Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 10:50   #1
Biokovo

zna li itko koliko je dobro označena staza na sjevernoj strani Biokova koja kreće iz sela Milići prema vrhu?
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 00:26   #2
Quote:
riot_act kaže: Pogledaj post
zna li itko koliko je dobro označena staza na sjevernoj strani Biokova koja kreće iz sela Milići prema vrhu?
Milići normalno da ima. Mi smo bili prošle godine i odradili turu: Turija - Sv. Jure - Milići. Evo ti tracklog od te ture pa pogledaj.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 12:25   #3
fala ti lipa na informaciji stari, danima san čeka odgovor
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 16:38   #4
ja takodjer namjeravam planinarit na Biokovo i prenocit gore, a polazisna tocka bi bila Zagvozd..!
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 23:57   #5
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
ja takodjer namjeravam planinarit na Biokovo i prenocit gore, a polazisna tocka bi bila Zagvozd..!
Zagvozd je vrlo blizu Milića tako da bi ti mogao pomoć moj tracklog. Ja sam nisam nikad iz Zagvozda išao na Biokovo pošto iz Zagvozda jedini put koji ide je onaj na Svetog Iliju, ali opet i taj put djelom vodi cestom (i to dosta velikim dijelom) do Stanića i onda preko Skradinjevca prema vrhu.

Ja sam već duže vremena planiram uzet par dana i propješačiti cilo Biokovo tako da počem u Gornjim Brelima i onda preko Sv. Ilije idem na Osičine pa na Vošac, Sv. Juru i spustim se na Šošiće.. Kad nađem ekipu koja to može izvest (nemogu atm ni ja ali moram nabit kondiciju) otić gore i uživat par dana..
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 17:16   #6
prikljuci se nasoj zimskoj turi
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:21   #7
Biokovo

za koji dan prvi put idemo pješice na biokovo
pa što bi bilo dobro ponijeti tj. šta bi nam moglo zatrebati pri usponu
__________________
SESSION 88
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:59   #8
Biokovo je veliko. Možda malo preciznije? Uglavnom voda, hrana i nekakva vindjakna. Uživajte!
Alpić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:51   #9
što više vode (ok nije ljeto al ipak), što bolju tj precizniju kartu i GPS, napunjen mobitel zlu ne trebalo, prvu pomoć (možeš i iz auta "posudit"), naglavnu lampu jer je težak teren i ne napreduje se ko na sljemenu pa te može mrak uhvatit prije nego dođeš do skloništa i bar jednog ili dvojicu koji poznaju biokovo I ostalu standardnu planinarsku opremu. I hladnu i pametnu glavu
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:05   #10
Vode. Puno. Jako puno.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:19   #11
I pokrivalo za glavu aka šešir ili još bolje sombrero . I ne ić u srpnju i kolovozu. Ak je u zagrebu ugodno toplo kak je tek tam dole
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:21   #12
a kad bi i kuda bi na biokovo radio uspon?
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 01:23   #13
Quote:
Eppur si mouve kaže: Pogledaj post
a kad bi i kuda bi na biokovo radio uspon?
uspon bi se radio u čim se otopi snig na biokovi, znači u sljedećih nekoliko tjedana a išlo bi se južnom stranom planine
__________________
SESSION 88
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 09:44   #14
Što se sniga tiće tu si bez problema, jer ga ima nešto malo sa sjeverne strane Sv. Jure. S južne strane imaš nekoliko varijanti:

1. Iz Topića (na Bukovac, na Sv. Ilju ili spust u Bast)
2. Iz Basta na Motiku ( nazad preko Sv. Ilje u Topiće, na borovac ili preko solila)
3. Iz V.Brda-Miletin bor-Borovca ( spust u Bast ili u V.Brdo na solilo)
4. Iz Velikog Brda preko Solila (Makar-Kotišina)
5. Iz Makra
6. Iz Kotišine
7. Iz Podpeći
8. Iz Gornjih Tućepi

ako ideš na koju od ovih staza reci pa možda ti još mogu dat kojis savijet ili preporuku
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:21   #15
Lightbulb

Quote:
Eppur si mouve kaže: Pogledaj post
Što se sniga tiće tu si bez problema, jer ga ima nešto malo sa sjeverne strane Sv. Jure. S južne strane imaš nekoliko varijanti:

1. Iz Topića (na Bukovac, na Sv. Ilju ili spust u Bast)
2. Iz Basta na Motiku ( nazad preko Sv. Ilje u Topiće, na borovac ili preko solila)
3. Iz V.Brda-Miletin bor-Borovca ( spust u Bast ili u V.Brdo na solilo)
4. Iz Velikog Brda preko Solila (Makar-Kotišina)
5. Iz Makra
6. Iz Kotišine
7. Iz Podpeći
8. Iz Gornjih Tućepi

ako ideš na koju od ovih staza reci pa možda ti još mogu dat kojis savijet ili preporuku
uuu zajeba san se,,, idem sa sjeveroistočene strane biokova,,, sorry
pa ako moš napisat staze od tamo ili još bolje dat link neke dobre karte biokova.

vjerojatno idemo nas četvero a od toga dvoje su išli več nekoliko puta sa malo iskusnijim čovjekom.

i jel možda znaš jel ima na toj strani neke lovačke kuće ili neki prostori di bi se mogla zapalit vatra da ispečemo stogod mesa......
__________________
SESSION 88
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 19:40   #16
Quote:
šćir kaže: Pogledaj post
i jel možda znaš jel ima na toj strani neke lovačke kuće ili neki prostori di bi se mogla zapalit vatra da ispečemo stogod mesa......

Možda vam i nije najpametnije na Biokovo ić

Kartu vam je napametnije kupit u trgovini, i to Smandovu. U njoj su ucrtani objekti, putevi i daljinari.

Možda da odete na neku manje suroviju planinu za prvi puta skupa?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 23:03   #17
Quote:
šćir kaže: Pogledaj post
uuu zajeba san se,,, idem sa sjeveroistočene strane biokova,,, sorry
pa ako moš napisat staze od tamo ili još bolje dat link neke dobre karte biokova.

vjerojatno idemo nas četvero a od toga dvoje su išli več nekoliko puta sa malo iskusnijim čovjekom.

i jel možda znaš jel ima na toj strani neke lovačke kuće ili neki prostori di bi se mogla zapalit vatra da ispečemo stogod mesa......
Staze sa sjeverne strane nisu baš kao s južne. U postu od prije ti se spominju se Smandova karta koja je poprilično ok. Samo reci od kud bi iša i prema di? Vjerovatno na Sv. Juru?! Do njega dolaziš iz Milića ili sa Turije (Lozovac)e pa njegova sjeverna strana ti je još pod snijegom al samo vršni dio a tako ti je jutros bilo. Znači snjega ima preko 50cm al ti je mokar i propada se. To sam sazna jutros u razgovoru s dežurnim tehničarem na odašiljaču. Na sjeveroistočnoj dijelu ti postoji jedno sklonište na Čulji kad se ide iz Župe . Evo ti jedan link na staze pa pogledaj a Čulija ti je pod brojem 7. A ovo ti je karta od p.p. Biokovo
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 02:21   #18
Kakva je klima na vrhu? Triba li se dobro obuć?
__________________
Samaka
banned_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 03:03   #19
Quote:
Eppur si mouve kaže: Pogledaj post
Staze sa sjeverne strane nisu baš kao s južne. U postu od prije ti se spominju se Smandova karta koja je poprilično ok. Samo reci od kud bi iša i prema di? Vjerovatno na Sv. Juru?! Do njega dolaziš iz Milića ili sa Turije (Lozovac)e pa njegova sjeverna strana ti je još pod snijegom al samo vršni dio a tako ti je jutros bilo. Znači snjega ima preko 50cm al ti je mokar i propada se. To sam sazna jutros u razgovoru s dežurnim tehničarem na odašiljaču. Na sjeveroistočnoj dijelu ti postoji jedno sklonište na Čulji kad se ide iz Župe . Evo ti jedan link na staze pa pogledaj a Čulija ti je pod brojem 7. A ovo ti je karta od p.p. Biokovo
tnx.
a ovako tvoja procjena do kad bi se moglo to otopit???
__________________
SESSION 88
šćir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 15:45   #20
Quote:
banned_3 kaže: Pogledaj post
Kakva je klima na vrhu? Triba li se dobro obuć?
nema neke hladnoće nekih 10-15 stupnjeva ti je dnevna temperatura znači klima je ok, za uspon lagana odjeća a kod odmora topli flis i vjetrovka il neki windstoper.

Quote:
šćir kaže: Pogledaj post
tnx.
a ovako tvoja procjena do kad bi se moglo to otopit???
pa ako potraje ovako vlažno vrime i oblačno moguće za nekih 15tak dana da se otopi al ne brini moguće je zaobići snijeg sa nekih 10tak dodatnih minuta u zaobilasku.
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.