Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 08:30   #1
Krpelji - sredstva, skidanje i ostalo

Bok,

znam znam bila je već tema 1000 puta....
mene samo zanima koje sredstsvo protiv krpelja je bolje ?

advantix ili frontlinea ili nešto treće ?

dali je bolje kupiti sprej ili ampulu ? što je bolje ?

navodno da je bolje kupiti ampule advantix .....

prošle godine mi se je pas zarazio s krpeljom ali je prebolio....
nebih više da se to ponovi..

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 08:36   #2
Dobro jutro, mi smo uzeli advantix jer nam je veterinar rekao da je to super stvar. Međutim, do sada smo uvijek koristili frontline, pa ćemo vidjet.
Uglavnom, ne vjerujem da je ni jedan ni drugi 100% zaštita. Takvo što još ne postoji.

I jedno upozorenje svima... naš veterinar je rekao kako im svaki dan dolaze psi sa piroplazmom i da je to postalo strašno. Uglavnom, savjetovao je da se svaki mjesec stavlja zaštita.
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:16   #3
Mi imamo westija kojemu je haljinica već dobrahno narasla i sad me užasava pomisao da će svaki put kad dođe iz vana na sebi imat kojeg krpelja.
Inače koristimo Frontline Combo da pse do 10kg, ampulu svakoj 8 tjedana. Da li je to dovoljno? Jer sam unatoč tome prije nekoliko mjeseci našla mu krpelja na dupetu sasvim sasvim slučajno.

Ta piroplazmoza, jel se cijepe protiv toga? moj malecki je dobio 2 x peterovalentno cjepivo Vanguard Plus 5 i Leptoferm C-I. I dobit će ga opet u 8. mjesecu. da li je u ta cjepiva uključena piroplazmoza?

Na vanguard Plus 5 piše: Canine Distemper-Adenovirus Type 2-Parainfluenza-Parvovirus vaccine (pretpostavljam da je to za neke prehlade?)

Na Leptoferm C-I piše: Leptospira Canicola-Ichterohaemorrhagiae Bacterin (to su nekakve hemoragijske groznice? Znam za onu leptospiru kod ljudi...bo...)

Kako se najbolje zaštititi od krpelja?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:23   #4
sad sam malo tražila, izgelda da nema cjepiva protiv toga, koma. Sad sam zabrinuta. A ništa, morat ću ga pregledat na svaki komadić krzna i bok. Imam sreće da je bijele boje. Ne mislit crno.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:55   #5
I jedan i drugi proizvod štite od krpelja do mjesec dana po aplikaciji , ali niti jedan ne štite 100 % što sve piše na specifikaciji proizvoda tako da je pregledavanje neizbježno iako je sigurno daleko sigurnije ako se jedan od gore navedenih proizvoda kristi
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:32   #6
ma kupiti ću advantix...
ali moram prepilit jedan veliki grm... imam ograđeno dvorište
600m2... jedini je taj grm. ostalo su drveće...

koliko je meni poznato ... krpelji se nalaze najčešće na grmlju jel tako ?
na drveću ne ?

tnx
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:19   #7
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Mi imamo westija kojemu je haljinica već dobrahno narasla i sad me užasava pomisao da će svaki put kad dođe iz vana na sebi imat kojeg krpelja.
Inače koristimo Frontline Combo da pse do 10kg, ampulu svakoj 8 tjedana. Da li je to dovoljno? Jer sam unatoč tome prije nekoliko mjeseci našla mu krpelja na dupetu sasvim sasvim slučajno.

Ta piroplazmoza, jel se cijepe protiv toga? moj malecki je dobio 2 x peterovalentno cjepivo Vanguard Plus 5 i Leptoferm C-I. I dobit će ga opet u 8. mjesecu. da li je u ta cjepiva uključena piroplazmoza?

Na vanguard Plus 5 piše: Canine Distemper-Adenovirus Type 2-Parainfluenza-Parvovirus vaccine (pretpostavljam da je to za neke prehlade?)

Na Leptoferm C-I piše: Leptospira Canicola-Ichterohaemorrhagiae Bacterin (to su nekakve hemoragijske groznice? Znam za onu leptospiru kod ljudi...bo...)

Kako se najbolje zaštititi od krpelja?
Eee! Meni je uzgaivac kod kojega sam kupio psa reko da koristim Frontline Combo, pas mi je star 4 mjeseca i ima negdje petnaestak kila (njemacki ovcar) i tjedan dana nakon sto sam mu to stavio naso sam mu 2 krpelja, jedan ispod uha a drugi između trbuha i noge... cuo sam da je najbolje koristit šampon... jel se on rasiri po cijeloj dlaci i pdbija krpelje i buhe...
_Fifi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 17:05   #8
frontline svaka 3 mjeseca...na svim psima koristimo frontline ampule...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 17:52   #9
i ja svojim curama stavljam frontline.ali lani su oboje imale(nakon setnje u sumi) po 4-5 krpelja!!!
cak je jedan bio kraj oka!fuj mrzim ih!nema 100% zastite
whippie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 18:53   #10
I Frontline i Advantix ampule stavljati svaka 3.5-4 tjedna, vjerujte na riječ, ne čekajte duže!
Inače, za dužu zaštitu Bayerova Kiltix ogrlica - savršena, pesi mi bili po šumi i ako se neki uhvatio slučajno, krepnuo u roku keks, bolesni nikad.
Mjenjala u ''sezoni'' svaka 3 mjeseca, a van sezone i malo duže (iako piše da drži 6 mjeseci - ne vjerujem ja u to, obično za sve te proizvode vrijedi manji rok zapravo).
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:52   #11
Ako na Frontline Combo piše da je treba kapat svaka 8 tjedana, nije li onda jednom mjesečno previše? Može li to imati kakve nus pojave? Nedajbože da se otruje ili da dobije alergiju? mene to osobito brine obzirom da su westići skloni alergijama.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:12   #12
to su otrovi i nesmiju se stavljati tako često, mi svojima stavimo na proljeće i ljeto i gotovo, jesen i zimu nema krpelja pa ne treba ni zaštita...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:45   #13
netko je pitao jel krpelj moze biti na drvetu.Naravno sa moze,kao i u travi i grmlju...
moguce je da i nakon ampulice pad dobije krpelje ali oni se samo uhvate i uginu i nakon nekog vremena otpadnu i ne mogu prenijeti piroplazmozu.Ja ne znam kak vi vidite te krpelje,ja ih nikad nisam vidio!!!Doduse ja ni ne setam po nekim obraslim podrucjima pa mozda zato!Uglavnom zelim vam svima ovo proljece bez krpelja
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:38   #14
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
to su otrovi i nesmiju se stavljati tako često, mi svojima stavimo na proljeće i ljeto i gotovo, jesen i zimu nema krpelja pa ne treba ni zaštita...

ja i moja cura ovo potpisujemo
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 22:05   #15
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
to su otrovi i nesmiju se stavljati tako često, mi svojima stavimo na proljeće i ljeto i gotovo, jesen i zimu nema krpelja pa ne treba ni zaštita...
Quote:
nivle kaže: Pogledaj post
ja i moja cura ovo potpisujemo
Evo, stručnjaci...
Da, krpelji obično u kasno ljeto otputuju na južna mora, a vraćaju se u proljeće...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:09   #16
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
I papataca ... Advocate isto djeluje na papatace, jel' tako?
Ne, ne djeluje na papatače.

Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
I sad sam opet zbunjena - sto Drontal i Prazinon ne ciste i gliste uz trakavicu (ne znam za srcane crve) - dakle, jedino sto Advantix+Drontal (Prazinon) ne ciste su sugarci (i mozda srcani crvi) nasuprot Advocate-u - ili grijesim ?
Drontal i Prazinon (olitiga Pratel, koji je Lek-ov proizvod, pa ga neki možda žele bojkotirati u svjetlu najnovijih događanja ) djeluju protiv glista i trakavica.
Advocate djeluje protiv šugaraca (a tu spadaju i Demodex, Sarcoptes, Otodectes) i srčanog crva, što može biti zanimljivo u pojedinim geografskim područjima, pa i u Hrvatskoj. Koliko je meni poznato, dirofilarioze u Hrvatskoj ima, samo joj se do nedavno nije pridavao veliki značaj.

Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Ovo za Advocate nisam znala - znaci li to da se nakon par mjeseci redovite uporabe moze davati rjede?
Ne, preporuka je aplicirati mjesečno, jer se na taj način održava konstantna koncentracija.

Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Ma skuzila sam ja tebe odmah - ali opet dodemo na to da se sredstva daju svaka 2 tjedna (bez obzira sto su drugacija), nije li to malo previse kemije ?
I zasto nije dovoljan sam Advocate, kad on isto stiti i protiv krpelja - odnosno, zasto si rekao da je bolja kombinacija Advantix+Advocate ako su krpelji problem?
Možda i je, pogotovo u područjima koja su velik dio godine zahvaćena krpeljima, ali opet, sve ovisi o tome gdje tko živi. Za nekoga tko je na jugu Hrvatske, krpelji vjerojatno nisu toliko zanimljivi, kao za nekoga u kontinentalnom dijelu. Isto tako, oko papatača se malo koji Zagorac uzrujava, osim kad ide na godišnji na more.

Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Sto je onda najbolje medicinski - redovno Advocate i mozda 1-2 godisnje (prije cijepljenja i eventualno jos jednom) Prazinon ili Drontal radi trakavice?
Problem je u tome što se radi o velikom broju različitih vrsta parazita. Ne postoji jedinstveni preparat koji će pokriti sve skupine jednako, što znači da ih treba kombinirati.

Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Droncit pro injectione - na sto sve on djeluje i koliko dugo djeluje protiv trakavice?
On se prvenstveno koristi u suzbijanju ehinokoka, koji je potencijalna opasnost u ruralnim sredinama, gdje psi mogu s većom vjerojatnošću biti izloženi kontaminiranim iznutricama domaćih životinja. U "vašim" krajevima to su mahom svinje, ovdje ovce. Dodatni problem je što je ehinokokoza i zoonoza, pa to predstavlja i opasnost za čovjeka. O ehinokoku sam već nešto pisao kad je bila rasprava o hranjenju sirovom hranom (da ne imenujem sad kojom )

Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
dakle..ja sam isto malo zbunjena...ako advocate djeluje na iste stvari kao i advantix i jos dodatno na neke endoparazite zakaj jednostavno ne bih koristila smao advocate svaka 4 tjedna? cemu advantix?
Protiv krpelja... i papatača

Sve u svemu, dragi moji, situacija je... komplicirana, ajmo reć
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:00   #17
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Ne, ne djeluje na papatače.
Damn it, a bas mislila da li prijeci skroz na Advocate, sad nista od toga.


Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Drontal i Prazinon (olitiga Pratel, koji je Lek-ov proizvod, pa ga neki možda žele bojkotirati u svjetlu najnovijih događanja ) djeluju protiv glista i trakavica.
Advocate djeluje protiv šugaraca (a tu spadaju i Demodex, Sarcoptes, Otodectes) i srčanog crva, što može biti zanimljivo u pojedinim geografskim područjima, pa i u Hrvatskoj. Koliko je meni poznato, dirofilarioze u Hrvatskoj ima, samo joj se do nedavno nije pridavao veliki značaj.
Dirofilariozu prenose isto komarci - da li papataci ili obicni ili neki treci?


Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Ne, preporuka je aplicirati mjesečno, jer se na taj način održava konstantna koncentracija.
Ok .


Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što se radi o velikom broju različitih vrsta parazita. Ne postoji jedinstveni preparat koji će pokriti sve skupine jednako, što znači da ih treba kombinirati.
Onda koja je, po tebi, najbolja kombinacija za podrucje gdje postoji opasnost od papataca, a krpelji nisu toliki problem?
Osim Advocate+Advantix svaka 2 tjedna - to mi je previse kemije nekako, ali jos je vaznije da to moj dzep ne bi podnio .


Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
On se prvenstveno koristi u suzbijanju ehinokoka, koji je potencijalna opasnost u ruralnim sredinama, gdje psi mogu s većom vjerojatnošću biti izloženi kontaminiranim iznutricama domaćih životinja. U "vašim" krajevima to su mahom svinje, ovdje ovce. Dodatni problem je što je ehinokokoza i zoonoza, pa to predstavlja i opasnost za čovjeka. O ehinokoku sam već nešto pisao kad je bila rasprava o hranjenju sirovom hranom (da ne imenujem sad kojom )
Aha... je li sigurniji od Pratela/Drontala, da li traje duze?


Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, dragi moji, situacija je... komplicirana, ajmo reć
Vidimo .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 18:29   #18
Koja je razlika između običnog Frontlinea i tog combo?Ja svom psu stavljam frontline ampulice.Veterinar mi je rekao da krpelja nema samo kad je jako,jako hladno i kad je jako vruće,al praktički ih ima cijelu godinu
tinna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:36   #19
Moji psi,slobodno žive na dvorištu gdje ima trave i bilja,već godinama su zaštićeni obićnim Herba ogrlicama,koje mijenjam redovito svaka 4 mj.Do sada niti na jednom nisam uočila krpelje.Očito da ih miris odbija!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:29   #20
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Moji psi,slobodno žive na dvorištu gdje ima trave i bilja,već godinama su zaštićeni obićnim Herba ogrlicama,koje mijenjam redovito svaka 4 mj.Do sada niti na jednom nisam uočila krpelje.Očito da ih miris odbija!
Kakve su to Herba ogrlice? I gdje ih se može nabaviti?

Ja sam koristila biljne ogrlice Trixie i trajanje im je bilo 8 tjedana. Međutim, buhice nisu znale za ovih 8 tjedana pa su se naselile na moju pasicu već u petom tjednu nošenja ogrlice. Srećom da nije naletjela na krpelja.

Sada koristim trostruku zaštitu

1) Frontline combo - svaki mjesec
2) Skudo privjesak - svakih 8 mjeseci (je l' ga još netko koristi?)
3) Trixie biljnu ogrlicu svakih 8 tjedana od travnja do listopada

Ova tri sredstva ne djeluju sinergistički, kao, primjerice Kiltix ogrlica i Frontline ili Advantix. Zbog toga se ne smiju istovremeno primjenjivati (piše na uputama).

Iako bih najradije sama napravila nešto s buhačem, ali nemam pojma koliko buhača mogu koristiti a da nije štetno za moju beštijicu.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.