Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2014., 08:56   #221
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post

Najbolje bi bilo kada bi neko stavio svoj ugovor ovdje na forum pa da se vidi kako izgleda i po kojim parametrima računaju potrošnju.

I na kraju ali ne i manje bitno....

Svi govore o grijanju ali kako je kod korisnika koji su prešli na novi način grijanja regulirana naplata tople vode?
Ovo je dobra ideja i još bolje pitanje. Dakle ima li netko ?
ssm is offline  
Old 02.04.2014., 10:50   #222
Quote:
andrej01 kaže: Pogledaj post
433 -> 10-100% vremena moze odasiljati signale (zato su i promjenjive baterije ali je i upitna promjena (EPROM)).
868 -> 0,1 - 1% - samo 6 puta u danu (svaka 4 sata) pošalje signal prema sakupljaču u stubištu.
zamislite uredjaj pored kreveta koji stalno odasilje...
Tu ste u pravu. Tu je zamaskiran mogući problem - utjecaj bilo kojeg odašiljača spektra EM zračenja na ljude u neposrednoj blizini od toga odašiljača. Jer, ljudi su kod alokatora na svega 1-3 m udaljenosti od njegovog odašiljača EM valova.

Isti problem imamo i s mobitelima, koji imaju vjerojatno i puno jaču predajničku snagu i moć odašiljanja valova i prijenos energije putem EM zračenja. O utjecaju tih dijelova EM zračenja na ljude sumnjam da će nam proizvođači dati relevantne podatke, a kamoli trgovci. Samo trabunjaju kao papagaji da ovi valovi nemaju štetnosti po ljude. Je li, a dokaz?
Ukoliko je prijenos podataka u obliku signala koji se emitira zračenjem iz infracrvenog dijela spektra valnih duljina (ili IrDA, ili Bluetooth, ili ?), tim zračenjima smo ionako stalno izloženi. Logičan je prijenos signala putem spektra koji podpada u valove manjih frekvencija (mikro~ i radio~), kad se s njima troši manje energije za prijenos.

No, isto tako znamo da radari i mikrovalne pećnice rade s mikro valovima, a ne s radio valovima. Koliko se može naći podataka o valovima, područje mikrovalova se prostire između 200 GHz (radari) do 1 GHz, a tek s frekvencijama ispod 1 GHz počinje područje radiovalova pa sve do 200 kHz.
Naravno, problem je snaga signala, a ne sama niža frekvencija.
I naravno, snaga zračenja je najveća na izvoru emisije signala.
Učinak na ljude od zračenja uz neposredni stalni boravak uz izvor ovih zračenja nam moraju ne samo objasniti proizvođači i zakonodavci, nego i dokazati da nije štetan, da nam ne ugrožava ni zdravlje ni život.
Jer nitko nema pravo zezanja s tim temeljnim ljudskim pravima.
Shwake is offline  
Old 04.04.2014., 21:16   #223
Zaključak je, da kao u politici našoj birate manje zlo, mojoj zgradi je ugradnju radila firma TI-SAN, i ne da su ljudi nezadovoljni nego dosta stanara ne korisiti radijatore već prelazi na klime, o zagađenju bukom tj. šumovima i režanju iz ventila da i ne govorim.
Uglavnom pratim malo talijane na televiziji i oni su imali i imaju stalno afere u tom sektoru, od subvencioniranja sunčevih kolektora, do muljanja sa otpadom pod krinkom ekologije.
I naši pajdaši samo kopiraju već uhodanu šemu.
Sve je to stihijski i bez reklamacije, sa pravilnicima sa malim slovima.
Kada vide da su provaljeni, prepakiraju priču, otvore novu firmu i naplaćuju još više.
Sa današnjom tehnologijom, da se na zaslonu ne može iščitati bez formula i tablica potrošnja, je smiješno.
Kao i ovi energetski certifikati i neke štedionice u igri.
Sve za dobrobit građana, stanara, novčanika naših. Moš mislit.
Ciao ragazzi!
Ćo Fiume is offline  
Old 04.04.2014., 22:10   #224
@Ćo Fiume

Jel imas volju staviti ugovor ovdje da vidimo kako je definiran? Naravno sa prekrivenim osobnim podacima...
.pero vragec is offline  
Old 05.04.2014., 01:24   #225
Quote:
Ćo Fiume kaže: Pogledaj post
Zaključak je, da kao u politici našoj birate manje zlo, mojoj zgradi je ugradnju radila firma TI-SAN, i ne da su ljudi nezadovoljni nego dosta stanara ne korisiti radijatore već prelazi na klime, o zagađenju bukom tj. šumovima i režanju iz ventila da i ne govorim.
Uglavnom pratim malo talijane na televiziji i oni su imali i imaju stalno afere u tom sektoru, od subvencioniranja sunčevih kolektora, do muljanja sa otpadom pod krinkom ekologije.
I naši pajdaši samo kopiraju već uhodanu šemu.
Sve je to stihijski i bez reklamacije, sa pravilnicima sa malim slovima.
Kada vide da su provaljeni, prepakiraju priču, otvore novu firmu i naplaćuju još više.
Sa današnjom tehnologijom, da se na zaslonu ne može iščitati bez formula i tablica potrošnja, je smiješno.
Kao i ovi energetski certifikati i neke štedionice u igri.
Sve za dobrobit građana, stanara, novčanika naših. Moš mislit.
Ciao ragazzi!
recite koja je zgrada da se moze dobiti i odgovor (i provjeriti vase tvrdnje) a ne samo blacenje po firmi od strane jedne osobe.

koliko znam, toj firmi niti jedna zgrada nije izasla iz sustava od desetke tisuca ugradjenih uredjaja - za razliku od drugih firmi - slucajevi u velikoj gorici, karlovcu, splitu...nisu od te firme...

a talijani - npr. u istri samo njih i mozete pratiti bez ometanja.
andrej01 is offline  
Old 05.04.2014., 09:24   #226
Andrej01, daj ljudima neke savjete na sto trebaju paziti i kakav je ugovor najbolje potpisati.
Rekao bih da znanja i jos vise iskustva imas, podijeli to sa obicnim pukom, nemoj se sparati...
.pero vragec is offline  
Old 05.04.2014., 09:29   #227
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Andrej01, daj ljudima neke savjete na sto trebaju paziti i kakav je ugovor najbolje potpisati.
Rekao bih da znanja i jos vise iskustva imas, podijeli to sa obicnim pukom, nemoj se sparati...
To te ja pitam
Fiume, ajd stvarno , nebudi ti teško , zacrni imena , firmu i ostalo pa stavi taj ugovor.
ssm is offline  
Old 06.04.2014., 10:27   #228
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Fiume, ajd stvarno , nebudi ti teško , zacrni imena , firmu i ostalo pa stavi taj ugovor.
@Ćo Fiume
Je, bilo bi korisno vidjeti formu i kondicije iz takvog ugovora.
Kao što drugi rekoše, scanirajte ili uslikajte taj ugovor, a onda zacrnite u slici u njemu navedene specifične podatke o fizičkim i pravnim osobama, uključivo datum i broj ugovora.
Najjednostavnije je to zacrniti npr. u programu "Paint" koji se dobije besplatno u paketu s operativnim programom Windows. Ne mislim da to ne znate, nego eto ja to onako, molim, tek da se previše ne nagađa kako biste brže ...
Shwake is offline  
Old 16.04.2014., 18:37   #229
Iako bi se sufinanciranjem razdjelnika daleko manje zagađivao okoliš (s)lijepa na ša Hrvatska se odlučila sufinancirati ovo

To je glavni prioritet u državi
.pero vragec is offline  
Old 25.04.2014., 22:04   #230
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Tu ste u pravu. Tu je zamaskiran mogući problem - utjecaj bilo kojeg odašiljača spektra EM zračenja na ljude u neposrednoj blizini od toga odašiljača. Jer, ljudi su kod alokatora na svega 1-3 m udaljenosti od njegovog odašiljača EM valova.

................... O utjecaju tih dijelova EM zračenja na ljude sumnjam da će nam proizvođači dati relevantne podatke, a kamoli trgovci. Samo trabunjaju kao papagaji da ovi valovi nemaju štetnosti po ljude. Je li, a dokaz?
............................
Učinak na ljude od zračenja uz neposredni stalni boravak uz izvor ovih zračenja nam moraju ne samo objasniti proizvođači i zakonodavci, nego i dokazati da nije štetan, da nam ne ugrožava ni zdravlje ni život.
Jer nitko nema pravo zezanja s tim temeljnim ljudskim pravima.
Ovo što su krenuli sad i u HR raditi s tim sveopćim ugrađivanjem mikrovalnih odašiljača koji mjere ovo ili ono u skoro svaku sobu u kući ili stanu predstavlja zločin protiv čovjeka. Totalno zadiranje u temeljne ljudska prava - zdravlje i privatnost.. Nakon što ljudima uđu u stanove sa svim mogućim mikrovalnim odašiljačima ( neki će i primat informacije izvana, ne samo slat ), što slijedi dalje? Ulazak u ljudsko tijelo - mikročipom. Tko ne prihvati - kazna 50 000 kn.:-(
JAd i bijeda, najobičniji oblik tiranije nad čovjekom.

Ta otrovna tehnologija NIKAD NIJE DOKAZANA kao sigurna. Ako vam kažu suprotno, lažu vam. I sad će ljude kupati u mrežama mikrovalne radijacije 24-7. Cijeli dan, cijelu noć. TA KONSTANTNA IZLOŽENOST ( djeca će spavat uz to cijelu noć, i sjedit možda pola dana ) i kumulativni efekt ( u jednoj zgradi će biti stotine ili tisuće tih sprava koje sve odašilju signal moguće cijelo vrijeme ) je ONO ŠTO JE PROBLEM u svemu tome. Govore ljudima da te sprave šalju RF signal jednomdnevno, dvaput dnevno ............ a kad ljudi mjeračima idu provjeriti tu tvrdnju, ispada da se odašilje svakih par sekundi, dakle KONSTANTNO.


Bioinitiative report (www.bioinitiative.org), opširna studija koju je izradila skupina znanstvenika sa nekoliko prestižnih svjetskih sveučilišta, a koji su imali dovoljno integriteta da se odvoje od matrice korumpirane korporativne kvazi-znanosti , pokazuje da postoje itekako veliki rizici, čak i pri dugotrajnoj izloženosti vrlo malim količinama RF zračenja.


Sjetimo se kako su 80 godina ljudima govorili da azbest nije štetan, da cigaretni dim nije štetan, da olovo nije štetno. Sad im govore da mikrovalna radijacija nije štetna.

Kako se borit protiv svega toga, pitam se. Ima li kakva udruga ili skupina ljudi, da im je stalo? Ili svi šaptom padoše.
soulful is offline  
Old 26.04.2014., 11:45   #231
Apropos toga, kopiram savjet frenda vezano za jednu možda sličnu stvar, a vizavi temeljnih ljudskih prava i sloboda:
"Ako smatrate da je neko tijelo drzavne vlasti prekrsilo svoje ovlasti i trazilo od vas ogranicenje ustavom zajamcene slobode, onda bi svakom gradaninu ili gradanki preporucio da svoja prava zastiti pred nadleznim tijelima - kad se radi o temeljnim ustavom zajamcenim slobodama, tu postoji par opcija:
Jedna i najjeftinija je prituzba Puckom pravobranitelju sa zahtjevom da zastiti vasa ustavom zajamcena prava;
Druga je tuzba radi zastite temeljnih prava pred ustavnim sudom.
Ustavna prava su iznad svega i nitko ih nema pravo ogranicavat ili koristit svoj autoritet da bi ih u nekom obliku ogranicio."

E sad....


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 04.06.2014., 13:13   #232
Ugradili nam razdjelnike prošli tjedan.

I sad gledam ja to čudo ušarafljeno na moje radijatore.

I pitam se...što me sprječava da ga odšarafim i stavim negdje gdje neće očitavati toplinu (npr. frižider) ?!
lub is offline  
Old 04.06.2014., 15:32   #233
i kod mene stavili brunatine razdijelnike i termo-ventile.
bez prethodne suglasnosti svih stanara (osim ak nisu fejkali potpise), bez zapisnika sa zadnjeg sastanka "suvlasničkog vijeća", bez prikupljene barem 3 ponude (recimo, uz brunatinu i još 2 siemensove opreme..), bez detaljnjijih pojašnjenja...al to tako može "u državi danskoj".
a ak pak počneš lajat, samo zapravo siješ zlu krv, bez masovnije si potpore i svi počnu sumnjat u sve. od tebe do predstavnika stanara i nazad.
i ode sve u kurac. začas.
DeeJay Dee is offline  
Old 05.06.2014., 08:56   #234
Quote:
lub kaže: Pogledaj post
Ugradili nam razdjelnike prošli tjedan.

I sad gledam ja to čudo ušarafljeno na moje radijatore.

I pitam se...što me sprječava da ga odšarafim i stavim negdje gdje neće očitavati toplinu (npr. frižider) ?!
To se i ja pitam. Ili recimo pokriješ senzor krpom i razlika radijator/prostorija zanemariva = očitanje minimalno

Inače, kod mene u kvartu danas tribina o tome . Glavni prodavači magle HEP toplinarstvo i GSKG. Slutim da će biti dobrih viceva
ssm is offline  
Old 05.06.2014., 15:08   #235
najjače mi je kaj dosadšnje ventile i prigušnice uredno uzimaju sa sobom ovi iz brunate i još ti papir prirede s a priori štrihanom tom kućicom na obrascu, a ti samo potpišeš, niti da pitaju...

mislim, ok za stare ventile, al moji su bili relativno friški i u super stanju, niti 2 godine, a možda imam i još koju nekretninu di bi se mogli upotrebit..
DeeJay Dee is offline  
Old 06.06.2014., 09:22   #236
Koliko dođe očitanje godišnje po radijatoru? U Brunati je 25kn godišnje po radijatoru. Koliko u ostalim firmama?

I na računu, da li možete vidjeti impulse koje imate na razdjelniku da možete usporediti jel vam račun ispravan?
Plavooki Joe is offline  
Old 06.06.2014., 09:47   #237
zasto se ne pokrene peticija da se prisili isporucitelja grijanja (hep toplinarstvo) da o svom trosku vrse ocitanja? mislim da su u cijeloj prici nepotrebni posrednici tipa brunata koji naplacuju nesto sto je duznost a i placeno je isporucitelju grijanja. s jedne strane se zakonski obvezuje potrosaca da mora ugraditi razdjelnike a opet tom odredbom se indirektno daje monopol za ocitanje privatnoj firmi brunata koja nema veze sa isporucenim grijanjem.
jones85 is offline  
Old 06.06.2014., 09:50   #238
Uspio sam jučer sasvim normalno razgovarati i sa najodgovornijom osobom iz HEP toplinarstva. Pitanje je bilo tko je nadležan za nadzor prodavača i mjeritelja potrošene energije, i tko je nadležan za atestiranje i provjeru ispravnosti i kontrolu programiranja razdjelnika ? Odgovor je bio, nitko i da mi kao krajnji kupci trebamo prepoznati kvalitetu ponuđača. Dakle , moja teza da ako tutnem 100€ monteru u džep da mi "krivo" programira razdjelnike , to nitko ne kontrolira. Imam i praktičnu potvrdu toga da je to moguće jer je u jednom objektu prilikom programiranja monter krivo unio broj rebara.
Moram još provjeriti u Zakonu/pravilinku/štoliveć / da li je zaista obavezna ugradnja termostatskih ventila. Meni osobno ne trebaju, dodatni su trošak, a i prošlo ljeto stavih nove sa novim radijatorima.

Također, pitanje na koje nisam dobio odgovor je zašto stanari moraju platiti zamjenu starih pumpi sa frekventno reguliranim kad su te pumpe u toplinslkoj stanici koje uopće nije u našoj nadležnosti, nemamo pristup u nju i sve što se u njoj doogađa ide na trošak HEP-a.

Zadnje uređivanje ssm : 06.06.2014. at 09:57. Reason: Dodatak tekstu
ssm is offline  
Old 07.06.2014., 10:27   #239
1) Kako netko može znat da doista plaća očitanje koje dolazi s razdjelnika koji su u njegovom stanu, a ne nekih drugih razdjelnika u istoj zgradi? Ili kako možemo znati da ne plaćamo uz očitanja razdjelnika iz našeg stana još neka dodatna očitanja s razdjelnika koji nisu u našem stanu? Mogu li se na samom radjelniku vidjet podaci očitanja?

Ti nesretni uređaji mogu se programirati na razne načine. Dalo bi se zaljučiti da je za potencijalne manipulacije granica jedino mašta. Naravno na štetu korisnika...

2) Mogu li ste skinutu/zapečatiti radijatori u stanu koje nismo nikad koristili? IZvan pameti je da se to čudo stavlja na radijator koji se desetljećima nije koristio niti će se ikad koristiti, te da se još mora plaćati i očitanje.


3) Je li netko mjerio zračenje tih nesretnih uređaja? Koliko učestalo šalju podatke na kolektor? LJudi će potencijalno imati na svakom radijatoru mobitel koji će biti na 24/7 otvorenoj vezi. Da ne govorimo o kolektoru u zgradi koji će se direktno spajati u sjedište tvrtke koje je negdje u gradu, moguće desetak kilometara udaljeno. Dakle svaka zgrada će imati po jednu baznu stanicu. Nikad dovoljno zračenja.
Ovo je valjda prvi put u povijesti da su ljudi zakonom obvezni u svoje domove i zgrade prihvatiti dokazani kancerogen ( klasa 2-b prema WHO ). I nikome ništa. TO je "napredak".

4) Šalju li ti nesretni uređaji očitanja i tijekom ljeta. Drugim riječima, hoće li ljudi biti ozračivani kako bi im se "očitalo" nešto što ne postoji.

5) Kako to ljudi misle da će imat manje račune za grijanje? Zar mislite da će se toplana odreć 10, 20, 30% svojih prihoda, kako bi vi imali manje račune? U startu već imate veći račun, jer morate platit ugradnju te nesretne opreme ( te zamjenu kad dodje do kvara, a istekne garancija ), i očitanje, što prije niste morali. Halo. Probudimo se i prestanimo vjerovat propagandi koju nam serviraju korumpirani lažovi s nekakve TV emisije i upotrijebimo zdravi razum, ako toga više uopće ima na ovom svijetu, u kojem je tako lako programirat ljudske mozgove putem masovnih medija.

Nema tu pameti. Digitalna tiranija korumpirane tehnokratske mafije.

Zadnje uređivanje soulful : 07.06.2014. at 10:53.
soulful is offline  
Old 08.06.2014., 10:27   #240
Quote:
soulful kaže: Pogledaj post
1) Kako netko može znat da doista plaća očitanje koje dolazi s razdjelnika koji su u njegovom stanu, a ne nekih drugih razdjelnika u istoj zgradi? Ili kako možemo znati da ne plaćamo uz očitanja razdjelnika iz našeg stana još neka dodatna očitanja s razdjelnika koji nisu u našem stanu? Mogu li se na samom radjelniku vidjet podaci očitanja?

Ti nesretni uređaji mogu se programirati na razne načine. Dalo bi se zaljučiti da je za potencijalne manipulacije granica jedino mašta. Naravno na štetu korisnika...

2) Mogu li ste skinutu/zapečatiti radijatori u stanu koje nismo nikad koristili? IZvan pameti je da se to čudo stavlja na radijator koji se desetljećima nije koristio niti će se ikad koristiti, te da se još mora plaćati i očitanje.


3) Je li netko mjerio zračenje tih nesretnih uređaja? Koliko učestalo šalju podatke na kolektor? LJudi će potencijalno imati na svakom radijatoru mobitel koji će biti na 24/7 otvorenoj vezi. Da ne govorimo o kolektoru u zgradi koji će se direktno spajati u sjedište tvrtke koje je negdje u gradu, moguće desetak kilometara udaljeno. Dakle svaka zgrada će imati po jednu baznu stanicu. Nikad dovoljno zračenja.
Ovo je valjda prvi put u povijesti da su ljudi zakonom obvezni u svoje domove i zgrade prihvatiti dokazani kancerogen ( klasa 2-b prema WHO ). I nikome ništa. TO je "napredak".

4) Šalju li ti nesretni uređaji očitanja i tijekom ljeta. Drugim riječima, hoće li ljudi biti ozračivani kako bi im se "očitalo" nešto što ne postoji.

5) Kako to ljudi misle da će imat manje račune za grijanje? Zar mislite da će se toplana odreć 10, 20, 30% svojih prihoda, kako bi vi imali manje račune? U startu već imate veći račun, jer morate platit ugradnju te nesretne opreme ( te zamjenu kad dodje do kvara, a istekne garancija ), i očitanje, što prije niste morali. Halo. Probudimo se i prestanimo vjerovat propagandi koju nam serviraju korumpirani lažovi s nekakve TV emisije i upotrijebimo zdravi razum, ako toga više uopće ima na ovom svijetu, u kojem je tako lako programirat ljudske mozgove putem masovnih medija.

Nema tu pameti. Digitalna tiranija korumpirane tehnokratske mafije.
Apsolutno se sa svime slažem. Jedino od svega što ima smisla je ugradnja termostatskih ventila na radijatore, a sve ostalo je mužnja novaca od građana, da bi tvrtka od prijatelja zaradila novac i to silom zakona. Tehničke sam struke i tvrdim da tu nikakve uštede neće biti osim novih troškova. Jer kako možeš uštediti ako samo promjeniš način obračuna po kojem se vrši naplata, a ne poduzmeš stvarne mjere koje donose uštedu (izolacija)? Pametnije je te novce potrošiti na promjenu prozora i bolju toplinsku izolaciju nego na ove gluposti.

Ono što je trebalo zakonski regulirati je to da poneki suvlasnici u sred sezone grijanja imaju po cijele dane širom otvorene prozore. Pa ti onda štedi, naročito ako si prvi susjed od takovih suvlasnika.

Zadnje uređivanje mikoli : 08.06.2014. at 10:36.
mikoli is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.