali Puna kaže:
ovo uopće nije istina
odakle ti to?
odakle?iz mogu ukusa.
smijem ga imati?

sta se ti javljas na svaki moj post po forumu?zasto skaces na svaku moju?ako ti toliko idem na zivce da moram jednostavno SVE komentirati, zasto me ne stavis na ignore?

oladi malo. get a life. get a praxiten
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 17:44   #7
...mislim da je nepravedno reći da su sve hrv izložbe dosadne...istina, stvar je ukusa,ali bar se u zadnje vrijeme može naći svega i svačega...baš se otvorio Picasso u Sisku; čula sam da su Nizozemski autoportreti zanimljivi; prije ljeta su u Klovićevim bili postavljeni Picelj; u Paviljonu Gecan i tako...
...mislim da ima svega za svačiji ukus
...nakon duuuge suše...
Zagrebački Jeremija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 20:51   #8
Re: Izložbe

Quote:
NoWa kaže:


jel ima jos nesto sta vrijedi vidjeti
od sutra Hundertwasser...
imas negdje topic cijeli
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 14:41   #9
..bila u Sisku na Picassu...izložba standardno dobra, definitivno se isplati otići tamo i pogledati, ali ostatak grada me neugodno iznenadio...
Zagrebački Jeremija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 00:09   #10
Bila sam danas na izložbi aktova Ljube Ivančića. A ono, nije baš my cup of tea, ali bilo je ok za pogledati.
Modeli na slikama izgledaju kao da su preživjele holokaust tj. kao da su slikane neposredno nakon njega Malo zastrašujuće mi djeluju, onako disproporcionalna tijela, ispijena, uglavnom u nekim pozama koje sugeriraju iscrpljenost. Pa još + tamne boje, mračni interijeri, a lica se uglavnom ne vide.
Malo spooky, enivejz

Kao što vidite, ne znam baš napisati neku suvislu kritiku (nije moje područje ) pa ću vas uputiti ovdje:
http://www.umjetnicki-paviljon.hr/izlozbe.asp

Izložba traje do 23.10. 10 kn je upad, ponedjeljkom besplatno.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 10:13   #11
nizozemski autoportreti su blago nezanimljivi,ali to se moglo i očekivat kad su dvije babe kustosice.ko se nada provokativnoj izložbi neka fino zaobiđe(propustit ćete dva kurca i desetak golih baba)

a da izložba nije mogla biti bar malo opširnija,to mi nije jasno

trenca neću ni gledat,jer su mu slike derivati derivata,najbanalniji stereotipi nadrealizma,etc,I T D
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 16:35   #12
meni je isto nizozemski autoportret bzvz
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 20:01   #13
Potala kaze :
Quote:
Modeli na slikama izgledaju kao da su preživjele holokaust tj
Da, da...ali ti Ivancicevi aktovi niti nisu -erotski...Na neki nacin, navode me na razmisljanja o trosnosti, prolaznosti ( i tijela i zivota) ...Fascinantni su, svejedno !

Ali zato : mozemo u Klovicevim d. pogledati (od 11.10) i aktove (uz ostale slike) koji su nesto posve drugo : cista, ( dobra stara ) ali i vrlo originalna - erotika !
Naime, radi se o velikoj izlozbi MUNIRA VEJZOVICA.
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 15:49   #14
Fotografska izlozba - Kula Lotrscak

Danas u srijedu 9. studenoga (danas) od 19h je otvorena izlozba Darija Petkovica, vrsnog fotografa kojeg nisam pitao kakve je radove izlozio, ne znam vam reci koje je tematike izlozba... A sa druge strane, siguran sam kako ce biti sjajna izlozba, idem se iznenaditi fotkama

Ako imate vremena i ljubavi prema fotografiji, dodjite na Gornji grad

Darko
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 21:59   #15
Re: Fotografska izlozba - Kula Lotrscak

Quote:
dtomas kaže:
Danas u srijedu 9. studenoga (danas) od 19h je otvorena izlozba Darija Petkovica, vrsnog fotografa....
A sa druge strane, siguran sam kako ce biti sjajna izlozba, idem se iznenaditi fotkama
Ako imate vremena i ljubavi prema fotografiji, dodjite na Gornji grad
Darko
A i Darije je zgooooooodan
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 17:50   #16
:)

O muskarcima ne znam suditi (ljepote sto se tice), ali Darije ima slatko dijetesce i vrlo dragu i lijepu suprugu .

Izlozio je vrlo interesantne fotografije svoje djevojcice i zaista su sjajne, suptilne i posebne. Tko nije vidio - trk u kulu Lotrscak !
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 01:18   #17
Re: :)

Quote:
dtomas kaže:
O muskarcima ne znam suditi (ljepote sto se tice), ali Darije ima slatko dijetesce i vrlo dragu i lijepu suprugu .
pa? jel ne smije biti zgodan zato?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 10:39   #18
???

Ako te to osobito veseli, onda se zabavljaj, ali ja ne razumijem, zašto se bavimo "ljepotom" umjetnika i njihovih obitelji pod temom B]Izložbe[/B] ?!

Darko
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 13:58   #19
ne bavimo se, nego sam ja usput neobavezno pripomenula
čak je i humoristično to trebalo biti

ali, ajde...nismo se skužili, a ti si sav krut i ozbiljan pa neću više...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 18:08   #20
Antonia Cacic

))

Naljutila se? Otisla pokisla sa foruma ?

Ma nije valjda ... i to sve jer sam krut i ozbiljan ?

Ma neeeeee, nisi ti kriva nego ja jer sam "ZAVIDAN" na prijatelja Darija On je ispao slatki, lijepi i sveeee, a ja?!

...

sou, ne ljuti se, eto sutra moja prijateljica Antonia Cacic izlaze slike u Tkalcicevoj 13/2 kat, galerija Arho pa navrati !

Frenc? Frenc!
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.