Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 19:25   #5341
Onda ok. Ja bih Roto ili Maco, a onda GU pa Arx.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 22.04.2014., 19:33   #5342
Pliiiiz ... molim vas pomoć ... radi se o ulaznim vratima ... izbor je sužen na dvije ponude ... da li profil salamander ili rehau??


Sent from my iPhone using Tapatalk
snjegović is offline  
Old 22.04.2014., 20:52   #5343
Quote:
snjegović kaže: Pogledaj post
Molila bih pomoć u odabiru ponude za PVC ulazna vrata.

1. Ponuda (Troha dil)
Profil: Streamline 76 - Salamander (šrok 85, krilo 130)
Staklo: Toptherm 24 Al satinato
Okov: Winkhaus + Dr. Hahn

2. Ponuda (Palus)
Profil: Rehau
Staklo: IZO 4+16+4 silvit bijeli
Okov: nije naveden - u opisu ponude nude Roto, GU, Maco i Spin-Arx

3. Ponuda (Inoprem)
Profil: Salamander Streamline 76
Staklo: IZO 24 mm Float
Okov: Maco multimatic
Evo, citiram se ... molim vas pomoć .. zbilja se ne kužim u te stvari, ne poznajem nikoga tko mi može pomoći a vrata ovih dana moram kupiti ... pliiiz .. pomognite dami u nevolji
snjegović is offline  
Old 22.04.2014., 21:37   #5344
Quote:
snjegović kaže: Pogledaj post
Evo, citiram se ... molim vas pomoć .. zbilja se ne kužim u te stvari, ne poznajem nikoga tko mi može pomoći a vrata ovih dana moram kupiti ... pliiiz .. pomognite dami u nevolji
Ne bi bilo loše da se javi netko kome je netko kod navedenih ponuđača nešto radio. Za 2. sam čuo da su dobri monteri, a sa Rehau profilom navodno isto nemožeš pogriješiti.
ssm is offline  
Old 22.04.2014., 22:38   #5345
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Čemu uopće takvo pitanje? Alu stolarija u svakom slučaju!
Ma i meni je nekako draža aluminijska stolarija samo me malo plaše pojedinci koji govore kako je ta ista alu stolarija hladnija i nepovoljnija što se tiče koeficijenata prolaska topline kroz nju???
U ponudi za PVC stolariju od ALUPLAST profila najveći Uw je 1.20 pa neznam dali je to moguće postići sa alu stolarijom...
kreso1982 is offline  
Old 22.04.2014., 23:05   #5346
[QUOTE=kreso1982;49635778]Kako ja već 6 mjeseci polako, ali strpljivo skupljam informacije i ideje i nakon toga "zlostavljam" pojedine proizvođače ponude su mi sve rjeđe i rjeđe počele stizati na moju adresu... ...ali šalu na stranu treba mi jedan savjet ili mišljenje. Dobio sam ponudu od tvrtke FTM iz Novog Travnika koji su jednom poznaniku (kojemu financije nisu nešto na čega obraća pozornost) radili aluminijsku stolariju Schuco i dečki su obavili izvrstan posao te me to zainteresiralo da se i ja raspitam o aluminijskoj stolariji kod njih. Kako ja nisam u mogućnosti priuštiti si kvalitetu kao moj poznanik dobio sam ponudu za aluminijsku stolariju od FEAL-ovih TERMO profila sa prekinutim termičkim mostovima pa me zanima vaše mišljenje o tome jer imam cijenovno istu ponudu za izradu stolarije od ALUPLAST (pvc stolarija) profila i od FEAL (alu stolarija) profila.[/QUOTE

Termo prekinuti most od FEAL- može biti i 65 mm i taj profil ne može postići karakteristike PVC stolarije a ne znam lijepe li se na fealu kutni spojevi kao na Schucu sto je veoma bitno jer su mi objasnili kada sam radio sebi na poslovnom objektu. . Ja osobno na kuci imam Aluplast stolariju 6 komorni profil sa 3 stakla i nisam ni trenutka pozalio sto sam odabrao PVC u odnosu na aluminij iako sam se i sam dvoumio jer sam mao potrebu za tri velike stijene koje funkcioniraju besprijekorno i zato moj savjet ako je kuca u pitanju prednost pvc-u
ma22 is offline  
Old 22.04.2014., 23:36   #5347
[QUOTE=kreso1982;49640806]Ma i meni je nekako draža aluminijska stolarija samo me malo plaše pojedinci koji govore kako je ta ista alu stolarija hladnija i nepovoljnija što se tiče koeficijenata prolaska topline kroz nju???
U ponudi za PVC stolariju od ALUPLAST profila najveći Uw je 1.20 pa neznam dali je to moguće postići sa alu stolarijom...[/QUO

ja ne znam zašto toliko izričiti odgovori koji ti govore aluminij , jer kako sam iz osobnog iskustva kada sam prije nešto manje od dvje godine rješavao svoju stolariju na kuci odabrao sam PVC jer Schuco mi je bio preskup je jedna stvar, Feal od 85 mm je po karakteristikama imao toplinski koeficijent 1,6 i sa tri stakla je padao na nekih 1,2 .Na Aluplastovom PVC profilu od 85 mm sa ugrađena tri stakla ni jedan prozor ne prelazi 0,96 Uw , a stijene i manje jer je vraća površina stakla a stvara ugodniji osjećaj iznutra od aluminija. Ako radiš na kuci osobno tipujem na pvc
ma22 is offline  
Old 23.04.2014., 00:47   #5348
Odličan savjet iz "prve ruke" i baš mi je drago da se javio netko tko ima osobnog iskustva sa Aluplast-ovom stolarijom. Svi večinom govore, pišu i raspravljaju o Geneo, Gealan i sl. profilima a o Aluplastu vrlo rijetko a karakteristike koje sam ja dobio u ponudi su mi se vrlo svidjele i odlično se uklapaju u moju viziju cijele kuće. I ja imam dvije velike podizno-klizne stijene pa me zanima kako funkcioniraju u praksi jer su izložbeni primjerci koje sam gledao i koristio vrlo lagani za korištenje a ujedno i lijepi. Meni je ponudu dala tvrtka Marlex pa dali možda netko ima iskustva sa njihovim proizvodima?
kreso1982 is offline  
Old 23.04.2014., 12:35   #5349
Marlex

Quote:
kreso1982 kaže: Pogledaj post
Odličan savjet iz "prve ruke" i baš mi je drago da se javio netko tko ima osobnog iskustva sa Aluplast-ovom stolarijom. Svi večinom govore, pišu i raspravljaju o Geneo, Gealan i sl. profilima a o Aluplastu vrlo rijetko a karakteristike koje sam ja dobio u ponudi su mi se vrlo svidjele i odlično se uklapaju u moju viziju cijele kuće. I ja imam dvije velike podizno-klizne stijene pa me zanima kako funkcioniraju u praksi jer su izložbeni primjerci koje sam gledao i koristio vrlo lagani za korištenje a ujedno i lijepi. Meni je ponudu dala tvrtka Marlex pa dali možda netko ima iskustva sa njihovim proizvodima?
Jedan moj prijatelj uzeo od njih i uvalili mu recikirane profile,a nisu mu to rekli kad je kupovao. Nije ni on znao, tek kad sam ja uzimao smo provjeravali, jer sam čuo kad sam obilazio salone i tražio za sebe. Prošlo puno vremena pa se nije htio ići natezati s njima.
lik24 is offline  
Old 23.04.2014., 21:37   #5350
Ima li tko iskustva s firmom marmil i bol-tom?

marmil mi je dao nesto jeftiniju ponudu pa se sad dvoumim


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 23.04.2014., 23:31   #5351
Quote:
lik24 kaže: Pogledaj post
Jedan moj prijatelj uzeo od njih i uvalili mu recikirane profile,a nisu mu to rekli kad je kupovao. Nije ni on znao, tek kad sam ja uzimao smo provjeravali, jer sam čuo kad sam obilazio salone i tražio za sebe. Prošlo puno vremena pa se nije htio ići natezati s njima.
Ja ne znam kako su tvom prijatelju mogli uvaliti kako ti kažeš reciklirane profile , a da on to nije znao a ni vidjeo. Ja sam svoju stolariju kupio upravo od Marlexa ustvari oni su proizveli a ja sam kupio od njihovog #handlera# u ZG i montirao na kuci u Gorici i mogu reci sve najbolje.Ne razumijem sve Vas koji pišete po ovom forumu sa razlogom da nekoga nacrnite no valjda nam je to u prirodi
ma22 is offline  
Old 23.04.2014., 23:50   #5352
Quote:
kreso1982 kaže: Pogledaj post
Odličan savjet iz "prve ruke" i baš mi je drago da se javio netko tko ima osobnog iskustva sa Aluplast-ovom stolarijom. Svi večinom govore, pišu i raspravljaju o Geneo, Gealan i sl. profilima a o Aluplastu vrlo rijetko a karakteristike koje sam ja dobio u ponudi su mi se vrlo svidjele i odlično se uklapaju u moju viziju cijele kuće. I ja imam dvije velike podizno-klizne stijene pa me zanima kako funkcioniraju u praksi jer su izložbeni primjerci koje sam gledao i koristio vrlo lagani za korištenje a ujedno i lijepi. Meni je ponudu dala tvrtka Marlex pa dali možda netko ima iskustva sa njihovim proizvodima?
Moje su dvije stijene oko 4 metra a jedna je 3 metra i funkcioniraju odlicno na njima su rolete sa elektromotorima .I meni su savjetovali da zbog veličine odaberem aluminijsku al prvo sto me je odbilo bila je visoka cijena u odnosu na pvc a drugo PVC mi je bila osobno ljepša i spoj sa roletama je imao bolje rjesenje
ma22 is offline  
Old 24.04.2014., 03:30   #5353
ne kužim te

Quote:
Jedan moj prijatelj uzeo od njih i uvalili mu recikirane profile,a nisu mu to rekli kad je kupovao. Nije ni on znao, tek kad sam ja uzimao smo provjeravali, jer sam čuo kad sam obilazio salone i tražio za sebe. Prošlo puno vremena pa se nije htio ići natezati s njima
o kojim profilima pričaškonkretan budi...kako ste provjeravali???
natha is offline  
Old 24.04.2014., 15:25   #5354
tko nije reciklat

o pvc stolariji sam počela čitati prije pšar mjeseci, a onda me to toliko umorilo da sam odustala

sada idemo ipak probat donijeti odluku:
od prikupljenih ponuda cijenom su uglavnom bile niže varijante s gealan 800, njih je bilo i najviše, za njih znamo da su reciklati, većina to ne krije i sve 5

e sad za druge...koji sigurno nisu reciklati? A profili svih proizvođača? Oni od Veke? Aluplast? Nitko?

kad čujem gluposti da će biti il reciklati ili ne reciklati, ovisno što želimo, a cijena identična, samo prekrižim moguću suradnju s takvima...

kao ja bi trebala vjerovati im na riječ, ma dajte...

prije nego vidim cijenu ičeg više hoću imat relevantne info, a od prodavača očekujem da zna odgovor il bar da ga dozna...
natha is offline  
Old 24.04.2014., 16:17   #5355
Nije meni cilj nikoga ocrniti, samo prenosim iskustvo s određenom firmom. Nisam rekao da oni ne znaju napraviti i dobre prozore, samo sam mišljenja ako radiš s recikliranim profilima da to moraš kupcu i reći.
Koliko sam do sada čuo takve profile imaju: Gealan, Aluplast i Salamander, za ostale ne znam. E sad koji ih proizvođači koriste, a koji ne uglavnom se da iščitati iz cijena.
Nisam ja neki stručnjak, ali mi je ovaj forum dosta pomogao kod odabira stolarije pa osjećam moralnu obavezu da ljude upozorim na moguće probleme kod odabira, budući da većina još uvijek misli da je sve to isto samo su neki jeftiniji od drugih. Reciklat se može prepoznati, uglavnom, dok se ne ugradi jer je samo izvana bijel, a sredina je druge boje. Mi smo skidali lajsne na staklu i tako smo otkrili, budući da prijatelj nije obraćao pažnju prije montaže. U svakom slučaju treba se dobro informirati prije kupnje, jer to je stvar koja se kupuje, uglavnom, samo jednom u životu.
lik24 is offline  
Old 24.04.2014., 16:25   #5356
Thumbs up

hvala, ovih dana idem gledat profile, koristit ce mi ovo...

i u pravu si...mislim dA bi bilo pošteno napisat na ponudi reciklat, bez da se to pita, a ne da ja to moram sve sama istraživat, saznavat i kontrolirat

ovako dok ja magistriram na ovu temu, vrijeme samo prolazi
natha is offline  
Old 24.04.2014., 16:28   #5357
natha jako slabo si ti čitala, jako jako slabo
mranderson is offline  
Old 24.04.2014., 17:29   #5358
čitala sam dugo, a ako je jako slabo, još ima šanse, prosvijetli me please, nije mi... do zagonetki
natha is offline  
Old 24.04.2014., 17:35   #5359
evo draga, da kopiram dio svog posta od pred koji dan, samo 2-3 strane unazad, pa bu ti jasnije...

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Naravno, ima jeftinijih i skupljih klasa stolarije, manje i višekvalitetnih pa i cijena može zbog toga varirat, nije sva plastika ista...
Uz kvalitetan materijal, najvažnija je i dobra, pouzdana ugradnja, dakle sam izvođač radova.
Traži ponude par većih/boljih firmi (guglaj za dojmove koje bi to bile) i biraj između Veke, Rehaua, Salamandera, Gealana i Koemmerlinga kad smo kod pvc-a (s okovima Roto, Maco, Siegenia/Aubi, G+U)
ios / tt
dakle, od nekoliko ozbiljnijih proizvođača/montera/izvođača traži ponude "normalnog" profila iz novog pvc-a i kao b) opciju recikliranog, nek ti obavezno navedu koji je koji pa ih usporedi, kopiraj nama vamo specke i bok, neš ti filozofije...
DeeJay Dee is offline  
Old 24.04.2014., 18:11   #5360
Hmm ja sam dobila ponudu. Radi se o maco okovima i profili alphacan

Pet komorni stok, izo stakla 4-16-4, profilo 6 komorni soft line zaobljenih masivnih linija 8 cm debljine krila

Jel to ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.