Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2013., 18:31   #241
stan u rijeci

GORNJA VEŽICA
jednosobni, 34m2, na 3. katu,balkon, jug, centralno, blizu autobusne stanice, kampus nije daleko
uredan, jako lijep pogled i vrlo ugodan stan
zgrada uredna, održavana,
kukućanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:23   #242
Pitao sam ovo na jednom drugom topiku, ali mislim da je ovo bolje mjesto...


kratko sam u rijeci pa nisam baš neki ekspert ali gledam stan za kupiti, pa me zanima mišljenje ostalih.

gornja vežica (vise nam se svidja a i vise nam odgovara istocni dio grada), neboder na adresi franje belulovića 8.
najviše me zanima komentar kvalitete samog nebodera (izolacija-zvučna/toplinska, vidio sam da ima novu fasadu i novi lift) i kvarta (prednosti/mane).
škola i vrtić su blizu, parkinga i nema previše (kao i u 90% rijeke) ali se nađe (bar mi se tako čini), znam da bura jače puše u istočnom dijelu grada, da li ima još kakvih korisnih informacija?

naravno i ako netko zna po koliko se takvi stanovi trenutno prodaju jer ne znam koliko da vjerujem oglašenim (traženim) cijenama (da li je realno oko 900 EUR za derutan stan i 1200 za renovirani - instalacije/stolarija/parketi i plocice...)?
inzinjerac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:21   #243
Evo ovdje su objavili nekakav prosjek cijena stanova u Ri po kvartovima iz prosinca 2013 . Ne znam koliko su ti podaci točni ali pretpostavljam da su se orjentirali prema objavljenim oglasima za prodaju budući je to sa stranica Burze http://burza.com.hr/novac/kretanje-c...eci-i-okolici/
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 23:19   #244
Quote:
inzinjerac kaže: Pogledaj post
Pitao sam ovo na jednom drugom topiku, ali mislim da je ovo bolje mjesto...


kratko sam u rijeci pa nisam baš neki ekspert ali gledam stan za kupiti, pa me zanima mišljenje ostalih.

gornja vežica (vise nam se svidja a i vise nam odgovara istocni dio grada), neboder na adresi franje belulovića 8.
najviše me zanima komentar kvalitete samog nebodera (izolacija-zvučna/toplinska, vidio sam da ima novu fasadu i novi lift) i kvarta (prednosti/mane).
škola i vrtić su blizu, parkinga i nema previše (kao i u 90% rijeke) ali se nađe (bar mi se tako čini), znam da bura jače puše u istočnom dijelu grada, da li ima još kakvih korisnih informacija?

naravno i ako netko zna po koliko se takvi stanovi trenutno prodaju jer ne znam koliko da vjerujem oglašenim (traženim) cijenama (da li je realno oko 900 EUR za derutan stan i 1200 za renovirani - instalacije/stolarija/parketi i plocice...)?
Ne znam kakvi su stanovi u navedenoj zgradi, ali spomenut ću ti još jednu stvar na koju bi obratio pozornost kad je u pitanju Vežica. Provjeri da li se na lokaciji čuje buka iz brodogradilišta V. Lenac, znam ljude koje su ljeti izluđivali zvukovi noćnog pjeskarenja... iako je ovo dosta udaljeno pa ne vjerujem da se i tamo čuje. Što se tiče cijena koje si postavio, slažem se da je to realno, iako ovisno o lokaciji i stanju nekretnine cijene jako variraju. Sorry što nisam konkretnije pomogao, ako se odlučiš za zapadni dio grada onda ćemo imat o čemu pričat...
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 15:22   #245
Pozdrav svima!
Vidjela sam da se već diskutiralo o životu u neboderima na Kozali, ali pred nekoliko godina. Zanima me ima li tko od forumaša novija iskustva?
Muž i ja i naši potomci tražimo trosoban s db i našli smo jedan koji nam se sviđa u neboderima na Kozali, ulica A. Kovačića.
Do sada smo isto živjeli u neboderu, ali manjem, samo 10 katova... Koja je razlika? Kakva je gužva s parkingom u večernjim satima? Koliko se ljulja (ili ne ljulja) neboder kada puše bura... OK. možda su pitanja smiješna, ali nekako ne kupujem stan za iduće 3 godine pa da mi je svejedno.
Ovako.. za sada sve izgleda super. Postoji čak i prozor u kupatilu!
Hvala svima na mišljenju!
TaPikapolonca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 16:15   #246
Quote:
TaPikapolonca kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Vidjela sam da se već diskutiralo o životu u neboderima na Kozali, ali pred nekoliko godina. Zanima me ima li tko od forumaša novija iskustva?
Muž i ja i naši potomci tražimo trosoban s db i našli smo jedan koji nam se sviđa u neboderima na Kozali, ulica A. Kovačića.
Do sada smo isto živjeli u neboderu, ali manjem, samo 10 katova... Koja je razlika? Kakva je gužva s parkingom u večernjim satima? Koliko se ljulja (ili ne ljulja) neboder kada puše bura... OK. možda su pitanja smiješna, ali nekako ne kupujem stan za iduće 3 godine pa da mi je svejedno.
Ovako.. za sada sve izgleda super. Postoji čak i prozor u kupatilu!
Hvala svima na mišljenju!
u ante kovačića ulici ima masu nebodera, na koji točno misliš? inače, oni pored glavne ceste sa 22 kata (ili koliko već) se jako ljuljaju kada puše.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 16:28   #247
Quote:
inzinjerac kaže: Pogledaj post
Pitao sam ovo na jednom drugom topiku, ali mislim da je ovo bolje mjesto...


kratko sam u rijeci pa nisam baš neki ekspert ali gledam stan za kupiti, pa me zanima mišljenje ostalih.

gornja vežica (vise nam se svidja a i vise nam odgovara istocni dio grada), neboder na adresi franje belulovića 8.
najviše me zanima komentar kvalitete samog nebodera (izolacija-zvučna/toplinska, vidio sam da ima novu fasadu i novi lift) i kvarta (prednosti/mane).
škola i vrtić su blizu, parkinga i nema previše (kao i u 90% rijeke) ali se nađe (bar mi se tako čini), znam da bura jače puše u istočnom dijelu grada, da li ima još kakvih korisnih informacija?

naravno i ako netko zna po koliko se takvi stanovi trenutno prodaju jer ne znam koliko da vjerujem oglašenim (traženim) cijenama (da li je realno oko 900 EUR za derutan stan i 1200 za renovirani - instalacije/stolarija/parketi i plocice...)?
to je onaj neboder odmah pored marketa? ako je, mislim da je tamo i veliko parkiralište.
nama na gornjoj vežici nije bio nikakav problem s parkrianjem, ali na donjoj je bio ogroman.
tamo ti je škola stvarno blizu, a imaš i dva vrtića. dolje je galeb kod tržnice, a gore morčić.
nema buke iz lenca, barem mi nismo ništa čuli.

e, što se cijene tiče, stvarno ne znam kakva je sad situacija, ali mislim da bi 900 eura za stan u neboderu trebalo biti ok. isto ovisi o tome na kojem je katu i kakav je lift/balkon/stanje.

kad smo mi kupovali stan, oglašene cijene su bile tu negdje. mogli smo dobiti nešto malo popusta, ovisilo je isto o stanu i o tome koliko se dugo prodaje i kako je ljudima važno da ga prodaju.

što se kvarta tiče, meni je tamo bilo lijepo. mirno je, trsat ti je jako blizu. imaš škole, vrtiće, fitnesse, tržnice, dućane, pekare, pizzerije u blizini. blizu su ti i bolnica, dom zdravlja, ali i vojno igralište.
mana je, donekle, to što imaš samo jednu (tj. dvije) autobusne linije. drugu manu sad trenutačno ne vidim (ja, recimo, ne volim nebodere, ali to je stvarno osoban stav).

sretno.
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:27   #248
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
u ante kovačića ulici ima masu nebodera, na koji točno misliš? inače, oni pored glavne ceste sa 22 kata (ili koliko već) se jako ljuljaju kada puše.
Da, mislim na te. Ona tri od 21/22 kata. Zapravo konkretno onaj neboder koji je najbliži autobusnoj stanici. Ljuljaju, ha?
Ima li još koje zanimljivosti o njima?
Ima li još netko iskustva?
TaPikapolonca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 21:29   #249
Smile

Pozdrav, treba mi pomoć
Ako netko zna dobar stan da se prodaje u rijeci, viškovu ili čavlima i da je do nekih 68000 eura i da je 2s+db (ili veći), da nije baš predaleko od škole, vrtića, trgovine?
Htjela bih izbjeći agencije. koliko sam dosad gledala, svi se prodaju preko agencije...
U rijeci sam tek 3 godine pa ne znam gdje je najbolje kupiti stan?
Andixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 10:34   #250
Novogradnja Viškovo

Pozdrav, planiramo kupiti stan na Viškovu. Zanima me kakve su novogradnje tamo? Da li tko ima kakva iskustva? Gledali smo jedan stan u novogradnji na Viškovu (Marčelji) u 11.mjesecu prošle godine i super nam je sve izgledalo i ponovo sad nakon ovih kiša i neugodnu smo se iznenadili kad smo vidjeli koliko vlage ima. Već smo mislili dati i ponudu kad ono...Ako ima tko kakvu novogradnju za preporučiti tamo? Htjeli bi izbjeći agencije. Imena investitora koji su za preporučiti bi isto dobro došla....
Andixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 15:28   #251
Ako koga zanima, prodajem stan na Bulevardu 100m2, + 400m2 vrta (u vlasništvu) + 8m2 šupe; prvi kat, privatna vila renovirana fasada, 2 ulaza. Od vrta moguća izgradnja više parkirnih mjesta. Sve ostalo na P.M.
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 20:50   #252
jednosobni stan na gornjoj vežici u rijeci prodajem

Prodajem lijep i uredan stan u Rijeci na Gornjoj vežici, 34m2 , II kat, jug, balkon,... detaljnije informacije može na pm
Moguća je i zamjena za Split
kukućanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 21:27   #253
Rijeka - veliki i kvalitetni stan na dobroj lokaciji

Naslov sve govori, nakon par mjeseci kliketanja po Njuskalu, vjerovali ili ne, nisam uspio pronaci niti izbila nesto sto bi mi odgovaralo. Trazim stan od 110-120 kvadrata, po mogucnosti 3.5 sobni, na kulturnoj lokaciji s parkingom, i koji je po mogucnosti ili novogradnja ili frisko adapritana starogradnja. Jesam li ja lud ili po razumnoj cijeni tako necega u rijeci nema....

Ono sto sam pronasao, a da mi se svidja je Kantrida i Marceljeva, ali to su toliko nebulozne cijene da ja stvarno nemam pojma kome to oni misle prodati. Traze uredno od 300 - 500 000 Eura. Kuzim ja da ima ekipe koja je to u stanju izbrojati, ali isko tako kuzim da ta ekipa uglavnom ima mozga u glavi i da uglavnom nisu spremni platiti pol milijuna eura ''ekskluzivnu'' lokaciju u gradu od 130 000 stanovnika...

Vrata kvarnera su najbolji primjer... bombasticnih 120 kvadrata za 300 000 Eura, pa malo bolje baci oko... i skuzis da je parking uracunat u kvadraturu, a tri su parkirna mjesta, od kojih nijedno nije garazno... I odjednom se i parking racuna po koeficijentu 0,25... dakle odmah u startu 55 kvadrata * 0,25 * 2500 eura = cca 35 000 Eura... samo za parking, koji ti zakonski moraju osigurati... E pa super ti ga osiguraju! Jos otpadne par kvadrata na spremista i na koncu... pljuckas 300 000 Eura za trosobni stan od 90 kvadrata, i pritom nemas garazu... Meni je to jednostavno maloumno...

Jel jos netko u slicnim problemima kao i ja, i zna li itko za kulturnu i kvalitetnu nekretninu koju netko prodaje po razumnim cijenama?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:11   #254
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/2s...-oglas-4929430

Za ove zgrade znam da su duže rađene, i 3 minute ispod škole su, kvart je super, mlađi ljudi, dosta djece.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/no...oglas-11809215
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-6419136
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-8697527
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sr...oglas-11519721
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-8697526
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 08:31   #255
Ovo na Trsatu je katastrofa... Raspored je boze sacuvaj, soba uglavljena doslovno usred dnevnog boravka (stan A), stan B je kao veci, ali pogledaj ti kako su mestri zamislili kuhinju i blagavaonu. Na ledja ''otoka je naslonjen kauc, a stol od blagavaone gurnut skroz u stanu prema sobi. Debilana, da bi to imalo iole ikakvog smisla kuhinju moras prebaciti u sobu (4) i onda imas funkcionalan raspored... i komforan dvosobni od 84 kvadrata... a to je meni sobu premalo... U oba dva slucaja brdo prosotra baceno na hodnik i ''uglavljen'' WC... Klasican primjer nesposobnog arhitekta...

http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-28375892.jpg


Gro ovih zgrada preko puta skopskog meraka stoji prazno vec godinama, ako se dobro sjecam. S obzirom na cijene, nije ni cudo... Srdoci su OK kvart, ali halo 2200 Eura po kvadratu? Za Srdoce... stvarno moras bit udren u glavu... Da ne spominjem da je na slikama jedan visoki hoh bau kojeg uredno reklamiraju kao useljivog.. a ni radijatori nisu montirani...

Jedino sto se prodaje po iole razumnoj cijeni, i fakat se cini kao lijep stan je ovo: (mada pogled nije neka sreca)

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/no...oglas-11809215

Budem bacio oko!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!

Zadnje uređivanje City : 07.07.2014. at 10:53. Reason: Može malo veća slika, nismo dobro vidjeli.
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 10:43   #256
meni je i gornja i donja vežica ok kvart(ovi)
zgodno je recimo što postoji i autobusna veza (mini bus) sa towerom i trsatom
ima puno parkova ali pazite jer ima i puno pasa pa bude...

ono što nitko ne spominje a meni je recimo upalo u oko je što u ta oba kvarta često puše, ono u centru grada skroz mirno, a gore dere da jedva hodaš

posljedično ima manje kiše nego zapadni dio grada, ali eto kome smeta česti vjetar da to ima na umu
spuzva bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 16:32   #257
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Jel jos netko u slicnim problemima kao i ja, i zna li itko za kulturnu i kvalitetnu nekretninu koju netko prodaje po razumnim cijenama?
I ja sam u sličnim problemima, ali što ti to vrijedi... doduše ja tražim starogradnju do 80 m2, ali također mogu posvjedočit da su cijene i dalje nebulozne (iako su nešto pale u zadnjih godinu i pol) a tržište u Ri je gotovo paralizirano.

Eventualno pogledaj Rešetare i ovu zgradu na Zametu, ima garažu ali najveći stanovi su do 100 m2.
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 22:53   #258
Stančić

Stan u Ri, 4 km od centra, blizina škole, trgovine. 43 kvadrata, balkončić, mala drvarnica, 2 parkirna mjesta. Gradnja 2010.g, vrhunska, centralno grijanje, svi papiri čisti. Dizajnerski namještaj. Ozbiljni upiti na pp.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 23:34   #259
Mi smo kupili stan na Velom Brgudu, trebali bi useliti krajem 8 mj, početak 9 mj.
Nove su zgrade, ima ih 4.
Htjeli smo se maknuti od grada, predivno je, okolo sve šuma, iza nas zelen pojas, nema više građenja. Radim na Trsatu, zaobilaskom mi treba 25 min.

Cijene su možda malo visoke za tu lokaciju, 1000-1100 m2 ali napominjem, htjeli smo se maknut od krada, a dobili smo dobar deal pa je i to presudilo
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 14:16   #260
Brgud je super, gledala sam terene tamo.
Nije skupo za mir.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.