Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2008., 10:12   #1081
nije americka viza najskuplja. pogotovo ako uzmes u obzir cinjenicu da kad je dobijes vrijedi za sve ulaske u iducih 5 godina.
neke jednokratne vize kostaju cca 50 eura, pa usporedi.

nikada ti kupljena avio karta ili uplacen turisticki arnazman nije garancija da ces dobiti vizu. to ti uvijek pise kad trazis vizu. dapace, savjetuju ti da naprije ishodis vizu prije kupovine avio karte.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:59   #1082
hannah

Nisam znala za te razlike u cijeni vize. Mislila sam da svi plaćaju jednako. Ali stvar je u tome da ja moram uplatiti prije aranžman u agenciji da bi mogla dobiti potvrdu koju ću odnijeti u ambasadu da putujem u turističkom aranžmanu te agencije. Upravo sam saznala od jedne forumašice da je njoj prošle godine za odlazak na krstarenje preko SAD-a trebala samo potvrda agencije o uplaćenom turističkom aranžmanu, a nije uopće nosila nikakvu potvrdu o zaposlenju i bez problema su joj odobrili vizu. Jedino što su njoj djeca ostala u Hrvatskoj pa je i to bila kao neka garancija da će se sigurno vratiti natrag u Hrvatsku.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:09   #1083
sve je u tom da ih ubedis da ces se vratiti i da si opusten.

ameri cene opustenost a buduce ilegalce citaju bez frke.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:07   #1084
Quote:
Hannah kaže: Pogledaj post
nije americka viza najskuplja. pogotovo ako uzmes u obzir cinjenicu da kad je dobijes vrijedi za sve ulaske u iducih 5 godina.
neke jednokratne vize kostaju cca 50 eura, pa usporedi.

nikada ti kupljena avio karta ili uplacen turisticki arnazman nije garancija da ces dobiti vizu. to ti uvijek pise kad trazis vizu. dapace, savjetuju ti da naprije ishodis vizu prije kupovine avio karte.
To 5 godina je otkad smo se uvukli Bushu u dupe (nije da ne pozdravljam tu činjenicu budući nam je olakšala dobivanje, a nadam se da će nam omogućit i ukidanje viza) al sam ja zato okinula dvaput po 100$ il kolko je već bilo, u malo više od 2 godine jer sam dobila svaki put na godinu dana s M entries, al j* ga išla sam opet tak kad je već istekla godina dana.
Nadam se da ću sljedeći put dobit tih faking 5 godina. Ili da vize neće ni bit.
Elaine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:47   #1085
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
hannah

Nisam znala za te razlike u cijeni vize. Mislila sam da svi plaćaju jednako. Ali stvar je u tome da ja moram uplatiti prije aranžman u agenciji da bi mogla dobiti potvrdu koju ću odnijeti u ambasadu da putujem u turističkom aranžmanu te agencije.
naravno da postoje razlike u cijeni vize, gotovo za sve prekooceanske zemlje. tarife su razlicite.

ne znam zasto je ambasadi potrebna potvrda da ti putujes turisticki u organizaciji neke agencije? njima ne treba ni kopija avio karte.
ishodjenje vize nema veze s turistickom agencijom. navedi razlog putovanja turisticki i gotovo. u formularu navedes podatke o putovanju, hotelima u kojima odsjedas i to je to.

mozes putovati turisticki i u vlastitoj organizaciji, bez agencije, i dobiti vizu bez problema.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:49   #1086
Elaine123, vremena i uvjeti se mijenjaju. nekad je i za london trebala viza.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 18:46   #1087
Quote:
Hannah kaže: Pogledaj post
nije americka viza najskuplja. pogotovo ako uzmes u obzir cinjenicu da kad je dobijes vrijedi za sve ulaske u iducih 5 godina.
neke jednokratne vize kostaju cca 50 eura, pa usporedi.

nikada ti kupljena avio karta ili uplacen turisticki arnazman nije garancija da ces dobiti vizu. to ti uvijek pise kad trazis vizu. dapace, savjetuju ti da naprije ishodis vizu prije kupovine avio karte.
Nije baš da ti viza vrijedi 5 godina. Kao što sam prije rekao, sve ti ovisi o službeniku, i prvi puta ti daju vizu na godinu dana. Iako kod amera nema pravila, daju kak im se sprdne. Meni su prvi put dali na 3 mjeseca s jednim ulaskom. Bezveze.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 01:46   #1088
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
hannah

Nisam znala za te razlike u cijeni vize. Mislila sam da svi plaćaju jednako. Ali stvar je u tome da ja moram uplatiti prije aranžman u agenciji da bi mogla dobiti potvrdu koju ću odnijeti u ambasadu da putujem u turističkom aranžmanu te agencije. Upravo sam saznala od jedne forumašice da je njoj prošle godine za odlazak na krstarenje preko SAD-a trebala samo potvrda agencije o uplaćenom turističkom aranžmanu, a nije uopće nosila nikakvu potvrdu o zaposlenju i bez problema su joj odobrili vizu. Jedino što su njoj djeca ostala u Hrvatskoj pa je i to bila kao neka garancija da će se sigurno vratiti natrag u Hrvatsku.
Svakako bi ti savjetovala da barem probas. Ja sam se upavo vratila iz US, vizu sam dobila prije nekih 10 dana. Nemam stalan posao, niti sam redoviti student, a dobila sam vizu na 5 godina. Jedna firma je garantirala za mene da cu se vratiti, imala sam pozivno pismo i to je to. Ako ti agencija preko koje bi trebala otici da nekakav dokument da stvarno namjeravas ici, dakle rezervaciju putovanja, mislim da nebi trebala imati problema. Pise ti na njihovoj stranici da se NE kupuje avionska karta prije nego ti odobre vizu, tako da nemas potrebe prije kupovati taj aranzman. I da, s obzirom da ako ti odobre vizu mozes 5 godina ulaziti i izlaziti iz zemlje, mislim da to i nije prevelika cijena. (700kn)
Znaci aranzman nemoras prije uplatiti, samo rezervirati.
malatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 12:57   #1089
ako imate papire u EU i vec ste bili u US, daju cak i na 10 godina!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 22:25   #1090
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Bio sam po vizu u travnju ove godine pa valjda znam o cemu pricam, ne mislis li da je tako?! :
kao 1. ne budi bahat

kao 2. pazljivo citaj sto sam napisala, jer sam rekla isto sto i ti, a to je da citava procedura traje dva sata za pisljivih par minuta razgovora

za ostale ljude koji jos nemaju US vizu, novi info: viza je u petak poskupjela za 40-50 kuna i sad iznosi nekih 720-730 kuna. bez 20 kuna koja ZaBa naplati za "obradu"
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 10:54   #1091
Da li je niža cijena američke vize koja vrijedi kraće, recimo tri mjeseca što je sasvim dovoljno za jedno turističko putovanje u SAD preko neke naše agencije?

Do sada sam vadila u Egipatskoj ambasadi u Zagrebu samo tranzitnu vizu za Egipat koja je vrijedila tri mjeseca, iako je meni bilo potrebno samo za jedan dan koji sam bila u Aleksandriji za vrijeme krstarenja. To je bilo u 2. mjesecu 2005 i viza je koštala oko 200 kn. Ta je tranzitna viza bila jeftinija nego obična viza. Inače znam da ako se putuje avionom za Egipat da se viza može dobiti na aerodromu u Kairu i ne mora se vaditi u Zagrebu. Ali kada smo mi išli na krstarenje obavezno je bilo vađenje egipatske vize u Zagrebu i druga mogućnost dobivanja vize nije postojala. Iz Aleksandrije smo autobusom išli na jednodnevni izlet u Kairo.

HANNAH

Naravno da znam da svaka država sama može formirati cijenu vize i znam da nemaju sve države istu cijenu vize. Ja sam mislila na razliku u cijeni vize s obzirom na to na koje vremensko razdoblje vrijedi viza. Jer zašto bi netko plaćao istu cijenu za vizu koja vrijedi pet godina sa neograničenim brojem ulaska i izlaska, a drugi čovjek tu istu cijenu za vizu koja vrijedi samo tri mjeseca ili još kraće i ne osigurava neograničeni broj ulaska i izlaska iz države.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 11:17   #1092
Quote:
parenzo kaže: Pogledaj post
sledeci mjesec bi trebao u Ameriku na neku prezentaciju,domacin mi placa sve troskove i poslace mi potvrdenu pozivnicu,posto ce to biti poslovno putovanje zanima me jel trebam sve one potvrde kao i za turisticku vizu, molim iskustva nekoga tko je bio poslovno tamo
treba ti potvrda iz firme o zaposlenju, radnom mjestu, te prosjeku zadnje 3 plaće. to ti napišu u par rečenica.
ne trebaju ti nikakave potvrde o stanju tvog računa ili slično.
i treba ti potvrda kuda ideš i zašto. ja sam imala i isprintanu rezervaciju hotela.

i to je bilo to. nikakvih dodatnih papira
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 16:21   #1093
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Da li je niža cijena američke vize koja vrijedi kraće, recimo tri mjeseca što je sasvim dovoljno za jedno turističko putovanje u SAD preko neke naše agencije?
cijena vize je ista, dobila je na 5 godina il na 5 mjeseci.


ja je dobila danas, citava procedura obavljena za 45 minuta, a ne kako su neki govorili 2 sata

konzul neki simpa lik, popričali par minuta (nema ulaska u interview booth), nego s njim pricas preko šaltera...i rekao da dođem sutra u 3 pm po vizu:-)

moze se poslat i postom na kucnu adresu, kosta 15 kuna. stigne za 2 dana...al meni se nije dalo to jer ionako ne bi bila doma pa bi morala ic na postu

ako nemate dobru fotku, ne brinite, imaju tamo onu kabinu za fotkanje


ako ides turisticki i nemas VELIKU plaću, TREBA TI POTVRDA O STANJU NA RAČUNU. da te ne bi zajebavali ka jednu zensku danas...
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 27.10.2008. at 16:33.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:07   #1094
NoWa

Ne putujem ja već sada u SAD, ali svejedno me zanima. Dok ja budem putovala možda se i vize već ukinu ako naši uvedu te biometrijske putovnice.

"ako ides turisticki i nemas VELIKU plaću, TREBA TI POTVRDA O STANJU NA RAČUNU. da te ne bi zajebavali ka jednu zensku danas..."

Ova gore rečenica odnosi se i na grupno turističko putovanje sa vodičem ili samo na individualno turističko putovanje? Kakva je to točno potvrda o stanju na računu? Misli se samo na stanje na tekućem računu u banci ili i na svim ostalim računima, pa i recimo i na oročenu štednju? Jel ta ženska na kraju dobila vizu?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:36   #1095
prilika
Treba ti potvrda o stanju na deviznom racunu kao dokaz da mozes sama financirati putovanje
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 09:39   #1096
nety

Hvala. Zašto to mora biti baš devizni račun? Pa možda ga netko uopće nema. Putovanje se može financirati i sa sredstvima na tekućem računu jer se s tim novcem može isto slobodno raspolagati u svakom trenutku.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 09:56   #1097
a pa mora, jebemu, i ti postavljas sto pitanja viska
otvori devizni racun u banci, 10 minuta posla. i ciao.
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 28.10.2008. at 10:16.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:03   #1098
Znam da se može otvoriti devizni račun za pet minuta u bnaci. Koliko mora biti minimalno novca na tom deviznom računu? Nakon povratka iz SAD se može i ponovo prebaciti taj novac na tekući račun i zatvoriti devizni ako ga ne namjeravam više koristiti?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:22   #1099
ma devizni imas dok trazis vizu odmah poslije to mozes zatvorit
ne znam koliko love treba, ja sam predočila 3000 eura za 3 tjedna, s tim da je karta vec placena
pitaj u banci da ti daju stanje racuna i s tim papirom ides u ambasadu

meni je trebala i potvrda o duljini staza, statusu zaposlenja, trajanju godisnjeg i visini plaće. to dobijes u firmi ako radis. iako jucer frajer nije ni gledao bas te papire, jer me preko šaltera na intervjuu pitao kolika mi je plaća.

ako radis neko posebnije zanimanje, ocekuju te dodatna pitanja. samo odgovoris da ovaj put posao ostavljas kod kuce, jer ti je prijeko potreban odmor
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 11:54   #1100
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
kao 1. ne budi bahat

kao 2. pazljivo citaj sto sam napisala, jer sam rekla isto sto i ti, a to je da citava procedura traje dva sata za pisljivih par minuta razgovora

za ostale ljude koji jos nemaju US vizu, novi info: viza je u petak poskupjela za 40-50 kuna i sad iznosi nekih 720-730 kuna. bez 20 kuna koja ZaBa naplati za "obradu"

ja sam u četvrtak baš uplatila po staroj cijeni (680kn+20kn naknade Zabi) pa mi je ženska na šalteru rekla da poskupljuju u petak

jučer sam bila na tom razgovoru za vizu - inače sam redovni student+imala sam potvrdu firme da radim par godina ko vanjski suradnik i donijela sam potvrdu stanja na računu jer sama financiram put. Odobrili su mi vizu bez problema...samo još ne znam na kolko dugo jer je danas gotova a rekla sam da mi ju šalju poštom...
Na razgovoru sam bila s dečkom koji je stalno zaposlen...on je išo prvi, pitali ga ko sam mu ja pa je morao po mene i zajedno smo obavili razgovor...niš strašno-par pitanja (tipa dal živimo skupa) i to je to. Nikakvih problema...
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.