Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 19:48   #701
najmoprimci: kada gledate stan, koliko zapravo gledate, a koliko isprobavate? legnete li na krevet/kauč, odvrnite li pipe, potegnete li vodu u wc-u, otvorite li prozore, otvorite/zatvorite rolete, upalite plin/ploče na štednjaku, pogledate u sve ormariće.....

najmodavci: da li ovo gore dozvoljavate?
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 20:38   #702
Ja gledam i dozvoljavam, ali nisam primijetila da to baš ljudi rade.. iako ih ostavim minutu dvije solo..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 13:32   #703
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa ako ti plaćaš prijavu i najmodavac te prijavi, imaš pravo na povrat, uz predočenje ovjerenoga ugovora po poreznoj prijavi?
To je ukinuto prije par godina... Danke, Slavko...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 10:18   #704
Imam pitanjce;
Podstanari izlaze iz stana krajem mjeseca. Što trebam napraviti da prestanem plaćati porez na stanarinu? Samo dođem na poreznu ili? Hvala na odgovorima...
Alpić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 10:32   #705
Sama samcata, ti & ugovor kojeg prekidaš...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 21:21   #706
Ukoliko je u ugovoru dogovoreno da se stanarina ne plaća (iz nekog razloga), ali se ona ipak plaća (vlasnik traži svaki mjesec stanarinu). Da li podstanari imaju pravo na povrat stanarine koje su plaćali? Kome se obratiti i koliko bi to pravno gledajući koštalo?
ilox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:59   #707
Quote:
ilox kaže: Pogledaj post
Ukoliko je u ugovoru dogovoreno da se stanarina ne plaća (iz nekog razloga), ali se ona ipak plaća (vlasnik traži svaki mjesec stanarinu). Da li podstanari imaju pravo na povrat stanarine koje su plaćali? Kome se obratiti i koliko bi to pravno gledajući koštalo?
POrezna obveza postoji bez obzira što u ugovoru pisalo, jasno je da je to stavka za kretene i naivce...

Naravno da imaš pravo na povrat ako ti to dosudi sud pravomoćnom presudom, a da bi do nej došao - moraš to moći dokazati i podnijeti prijavu... a koliko bi koštalo? Pa uz letenje van iz stana, koštalo bi sudsku taksu za podnošenje kaznene prijave i troškove odvjetnika koji bi vam to složio...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 18:52   #708
Danas mi na poslu kolege pricaju da mogu unajmit stan od firme koja ga je izgradila, puno jeftinije nego sa njuskala, s mogucnoscu otkupa, a da nije ugovor na puno godina. U Zagrebu. Ja mislim da toga nema
Da li ima toga u Zagrebu?
user992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 23:41   #709
Quote:
Livadna kaže: Pogledaj post
Ako pušim ne znači da imam problema sa vidom ili higijenom.


Ja idalje ne razumijem kako to pušači mogu uništit stan pa bi mi također bilo drago kad bi neki jako oštećeni najmodavac opisao svoje iskustvo sa pušačem koji mu je uništio stan.
Evo, moram se javiti na ovo . Imali smo jedne podstanare koji su redovito pušili, ali nisu provjetravali. Nakon godinu dana su odselili, i kad smo krenuli uređivati stan za nove podstanare (krečenje, čišćenje), morali smo pobacati sav tapecirani namještaj koji je bio tamo.

To je bila posljedica nemara više nego pušenja - sad opet imamo podstanara pušača, ali nekako ne vjerujem da će taj napraviti onoliku štetu.

Baš što ti kažeš - ili se čovjek civilizirano ophodi prema stanu, ili ne. Jer ovi koji su sredili tapecirunge su sredili i štošta drugo . Jednostavno nisu pazili, nije ih bilo briga.
__________________
:)
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 19:47   #710
Quote:
user992 kaže: Pogledaj post
Danas mi na poslu kolege pricaju da mogu unajmit stan od firme koja ga je izgradila, puno jeftinije nego sa njuskala, s mogucnoscu otkupa, a da nije ugovor na puno godina. U Zagrebu. Ja mislim da toga nema
Da li ima toga u Zagrebu?
mene isto to zanima...
__________________
Vi vidite stvari i pitate "Zašto?"
Ja sanjam o stvarima i pitam "Zašto ne?"
Atharea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 17:43   #711
Lightbulb Podstanarstvo u Zadru

Koliki su troškovi za podstanarstvo za dvije osobe za npr u manjem stanu, jednosobnom, ili jednoiposobnom i kolike su režije u Zadru, tijekom cijele godine?, ... molim za savjete, svaka pomoć je dobrodošla.
Hvala
ducilud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 10:57   #712
Molim savjet stanodavaca ili podstanara

Najprije se ispričavam ako tema već postoji, pokušala sam nać al nije mi uspjelo.

situacija je sljedeća: već nekoliko mjeseci iznajmljujem stan istoj ženi. stvarno je u redu, starija gospođa, mirna, računi podmireni. u startu je najavila da bi ljeto provela na moru, ali nebi se iseljavala iz stana. ne znam kako se postaviti za stanarinu i režije za te mjesece. naravno da želim izgubiti što manje, a opet, mislim da mi se ne isplati odbiti i izgubiti dobrog podstanara, a i teško je u ljeti nać podstanare. zanimaju me vaša iskustva i mišljenja. kako naplatiti stanarinu, u kojem iznosu? unaprijed hvala na pomoći.
blackie92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 12:37   #713
Quote:
blackie92 kaže: Pogledaj post
Najprije se ispričavam ako tema već postoji, pokušala sam nać al nije mi uspjelo.

situacija je sljedeća: već nekoliko mjeseci iznajmljujem stan istoj ženi. stvarno je u redu, starija gospođa, mirna, računi podmireni. u startu je najavila da bi ljeto provela na moru, ali nebi se iseljavala iz stana. ne znam kako se postaviti za stanarinu i režije za te mjesece. naravno da želim izgubiti što manje, a opet, mislim da mi se ne isplati odbiti i izgubiti dobrog podstanara, a i teško je u ljeti nać podstanare. zanimaju me vaša iskustva i mišljenja. kako naplatiti stanarinu, u kojem iznosu? unaprijed hvala na pomoći.
I kaj?
I mi smo podstanari koji dva mjeseca provodimo na moru i redovito plaćamo sve režije i stanarinu.
Mislim da se zamaraš sa glupostima, lijepo od tebe, ali ja ne bi potezala to pitanje.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 13:54   #714
Isto kod nas. Po dva-tri mjeseca na moru ali stan normalno placamo - naravno, rezije su nam manje jer fizicki nismo u stanu (imamo sva svoja brojila).
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:05   #715
Osobno i iznajmljujem i unajmljujem stan, oba u ZG, i nemam nekih kontakata kako sa svojim najmodavcem, tako ni s najmoprimcem, a konkretno njega nisam vidio vec godinama. Ima moj broj, zna da me moze nazvati ako naidje na neki problem, al evo vec dugo nije nazvao. Novce uplati, ja vidim uplatu na internet bankarstvu i to je otprilike to.

Sto se tice najmodavca u ovom stanu gdje sam, njega nisam vidio ni cuo tamo negdje od prosle godine u 11 mjesecu. Jednostavno nemamo potrebe komunicirati, iako zivimo na 5 minuta udaljenosti pjeske. Simpaticni su ljudi, nemam bas nekih problema s tim da nas i posjeti, al eto, ne kontaktira nas bas cesto. Imao sam par uvjeta, npr. da stan mora imati internet na ime najmodavca, i to smatram dijelom osnovne infrastrukture stana, te da ne smije imati telefon i TV, to me ne zanima i ne zelim placati taj dio pretplate (srecom ovdje je nije bilo pa smo internet lako rjesili). Takodjer me ne zanima pricuva koja je najcesce samo akumuliranje novaca koji iovako ostane najmodavcu ili se potrosi na odrzavanje zgrade. To si moze placat sam, ili uracunat u cijenu najma, ali tako da znam na cemu sam. Ja placam jer dolazi na istom racunu, ali zbog tih 80ak kuna nam je smanjio stanarinu za 100. Jer ako ne placam servise vesmasine, sudjerice, bojlera ili klime, ne placam ni servisiranje zgrade.

A sto se tice odlazenja iz stana preko ljeta, mi smo taj stan zauzeli i nije problem najmodavca gdje smo mi.

Zadnje uređivanje lukarak : 09.04.2014. at 14:11.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:36   #716
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Imao sam par uvjeta, npr. da stan mora imati internet na ime najmodavca, i to smatram dijelom osnovne infrastrukture stana,
osobno iznajmljujem i unajmljujem stan
svoj koji rentam nema internet i ne vidim kako bi to tocno bilo pod osnovno

takoder ovaj koji unamljujem nije imao internet, uveo sam ga na svoje ime i ugovor je na moje ime, kad se budem selio selit cu i net sa sobom

i smatram da je tako posteno, sta ce vlasnik placat pretplatu kad mu izade podstanar dok ne nade novog?

sto se tice ljeta - znam da neki placaju punu cijenu iako ih nema po 3 mjeseca u stanu, a neki su dogovrili s gazdama da placaju rezije plus "cuvanje stana", sto je u vecini slucajeva pola mjesecne rate, al svi koje znam su u tim stanovima po par godina i vlasnici su zadovoljni s njima pa ne zele izgubiti dobre podstanare zbog minusa od par sto eura preko ljeta
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:44   #717
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
osobno iznajmljujem i unajmljujem stan
svoj koji rentam nema internet i ne vidim kako bi to tocno bilo pod osnovno

takoder ovaj koji unamljujem nije imao internet, uveo sam ga na svoje ime i ugovor je na moje ime, kad se budem selio selit cu i net sa sobom

i smatram da je tako posteno, sta ce vlasnik placat pretplatu kad mu izade podstanar dok ne nade novog?

sto se tice ljeta - znam da neki placaju punu cijenu iako ih nema po 3 mjeseca u stanu, a neki su dogovrili s gazdama da placaju rezije plus "cuvanje stana", sto je u vecini slucajeva pola mjesecne rate, al svi koje znam su u tim stanovima po par godina i vlasnici su zadovoljni s njima pa ne zele izgubiti dobre podstanare zbog minusa od par sto eura preko ljeta
A sto ce meni internet kojeg ne mogu dobit na novoj lokaciji gdje cu se eventualno preselit, ili ako taj stan vec ima net, sto cu imat 2? Internet je danas osnovna infrastruktura, kao i tekuca voda, struja i plin. A isto kak ce placat pausal struje, plina i vode, placat ce i internet. Jer to je danas potreba, a ne nekakav hir i luksuz.

A sto se tice ljeta, stvar je dogovora, naravno, ali u potpunosti razumijem najmodavce koje ne zanima jel ti rentas stan da bi u njemu zivio ili ga drzis praznog.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:25   #718
razumijem da je nama mladima internet bitna stvar u zivotu ali bome velikom dijelu starijih od 50 internet ne znaci bas nista i ne moze se svrstavati u osnovnu infrastrukturu sa vodom i strujom.
ja u svom stanu imam prikljucak za telefon koji je bez linije, pa podstanar po svojoj zelji moze uvesti internet ili telefon na svoje ime i kasnije ga odvesti. ne vidim zasto bi internet ili telefon bio na ime najmodavca kada se danas vrlo lako seli linija na bilo koju lokaciju
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 17:20   #719
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
razumijem da je nama mladima internet bitna stvar u zivotu ali bome velikom dijelu starijih od 50 internet ne znaci bas nista i ne moze se svrstavati u osnovnu infrastrukturu sa vodom i strujom.
ja u svom stanu imam prikljucak za telefon koji je bez linije, pa podstanar po svojoj zelji moze uvesti internet ili telefon na svoje ime i kasnije ga odvesti. ne vidim zasto bi internet ili telefon bio na ime najmodavca kada se danas vrlo lako seli linija na bilo koju lokaciju
Ili, zašto bi ja plaćala gazdin T-com ako mi je Iskon ili nešto drugo povoljnije.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 17:49   #720
slazem se, zato i imam samo prikljucak bez linije
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.