Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 08:20   #301
Može li mi netko opisati kako izgleda 1. pregled otorinca? Išli bi kod dr. Juga na Sv. Duh. I ukoliko je potrebna operacija trećeg krajnika, koliko ste otprilike čekali na Sv. Duhu?
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 09:51   #302
Quote:
Bee-Bee kaže: Pogledaj post
Može li mi netko opisati kako izgleda 1. pregled otorinca? Išli bi kod dr. Juga na Sv. Duh. I ukoliko je potrebna operacija trećeg krajnika, koliko ste otprilike čekali na Sv. Duhu?
možda ste već bili pa kasnim sa odgovorom?
prvi pregled je obično da samo pregleda grlo i uši.. popriča sa roditeljima i to je to..
moja kćer je prošle godine išla na vađenje sva tri krajnika i dao nam je termin za dva mjeseca, bilo bi i ranije ali je htjeo da se malo udeblja

sada trebamo ići opet, ovog puta na ugradnju cjevčica i velika je gužva.. termin slobodan tek u sedmom mjesecu, ali su rekli da će nas zvati čim se oslobodi prvi termin, što se često dogodi u zimskim mjesecima jer su djeca prehlađena pa ih odgode..
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 07:59   #303
Hej, sada ja kasnim sa odgovorom. Već smo bili na pregledu, mislila sam da će joj stavljati ono nešto i ići kroz nos da vidi taj treći krajnik, ali znači pogledao joj je grlo, ispričala sam što se događa, rekao da je problem 3. krajnik i da pricekamo jesen kada ce biti bliža 3 godine starosti pa da se ide to vaditi. Koliko je tvoja curka imala godina kad ste isli krajnike operirati? Ne znam da li se meni to čini, ali iz priča prijatelja koji imaju malu djecu imam dojam da jako puno djece vadi krajnike.
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:46   #304
kb dubrava?

dijete od 3 i pol godine mora vaditi sve mandule, vjerojatno u kb dubrava.. ima tko iskustva? dr boščić ili dr ožegović? za boščića pročitala samo loša iskustva
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 11:28   #305
Quote:
Bee-Bee kaže: Pogledaj post
Hej, sada ja kasnim sa odgovorom. Već smo bili na pregledu, mislila sam da će joj stavljati ono nešto i ići kroz nos da vidi taj treći krajnik, ali znači pogledao joj je grlo, ispričala sam što se događa, rekao da je problem 3. krajnik i da pricekamo jesen kada ce biti bliža 3 godine starosti pa da se ide to vaditi. Koliko je tvoja curka imala godina kad ste isli krajnike operirati? Ne znam da li se meni to čini, ali iz priča prijatelja koji imaju malu djecu imam dojam da jako puno djece vadi krajnike.
u šta sam ažurna
imala je 3 godine i 3 mjeseca..
i mi još nismo stavili cjevčice... zvali nas jednom, bila je bolesna pa nije mogla... i dalje čekamo poziv..
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 21:57   #306
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
dijete od 3 i pol godine mora vaditi sve mandule, vjerojatno u kb dubrava.. ima tko iskustva? dr boščić ili dr ožegović? za boščića pročitala samo loša iskustva

bok, mi smo po preporuci naše pedice odabrali Dr. Ožegovića, rekli su nam da je on jedan od boljih, a i po netu čitam pozitivna iskustva s njim. 30.6 idemo na pregled (valjda kod njega, ne potvrdi o narudžbi mi ništ ne piše kod kojeg doktora).
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:22   #307
eto i naše iskustvo KB Dubrava: 23.7 smo obavili upis u bolnicu i pregled kod anesteziologinje, trajalo je sve skup tri sata (!!!), otišli doma. 24.7 došli u pol 8 u bolnicu, primili ga u "apartman", presvukli ga u piđamu, dobio pikicu za "isušivanje sluznice", oko 8 su došli po njega i išli smo s njim do prizemlja da ulaska u OP salu. Operacija je trajala oko 1h (taj dan ih je bilo samo dvoje pa se nisu žurili, a mi smo tam ispred šizili zakaj to traje tak dugo, a rekli nam da traje oko 45min). KAd su završili, pozvali su mm-a da dođe u sobu za buđenje ,(ja taman bila na wc-u), njemu je pozlilo pa sam ga ja zamijenila. Bili smo tamo nekih 15ak min, dose budio i oporavljao od anestezije, odvezli se u apartman i bili s njim. Htio je i piti i jesti, naravno ništa nije smio, malo dremuckao, spavao, ležao u krevetu. Dva sata nakon buđenja je počeo malo piti. Nekad popodne je se žalio da ga grlo boli pa je dobio Lupocet sirup. Ja sam bila s njima do nekih 20h, pa sam otišla doma, a MM je ostao s njim. Oko 22h je dobio sirup da lakše zaspi, a Oko 23h mi je javio da je povraćao dvaputa, prikopčali su ga na infuziju, izvadili krv, pregledala ga i anesteziologinja, kao to je sve normalno (je pretpostavljam da ga je i malo sirup iziritirao na prazan želudac). Smirilo se sve oko 2 ujutro, kad je i zaspao. Ja sam došla oko 8 ujutro opet, taman je bila vizita, kao on je OK, može doma. Budan, dobrog općeg stanja, pije. Ali je onda opet povraćao, pa su nas zadržali još neko vrijeme da vide kako će se to odvijati. Uglavnom, oko podneva se sve smirilo, pustili nas doma. Sad pije pomalo, neće ništa jesti, sav je nikakav, ima temp 38, dala sam mu čepić zbog bolova i da mu snizi temp.
Sve mi se čini da nas čeka malo teži oporavak.

Što se tiče "apartmana" to je samo jedna obična soba u kojoj su dva kinderbeta i krevet, ništ posebno. Osoblje, onak, srednja neka žalost, nisu nas baš previše obilazili (možda zato jer smo oboje bili s njim preko dana i mm preko noći).Tih par sati nakon OP su ga dolazili malo češće pogledati, dr. Ožegović i jedan mlađi doktor, nisam zapamtila ime; ne znam kak bi to zgledalo da je ostao sam. Doduše, rekli su da oni ne žele ulaziti u sobu jer ih se boji, pa da ga dodatno ne traumatiziraju, a ako nam išta treba da im pozvonima pa da će doći. MM je dobio taj prvi dan ručak i večeru, drugi dan doručak. Soba je čista, teta čistačica ujutro počisti. Klima je bila malo jače namještena, pa nam je bilo malo zimasto taj dan, prozori se nažalost ne daju otvoriti pa nam je nakon onog pljuska i sparine falilo zraka.
To "zadovoljstvo" nas je koštalo 375kn i puno je i nama i njemu značilo da smo mogli biti zajedno.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:51   #308
Sta se boravak sa djetetom placa?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:57   #309
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Sta se boravak sa djetetom placa?
da
u splitu je cini mi se 700kn
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 22:54   #310
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
da
u splitu je cini mi se 700kn
Meni u Ri to nisu rekli kad smo bili niti sam cula
koliko dijete ima?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 09:07   #311
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Sta se boravak sa djetetom placa?

apartmanski smještaj se plaća. za drugu kombinaciju nismo ni pitali, misli lda to varira od bolnice do bolnice, tak da je najbolje raspitati se u bolnici gdje će djete biti operirano.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:57   #312
da, radi se o apartmanu. dijete je imalo 6 god kada je operirano (prije skoro dvije god)
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 22:53   #313
aha o apartmanu se radi,nisam odmah skuzila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 10:03   #314
Pa ne postoji drugi nacin da ostanes s djetetom
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 16:59   #315
eh da, i još nešto vezano za KB Dubrava, ORL nema hitnu službu, tak da ak se išta zakomplicira nakon kaj vas puste doma, idete na hitnu prema mjestu stanovanja. Nama je to Rebro, no zbog temperature su nas poslali u Zaraznu.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 20:32   #316
molim Vas preporuke za koju bolnicu se odlučiti u Zagrebu, mali 5,5 g treba vaditi sve tri..Sv.duh, rebro ili vinogradska?
sensei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 21:00   #317
svaka ima svoje pluseve i minuse, na vama je da pročitate iskustva drugih roditelja po netu pa se odlučite. Da li vam je bitno da se može ostati s djetetom, da li ima apartman, da li su dobri liječnici, da li je osoblje ljubazno i pažljivo, duljina čekanja na termin.... Par postova gore imate naše friško iskustvo iz KB Dubrava...
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 14:21   #318
Moj stariji ide za 6 dana vaditi sve 3 na sv. Duh. Zasad samo pozitivna iskustva što se tiče reda čekanja.
Prvi pregled - čekali 10 min, bili gotovi u sljedećih 15
Anesteziolog - sveukupno sa popunjavanjem obrasca za anesteziju 30 minuta.

Bili na pregledu krajem ožujka i zakazana operacija za 10.09. jer se preko ljeta ne rade a do kraja 6. mj nisu imali slobodne termine.

Jedini minus što jedni anesteziolozi kažu ne treba nikakve pretrage, a drugi kažu da treba pa smo sad u 3 dana obavljali krvnu grupu, rh faktor, zgrušavanje krvi, KKS, EKG...

Njih sam izabrala jer se može biti sa djetetom 24 sata (besplatno ali ih može biti 4ero u sobi, bez rezervacije itd..)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:18   #319
mi smo naručeni u petak na sd na pregled, nadam se da ce što prije doći na red za operaciju jer je mali popio već 8 antibiotika u manje od godinu dana, hrče užasno, jedva priča i jede, a da ne pišem o veličini mandula...užas...luda sam vec, u vinogradskoj su mi rekli da dijete mora imati najmanje 6 upala da bi uopće bio kandidat za operaciju..a to što ga trujem antibioticima ( nije kao bed).
Dijete mi nije bilo zdravo 1 mjesec u komadu od tih mandula, očajna sam i mislim da će se preporoditi nakon što mu ih izvade..samo što su danas "trendovi da se izbjegava vađenje"..
sensei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 15:14   #320
sensei držim fige da se riješite svega što prije,,

Moj je imao 3-4 angine godišnje, 2 godine je sve mirovalo ali doktor Jug (sve pohvale čovjeku ), čim je vidio mandule, velike i izrovane kaže ovo je već odavno trebalo van.

Danas smo došli doma, ostali jednu noć u bolnici, operacija protekla ok, dobio je sirup za smirenje prije odlaska u salu i bio je kao mali pijanac
Ničeg se ne sjeća niti da je išao u salu a sestra ga vozi prema sali a on njoj viče stavi mi masku, uspavaj me

Uopće se ne žali na bol, kad ga pitam kaže da malo boli kad guta.
Htio je odmah piti a ne smije 2 sata nakon operacije...

I poslje je bio gladan a prvi dan ne smije jesti.

Jutros je jeo čokolino (u bolnici), na rijetko, sa mlakim mlijekom.

Upute za njegu nakon op.
- svakih 4-5 sati dati nešto za bolove (on dobiva Dalsy)
- piti puno tekućine - nije bitno popiti odmah dosta već da cijeli dan pijucka da je grlo stalno vlažno
- jesti kašastu glatku hranu, čokolino, griz, palentu, juhu, špinat, pudinge, jogurte, sladoled.. (da se ne otvore rane i ne dođe do krvarenja)
- ne jesti ni piti ništa što je kiselo i sadrži citruse
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.