Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2003., 08:34   #21
Ja sam prije desetak godina zivjela u onim neboderima na Prisavlju.

Susjedi na katu a preko puta mene su znali vikendom malo glasnije slusati muziku, veseliti se sa drustvom i sl.
Meni nije smetalo!
No zato je smetalo susjedu iznad mene, koji je redovno mene zvao radi toga.
Jednom tako ja dosla kuci nakon nocne i jutarnje u komadu (kolegica se nije pojavila na poslu ) i decko (sadasnji muz) dosao s puta na kojem je bio i nije spavao preko 24 sata
i zaspimo mi vec oko 8 kad zvoni telefon.

Moj divni susjed urla na mene da stisam televizor. Ja zbunjena objasnjavam da mi vec dva sata spavamo ali ne moze se njemu dokazati. Onda je telefon uzeo decko i rekao mu da ce mu doci s necim gore i da ovaj vise nikad nece moci dici slusalicu ako ga ne pusti da spava nakon puta.
sunshine is offline  
Old 19.05.2003., 11:48   #22
Talking

definitivno kontam da ne bih zivio u stanu
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Old 19.05.2003., 15:20   #23
Imam ja jednog malog susjeda. Kad ga čovjek gleda i razgovara s njim rekao bi - anđeo. Ali kunem vam se to je djete direktno iz pakla stiglo , jer kad on subotom u 7 krene sa svojim prevoznim sredstvom tandarat ispod mog prozora
Urpanus is offline  
Old 04.12.2004., 15:07   #24
Centralno grijanje

Ugradjujemo uskoro centralno grijanje u kucu.
Gdje ste nabavljali radijatore, pec, cijevi i ostalu potrebnu opremu....grijanje ce biti na plin. Moze ime prodavaonica ili neki link?
Da li ste radili sami ili je ipak bio majstor u pitanju?

I jos nesto, kakva su vam iskustva sa etaznim grijanjem, gdje je jedna centralna pec na koju se moze i kuhati, a od nje se izvlace dalje radijatori...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Old 05.12.2004., 00:14   #25
Ako uspiješ sam postaviti centralno grijanje svaka ti čast
A za materijal pogledaj ovdje
sve za grijanje
__________________
Renault klub Hrvatska
sinisa007 is offline  
Old 05.12.2004., 17:35   #26
Ja tesko sama...mogu muzu (ili majstoru) samo biti segrt...

Znas one visoko intelektulano zahtjevne poslove: dodaj mi cekic, ovu cijev, donesi mi ...i tako to.


Thanks na linku, to kaze moj muz.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Old 05.12.2004., 17:38   #27
Ah, nemam pojma o takvim stvarima, ali nedavno smo postavljali i mi centralno u kući. Kupili smo vaillant bojler, on je ujedno i za toplu vodu i za grijanje. A radijatori su Radson. I lijepi su .
Mogu reći da je to jako dobra investicija jer su nam se troškovi za struju i grijanje više nego prepolovili.
 
Old 05.12.2004., 19:19   #28
Ako se odlučite na izvođenje,uzmite bakrene cijevi i moja je preporuka da to bude dvocjevno grijanje a umjesto radijatora u kupaonicu si stavite rešetku izgleda kao ljestve visoko je cca 2m i odlična je stvar za sušiti veš
__________________
Renault klub Hrvatska
sinisa007 is offline  
Old 05.12.2004., 19:24   #29
Quote:
sinisa007 kaže:
Ako se odlučite na izvođenje,uzmite bakrene cijevi i moja je preporuka da to bude dvocjevno grijanje a umjesto radijatora u kupaonicu si stavite rešetku izgleda kao ljestve visoko je cca 2m i odlična je stvar za sušiti veš
Radijator za susenje rucnika...mljac....
to je i bio uvjet da sami gradimo...i tako imam ja jos svojih bisera.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Old 06.12.2004., 11:25   #30
Radijatore, ako ti se sviđaju, najjednostavnije je nabaviti u Lipovici. Dogovoriš broj članaka i priključak (lijevi ili desni) oni sve kompletiraju i dobiješ stvarno prvu klasu.
Bakrene cijevi kupiš u Zg, Strojopromet iza bivše cementare. A radijator za sušenje ručnika je nenormalno skup.
Lee Champa is offline  
Old 07.12.2004., 19:31   #31
Mi imamo "ljestvice" i stvarno i super izgleda i jako je praktično. A što se tiče lipovice dizajn im je isti već godinama, radson ima stvarno lijepe radijatore.
 
Old 15.10.2005., 15:47   #32
Centralno grijanje

Vjerovatno je nešto slično bilo.

Zanimame kako to sve šljaka,mislim kod sistema koji radi na loživo ulje.Zanimame upravaljenje,kako vidim umnogim kućama je to uredjeno sistem upali ugasi,bez nekog normalono samostalnog upravljanja.Na radijatorima se postave ventili koji održavaju temeperaturu ali ispada da noću potrošnja ulja je najveća,pošto je noću i hladnije.No meni grijanje noću nije ni potrebno,sada,kako urediti da to radi po vanjskoj/unutarnjoj temperaturi,odredjenim danima u tjednu,i td.Mislim dali je dovoljan klasični uklopni sati ili nešto elktronsko.

Koliko recimo taj elektronski uredjaj košta kao dodatak čitavom sistemu?
Svicar is online now  
Old 18.10.2005., 00:03   #33
Sve je to vec odavna rijeseno .
Imas programatore na kojima mozes namijestiti temperaturu i vrijeme .
Imaju i vanjske senzore , i mozes regulirati i temp. vode ......
Ima i takvih koji reguliraju temperaturu u samo 1 sobi , danju vise ili manje , nocu malo , ili nikako .
Kad budes trazio ponudu , neka ti to stave.
Neznam koliko se danas isplati na loz ulje.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Old 01.02.2006., 07:21   #34
Centralno grijanje

Kolko bi otprilike koštala ugradnja centralnog na plin za stan od 75 kvadrata (dvije sobe + jedna mala soba, kuhinja, kupaona).
Dal takvi radovi mogu biti porezna olaškica kod prijave poreza na dohodak?
Znam da je ukupan godišnji iznos olakšica 12000 kuna, al ne znam dal priznaju centralno.
froggii1 is offline  
Old 03.02.2006., 18:59   #35
Prošle godine su troškove ugradnje centralnog grijanja priznavali kao poreznu olakšicu. Pretpostavljam da isto vrijedi i za ovu godinu.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 04.02.2006., 12:21   #36
To bi bilo super. Probat cu jos nazvat u Poreznu upravu, valjda cu naletit na nekog ko ce bit voljan odgovorit.
Hvala
froggii1 is offline  
Old 06.04.2006., 19:43   #37
Question centralno grijanje

Da li netko zna koliko naplaćuju majstori za centralno grijanje po radijatoru?
 
Old 18.06.2006., 23:19   #38
Pec na drva za centralno grijanje

Trebam si ovih dana kupit pec na drva za centralno grijanje. Izbor je pao na pec SENKO Central C-25. Tako me zanima ako netko ima ovu pec da mi javi svoja iskustva sa njom. Cuo sam nesto da se dimnjak dosta zacepljuje s ovim SENKO pecima i to. Zato bih zamolio svakog koji zna nesto o njoj da napise nesto.
Hvala unaprijed !
levis is offline  
Old 19.06.2006., 12:20   #39
Začepljenje dimnjaka ovisi o onome što gori u peći
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 19.06.2006., 13:34   #40
centralno na drva?

smijem li pitati zashto? zashto ne na loz ulje ili plin (dobro plin vjerojatno nemate povucen u kvart, ali ima ukapljeni)?

nije vam tlaka svako malo ubacivati drva?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.