Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.01.2005., 12:01   #1
Boli li porod stvarno onoliko koliko žene vole pričati da boli?

Prije svega, ova tema nije provokacija nego pokušaj muške jedinke da osjeti barem dio tih famoznih bolova o kojima žene pričaju glede porođaja. Pošto mi muškarci nemamo mogućnost doživljavanja emocija takove vrste, molim vas da uvažite moje neznanje i da ga ne shvatite osobno, ili kao napad ili kao nešto treće, kako samo žene znaju krivo protumačiti muške misli, ali nije tema o tome.
Dakle ovako, ja trenutno čitam jednu knjigu čija je radnja smještena na početak 20. stoljeća. U toj knjizi žena svaki put kada rađa pošalje muža negdje, po drva ili slično, da može roditi sama. Sama je ključna riječ zbog koje tu knjigu i spominjem. Žena rađa sama, bez ičije pomoći i nisam primijetio da baš kuka o tome.
Stoga mi se čini da su trudovi prilično precijenjeni, i da svaki muškarac dogmatski zazire od takovih tema i automatizmom prihvaća ženske opise. A žene su veliki pisci, a i nisu navikle na bol, tako da opisi poroda ponekad djeluju poput znanstvene fantastike, djeluju čak negativno i na druge žene. Postoje žene koje ne žele imati djecu upravo zbog takovih opisa.
Primjerice, do sad sam znao da se epiduralna daje direktno u kičmu, ali nisam znao da služi za suzbijanje trudova. Evo nas u 21. stoljeću, ženice, imate sve mogućnosti da gotovo bezbolan porod, ali još uvijek vlada fama oko tih bolova. Zašto?
Ako je porod toliko težak, zašto neke žene rađaju i po troje ili četvero ili petoro djece? Zar nisu to argumenti koji govore da porod nije toliko težak koliko ga se želi prikazati?
Ja ne umanjujem bol poroda, daleko od toga, ja mislim da ta bol definitivno postoji, iako su žene dobri glumci i znaju čak i orgazam odlično odglumjeti, i naravno da sam za da se ženi nakon poroda da i čokolada i ako treba i 50 kuna za tu pretrpljenu bol, ali s druge strane, upravo je ta bol ono što povezuje ženu i dijete.

Imamo ovdje jednu situaciju, da rezimiram, u kojoj ja argumentirano tvrdim da je porod precijenjen što se boli tiče. Zašto mislim da je to loše? Ako ništa drugo, zbog nazočnosti muža prilikom poroda. Zašto bi muž tamo išao ukoliko će se žena toliko patiti, pa ne volim ja gledati ženu koja se pati, meni je cilj usrećiti ženu.

Mislim da bi žene mogle svojim muževa u ime ljubavi koju gaje prema njima ipak ponašati se malo pristojnije prilikom poroda, a ne vrištati i znojiti se okolo. Eto.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.