Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2014., 12:49   #2041
Steatoda triangulosa
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 02:25   #2042
Quote:
Scarletmoon kaže: Pogledaj post
Ona ili on me gledao kad sam brala kestene jesenas. Malo sam je pridigla štapom da pozira. Lijepa zmijica i podosta dugačka. Koja je vrsta?
Thanks.

Gdje je nađena? Lokacija? Grad? Mjesto?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk 2
__________________
Science isn't for knowledge, it's for joy!
SpiderScience is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 11:09   #2043
Izašle su zmijice očto je pretoplo. Jučer sam vidio jednu koja je imala peh, nagazio ju je auto, jel' slučajno ili ciljano
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:10   #2044
Nešto mi je staroga spikalo tokom spavanja.Ima minimalno 10tak uboda po ruci.
Kakav to kukac pika višestruko u kratkom vremenu?I to sad po zimi?

I što god bilo, očito je izgmizalo iz kreveta jer ruka mu se nalazila između dvije stranice kreveta.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 10:30   #2045
Čujem da ljudi ove godine imaju jako puno problema sa stjenicama i buhama.
http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje...iti-krv-944372
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 18:20   #2046
Stara je u stanu našla ženku Steatoda grossa, vidjela je i hrpu malih.
Nju je uhvatila i meni donijela, a hrpa malih je ostala.
Ona se boji jer je naravno srčani pacijent.
što da radi?

inače steatoda je predivna, eno i kokon je splela, sad čekamo, ona i ja
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 00:03   #2047
Pa ne znam uopce da mali moze probit kozu, mislim da nema brige dok su bebe.
A kad porastu valjda ce se razmilit okolo.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 12:30   #2048
Imam dvije beštije.

Ova je skroz krcav, i skače, doduše konkretno ovaj baš i nije skakao jer sam ga našao u kombiju na dobrom minusu.



A ovaj je neki dan prošetao po vani Bilo mi je zima kad sam ga vidio, još neogrnut

__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 17:44   #2049
pozdrav,
jel bi mi mogao tko reći čiji su ovo otisci?
već sam ranije ovdje stavila post o nepoznatoj životinji koja kopa rupe u jednom štaglju, ali nije bilo sigurno jeli neki štakor, ili lisica ili što već. Tako da su sad, kad je pao snijeg, pronađeni ovi otisci koji vode u iskopane rupe. Jel moguće onda da je lisica?

rinche is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 17:44   #2050
Molim za pomoć, nemam fotku jer sam ga odmah utamanila bez razmišljanja, ali znam dobro opisivati
Ugl. malo prije, u kuhinji na prozorskoj klupčici gmizalo mi je nešto cca 2 mm dugačko i jako tanko, malo, jedva malo deblje od niti konca, tamno crveno do smećkasto sa crnom glavicom. Izgleda kao neki crvić, ali nije gmizao onako da se skuplja pa širi, kao što gmižu gusjenice ili kišne gliste ili puž, nego se činilo više kao da hoda, čak trči. Garant nije kukac - neki crvić je ili neka larva, nešto takvo ali nemam pojma od čega.
I da sve bude još gore, ugledala sam ga na nekih sedam cm od mojeg mačka koji je baš tada sjedio na klupčici i gledao van kroz prozor.
Inače, imali smo ovo ljeto tj. u 9.mj. problem sa buhama ali smo ga riješili, mačak već mjesecima redovito ima zaštitu, trenutno Broadline, pregledavam ga svaki dan i ništa nema već dugo na njemu, a i koliko je moje iskustvo sa buhama - ovo što sam ja vidjela ne može biti larva buhe jer su one drukčije (koliko ja znam - bijele su?). Mačak uopće ne izlazi van pa znači nije se moglo vani nešto primiti na njega.
Crvić iz voća - hm.... razmišljam o tome ali ne znam da li bi bio takve boje - ja sam vidjela bijele i deblje od ovoga, tako da ne znam da li bi bilo to a i nema voća u blizini, voće mi je u špajzi.
Bojim se da li je to "nešto" što sam ja vidjela moglo pasti s mojeg mačka ali mi to nema smisla da bi bilo išta što ide ili živi ili se koti na životinji.
Guglala sam ali ne mogu pronaći nikakvu fotku "toga" što sam ja vidjela, svi crvići koji se prikazuju su deblji, ovo je bilo tek malo deblje od niti konca.
Molim za pomoć jer sam još od onih buha od prije par mjeseci luda, a sad evo opet neka gadost.
I sjećam se da sam točno takvo "to" isto vidjela već 3-4 puta u zadnjih recimo godinu dana i to isto u kuhinji ili na prozorskoj klupčici ili čak i na kuhinjskoj radnoj površini.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 21:46   #2051
Quote:
snježana0301 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć, nemam fotku jer sam ga odmah utamanila bez razmišljanja, ali znam dobro opisivati
Ugl. malo prije, u kuhinji na prozorskoj klupčici gmizalo mi je nešto cca 2 mm dugačko i jako tanko, malo, jedva malo deblje od niti konca, tamno crveno do smećkasto sa crnom glavicom. Izgleda kao neki crvić, ali nije gmizao onako da se skuplja pa širi, kao što gmižu gusjenice ili kišne gliste ili puž, nego se činilo više kao da hoda, čak trči. Garant nije kukac - neki crvić je ili neka larva, nešto takvo ali nemam pojma od čega.
I da sve bude još gore, ugledala sam ga na nekih sedam cm od mojeg mačka koji je baš tada sjedio na klupčici i gledao van kroz prozor.
Inače, imali smo ovo ljeto tj. u 9.mj. problem sa buhama ali smo ga riješili, mačak već mjesecima redovito ima zaštitu, trenutno Broadline, pregledavam ga svaki dan i ništa nema već dugo na njemu, a i koliko je moje iskustvo sa buhama - ovo što sam ja vidjela ne može biti larva buhe jer su one drukčije (koliko ja znam - bijele su?). Mačak uopće ne izlazi van pa znači nije se moglo vani nešto primiti na njega.
Crvić iz voća - hm.... razmišljam o tome ali ne znam da li bi bio takve boje - ja sam vidjela bijele i deblje od ovoga, tako da ne znam da li bi bilo to a i nema voća u blizini, voće mi je u špajzi.
Bojim se da li je to "nešto" što sam ja vidjela moglo pasti s mojeg mačka ali mi to nema smisla da bi bilo išta što ide ili živi ili se koti na životinji.
Guglala sam ali ne mogu pronaći nikakvu fotku "toga" što sam ja vidjela, svi crvići koji se prikazuju su deblji, ovo je bilo tek malo deblje od niti konca.
Molim za pomoć jer sam još od onih buha od prije par mjeseci luda, a sad evo opet neka gadost.
I sjećam se da sam točno takvo "to" isto vidjela već 3-4 puta u zadnjih recimo godinu dana i to isto u kuhinji ili na prozorskoj klupčici ili čak i na kuhinjskoj radnoj površini.
čekiraj ladice sa brašnom/šećerom/čajem/ostale žitarice/tjestenina. pogledaj sve što ti je otvoreno. tražiš ostatke moljaca, čahurice i vrlo sitna govanca
što pronađeš infestirano, bacaj pticama ....
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 23:13   #2052
Hvala na odgovoru luna_lunatik .
Inače, sve to nabrojeno držim u špajzi, nigdje drugdje, dakle nju bi trebalo ispreturati, pregledati, ali opet čudno mi je da u toj špajzi ništa ne vidim, mislim, nisam naletjela na ništa do sada, nikakvog moljca, crvića, sve namirnice koje otvorim a ne potrošim odmah, imam dobro zapakirano, brašno stavim još u posebnu vrećicu i zakopčam sa kvačicom, isto i tjestenina, šećer je u limenci.... stvarno ne znam, meni se čini da je moja špajza ono baš "pod kontrolom" da tu ne bi moglo biti ničega, prilično sam control freak što se tiče urednosti.... ali nikad se ne zna.....
Dobro, najviše me mučilo (pošto još imam PTSP od buha od prije par mjeseci) da to nije larva buhe pošto je "to" hodalo odmah pokraj mojeg miceka pa sam mislila da je "to" ispalo s njega.
Bojim se da i pored sve zaštite opet ne dođu buhe na njega, ono ako je koje jajašce ili kukuljica ostala negdje u kući (a kuća je velika i prevelika), usprkos višekratnom detaljnom luđačkom čišćenju, špricanju ..... pa da budem opet imala problema tj.da mi budu buhe opet grizle miceka.
Znači - to ipak ne bi bilo "mladunče" od buhe? Mislim larva, onaj stadij buhe između jajašca i kukuljice? Što više gledam sve te slike larvi, guglam i istražujem, manje znam i ..... više ništa ne znam a užasno se bojim svega toga.... .
Još jednom, najljepša hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje snježana0301 : 11.02.2015. at 23:42.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:00   #2053
moljci ti dolaze zapakirani u raznim namirnicama. brašno, griz, prezla. obično nisam preko ljeta u zagrebu i prije odlaska sve namirnice pokušam svesti na minimum. pakiram u staklenke itd.. kad se vratim na jesen, gotovo u svemu ima života
prvo mi se sve to gadilo. kreneš razmišljat ako su ti crvi u staklenci, znači da si pojela neku količinu njihovih jajašca... sad se više ne opterećujem. razmišljam o tome kao o dodatnom izvoru proteina. vegetarijanac sam inače. uz iznimku
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 22:29   #2054
Životinjsko carstvo ima novu nagradnu igru u kojoj se šalju fotografije životinja , naravno vrste determinira magistra biologije. Obožavam gledati stručnjake u akciji.




__________________
Život je kao partija šaha, uvijek te neki konj zaj...
ajes ume is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 09:05   #2055
Quote:
ajes ume kaže: Pogledaj post
Životinjsko carstvo ima novu nagradnu igru u kojoj se šalju fotografije životinja , naravno vrste determinira magistra biologije. Obožavam gledati stručnjake u akciji.
Auuu, uzas, pogotovo za kosa, otkud ti to, moze neki link?
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:47   #2056
http://www.igraoni.ca/apps/album/album

Za najbolju zabavu upisati u tražilicu livadna gušterica ili domaći vrabac, al ima puno dobrih gafova
__________________
Život je kao partija šaha, uvijek te neki konj zaj...
ajes ume is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:01   #2057
nepoznato

pozz forumaši
imam jedan misterij,na tavanu sam uočio izmet za koji neznam čemu pripada,veličine i debljine palca,a crne boje,kraj njega ima bijelih fljaski ali mislim da su to dvije različite životinje,e pa ako se tko sreo s takvim misterijom neka gukne....
culey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:47   #2058
Koji je ovo pauk

Molim pomoć oko prepoznavanja ovog pauka. 09.02. ujutro u sudoperu se pojavio pauk na prvoj slici. Danas opet u sudoperu nakon 25 dana pauk....crn i velicine cca 3-4 cm. Slike su na dropbox linku

https://www.dropbox.com/sc/o5ejt5ed6...XQu2BbFcYyVd5a

Zivim u kuci na 1.katu i imamo septicku jamu. Da li je moguce da iz nje kroc cijevi kanalizacije dolazi pauk u sudoper ili dolazi iz potkrovlja preko balkona na vlazno mjesto u sudoperu. Kako je ovo drugi susret sumljam na leglo ili??? Sto napraviti. Ne izgle lijepo niti kao kucni pauk.
Hvala unaprijed znalcima.
RioMa77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:33   #2059
Je li mu to fali jedna noga?
Ovaj prvi ti nije isti kao ovaj na sljedeće 3 fotografija.
Drugi izgleda kao obični kućni crni pauk.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:46   #2060
A primjetio sam. Izgleda da mu fali jedna ali ne znam da li je otrovan
RioMa77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.