Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 17:42   #21
Quote:
cmatko kaže: Pogledaj post
Eto jedno pitanje... Da li se smije piti alkohol nakon, ponavljam nakon terapije sa sumamedom (tabltama 500mg), zadnju pijem u ponedjeljak, pa je li moguće konzumiranje alkohola dan kasnije?

molim vas ozbiljne odgovore.
A zašto nebi smio?????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 17:46   #22
zato što znam da koncentracija ostaje 10 dana u krvi nakon terapije, pa me zanima da li ce alkohol ista utjecati na tu koncentraciju ili ikako reagirati sa njom.

Zadnje uređivanje cmatko : 24.10.2010. at 17:52.
cmatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 03:04   #23
alkohol nije u nikakvoj interakciji s antibiotikom u organizmu, osim što djeluje kao diuretik (potiče izlučivanje vode iz organizma) tako ako popiješ 10 piva moguće da ćeš ispišati dio djelovanja ... provjereno kod nekolicine farmaceuta nepovezano
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 20:20   #24
Quote:
//LiQuiD SiLEncE// kaže: Pogledaj post
alkohol nije u nikakvoj interakciji s antibiotikom u organizmu, osim što djeluje kao diuretik (potiče izlučivanje vode iz organizma) tako ako popiješ 10 piva moguće da ćeš ispišati dio djelovanja ... provjereno kod nekolicine farmaceuta nepovezano
Ne valja generalizirati. Ovisi o kojem je antibiotiku riječ, jer na neke alkohol i nema nekog utjecaja, drugima će smanjiti efikasnost, a u kombinaciji s trećima može izazvati opasne nuspojave. Međutim, bila ta kombinacija opasna ili ne, bolesnom organizmu alkohol neće donijeti ništa dobro. Može mu donijeti jedino štetu.

Najgora stvar od svega je to što je ishod miješanja lijekova i alkohola redovito nepredvidljiv. Mi jednostavno ne možemo znati kako će tijelo reagirati na takvu kombinaciju. Dobar primjer za to je paracetamol, koji kod nekih osoba može izazvati smrt ako ga pomiješaju s iti malom količinom alkohola.

Alkohol i lijekovi se metaboliziraju u jetri, i to od strane istih enzima. To znači da će alkohol ometati metabolizam lijekova u jetri i odgoditi/spriječiti njihovo djelovanje. Konkretan primjer za to su tetraciklini (tetraciklin, doksiciklin, demeklociklin). Ozbiljnije reakcije mogu se pojaviti kod miješanja alkohola s tinidazolom i metronidazolom.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:01   #25
Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Ne valja generalizirati. Ovisi o kojem je antibiotiku riječ, jer na neke alkohol i nema nekog utjecaja, drugima će smanjiti efikasnost, a u kombinaciji s trećima može izazvati opasne nuspojave. Međutim, bila ta kombinacija opasna ili ne, bolesnom organizmu alkohol neće donijeti ništa dobro. Može mu donijeti jedino štetu.

Najgora stvar od svega je to što je ishod miješanja lijekova i alkohola redovito nepredvidljiv. Mi jednostavno ne možemo znati kako će tijelo reagirati na takvu kombinaciju. Dobar primjer za to je paracetamol, koji kod nekih osoba može izazvati smrt ako ga pomiješaju s iti malom količinom alkohola.

Alkohol i lijekovi se metaboliziraju u jetri, i to od strane istih enzima. To znači da će alkohol ometati metabolizam lijekova u jetri i odgoditi/spriječiti njihovo djelovanje. Konkretan primjer za to su tetraciklini (tetraciklin, doksiciklin, demeklociklin). Ozbiljnije reakcije mogu se pojaviti kod miješanja alkohola s tinidazolom i metronidazolom.
E da više ljudi ovako piše postove volio bi ja ovaj forum i više.
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:02   #26
Iako se azitromicin (djelatna tvar u Sumamedu) i alkohol većim dijelom metaboliziraju u jetri, metaboliziraju se preko različitih enzima tako da konzumacija alkohola neće bitno utjecat na bioraspoloživost lijeka.
Ipak, alkohol može utjecat na sam status organizma, tj. može oslabiti imunološki sustav, a kako azitromicin djeluje u "suradnji" s imunološkim sustavom (konkretno, nakuplja se u monocitima i makrofagima koji su prva linija obrane protiv bakterijskih infekcija), u kombinaciji s alkoholom može mu se smanjiti antibakterijsko djelovanje.
Ipak, sumnjam da će čašica - dvije napraviti neku štetu. Hardcore pijančenje je iscrpljujuće za zdravu, a kamo li za bolesnu osobu tako da to definitivno ne dolazi u obzir
Falcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 01:20   #27
Sumamed

Dakle, pila sam sumamed jer je doktorica rekla da imam upalu pluća. Ali nije mi to direktno rekla, već me preslušala i rekla da ne bi otišlo dalje pošto ide vikend, popij sumamed kao zaštitu neku.
Tako da mi ustvari nije jasno da li sam imala upalu pluća.

Osjećam se bolje, popila sam svoju dozu, ne pijem sumamed ima više od 3 dana..i zanima me da li moram mirovati ili mogu normalno izlaziti?

I također, nakon koliko smijem piti alkohol? Znam da terapija traje 10 dana od dana uzimanja prve tablete, pa jel ok nakon 9-tog dana?

Hvala lijepo...
__________________
Drago srce,šta misliš da se malo počneš baviti samo svojim poslom.Pumpaj tu krv, mani se emocija...
okana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:21   #28
ako nemaš povišenu temperaturu i dobro se osjećaš, nema razloga da budeš vezana uz kuću i krevet. samo nemoj odmah trčati štafetu 4x400.

a jedini antibiotik koji se ne smije kombinirati s alkoholom je metronidazol (Medazol, Efloran). na sve ostale nema nikakvog utjecaja.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 17:42   #29
Postavit ću pitanje u ovoj temi.

U prošlu nedjelju mi je dijagnosticirana atipična upala pluća nakon što sam tjedan dana imao temperaturu. Odmah nakon prvog Sumameda temperatura je nestala i nakon tri-četiri dana sam se osjećao fizički normalno. Međutim, još uvijek imam kašalj i povremenu bol u prsima. To mi ne zadaje nikakve tegobe, kašalj je onako polu-mokar, osjetim da iskašljavam ali u vrlo malim količinama, a bol u prsima se javlja kad sjedim pogrbljeno i u sličnim pozicijama.

Zanima me je li to normalno i nakon koliko vremena bi trebalo prestati?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:06   #30
Pozdrav

Evo da i ja iznesem svoje problem.. prije 3 dana bila sam kod doktora zbog upale grla prepisao mi je Azitrim antibiotik koji trebam piti 3 dana i to 1 tabletu na dan.....s obzirom da sam danas popila zadnju, a u subotu bi trebala ići na rođendan, smijem li tada piti alkohol, s obzirom da će od zadnje tablete proći oko 48 h?
sandraa23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 22:52   #31
Quote:
sandraa23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Evo da i ja iznesem svoje problem.. prije 3 dana bila sam kod doktora zbog upale grla prepisao mi je Azitrim antibiotik koji trebam piti 3 dana i to 1 tabletu na dan.....s obzirom da sam danas popila zadnju, a u subotu bi trebala ići na rođendan, smijem li tada piti alkohol, s obzirom da će od zadnje tablete proći oko 48 h?
Te tri tablete azitromicina će "djelovati" u tvom tijelu još 5-7dana od zadnje tbl.
Iznimno rijetko, azitromicin može oštetiti jetru, alkohol to čini puno češće (dijele još neke nuspojave).
Nitko ne može sa sigurnošću predvidjeti, kako će proći "ples" azitromicina i alkohola (pogotovo ako ćeš ga konzumirati u prekomjernim količinama).
Što manja doza alkohola, manja je vjerojatnost kako će se nešto ružno dogoditi.
Izbor je tvoj, ti odlučuješ...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 20:01   #32
Imam upalu sinusa i grlobolju već deset dana i popila sam Sumamed, danas zadnju treću tabletu. Ništa nije pomoglo. Postoji li šansa da još prodjeluje?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 20:29   #33
Tesko. Jest da sumamed djeluje jos dosta dana nakon sto se popije, al ako nije odmah pomoglo, ocito je pogrijesen antibiotik... ili imas virusnu infekciju pa onda ni jedan nece djelovat
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 22:47   #34
On djeluje većinom već nakon prvog dana, tako da sumnjam da će prodjelovati.
karlovčanke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2020., 08:26   #35
kako izliječiti klamidiu

nakon ginekološkog pregleda kod mene i partnerice je otkrivena klamidijska infekcija - prisustvo bakterije klamidije koja može inficirati sluzokožu spolnih organa i potencijalno izazvati spontani pobačaj kod trudnica i sljepoću......tretmani uvoznim antibioticima nisu dali rezultat......u zagrebačkoj klinici za infektivne bolesti " Fran Mihaljević " su mi prepisali domaći antibiotik Sumamed......već nakon prvog tretmana klamidia se povukla
kingsharky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 11:36   #36
Pijem S. drugi dan, javlja mi se aritmija srca, uz to i "glasno" pulsiranje.
Kako dalje, prestanem sa terapijom..?
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 11:22   #37
sumamed i pencilinska alergija

Postovani,
prije 7 dana sam osjetio bolove u predjelu sinusa i dijelu grla prema nosu (ili sinsima). Temperaturu sam imao prvi dan 37, samo naveče (u 22 sata),a poslije toga povišenu temperaturu više nisam imao. Pijem limunov sok, aspirin100, cink i vitamin D i 2-3 puta sam se inhalirao na čajevima kamilica, nana i bijeli slez)
Supruga mi je danas osjetila iste simptome i kontaktirala je apotekarku koja joj je predlozila Sumamed.
PITANJE: da li Sumamed smije uzimati osoba koja je alergična na penicilin.
Hvala naodgovorima
LP
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 13:38   #38
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Postovani,
prije 7 dana sam osjetio bolove u predjelu sinusa i dijelu grla prema nosu (ili sinsima). Temperaturu sam imao prvi dan 37, samo naveče (u 22 sata),a poslije toga povišenu temperaturu više nisam imao. Pijem limunov sok, aspirin100, cink i vitamin D i 2-3 puta sam se inhalirao na čajevima kamilica, nana i bijeli slez)
Supruga mi je danas osjetila iste simptome i kontaktirala je apotekarku koja joj je predlozila Sumamed.
PITANJE: da li Sumamed smije uzimati osoba koja je alergična na penicilin.
Hvala naodgovorima
LP
Smije, Sumamed je azitromicin i ne spada pod peniciline
Kruskic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2021., 17:51   #39
Zahvaljujem na odgovoru
LP
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2022., 12:40   #40
Prehlađena sam (doktorica kaže da je riječ o virozi), kašljem, imam temperaturu i slaba sam. Ne kao kod gripe, ali ipak.
Prepisan mi je Sumamed, ali nuspojave su mu srčane smetnje, halucinacije, delirij, nesvjestica, konvulzije - nije mi jasno zašto mi je dala takav hard-core lijek kad zna da uzimam antipsihotike, antikonvulzive i Normabel.
Da ga ipak preskočim? Srce mi ponekad kuca brzo i nepravilno zbog Seroquela i Minoxidila.
LoreleiLee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.