Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 14:25   #2121
Ne znam ti za slike, imaš ono pravilo na formularu za vizu (ili je na onom formularu za termin) kakva treba biti slika. Uglavnom, mora biti 5 x 5 cm i faca nekih 70% slike. Uglavnom, pogledaj njihovo pravilo, ako to možeš napravit doma, sve 5. Ionak te slike skeniraju.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:53   #2122
Da, mora biti 5x5cm, mene samo brine kvaliteta.... Ali sad sam pogledala staru muževu putovnicu gdje ima vizu, kad se to skenira sva kvaliteta ode. OK, budem uzela te što smo sami napravili, ne da mi se plaćat još i za to. A slike su skroz OK, pa i fotografi slikaju sa digitalcem i onda to isprintaju.
Hvala, nukac na mišljenju.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:05   #2123
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Teta na MUPu pita jel imaš koju važeću vizu i onda je ne probuši. Tak da nemaš straha.

Ria, za učenje engleskog tražiš turističku vizu. Za studentsku vizu, postupak je kompliciraniji i skuplji.
A sta da ja radim ako uplatim i tecaj i kartu pa mi odbiju vizu? Toga me jako strah jer je puno novaca u igri...
__________________
...my dream is to fly, over the rainbow..so high...
Ria26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:05   #2124
U krajnjem slučaju, ako ti odbije sliku, imaš tamo onu kutiju za slikanje pa se možeš tamo poslikati.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:07   #2125
Quote:
Ria26 kaže: Pogledaj post
A sta da ja radim ako uplatim i tecaj i kartu pa mi odbiju vizu? Toga me jako strah jer je puno novaca u igri...
Onda se to zove bad luck. Zato kod kupovine karte i uplate tečaja provjeri jel vraćaju pare.
Zato sam te i mislio pitati zašto ne odeš učiti engleski u UK, jer ne trebaš vizu, karte do tamo su 10-tak puta jeftinije, a i tećajevi su vjerojatno iste i više kvalitete.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:14   #2126
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Onda se to zove bad luck. Zato kod kupovine karte i uplate tečaja provjeri jel vraćaju pare.
Zato sam te i mislio pitati zašto ne odeš učiti engleski u UK, jer ne trebaš vizu, karte do tamo su 10-tak puta jeftinije, a i tećajevi su vjerojatno iste i više kvalitete.
Da, bas sada citam tvoje savjete o tome kako je najbolje prvo otici na postupak za vizu pa tek onda kupovati kartu, sredjivati ostale stvari itd.

Evo ovako, prvo sam mislila otici negdje drugo, ali NY mi je idealna opcija jer bih imala smjestaj mjesec dana koji ne bih trebala platiti (rodica tamo zivi).

A i NY je NY

Sad se mislim da prvo odem na postupak za vizu pa onda sredjujem sve ostalo, ako ne upali odem negdje u Europu, a ako upali super.
Da li mi je kasno trazit kartu 3 mjeseca prije planiranog puta i to ako se putuje u 12 mj?
Pitam tu, a ne u agenciji, upravo zato sta mi je teta koja tamo radi reklakako je vec i sada "velika potraznja za kartama za NY za 12 mj jer su blagdani". Znam da me mulja, nisam blesava, u interesu joj je da proda sta vise, ali pitam se dali je 3 mj ranije, malo prekasno za taj period?
__________________
...my dream is to fly, over the rainbow..so high...
Ria26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:28   #2127
Ne mulja te previše. Ja sam kartu za odlazak između Božića i NG kupio u svibnju. Par tjedana nakon toga ih je još bilo po toj cijeni, nakon toga je cijena rasla i rasla. 3 mjeseca prije puta ispod nekih 900 EUR nije bilo. Ja sam je platio 530 EUR.
Neke kompanije vraćaju pare ako ne dobiješ vizu, treba to provjeriti.
I iako je NY lijep za novu godinu, moje neko mišljenje je - bolje je ići tamo negdje oko ožujka, jer je sve puno jeftinije, a i gužve su manje... A i vrijeme je puno ljepše...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:32   #2128
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
U krajnjem slučaju, ako ti odbije sliku, imaš tamo onu kutiju za slikanje pa se možeš tamo poslikati.
. Odlična ideja. Znači, idem bez brige.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:41   #2129
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Da, mora biti 5x5cm, mene samo brine kvaliteta.... Ali sad sam pogledala staru muževu putovnicu gdje ima vizu, kad se to skenira sva kvaliteta ode. OK, budem uzela te što smo sami napravili, ne da mi se plaćat još i za to. A slike su skroz OK, pa i fotografi slikaju sa digitalcem i onda to isprintaju.
Hvala, nukac na mišljenju.
Mi smo svoje slike za vizu radili doma na inkjet printeru - printali smo na foto-papir. Samo treba paziti da nisu zmrdane boje (za međunarodnu vozačku mi je slika zelena ). Provjereno prolazi.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:51   #2130
bok ekipa, imam pitanje vezano za vizu za USA. Imam slican problem kao i Ria26, planiram putovanje u 9. mjesecu moram neke uplate obaviti puno prije a teta u ambasadi kaze max 3 mjeseca prije puta da mogu trazit turist vizu. E sad, cuo sam da bi mogao izvaditi sad vizu i reci da putujem u 5. a otici u 9. i da oni po vizi to ne mogu skuzit tj, da me nece nitko nista pitati. Sta vi mislite o tome i jel ima netko takva iskustva? Hvala.
Đon Vejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 00:17   #2131
A na viz lijepo piše, datum izdavanja vize... I ako recimo taj dan čovjek u ambasadi bude malo nadr**n i da ti vizu na 3 mjeseca...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:05   #2132
pa mozes i u kanadu bez vize na neki kraci kurs jezika... ili kao sto vec predlozise UK

americke vize kao i uopste imigraciona pitanja su poprilicni hit-and-miss i mogu da rade sta hoce. u priincipu je tako svugde, ali u americi najizrazenije.

iako vize daju na 5 ili 10g., ipak nemoj traziti prerano jer nikad ne znas da li je onaj baja u konzulatu jeb'o skoro te ti mozda da vizu na 3-6meseci

inace, datum isticanja vize nije i datum dokle mozes biti. to odredjuje onaj na aerodromu. datum isticanja je poslednji dan koji mozes uci u US. recimo imas datum isticanja 20. februar, udjes 19. i dobijes 3 meseca... u US mozes ostati do 19. maja, ne 20. februara.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:05   #2133
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A na viz lijepo piše, datum izdavanja vize... I ako recimo taj dan čovjek u ambasadi bude malo nadr**n i da ti vizu na 3 mjeseca...
mislim da je onako kako je miloshsz napiso. koliko mozes ostati u SAD (3 ili 6 mjeseci) odlucuje onaj ciko na ulazu u SAD, a ne ciko u ambasadi, ali ja vjerujem da si ti na to i mislio ustvari...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:58   #2134
Ustvari više nije tako. U prosincu 2009 sam ušao u SAD i samo mi je udario pečat s datumom ulaska, nikakav datum do kad trebam napustiti SAD. Očito su malo promijenili zakon.

A ja sam mislio na vizu, naime, što ako ideš tražiti vizu sad, a putuješ u 9 mjesecu, a vizu dobiješ na 3 mjeseca?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:07   #2135
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ustvari više nije tako. U prosincu 2009 sam ušao u SAD i samo mi je udario pečat s datumom ulaska, nikakav datum do kad trebam napustiti SAD. Očito su malo promijenili zakon.

A ja sam mislio na vizu, naime, što ako ideš tražiti vizu sad, a putuješ u 9 mjesecu, a vizu dobiješ na 3 mjeseca?
ja nisam ni znao da je ikad bilo drugacije. usao sam u ozujku prosle godine. samo datum ulaska. cak mi nitko nije udarao nikakav pecat da sam izasao... uzeli samo onaj karton sto je bio zakacen za putovnicu...

a ovo drugo, nisam uopce ni cuo da je netko dobio na manje oo 6 mjeseci vizu, ukoliko bi onom ciki lijepo i objasnio gdje, zasto i na koliko ide...

ali, ne znam... sve je moguce...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:57   #2136
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
Mi smo svoje slike za vizu radili doma na inkjet printeru - printali smo na foto-papir. Samo treba paziti da nisu zmrdane boje (za međunarodnu vozačku mi je slika zelena ). Provjereno prolazi.
Super, baš mi je drago da si se javio. Boje su normalne, slike izgledaju ko prave .
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:18   #2137
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ja nisam ni znao da je ikad bilo drugacije. usao sam u ozujku prosle godine. samo datum ulaska. cak mi nitko nije udarao nikakav pecat da sam izasao... uzeli samo onaj karton sto je bio zakacen za putovnicu...

a ovo drugo, nisam uopce ni cuo da je netko dobio na manje oo 6 mjeseci vizu, ukoliko bi onom ciki lijepo i objasnio gdje, zasto i na koliko ide...

ali, ne znam... sve je moguce...
Moja prva je bila na 3 mjeseca, single entry. Taj dan je ovaj na ambasadi ustao na lijevu nogu valjda.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:28   #2138
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ustvari više nije tako. U prosincu 2009 sam ušao u SAD i samo mi je udario pečat s datumom ulaska, nikakav datum do kad trebam napustiti SAD. Očito su malo promijenili zakon.
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ja nisam ni znao da je ikad bilo drugacije. usao sam u ozujku prosle godine. samo datum ulaska. cak mi nitko nije udarao nikakav pecat da sam izasao... uzeli samo onaj karton sto je bio zakacen za putovnicu...
Ja sam bila u SAD-u sredinom 11 mj. prošle godine i piše mi i datum ulaska i do kad moram otići. Valjda ovisi o tome kakav štambilj trenutno imaju na aerodromu.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:41   #2139
Halo,drustvo.Imam neki stotinu pitanja. Neznam sta da radim i sta da odlucim. Zarucnik mi je amerikanac,imam dijete s njim. Mala ima njegovo prezime,takoder i americko drzavljanstvo. Trebala bih predati papire za vizu. A neznam koja je najbolja za mene. Voljela bih mu sto prije otici kod njega. Koja je viza bolja za mene,i koliko traje. Imam mogucnost sto prije dobiti. A planiramo se vjencati u ameriku. Zato molim od vas pomoc. Neka mi neko posavjetuje. Onda cu se odluciti. Ne idi mi se na turisticku vizu,jer se moram vratiti.Unaprijed hvala,drustvo.........
Gracia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 20:24   #2140
E, odnda si fulala temu, jer ovdje se raspravlja upravo o turističkim vizama.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.