Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2013., 18:14   #1
Obnavljanje krvi

oprostite ako je glupo pitanje, ali nešto me zanima. naime, ukoliko osoba izgubi nešto krvi, ili donira, da li se krv s vremenom sama obnovi na stanje kako je bilo prije ili ne, ili da prefolmuliramo pitanje, ukoliko osoba svaki peti dan izgubi, hajmo reći, par kapi krvi, hoće li se stanje količine krvi vratiti na nekadašnje?
znam, pitanje je glupo, ali me zanima.
mario234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 21:24   #2
Naravno da se obnovi.

Kako bi ljudi darivali npr. 10 puta krv da se ne obnavlja? Naravno treba vremena da se vrati stari volumen, ali vrati se. I svaka stanica u prganizmu ima svoj životni vijek. Evo ti jedan linkić: http://hr.wikipedia.org/wiki/Krv, možda ti razjasni što te zanima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 22:50   #3
mene zanima da li se čovjeku može 2put isti dan izvadit krv? ne mislim na darivanje ( mislim da se puno više daje kad je to u pitanju), već moram obavit krvne pretrage, a ne mogu na istom mjestu, ali bi to obavio isti dan ako je moguće..
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 22:55   #4
Quote:
NećešRazbojniče kaže: Pogledaj post
mene zanima da li se čovjeku može 2put isti dan izvadit krv? ne mislim na darivanje ( mislim da se puno više daje kad je to u pitanju), već moram obavit krvne pretrage, a ne mogu na istom mjestu, ali bi to obavio isti dan ako je moguće..
Može. I 2x i još nekoliko puta, ako za to postoji klinička indikacija.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 02:03   #5
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Može. I 2x i još nekoliko puta, ako za to postoji klinička indikacija.
super, onda odem lijepo isti dan i riješim sve..
tnx za odg
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.