Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 16:49   #21
odi drugom doktoru, koji na takve simptome nece reci da je to nista
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:17   #22
i tražiti odmah specijalistički pregled, to zvuči jako ozbiljno. ako ti kažu da nije ništa, a ti toljagom po glavi. odma doktoru!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:33   #23
Zvuči mi kao tremor. Traži uputnicu i za neurologa.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:59   #24
ne zelim te strasit ali to su i simptomi multiple...
znam covjeka koji je poceo imat identicne simptome i ispostavilo se da je dobio multiplu...ima 32 god...a moze i mladje ljude pogodit...
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:22   #25
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
ne zelim te strasit ali to su i simptomi multiple...
znam covjeka koji je poceo imat identicne simptome i ispostavilo se da je dobio multiplu...ima 32 god...a moze i mladje ljude pogodit...
mi možeš pojasniti što je to točno?

bila sam danas kod doktora, opće prakse, po uputnicu i usput ga pitala za to, rekao je da to može biti od štitnjače ,ali opet, može i od toliko drugih stvari da ne bi mi znao reći.. sutra idem kod hematologa, tj. točnije, on je internist, pa je rekao da pitam njega.. možda mi on nešto konkretno kaže..
i još nešto.. možda to nema veze ali.. u četvrtak su mi se počele grčiti, za vrijeme spolnog odnosa, te zatim danas isto za vrijeme spolnog odnosa. no opet se ponovilo sad predvečer, samo ne toliko grčevi već više taj tremor, tj. trnjenje i lagani lagani grčevi, koje sam mogla kontrolirati..
da napomenem, spolne odnose nisam ove godine imala do sada, ali sam imala takve ˝epizode˝, pa ne znam da li je možda povezano s time, ii više sa živcima, odnosno tim završetcima živčanim...
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:10   #26
Quote:
wavegame kaže: Pogledaj post
mi možeš pojasniti što je to točno?

bila sam danas kod doktora, opće prakse, po uputnicu i usput ga pitala za to, rekao je da to može biti od štitnjače ,ali opet, može i od toliko drugih stvari da ne bi mi znao reći.. sutra idem kod hematologa, tj. točnije, on je internist, pa je rekao da pitam njega.. možda mi on nešto konkretno kaže..
i još nešto.. možda to nema veze ali.. u četvrtak su mi se počele grčiti, za vrijeme spolnog odnosa, te zatim danas isto za vrijeme spolnog odnosa. no opet se ponovilo sad predvečer, samo ne toliko grčevi već više taj tremor, tj. trnjenje i lagani lagani grčevi, koje sam mogla kontrolirati..
da napomenem, spolne odnose nisam ove godine imala do sada, ali sam imala takve ˝epizode˝, pa ne znam da li je možda povezano s time, ii više sa živcima, odnosno tim završetcima živčanim...
vec su ti napisali gore da si trebala trazit uputnicu za neurologa.
spomenuta ti je multipla skleroza pa proguglaj, drzim fige da nije.
ako te moze utjesiti, imam slicne simptome zbog problema s vratnom kraljeznicom.
ps promjeni doktora opce prakse
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:57   #27
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
vec su ti napisali gore da si trebala trazit uputnicu za neurologa.
spomenuta ti je multipla skleroza pa proguglaj, drzim fige da nije.
ako te moze utjesiti, imam slicne simptome zbog problema s vratnom kraljeznicom.
ps promjeni doktora opce prakse

da, potražila sam malo, skužila sam poslije.. i ne sviđa mi se uopće to što sam pročitala, jer su fakat simptomi užasno slični.. ali tješim se da nije.. morat ću vidjet to za neurologa.. samo termin kod njih dobit je nemoguće, a baš para za privat nemam pa bumo vidjeli što će ovaj sutra reći.
i za to opće prakse doktora, nema šanse da ga mjenjam jer sam kod njega otkad znam za sebe, i doktor je fenomenalan, samo eto, ne zna ni on šta bi mi više, kad svaki mjesec dolazim s nečim.. nije ni njemu lako
hvala na pomoći!
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:02   #28
Quote:
wavegame kaže: Pogledaj post
da, . morat ću vidjet to za neurologa.. samo termin kod njih dobit je nemoguće, a baš para za privat nemam pa bumo vidjeli što će ovaj sutra reći.
)
Problem koji imaš je neurološki, tako da ne znam zašto hematolog?
Kao da imaš osip a odeš kod zubara.

A ne kužim tvoj stav, dobit termin je nemoguće?! Si sigurna da je baš nemoguće? U Zagrebu imaš hrpu bolnica i u svakoj hrpu neurologa, pa valjda te jedan može primiti, a ako treba dulje čekati - uvijek možeš otići na hitnu neurološku kad ti grčevi i bolovi krenu.

Ako ti je zdravlje bitno, valjda možeš odvojiti 300 kuna koliko stoji prvi pregled kod privatnog neurologa koji je profesor i ima dugogodišnje kliničko iskustvo.

Ali ne, ti tražiš pomoć, a da te ne šaljemo doktoru. Kao da ti mi možemo nešto reći, čak i ako ima liječnika ovdje nitko ti neće postavljati forumsku dijagnozu (makar se i takvih našlo).

A kome da te šaljemo? Frizeru?

I btw, tvoj liječnik opće prakse bi MORAO znati da je to za neurologa i poslati te sam, bez da ga ti pitaš.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:54   #29
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
uvijek možeš otići na hitnu neurološku kad ti grčevi i bolovi krenu.
Odi na hitnu neurološku, nitko te neće odbiti primiti. Imaš evidentan ispad u vidu tremora. Odmah će ti napraviti sve potrebne pretrage i za par sati ćeš znati na čemu si i što i kako dalje.
Ovo da te za vrijeme spolnog odnosa hvata tremor je zato što su živčani završeci stimulirani. Nešto je sigurno na nervnoj bazi, a može biti puno toga, ne samo multipla.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:16   #30
hvala svima. femmelatin za informacijum, nisam zbog TOGA išla kod hematologa, nego zbog drugih problema, a doktor opće prakse je rekao da njegapitam što sam i napravila, i ispada da mi to može biti i zbog nedostatka nekih folsfata ili tako nešto, ugl, fosfor, magnezij, i tako to.. i po zadnjim nalazima željezo mi je sniženo. moram ići vaditi krv, pa će se vidjeti onda. a ovdje sam htjela pitati samo da vidim što bi moglo biti dok ne odem kod doktora, nisam tražila nikakvu forumsku dijagnozu, već samo moguće poremećaje..
nisam iz zg, nego iz rijeke, i ovdje je za takav neki pregled ipak potrebno čekati mjesec, dva najmanje. a privatno, nemam para, iskreno.. važno mi je zdravlje, ali eto. pretpostavljala sam da je neurološki, ali morala sam provjeriti što bi još moglo biti.
puno vam hvala svima, pomogli ste mi!
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:32   #31
Quote:
wavegame kaže: Pogledaj post
nisam iz zg, nego iz rijeke, i ovdje je za takav neki pregled ipak potrebno čekati mjesec, dva najmanje.
A šta misliš da se u Zg dođe kod neurologa kad pucneš prstima?
Zato smo ti i preporučili da odeš na hitnu neurološku, jer će te sigurno primiti i odmah sve obaviti, kako u ZG tako i u RI.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:49   #32
Quote:
wavegame kaže: Pogledaj post
imam jedan jako bolan i neugodan problem. to mi se dešava već skoro godinu dana ali nije nikad bilo učestalo, već možda jednom u dva mjeseca, pa i manje.. no sada, već drugi put u tjedan dana.. ...
Quote:
wavegame kaže: Pogledaj post
nisam iz zg, nego iz rijeke, i ovdje je za takav neki pregled ipak potrebno čekati mjesec, dva najmanje.
da si se naručila kad te treći put čopilo već bi odavno znala na čemu si
stoga se fino naruči i pohitaj doktoru opće prakse po uputnicu

i kak su ti već rekli, odi na hitnu kad te primi idući put
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 20:14   #33
Question Tremor

Sve u naslovu piše, to mi se pojavilo prije godinu dana, nemogu predmet držati a da mi se ruka netreska, osjećam vibracije u mišićima, ali samo kad ih naprežem kad ih opustim miran sam. Još od djetinjstva mi se tresem ali prije godine mi se povećalo. To su svi mišići tjela.

Ima li tko ideju što je to?

Nepijem ništa, nepušim, 17god.

edit: pri većem naporu tj. dužem naporu više se tresem, nebavim se nikakvim sportom, nepazim na prehranu...
__________________
>>> Sve o mobitelima
RedkinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 21:57   #34
Quote:
RedkinG kaže: Pogledaj post
Sve u naslovu piše, to mi se pojavilo prije godinu dana, nemogu predmet držati a da mi se ruka netreska, osjećam vibracije u mišićima, ali samo kad ih naprežem kad ih opustim miran sam. Još od djetinjstva mi se tresem ali prije godine mi se povećalo. To su svi mišići tjela.

Ima li tko ideju što je to?

Nepijem ništa, nepušim, 17god.

edit: pri većem naporu tj. dužem naporu više se tresem, nebavim se nikakvim sportom, nepazim na prehranu...
Imaš tremor, a on može biti od više stvari. Odi kod liječnika da ti napravi temeljitu krvnu sliku i svakako pregledaj hormone štitnjače, pa nadalje ako bude potrebno, a moglo bi biti, i neurološki pregled. Moj ti je savjet da ne odgađaš taj pregled, jer taj tremor može biti i od neke bolesti koja s godinama napreduje, a može se uspješno liječiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 23:01   #35
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš tremor, a on može biti od više stvari. Odi kod liječnika da ti napravi temeljitu krvnu sliku i svakako pregledaj hormone štitnjače, pa nadalje ako bude potrebno, a moglo bi biti, i neurološki pregled. Moj ti je savjet da ne odgađaš taj pregled, jer taj tremor može biti i od neke bolesti koja s godinama napreduje, a može se uspješno liječiti.
koliko je opasno? meni se ne tresu ruke kao što sam googlao od čaše(na težinu mislim) već od nešto većeg tereta.


Kakve su šanse da me to prođe ili ću imati čitav život?
__________________
>>> Sve o mobitelima
RedkinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 23:05   #36
dobro, kaj je to veći teret?
kila? 50 kila?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 23:27   #37
Quote:
RedkinG kaže: Pogledaj post
Sve u naslovu piše, to mi se pojavilo prije godinu dana, nemogu predmet držati a da mi se ruka netreska, osjećam vibracije u mišićima, ali samo kad ih naprežem kad ih opustim miran sam. Još od djetinjstva mi se tresem ali prije godine mi se povećalo. To su svi mišići tjela.

Ima li tko ideju što je to?

Nepijem ništa, nepušim, 17god.

edit: pri većem naporu tj. dužem naporu više se tresem, nebavim se nikakvim sportom, nepazim na prehranu...
Kod stitnjace je tremor izrazen, ali nema vibracija u misicima.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 13:16   #38
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
dobro, kaj je to veći teret?
kila? 50 kila?
ne mora biti 50kila, ali se nedrmam na čašu već.
Evo primjer kod čučanja mi noge nemogu biti mirne
__________________
>>> Sve o mobitelima
RedkinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 19:11   #39
Quote:
RedkinG kaže: Pogledaj post
koliko je opasno? meni se ne tresu ruke kao što sam googlao od čaše(na težinu mislim) već od nešto većeg tereta.


Kakve su šanse da me to prođe ili ću imati čitav život?
Evo što kaže jedan dr. o tremoru i njegovim vrstama.
Pliz nemoj sad odmah zabrijavati na Parkinsa i sl. nego lijepo odi kod dr. i vidi o čemu se zapravo kod tebe radi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:42   #40
Esencijalni tremor

Ima li netko dijagnozu "esencijalni tremor" i kakva su iskustva s liječenjem?
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.