Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2008., 22:21   #1
Exclamation Gdje se školovati za instruktora radnih pasa (vodiča slijepih i terapijskih)?

Interesira me gdje bih se mogla educirati kako postati instruktor pasa, budućih vodiča slijepih i raznih terapijskih pasa (kod nas ili čak vani ili možda je netko od instruktora voljan davati instrukcije ). Lijepo molim, ako netko od vas ima iskustva, da me uputi na neke linkove, literaturu i sl. (psivodici.hr, kossp.hr su mi poznate, no nisam još nikoga kontaktirala). Možda neka imena, kontakte i sl. Postoji li neki tečaj (za buduće instruktore, tako nešto...). Puno hvala

Osobno imam 5 godina staru biglicu koju sam naučila osnovne stvari (hoda bez lajne uglavnom, uvijek u blizini (recimo), sjedi, čekaj i sl., no to je sve) Bila bi savršeni terapijski pas...obooožava ljude, nije mi jasna
Yopica is offline  
Old 27.01.2008., 22:30   #2
Nzovi udrugu za sljepe osobe i pse vodiće ako želiš. Guglaj, na netu su.
Samo... kad sam ja zvala rekli mi da ne trebaju nikoga .
Školuje se u Nizozemskoj, nisam sigurna o čijem trošku.
Traje par mjeseci i ne trebaš imati nikakvog iskustva iako je poželjno, dovoljno je da budeš strpljiv, blag, miran, čvrste ruke i uporan, željan učenja.
E sad što se biglova tiće, ja mislim da m je ženska rekla da isključivo školuju retrivere i labiće i to iz biranih legla, birana štenad. Rekla mi je i zašo, al mi se ne da sada o tome... idem spavat.
Smartie is offline  
Old 29.01.2008., 10:28   #3
školuju oni i križance retrivera...

inače, labrador i je retriver, pasmina labrador retriver...
Šapica is offline  
Old 07.11.2011., 15:23   #4
i mene ovo zanima pa ljudi ako imate kakave informacije pisite

Zadnje uređivanje TISA1 : 07.11.2011. at 16:16.
TISA1 is offline  
Old 07.11.2011., 18:49   #5
Quote:
TISA1 kaže: Pogledaj post
i mene ovo zanima pa ljudi ako imate kakave informacije pisite
Umjesto što si izvukla iz mrtvih tri godine staru temu, mogla si je pročitati i nazvati neku od udruga spomenutih u prvom linku. Ne znam zašto bi se na forumu općeg tipa mogle dobiti točnije informacije nego u specijaliziranoj udruzi.
Didi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.