Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 13:34   #1
Gnojna upala zuba

Može mi li netko reći da li je opasno kad zub, tj. krnja otekne a nede se zubaru? Poznaniku je zub oticao nekoliko puta no on se nikako neda zubaru. Čula sam da su neki ljudi umrli od toga jer im se kao spustilo na srce pa me sad zanima da li je to tako opasno. Unapried hvala.
Gabriela is offline  
Old 30.01.2007., 14:05   #2
Quote:
Gabriela kaže: Pogledaj post
Može mi li netko reći da li je opasno kad zub, tj. krnja otekne a nede se zubaru? Poznaniku je zub oticao nekoliko puta no on se nikako neda zubaru. Čula sam da su neki ljudi umrli od toga jer im se kao spustilo na srce pa me sad zanima da li je to tako opasno. Unapried hvala.
Naravno da je opasno. Upale prouzrokuju bakterijske infekcije, kojih u ustima ima masu. Ako se razmnože i prošire po tijelu krvotokom, može doći do sepse. Neke upale nije potrebno liječiti antibioticima, a neke je, a to može procijeniti jedino netko medicinske struke, zato je pregled potreban. Tvoj prijatelj se voli igrati ruskog ruleta.
Ivanicapeca is offline  
Old 30.01.2007., 19:53   #3
jako je opasno. zbog toga sam dobila streptokoke kad sam imala samo pet godina. od tada idem redovno zubaru.
dersu is offline  
Old 30.01.2007., 20:00   #4
Quote:
Gabriela kaže: Pogledaj post
jer im se kao spustilo na srce pa me sad zanima da li je to tako opasno
Ovo se zove miokarditis odnosno endokarditis. I od toga se vrlo lako umire. I vrlo brzo.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Old 30.01.2007., 20:56   #5
endokarditis je vrlo vrlo opasan,nemoj se zajebavat, odoše zaslisci ko od šale...trka zubaru i na antibiotike, kontrolni UVZ srca
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 30.01.2007., 22:04   #6
Meni se užasno zagnojilo nakon mini-operacije umnjaka, pa sam mogla vrlo lako izgubiti glavu da nisam dobila antibiotike. Nikad se zajebavati s tim.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 16.09.2009., 01:05   #7
Problem sa zubom

Prije mjesec i pol dana imala sam gnojnu upalu zuba,ubarica mi je dala antibiotik istisnula gnoj vani i rekla da dođem d ami otovri zub,međutim ništa me ne boli i ne osjećam više ništa,zbu je potpuno bijel ..zanima me ima li tko iskustva s tim,dali da to ipak idem otvrati ili ne?
menino is offline  
Old 16.09.2009., 01:09   #8
Quote:
menino kaže: Pogledaj post
Prije mjesec i pol dana imala sam gnojnu upalu zuba,ubarica mi je dala antibiotik istisnula gnoj vani i rekla da dođem d ami otovri zub,međutim ništa me ne boli i ne osjećam više ništa,zbu je potpuno bijel ..zanima me ima li tko iskustva s tim,dali da to ipak idem otvrati ili ne?
ne znam šta se misliš oko toga,ako ti je zubarica rekla da ga treba otvoriti onda to znači da ga treba otvoriti.Čim si imala gnojnu upalu znači da je živac propao i da ako ne odeš da ti izliječi korjen može se ista situacija opet ponoviti čim ti oslabi imunitet ili kad zatopli,obično pred ljeto.

To što je zub bijel i što te ne boli to ništa ne znači,svakako trebaš otić da ga izliječi
Gutaperka is offline  
Old 16.09.2009., 01:13   #9
jel bolje tražit za to da mi da injekciju ili na živo?
menino is offline  
Old 16.09.2009., 01:16   #10
Quote:
menino kaže: Pogledaj post
jel bolje tražit za to da mi da injekciju ili na živo?
vidićeš,obično takvi slučajevi ne bole ali se ponekad zna dogodit da malo živca preživi pa zna malo bolit,ali to nije često.Ako bude bolilo uvijek možeš tražit anesteziju ali obično nije potrebna u takvim slučajevima.

I na kraju će ti napunit kanale gutaperkom
Gutaperka is offline  
Old 16.09.2009., 01:19   #11
to ono kao dugo traje,inače užassnno se bojim zubara ima traume iz djetinstva i ono...užasavam se otić zbbaru sad
,može mi netko reć kakv je to proces?da znam na šta da se prirpemim
menino is offline  
Old 16.09.2009., 01:22   #12
Quote:
menino kaže: Pogledaj post
to ono kao dugo traje,inače užassnno se bojim zubara ima traume iz djetinstva i ono...užasavam se otić zbbaru sad
,može mi netko reć kakv je to proces?da znam na šta da se prirpemim
otvori ti zub,očisti karijes ako ga ima,iglicama očisti kanale,ako je potrebno stavi lijek u kanale na neko vrijeme i iza toga napuni kanale gutaperkama.Nakon svega stavi plombu i stvar gotova
Gutaperka is offline  
Old 16.09.2009., 01:25   #13
čini se jako bolno
menino is offline  
Old 17.09.2009., 15:58   #14
Danas samz bila kod mog zubara(otvaranje zuba,vađenje gnjoja i preporuku za otvaranje su mi rekli na hitnoj u spllitu)...on je pregledao zub tuckao po njemu i nšeto i nije bolilo reko je da zub nema nikakvog kvara i da ako ne boli da ga on nebi otvarao a ako me pocme bolit da ce mi otvorit onda.Inače na tome zubu mi je 2 godine bila kruna fixne proteze,znači fixica se za to držala.NIšta ne osjećam svi zubi su mi zdravi i zubar kaže ništa od otvaranja.

Jel to sigurno?
menino is offline  
Old 17.09.2009., 16:31   #15
Quote:
menino kaže: Pogledaj post
Danas samz bila kod mog zubara(otvaranje zuba,vađenje gnjoja i preporuku za otvaranje su mi rekli na hitnoj u spllitu)...on je pregledao zub tuckao po njemu i nšeto i nije bolilo reko je da zub nema nikakvog kvara i da ako ne boli da ga on nebi otvarao a ako me pocme bolit da ce mi otvorit onda.Inače na tome zubu mi je 2 godine bila kruna fixne proteze,znači fixica se za to držala.NIšta ne osjećam svi zubi su mi zdravi i zubar kaže ništa od otvaranja.

Jel to sigurno?
ne da nije sigurno nego je i krivo,ako ti je taj zub otekao znači da se ugnojio.AKo ti na njemu nema karijesa to ne znači da ne može oteć,pogotovo ako ti je na njemu krunica onda živac zna stradati zbog brušenja a ne mora bit nikakav karijes na njemu.AKo ne boli to također ne znači da mu živac nije stradao.

Ako ti je jednom otekao to će ti se prije ili kasnije opet ponoviti,obično kad ti najmanje tako nešto treba.

Slikaj taj zub u Kalajžića pa skeniraj sliku i pošalji mi na pm ili stavi ovdje,tada će se najsigurnije znat stanje tog zuba.Jer izvana ne mora bit nikakvih simptoma a na slici se vidi kakvo je stanje iznutra.
Gutaperka is offline  
Old 09.01.2012., 21:38   #16
Ugnojeni zub

iman problem al mi dugo za pisat,uglavnom prije pola godina sam slika zub i ustanovilo se da mi je ugnjojeno izmedu 6 i 7 zuba al kako su plombirani zubarica me posla specijalistu i tmao vamo cekaj i eto do danas mi je samo 7 zub otvoren i narucen san za sreidnu drugog miseca otvorit 6,zanima me strucno misljenje stomatologa kako se inace radi sa gnjojnim zubima i koliko traje lijecenje jer ovo po meni nije nimalo normalno???
mwaruwari is offline  
Old 20.01.2012., 20:56   #17
Nije nimalo normalno, korijenske kanale zuba treba lijeciti a gnojnu infekciju u okolnom tkivu tretirati antibioticima jer ce se u protivnom taj gnoj samo siriti u okolna tkiva!
drdentmed123 is offline  
Old 20.01.2012., 22:48   #18
Prije svega adekvatna endodontska terapija tj, čišćenje kanala i punjenje. Antibiotici najčešće nisu potrebni, osim ako se ne radi o jakom oticanju, vrućici ili povećanim limfnim čvorovima.
borat&bruno is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.